Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
harlem
harlem 2020. 02. 14. 20:06
Előzmény: #859  kardos74
#860
Fogalmuk sincs milyen a kritikus
kardos74
kardos74 2020. 02. 14. 20:00
Előzmény: #858  harlem
#859
Ezt mondták az előző két hétre is
berlini
berlini 2020. 02. 14. 13:56
Előzmény: #854  willy_long
#857
A piacok persze, hogy nem árazták be a legrosszabb forgatókönyvet. Még egy közepesen rosszat sem.
A kinaiak nem arról hiresek, hogy tömegesen megtagadnának parancsokat.
Ha jól tudom, akkor az üzemek beindulásának vagy egy protokolja. Csak garantáltan egészséges emberek mehetnek dolgozni. Ezért van az, hogy számos tartományban nem indult be egy sor nagy üzem
berlini
berlini 2020. 02. 14. 13:52
Előzmény: #855  harlem
#856
Gondolom már az is gyanus volt, hogy fürdött.
willy_long
willy_long 2020. 02. 14. 11:55
Előzmény: #846  berlini
#854
elméletileg akik azt mondják, hogy nyáron a víruspara lecsenghet, azok nem azért mondják azt, mert a vírus nem szereti a meleget, hanem azért mert nyáron elméletileg a szervezet természetes D vitalmin felvétele megnő és ellenállóbbá válik pl. a vírusokkal szemben is. Kérdés, hogy ilyen agresszívan terjedő vírus ellen ez mennyire jó stratégia...
Én azt gondolom a piacok nem nagyon árazták még be a rosszabb forgatókönyvet. A világon minden országnak az az érdeke, mint Kínának, hogy ne legyen pánik. Ha Kínában kitör a pánik, leáll a termelés, az mindent bedönt és magával ránt. Szezonálisan az évenkénti kb 2 hetes leállás is a kínai újév miatt okoz zavarokat a rendelésekben, de ezeket lehet tervezni. A baj ott kezdődik, hogy Kína legfontosabb iparvárosaiban még mindig nem állt helyre a termelés. Hiába ösztönzi az embereket munkafelvételre a kormányzat a párfegyelemnél nagyobb az életben maradási ösztön és sokan meg is tagadják a munkába állást.
Nem nehéz belegndolni, hogy pl. egy gyárba ahol x ezer ember dolgozik, ha csak 1 fertőzött bekerül, azt mindenkit megfertőzhet közvetlen v közvetett módon...
berlini
berlini 2020. 02. 14. 11:25
Előzmény: #851  totoro
#853
Valamelyik fórumon irták, hogy a belügyminiszter úr nem tanácsolja, hogy az egészségügyi ellátórendszere szempontjából gyenge országba utazzanak az emberek mostanában.
Erre akkor is az volt a reakcióm, hogy akkor az első koronavirusban megbetegedett magyar eset után gyorsan el kell utazni. Mindegy hogy hová, mert a járvány leküzdése szempontjából ennyire felkészületlen helyet kevés országban lehet találni.
berlini
berlini 2020. 02. 14. 11:21
Előzmény: #849  Deliver12
#852
Igen, meglepőnek tűnik, hogy egyenlőre mennyire nem hatott a piacokra a virus.
(Mondjuk én erre számitottam, ezért nagyjából változatlan összetételben tartom a long pozicióimat.)
Napi kereskedésben pedig ahányszor próbálkoztam. eddig bukás lett a vége.
totoro
totoro 2020. 02. 14. 11:20
Előzmény: #848  kardos74
#851
SPX és DAX volt, SPX-et mínuszban nyomtam el, Daxot kis pluszban, összesséégében nulla körül ki tudtam menekülni. Cserébe a gáz pozim megint szarul néz ki :(
Hogy on is legyek:
Kis magyar ugar:
"Azt látjuk, hogy a szezonális influenzajárványok idején is rendszeresen megroppan az egészségügy. Akár viszonylag egyszerűbb gyógyszerekből is kialakulhat átmeneti hiány, de egy hirtelen megnövekvő ellátási igény kiszolgálására Magyarországon egyszerűen nincsenek tartalékok. Orvosok vagy egészségügyi dolgozók érdemi átcsoportosítása egyszerűen nem megoldható.
A raktárkészletek sem kielégítőek, ráadásul egyelőre a kormányzat még az erre feljogosítottakat sem tájékoztatta a készletekről. Az Országgyűlés népjóléti bizottsági ülésén a belügyminiszter – megjegyezném, hogy sehol máshol nincs olyan, hogy a járvány elleni védekezést ne egy orvosra bízták volna – közölte, hogy 1,1 millió szájmaszk áll rendelkezésre az állami raktárakban és naponta további 20 ezret tudnak készíteni – rabmunkában. Ha úgy számolunk, hogy tényleg hordani kell ezeket a maszkokat és figyelembe vesszük, hogy ezeket 3–4 óra hordás után el kéne dobni, illetve veszélyes hulladékként megsemmisíteni, akkor ki lehet számolni, hogy hány óra alatt fogyna el ez az 1,1 millió"
berlini
berlini 2020. 02. 14. 11:18
Előzmény: #847  kispangit
#850
...ne feljtsd el a végén saválló talpú cipővel eltaposni.
Deliver12 2020. 02. 14. 10:51
Előzmény: #846  berlini
#849
Szerintem nem árazott semmit a piac.
Minden ATH-nál ingadozik. A piac megijedt, aztán megjöttek az elmúlt években jól bevált buy-the-dip algók és megvettek mindent. Most a magyar piacról nem beszélek, mert értékelhető cégből van egy bank, egy olajipari, meg kis telekom/gyógyszeripar, meg a forint a politikai kockázattal, tehát nagyon egyedi.
De a piac most abszolút abban a szakaszban van, hogy Good news is good news, bad news is no news.
Engem ez nem érint mert én hosszútávra cégeket veszek, nem a piaci hangulatot. Rövid távra meg ritkán, akkor sem TA vagy hírek alapján. Én ha azokkal spekulálnék inkább buknék...
Az is lehet hogy az van rendjén hogy tesz a koronavírusra a piac. Csak azt nem értem, néha úgy csinál mintha megijedne a semmire, aztán amikor inkább lenne rá oka, nem érdekli. Na, pl. ezért nem kereskedelmi hírekre...
kardos74
kardos74 2020. 02. 14. 10:33
Előzmény: #845  totoro
#848
Miket shortoltál, ha nem titok?
kispangit 2020. 02. 14. 10:14
#847
Na megint "megvan" mi pusztítja el a virit. Hát az, hogy kiteszed a Napra, leöntöd savval, és ott hagyod pár órára!
berlini
berlini 2020. 02. 14. 10:00
Előzmény: #845  totoro
#846
Ebben akkor lehet még egy a többség által nemvárt fejlemény, ha a külföldi megbetegedések száma elkezd gyorsan nőni és szaporodnak ott is a halálesetek.
Erre a verzióra a leggyengébb láncszemeknél a Dél-kelet Ázsiai országokban kerülhet sor. (Laos és társai.)
Arra biztosan jön majd egy erősen negativ tőzsdei reakció.
Ha ez nem jön be, akkor is fel kell készülni arra, hogy Kinában nyárig (állitólag a virus nem szereti a meleget,) lesz még fél millió új megbetegedés és legalább 5 ezer halott. De ez már szerintem beárazódott. a tőzsdén.
totoro
totoro 2020. 02. 14. 07:58
Előzmény: #844  Deliver12
#845
Arra volt jó a tegnapi nagyobb szakadás, hogy nullán ki tudtam szállni a folyamatosan nyitogatott shortjaimból, egyszerűen wall of worry-znek ezzel is, meguntam szembepisálni a széllel. Nincs kétségem, hogy lesz ez miatt egy lejtmenet, de lehet ez még csak hetek múlva jön el.
Deliver12 2020. 02. 14. 02:15
Előzmény: #841  berlini
#844
Uh, hát ennek nem örülök. Ez még nem is a hivatalos, csak valami előzetes, legalábbis eddigi napokon ezután még mindig hozzáadtak  valamennyit.
Eddig még az volt a magyarázat, hogy a nagyobb növekedés csak egyszeri. Most akkor mégsem? Tőzsde ennek nem hiszem hogy örülni fog...
berlini
berlini 2020. 02. 14. 01:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#843
Nem fog rajta.
Sajnos csak emberekre káros.
trollbamondo 2020. 02. 14. 01:32
Törölt hozzászólás
#842
berlini
berlini 2020. 02. 14. 01:01
Előzmény: #839  Deliver12
#841
Sajnos 
+4900 fertőzött
+116 meghalt.
Ebben az egyedüli jó hir, hogy talán nem szépitett mint a 2-4 nappal ezelőtti alacsonyabb számok.
És az sem rossz, hogy 80 alatti a Kinán kivüli újonnan fertőzöttek száma. (Habár itt kétségeim vannak, hogy Thaiföldön, Vietnámban , Laoszban van-e megbizható szűrés.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek