Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
maxwax
maxwax 2020. 08. 12. 07:19
#18980
Milyenek is vagyunk, mi magyarok? Nem hiszunkk senkinek, nembizunk senkiben, csak a sajat szubjektumunkon megszurt es ott igaznak velt dolgokban hiszunk, bizunk. Ugy vagyunk mindennel, hogy nekunk ne mondja meg senk,hoy mit es hogyan tegyunk,mert mi jobban tudjuk es egyebkent is, nincs is ez a jarvany, nem komoly, stb.
Orvos barataim mondjak, ne akarjam tudni, milyen az, amikor valakit nagyon leterit ez a virus kortol es nemtol fuggetlenul. Nem tudok ra mit felelni. 
Pontosan a fenti dolgok miatt dobbentem meg tegnap. Bementem a legnagyobb magyar uzletlanc egyik nagy boltjaba nehany aprosagert. Valamennyi alkalmazotton, biztonsági emberen az orra ala volt tolva a maszk. Vasarlok zomen vagy nem volt vagy all ala tolva a maszk, penztarnal es egyeb soroknal egymas nyakan, mintha attol gyorsabban haladna a sor, ha az elotted allo nyakara allsz. Nem, ez nincs igy. Tehat ennyit a magyarok szabalykoveteserol. Pedig ha betartanak a tavolsagot, ha szabalyosan hordanak a maszkot azokra a rovid idotartamokra, amig olyan helyre kell menni, ahol elvileg kotelezo a viseles - egy magyarnak persze semmi sem lehet kotelezo - akkor tenyleg nevethetnenk ezen a viruson. De nem, mi magyarok vagyunk,
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 11. 17:06
Előzmény: #18978  Peterbond
#18979
Nem vagyok a szélsőségek híve, nyugodtan cigizzen meg igyon mindenki a normalitás határain belül, nem lesz nagy baja, ha nem úgy tolja mint fagylaltárus. A kaját se feltétlenül a biopiacon kell megvenni, de ha az ember 7 days croissanton meg Maggi zacskókon él, akkor nyilván nagyon beteg lesz idővel. Mindenki megteheti hogy csak napi pár szál cigit szív ha már arra van gusztusa, vagy hogy nem iszik meg naponta egy üveg vodka ízű italt, hanem csak egy fél üveg szőlőt látott bort, vagy úgy dönt hogy minimum minden második étele biológiailag értelmezhető összetételű lesz. Én ezt a minimális odafigyelést nem látom, miközben egy olyan víruson verjük itt magunkat ami nagyjából marginális egészségügyi hatást fejt ki a lakosságra, akárhogy színezgetjük és csavargatjuk a valóságot.
Peterbond 2020. 08. 11. 16:24
Előzmény: #18977  PusztaPutyin
#18978
Pl alkohol és cigaretta esetében teljesen egyetértek. Csak azok a példák azért rosszak mert ha betiltod őket tömegek fogják követelni hogy nekik márpedig kell ( és  itt nem 10-20 ezer emberről beszélek. Magyarország harmada dohányos, napi 1 doboz cigifogasztás jut kb minden lakosra, az alkohol meg még ennél is elterjettebb dolog ). Most pedig nem látok hatalmas tüntetéseket hogy márpedig nekünk kell a Covid adjanak belőle. A közút állapota, a kórházi fertőzések pl tényleg jó példák. De ugyanígy az élelmiszerek minősége is lehetne az de ott megint jönne a drágulás és 10.000-ek követelnék vissza a "reggeli italt" a tej helyett és a 20% hustartalmú párizsit és virslit. Itt azért nekünk embereknek kéne változnunk és akarnunk egészségesebben élni, de azért kevés dologról volnánk hajlandóak lemondani ( mérsékeltebb italfogyasztás, cigi megvonás, egészségesebb táplálkozás. )
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 11. 16:12
Előzmény: #18975  Törölt felhasználó
#18977
Nehogy a szívedre vedd, nem volt benne semmi személyes. Az tuti hogy a megfelelően hordott maszk csökkenti a vírus terjedését, ez szerintem se kérdéses. Én pl ebben nem kételkedek, csak abban hogy amit csinálunk annak valóban van-e értelme. Erre az szokott lenni a válasz hogy azoknak akik meghalnak a vírus miatt van értelme ha elkerülhetik a sorsukat meg minden egyes élet megérdemli azt hogy megóvjuk satöbbi. De annyi mindent szarunk le közben ami több áldozatot szed, hogy nem értem, hogy nem tűnik ez fel embereknek? Ott van mondjuk a rossz élelmiszerek, az alkohol, a cigaretta rettenetes hatása, de olyan banális dolgok is mint a közúti felfestések állapota. Ha ezekre is figyelnénk, mennyi áldozatot menthetnénk meg? Sokat, többet mint ezzel a mostani akcióval. De nem figyelünk ezekre. Pedig ha túlárazott horkolásgátlókra és maszkokra költött rengeteg pénz egy része vagy a kiesett gdp töredéke ezekre is mehetne, hihetetlen minőségi fejlődést érnénk el az életünkben. Nem érzed az ellentmondást? Szóval ki az okoskodó és ki a realista? Nem is olyan egyértelmű talán.
pitcairn2 2020. 08. 11. 16:08
Előzmény: #18973  Törölt felhasználó
#18976
de előtte jól összemancsolja a tömegközlekedési-eszközös kezével:)
Törölt felhasználó 2020. 08. 11. 15:39
Előzmény: #18971  PusztaPutyin
#18975
Felesleges egyébként gúnyolódni, nem tartok én se attól hogy belehalok, de ennyit meg tudok tenni az idősökért és betegekért. Egyébként én a két "tábort" nem okos kételkedőknek és vírus-pánikolóknak tartom, hanem okoskodóknak és realistáknak.
sanka 2020. 08. 11. 15:37
Előzmény: #18971  PusztaPutyin
#18974
Na de van már egy példa, a megboldogúlt sem hitt benne, oszt mégis megholt, minapi hírek.
Törölt felhasználó 2020. 08. 11. 15:35
Előzmény: #18971  PusztaPutyin
#18973
Vannak ilyenek is, de a többségnél azt látom, hogy normálisan hordja. Az orvosok, virológusok, stb. azt mondják, hogy hatásos és kell, én laikus vagyok nem értek hozzá, elfogadom a szakemberek véleményét és hordom. Ha felszállok a villamosra vagy bemegyek egy üzletbe, akkor felveszem, ha leszállok vagy kijövök, akkor leveszem, nem okoz problémát. Egy olyan szakembert sem hallottam, aki azt mondta volna, hogy ne hordjuk (kivéve a svéd palit), hiszek nekik.
Phylaxa 2020. 08. 11. 15:29
Előzmény: #18970  Törölt felhasználó
#18972
Sőt még az is lehet, hogy kezet is mos gyakrabban! :)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 11. 15:28
Előzmény: #18970  Törölt felhasználó
#18971
Egészen biztos hogy csakis amiatt mert az emberek egy részének van az arcán egy kibolyhosodott laza régi maszk ami fölött kikandikál az orruk, vagy amit éppenséggel sálként viselnek 😂🙈. Ha ez nem lenne, már mind meghaltunk volna.
Törölt felhasználó 2020. 08. 11. 15:20
Előzmény: #18964  Törölt felhasználó
#18970
Meg ugye az is lehet, hogy azért minimális a szám, mert a tömegközlekedési eszközökön és az üzletekben a többség értelmes és hordja a maszkot. 
sanka 2020. 08. 11. 15:01
Előzmény: #18968  apocca
#18969
"Minden tüsszögő, náthás stb covidos lesz látatlanul, hiszen majd a protokoll szerint max telefonálhat a háziorvosának."
Az meg megállapítja teszt nélkül, hogy nem kovidos, ez ment- megy itt.
apocca
apocca 2020. 08. 11. 14:56
Előzmény: #18965  PusztaPutyin
#18968
és ez még csak elsőkörös bemelegítés volt. A zemberek fele már gyúr  a másodikkörös ner bankszámla robbantásra. Majd követelik, hogy a kórházi ágyak csak covidos betegeknek legyenek fenntartva, 100 millió maszkkal és 50 ezer lélegeztetőgéppel üzleteljen a ner. A vakcina meg lesz a csúcsüzlet a virológustól a politikusig és baráti köreinek. Hiszen a média, a virulógus, a modellező is megmondja milyen robbanás is lehet a covidban. Boritékolható hogy ősszel influenzára nem fognak 360ezer tesztet végezni (a mostani télen márciusig (nagy nehezen kikerestem) 360 db labor tesztet végeztek influenzára. Minden tüsszögő, náthás stb covidos lesz látatlanul, hiszen majd a protokoll szerint max telefonálhat a háziorvosának.
sanka 2020. 08. 11. 14:54
Előzmény: #18962  PusztaPutyin
#18967
Nagyon dúrva, tényleg így van:))
sanka 2020. 08. 11. 14:50
Előzmény: #18965  PusztaPutyin
#18966
:))DD
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 11. 14:34
Előzmény: #18964  Törölt felhasználó
#18965
Itt egyelőre egy dolog van berobbanva, a fürkészportyász nertársak bankszámlája.
Törölt felhasználó 2020. 08. 11. 11:50
Előzmény: #18962  PusztaPutyin
#18964
"A társadalom elhülyültsége igencsak szembetűnő."  ezért kell a kormányoknak a tudósokra hallgatva meghozni a szükésges óvíntézkedéseket.
a "bohóckodás" egy olyan országban,ahol  minimális a fertőzöttek száma a lakosságszámhoz képest és valamiért nem halnak halomba az emberek valóban "butaságnak" tünhet. de csak addig sztem, amíg be nem robban. 
cintanyer 2020. 08. 11. 10:35
#18963
Ma "csak" 15 fő volt a növekmény, viszont "takarékosan" csak 799 tesztanyag fogyott!
Nos ilyenkor kell legalább 20-al  szorozni a 15-öt. Az is látszik, hogy a kontaktkutatás nem működik az elszórt esetekben.
A szennyvíz minták így pontosabb információt adnak.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 11. 10:04
Előzmény: #18960  Peterbond
#18962
Ez igaz, mint ahogy az is hogy ez a korona kurvára túl van hájpolva. Különben ha körülnézünk mi van mondjuk Magyarországon: van pár tucat ápoltunk és országszerte mászkál a sok ember az orra vagy szája alá tolt hónapos maszkban és csóválják a fejüket a felelőtlenség láttán amikor valaki bezzeg nem viseli a nyakában a háromhónapos eldobható maszkot mint ők. Hát nem kell nagy tudósnak lenni ahhoz hogy az ember megállapítsa, hogy ez egy teljesen értelmetlen bohóckodás. És nagyjából az országok többségében ugyanez lehet, de cserébe világháborús szintű gazdasági csapást mérünk magunkra önkéntesen, miközben pár kormányközeli arc nyilván ezen is szétkaszálja magát. A társadalom elhülyültsége igencsak szembetűnő.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 11. 09:57
Előzmény: #18958  maxwax
#18961
nem gyerek, már régóta piszkítja a fórumot csak most magasabb szintre kapcsolt a fasz

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek