Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ujonc 2020. 02. 29. 11:27
Előzmény: #2597  gombócból_is_sok
#2600
  Szerintem pont erre gondolt!
Itt egy ajánlás, nem pánikolók oldaláról:
http://www.kilato-hidegkut.hu/index.php?cikkId=2767&cikkCim=Katasztrofatipusok_*_Rendkivuli_esemenyek_*_Monitoring_*_Teli_veszelyek___Ha_elzarja_a_telepulest_a_ho
Deliver12 2020. 02. 29. 11:23
Előzmény: #2576  Törölt felhasználó
#2599
Na látom itt páran megint világraszóló felfedezéseket tettek, amiket elfelejtettek publikálni a nemzetközi orvos társadalomnak.
wyl 2020. 02. 29. 11:22
#2598
A mai adatok alapján a D. Koreai (50 millió lakosú) új fertőzöttek száma 813, addig  (1.400 milliós lakosú) Kínának csak 433 !!!  NA NEEEE.... :)  
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 29. 11:20
Előzmény: #2585  TBSC
#2597
Gondolod, ha tévedek akkor nem kapok majd tésztaszószt?
Tagore
Tagore 2020. 02. 29. 11:17
Előzmény: #2567  totoro
#2596
Viszont, egy magas halálozási aránynál ---- Magyarországon--- nagyon nagy teher lekerülne a nyugdíjintézetrôl....... (tudom, nem emberséges ilyet, írni, de a történelem folyamán már sokszor mentették meg a holtak az élôket....)
ujonc 2020. 02. 29. 11:16
Előzmény: #2593  apocca
#2595
TBSC sem arra fogadott, hogy téved! Csupán megvizsgálta annak a verziónak a kimenetelét is.
ujonc 2020. 02. 29. 11:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#2594
 Nem az országok közti hatalmi játszmákra gondoltam. Inkább arra, hogy ha ez tényleg csak egy alaposan felfújt valami lenne, mint ahogy itt többen vélelmezik,  ki és miért döntené be a saját gazdaságát karanténokkal?
apocca
apocca 2020. 02. 29. 11:10
Előzmény: #2585  TBSC
#2593
bármilyen helyzet értékelésnél nem a tévedésre kell játszani és arra tenni a tétet, és mi a "nyereménye" annak, aki tévedett.
Tagore
Tagore 2020. 02. 29. 11:07
Előzmény: #2562  totoro
#2592

tom6210 2020. 02. 29. 11:06
Előzmény: #2567  totoro
#2591
Sziasztok!
Én nem aggódnék a kórházi férőhelyek száma miatt. Jön a tavasz, itthon vezérünknek köszönhetően bőven vannak stadionok majd azokban létesítenek tábori kórházakat, meg a nézőtereken is elfér néhány ember. :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 29. 11:00
Törölt hozzászólás
#2590
Törölt felhasználó 2020. 02. 29. 11:00
Törölt hozzászólás
#2589
wyl 2020. 02. 29. 10:59
Előzmény: #2579  Törölt felhasználó
#2588
A "spanyolnátha" is egy jelentéktelennek tulajdonított "A típusú"  influenza járványként indult  18-as év elején. A sok milliós halálesetek 18 őszén és telén következtek be, amikor már többszörösen mutálódott a vírus. Feltételezhető, hogy a jelenlegi még eddig sok mindenben ismeretlen covid19 nem hoz hasonló következményeket, s talán ezért is van a szigorúbb megelőzésre és a csírájában való elfojtására tett intézkedések. . Nem tudja még senki, hogy egy coinfekció ,azaz  más vírustörzzsel történő együttes megjelenése, pl influenza vírussal mennyire növeli a mortalitást. Ugyanis egyik a felső, míg másik az alsó légúti régiókat veszélyezteti leginkább.  Nem tudni egyelőre azt sem, hogy a melegebb időre hogy reagál. Feltételezhető, hogy majd csökken a melegre a virulékonysága, de az Iráni példa, ahol jóval melegebb időjárási viszonyok vannak , jelenleg a  D.Kóreai , Olasz mellett Iránban történik a legnagyobb %-os arányú napi fertőződés. Tehát a pánikot én is nagyon helytelenítem, de sajnos nagyon sokan hajlamosak a körülöttük zajló eseményeket túlreagálni, mint tőzsdei, bevásárlási , stb hisztik. Egy elkezdi, s a többi sem akar lemaradni akció beindul. Az biztos, hogy kihatása van, illetve lesz az egész világgazdaságra, így valamennyiünkre is többé, kevésbé. De kérdés, ha a védőintézkedések nélkül hagynák a maga útján terjedni a vírust,  akkor nem elképzelhetetlen, hogy beláthatatlan következményei lennének. Bizonyára ezekkel az intézkedésekkel sikerül megúszni a gyorsabb és nagyobb populációjú  fertőződést, s ezzel lassítva időt nyerve a megoldásra, ellenszerre.  
Törölt felhasználó 2020. 02. 29. 10:59
Törölt hozzászólás
#2587
ujonc 2020. 02. 29. 10:59
#2586

Sziasztok!
Az influenzával való összehasonlításkor szerintem nem azt kellene nézni, hogy abban évente hányan halnak meg. A Corona vírus még nem volt olyan kiterjedt méretű, mint egy minden évben megjelenő influenza. Vagyis a közvetlen összehasonlítás nem lehetséges. Ha a +buta" emberek a boltba rohannak az alapvető élelmiszerekért nem feltétlenül azért teszik, mert félnek a vírustól. Inkább a vírus megjelenési helyén bevezetett korlátozásoktól (karantén).
 Az elhalálozási arány legjobban a kínai adatokban jelenik meg. Ez mennyire biztos? Ki tudja, hogy a kínai kormány milyen adatokat közöl a nyilvánosság felé? Melyik európai, amerikai ország képes napok alatt kórházat felhúzni a járvány betegeinek?
 Ha mi laikusok félünk is a járványtól a szakértők miért vezetnek be karantént (mert gondolom az illetékesek a szakértőkkel egyeztetnek előtte) a vírus felbukkanásának területén, ha kevésbé veszélyes a vírus az influenzával összehasonlítva?
Melyik országnak az érdeke, hogy "felfújja" a lufit egy karanténnal, az országa gazdaságát romba döntve?
TBSC 2020. 02. 29. 10:57
Előzmény: #2581  gombócból_is_sok
#2585
Ha én tévedek, a legnagyobb bajom az lehet, hogy lesz otthon egy rakás tésztaszószom. Amit majd szépen megeszegetek nevetgélve, hogy mekkor fasz voltam, amiért ezeket megvettem egy nátha miatt.Ha te tévedsz?
Törölt felhasználó 2020. 02. 29. 10:57
Törölt hozzászólás
#2584
Törölt felhasználó 2020. 02. 29. 10:50
Előzmény: #2582  gazmber
#2583
Azért nálunk olaszból hazajött iskolások karanténban, Koreában meg szabadon mászkált a nőci, aki Kínából jött haza, olaszoknál nem tűnt fel, hogy sok a gyanús tüdőgyulladás, Kalifornia meg egyszerűen nevetséges, hogy mit műveltek, szóval én most azt mondanám, hogy a magyar járványügy sokkal jobban működött, kb. a németekkel egy szinten. Viszont az egyéb részek (háziorvosok tájékoztatása, felszerelése, stb.) eddig nagyon gyatra nálunk is.
gazmber 2020. 02. 29. 10:40
Előzmény: #2580  gazmber
#2582
"Kaliforniában szakmailag képzetlenek vizsgálták a gyanús eseteket"
http://gazdasagportal.hu/index.php/koronavirus-kaliforniaban-szakmailag-kepzetlenek-vizsgaltak-a-gyanus-eseteket/
ilyen balf@szságot már komolyan... 1.5hónapja látható hogy vannak beöltözve a kínaiak...
na de egy sima infuenzeától miért is kellene f@sni.. gondolják sokan olaszban, kaliforniában, itthon is(?)...szvsz
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 29. 10:22
Előzmény: #2562  totoro
#2581
A magyar eü nyomorult helyzete koronavírus nélkül is bőven szedi az áldozatait aztán senki se szaladgált az elmúlt években fel és alá cukrot meg étolajat vásárolni. Elméletem szerint a korona miatt pont annyira kell kórházba meg boltba szaladni mint influenza miatt. Ne felejtsd hogy a kínai megbetegedés adat csak töredéke lehet a valósnak. Kevesebben patkolnak el korona miatt relatív és abszolút értelemben is mint hagyományos influenza miatt, és azzal se rohangálunk. Minden bizonnyal ezzel se kell. Jól fel van ez fújva, az emberekkel lehet hogy nem történik elég izgalmas dolog és most erre az eksönmúvi fílingre rácuppantak.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek