Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SeldonKuper 2020. 02. 09. 17:13
Előzmény: #578  jumbo2
#580
Mit tehetne a WHO a katasztrófa helyzet bejelentésén kívül?
Lehet, hogy Kína azt szeretné, hogy ne csak Kínában féljenek! 
Így aztán többezer konteós hír fog terjedni a vírussal együtt!
wyl 2020. 02. 09. 17:02
Előzmény: #578  jumbo2
#579
Sztem ez a legtöbb, amit megtehetnek, mert másképp sok más lehetőség nem látszik a fertőzés izolálására. Ha nem ezt tennék, akkor nagy eséllyel könnyen bekövetkezhet/ne, amit írtál, hogy.... 
"Nem, ezt a vírust már nem lehet megállítani. Szerintem ezzel minden szakértő tisztában van. "
jumbo2 2020. 02. 09. 16:49
Előzmény: #573  wyl
#578
Már csak az a kérdés, hogy ezt ki hiszi el?
És ha csökken a fertőzöttel száma, akkor miért zárják le sorban a 10 milliós városokat Vuhantól 1000 km-re?
Nem, ezt a vírust már nem lehet megállítani. Szerintem ezzel minden szakértő tisztában van. 
A titkolózás miatt azt nem tudjuk, mennyire súlyos a helyzet. Hány százalékos a halálozási arány, csak idősek és betegek halnak-e meg vagy a fiatalokat sem kiméli? Miért nem engedik be a WHO-t?
pitcairn2 2020. 02. 09. 15:11
Előzmény: #573  wyl
#576
azonkívül, hogy masszív pánik van semmi biztosat nem tudunk...
pitcairn2 2020. 02. 09. 15:10
Előzmény: #574  wyl
#575
készséggel hiszem, hogy lennének olyanok akik a - politikai agendájuk mentén - izgalomba jönnének ezektől a perspektíváktól...
wyl 2020. 02. 09. 15:01
Előzmény: #572  pitcairn2
#574
Hasonló szituban bárhol, még a  nyugati világban is sztem hasonlóan cselekedtek volna, vagy cselekednének. Leszarják az egyéni érdekeket, sérelmeket, meg a jogokat is. Az ilyen esetek nem a demokráciáról szólnak.....
wyl 2020. 02. 09. 14:48
Előzmény: #569  pitcairn2
#573
Mindenesetre az elsődleges közömbösségen túlmutatva jót tett (eddig) a "túlreagálása" a kinai vezetés részéről, mivel a jelenlegi állapotok szerin sikerült megtörni a fertőzés trendjét és nem csak a %-os növekedést, hanem a napi fertőzöttség számot is február 5.-én. https://postimg.cc/N9SC34mg
Az, hogy ez a trendforduló mennyire lesz hatásos, ill. tartós, vagy ez csak egy korrekció, azt az elkövetkezendő időszak fogja eldönteni. Ha nem reagáltak volna így a helyzetre, akkor feltételezhetően nem tört volna meg a fertőzöttségi trend, 
Korábban kérdeztem, hogy Te hogy reagáltad volna le ezt a történetet?
pitcairn2 2020. 02. 09. 14:44
Előzmény: #570  gilgalad
#572
"bizalmi deficit"
az állam úgy irányítja Kínában a népet ahogy neki tetszik
most pl. kiadták a "maszkot fel és zárkózz be!" jelszót... 
és gondolom kb. ez ömlik 24 órán keresztül az összes médiából...
pitcairn2 2020. 02. 09. 14:41
Előzmény: #570  gilgalad
#571
Honnan tudod?
mindössze annyit lehet tudni, hogy marha nagy pánik van
és ez vagy indokolt vagy pedig mesterségesen generált
gilgalad 2020. 02. 09. 14:38
Előzmény: #567  jumbo2
#570
Nem akarnék én sem vészmadárkodni, de Wuhanban drámaian sokkal keményebbek a számok, mint amit közölnek. Pár év és talán kiderül... Viszont a bizalmi deficit valszínű tartós lesz. 
pitcairn2 2020. 02. 09. 14:34
Előzmény: #564  berlini
#569
mindenesetre a hivatalos adatok alapján totális túlreagálásnak tűnik ez
ennyit mindenképpen meg lehet állapítani
pitcairn2 2020. 02. 09. 14:34
Előzmény: #564  berlini
#568
ha pusztán ürügynek fogod fel ezt a ménkű nagy veszélyt akkor akár még a BIS által koordinált jegybankár testvériség irányába is elkanyarodhatsz:)
jumbo2 2020. 02. 09. 14:26
Előzmény: #561  wyl
#567
Nem elítélően írtam a kínai intézkedésekről. Ilyenkor a központi irányítás kifejezetten hasznos. Az egyén érdeke elé kerül a közösségé. 
Viszont a kiadott adataik szinte biztosan hamisak.
A kínai veztés nyilván meg akarja fékezni a vírust, ugyanakkor fél is a káosztól és a rendszer bukásától. 
Deliver12 2020. 02. 09. 14:17
Előzmény: #541  jumbo2
#566
Szerintem eléggé érthető a karantén mindenféle konteó nélkül.
Láthattuk Vuhan példájából, ha ez a vírus elterjed, hetek alatt teljesen összeomlik az egészségügyi ellátórendszer. Egyszerűen nincs annyi lélegeztető, orvos, kórházi ágy mint ami kellene. Ez sok országban milliós nagyságrendű halottat eredményezne, káoszt és rettegést.
Míg a közlekedési balesetek, és a normális influenza nem jár semmilyen hasonló hatással, az már bele van kalkulálva a  rendszerbe. 
Viszont elnézve az elmúlt napok adatait, úgy tűnik a kínaiak megfogják ezt is.  Máshol meg már csírájában megfogják valószínűleg :-)
SeldonKuper 2020. 02. 09. 14:15
Előzmény: #562  wyl
#565
Sőt még az is megkockáztatható, hogy ezek a szájmaszkok is "gyűjthetik" és nem "kiszűrik"a tizedmikron alatti vírusokat.
berlini
berlini 2020. 02. 09. 14:15
Előzmény: #563  pitcairn2
#564
De ha belegondolsz, akkor valahol a legmélyén ennek is a FED az oka.
pitcairn2 2020. 02. 09. 14:08
Előzmény: #561  wyl
#563
a hivatalos kínai politikánál elképzelni is nehéz nagyobb pánikkeltést...
kb. az egész országot meghülyítették... 
wyl 2020. 02. 09. 13:50
Előzmény: #558  pitcairn2
#562
A szájmaszk sem nyújt ám minden ellen védelmet. Főleg azon apró részecskék ellen nem , ami a tüdőn keresztül a véráramba kerül, a 100 Nm alattiak. A vírusok jelentős része is 0,1 mikron alatti és a kipufogógázok koromrészecskéinek jelentős hányada is az, amit egyik szűrő sem képes kiszűrni. http://www.futsokosankampany.hu/a-helytelen-tuzeles-egeszsegugyi-hatasai   https://www.facebook.com/levego/posts/5089783521039163
wyl 2020. 02. 09. 13:49
Előzmény: #555  jumbo2
#561
Valamilyen szinten érthető is egy ilyen szituban,. De ez főleg a pánikkeltésre okot adó nyilatkozatok cenzúrázása, kiszűrése lehet itt is a cél. A pánikra alkalmas cikkekre sokkal többen ugranak rá...és valljuk be, hogy ezek csak súlyosbíthatják az amúgy sem könnyű helyzetet. Ezt a közlekedési balesetekkel nem lehet párhuzamba állítani, mert itt nem stagnáló a halálesetek száma, hanem hatványozottan növekvő. Itt nem elsősorban a 800 halott a katasztrófa, hanem a majdani gazdaságra gyakorolt hatása, ha nem tudják időben lokalizálni, megszüntetni a fertőzést. Lehet, hogy felfújtnak tűnik a kialakult helyzet, de további terjedés megfékezésére kell a szigorú és sok esetben nem demokratikus szankciók, intézkedések meghozása. Ugyanis ez a  a vírus ellen csak az immunrendszer képes védekezése, mert védőoltás nincs és valószínű egyhamar nem is lesz. Minél később sikerül elfojtani a fertőzést , annál nagyobb kárt szenved el nem csak Kína, hanem az egész világgazdaság. Ugyanis nagyon kevés olyan cucc van a világban, amihez ne lenne köze kínának.
Felteszem a kérdést, hogy ki és hogyan kezelné ezt a vírus fertőzéses helyzetet? 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek