Topiknyitó: HoStrucc 2019. 12. 17. 15:03

EHEP várakozások  

Sziasztok!
A régi, admin nélküli topik helyére. Várakozásokat megfogalmazni, eszmecserét folytatni lehet értelmesen mindkét irányba. Csak az egyértelmű trollokat fogom tiltani alkalomadtán, ha túlmennek egy határon. (Példának okáért: "TÖMÉS van" típusú tőmondatok, naponta beírva, érvek nélkül nem számít sem eszmecserének, sem értelmesnek az olvasatomban, így az ilyet egy felszólítás után kukázni fogom várhatóan)
Sikeres kereskedést mindenkinek!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2021. 02. 26. 13:25
Előzmény: #8579  Csakegyolvaso
#8580
Mint írtam, nem ismerem a cég helyzetét, az azonban biztos, hogy a Cégbírósághoz be kell(ett) nyújtani a jegyzőkönyvet, stb. - és amennyiben valamilyen mulasztásuk jogellenes, úgy felügyeleti eljárásban meghozza a szükséges határozatokat. De mindent ki lehet trükközni. Előttem sem tiszta, hogy mi történik az EHEP-ben, de az árfolyammozgásokból voltak gyanúim, amiket egy-két hónappal ezelőtt, amikor leírtam, személyeskedő hozzászólásokat kaptam és rengeteg mínuszt. Mondjuk egyik sem zavart különösebben, mert ha valakit ezek zavarnak, akkor ne menjen jogi pályára. Most azonban azt veszem észre, hogy a Fórumon is elhalkultak ezek a hangok, és néha a csend/hallgatás beszédesebb mindennél.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 02. 26. 13:10
Előzmény: #8577  Sehmet
#8579
ezt most meg is magyaraznad miert masoltad be?Nem ertem, mert amit leirnak az mar mind megtortent az ehep-be.Szoval HA oktobertol nezzuk akkor nov23-tol 3 honap volt tehat most februar 23-ig kellet kiadniuk valamit ugye osszehivtak a kgy-t megint.de februar 23tol mar csak 60 napjuk van akkor ami aprilis 23 hogy megszavazzanak valamit.De mint irtam azert furcsa az egesz mert ez megy mar 2018 ota (csak idaig neztem meg mert kivancsi voltam hogy megvan-e a 3 ev) es az 3 ev ergo mar reg nem kellene leteznie a cegnek vagy ha igen akkor helyre kellett volna allitan ia toket azokkal a megodlasokkal amit irtak.Masik ceggel valo egyesules ,megszunes vagy atalakulas.Egyik se tortent meg csak huzzak mint a retestesztat.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 02. 26. 12:13
Előzmény: #8577  Sehmet
#8578
Oktoberbe jutott tudomasukra ossze is hivtak a kgyt 8 napon belul.
Sehmet
Sehmet 2021. 02. 26. 12:06
#8577
A részvénytársaságnál az igazgatóság nyolc napon felül köteles - a felügyelőbizottság egyidejű értesítése mellett - a szükséges intézkedések megtétele céljából a közgyűlést összehívni vagy közgyűlés tartása nélkül történő határozathozatalt kezdeményezni, ha bármely tagjának tudomására jut, hogy -   a részvénytársaság saját tőkéje veszteség következtében az alaptőke kétharmadára csökkent;-   a részvénytársaság saját tőkéje az alaptőke törvényben meghatározott minimális összege alá csökkent; -  a részvénytársaságot fizetésképtelenség fenyegeti vagy fizetéseit megszüntette; vagy -  a részvénytársaság vagyona a tartozásait nem fedezi. Lassú tőkevesztésnél, ha egymást követő két üzleti évben a társaság saját tőkéje nem éri el az adott társasági formára kötelezően előírt jegyzett tőkét, és a tagok a második év beszámolójának elfogadásától számított három hónapon belül a szükséges saját tőke biztosításáról nem gondoskodnak, e határidő lejártát követő hatvan napon belül a gazdasági társaság köteles elhatározni átalakulását. Átalakulás helyett a gazdasági társaság a jogutód nélküli megszűnést vagy az egyesülést is választhatja.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 02. 26. 12:02
Előzmény: #8575  Csakegyolvaso
#8576
maximum vakvaganyra megyek ha mindent jol csinalnak akkor nem kell mitol tartaniuk.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 02. 26. 11:59
Előzmény: #8574  Sehmet
#8575
nem izgat mert az eves jelentesekbe mindig leirtak hogy helyre kell allitani es itt arrol van szo hogy a sajat toket kell a jegyzet toke szintjere tenni.Legalabbis igy ertelmezem.Es eddig amiket megneztem 2017 2018 2019 2020-as jelentesbe mindegyikbe benne volt hogy helyre kell allitani.Es a szabaylzat arrol szol hgogy ha 2 egymat koveto eves jelentesbe sincs helyre rakva akkor van meg 3 honapjuk utana meg 60 napjuk.De ez mar a 3. ev tehat reg lejart itt nem lehet semmifele veszhelyzetre valo hivatkozas sem.Mondom majd kiderul xD
Sehmet
Sehmet 2021. 02. 26. 11:54
Előzmény: #8573  Sehmet
#8574
Abban ...
Sehmet
Sehmet 2021. 02. 26. 11:53
Előzmény: #8572  Csakegyolvaso
#8573
A saját tőke jogilag irreleváns, csak a jegyzett tőke minimumát határozza meg a jogszabály. Abba ugye benne van az eredménytartalék, stb.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 02. 26. 11:49
Előzmény: #8571  Csakegyolvaso
#8572
a jegyzett toke megvan azzal nincs is baj csak a sajat toke ne meri el a jegyzett toket es ez akkor se erte el amikor KF toket emelt vagy mit csinalt es ott basztak el szerintem valoszinu arra megy k ia jatek hogy utana ugy tudjak behozni a eget hogy ne kelljen apportalni? Bar ennek is utana nezek majd egy kicsit.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 02. 26. 11:48
Előzmény: #8570  Sehmet
#8571
nem nem a Sajat tokenek kell elerni a jegyzet toket es ha megnezed az eves jelenteseket visszamenoleg mind1ikbe irtak hogy nem eri el.Es a mostaniba is irni fogjak hogy nem eri el ennyi nincs mirol beszelni.
Sehmet
Sehmet 2021. 02. 26. 11:39
Előzmény: #8566  Csakegyolvaso
#8570

Ez nem egészen így megy. Ahhoz közgyűlést kell összehívni, stb. Nem ismerem az EHEP társasági szerződését, de a Pkt. szerint a jegyzett tőke minimuma NYRT-nél 20 millió forint, és úgy láttam, hogy ez az EHEP-nél megvan:
https://www.bet.hu/oldalak/ceg_adatlap/$security/EHEP
Ha magasabb van a társasági szerződésben, akkor legfeljebb módosítják. Ez is megoldás. De ez csak az ÁLTALÁNOS, a Ptk. és a Szvt alapján történő ÁLLÁSPONTOM, mert - mint írtam - nem ismerem az EHEP helyzetét, az előzményeket, stb.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 02. 26. 11:38
Előzmény: #8568  Muszka1
#8569
miert eddig mit csinaltak?
Muszka1
Muszka1 2021. 02. 26. 11:32
Előzmény: #8567  Csakegyolvaso
#8568
Félek, hogy rászoktatnak a cumira!
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 02. 26. 11:30
Előzmény: #8566  Csakegyolvaso
#8567
igy mindenki szopik nem csak a befektetok
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 02. 26. 11:29
Előzmény: #8565  Sehmet
#8566
es ha jelentem a cegbirosagnak hogy mar 3 eve nincs helyreallitva a toke?akkor igazabol 30 napjuk van csak.Es ha esetleg torlik oket akkor sincs semmi baj mert legalabb ok se tudnak kereskedni.
Sehmet
Sehmet 2021. 02. 26. 11:25
Előzmény: #8563  Csakegyolvaso
#8565
Majdnem, de jóval hosszabb idő lehet az az augusztus végénél. Ez ugye - ha jól értem - lassú, folyamatos tőkevesztés. Az üzleti év beszámolójának elfogadása - veszélyhelyzet nélkül - legkésőbb május vége lehet. Azt követően kezdődik a három hónap a helyreállításra, és ha ez nem történik meg a következő hatvan napon belül, akkor az azt követő 30 napon belül a Cégbíróság felügyeleti eljárást indíthat, amely alatt még mindig rendezheti a tőkehelyzetét a cég, de ha ez alatt sem teszi, akkor lehetőség van a törlésre is. Szóval ez akár háromnegyed vagy akár egy évig is elhúzódhat, de a veszélyhelyzet miatt még tovább is, ugyanis a május vége adott esetben kitolódhat. És ott vannak még a feltételes módok is. De a saját tőke - jegyzett tőke - helyreállítása többféleképpen is megvalósulhat, átértékelés, stb. Szóval ez nem olyan egyszerű.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 02. 24. 23:57
Előzmény: #8563  Csakegyolvaso
#8564
Bar mondjuk azert fura egy kicsit az egesz mert a 2018 2019 es a 2020-as ev is igy zarult hogy nem erte el a kotelezo toket szoval nem ertem az egeszet ez mar 3 ev es hogy KF-ek valamit rendeztek tavaly jaunarba attol meg a tavalyi ev is alaptoke alatt van.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 02. 24. 23:49
#8563
Utana jartam jobban enne ak tokerendezesnek es talaltam egy ilyet.
Saját tőke helyzete | PKF Hungary Hírek
Itt azt is irjak hogy 2 egymas utani evben toke nincs helyreallitva akkor van 3 honapjuk a kgytol hogy rendezzek es azon felul meg 60 nap szoval ez azt jelenti hogy ha a mostani kgy-n ugye lesz eves jelentes es ha a toke nem eri el a kotelezo jegyzet toket akkor ez azt jelenti hogy egymas utani 2 evbe ne mvolt helyreallitva ami azt jelenti hogy akkor marcius 30tol 3 honap az  Junius 30 es onnan meg 60 nap az ugye 2 honap tehat legkesobb augusztus 30ig le kell zarulnia ennek az egesznek.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 02. 24. 16:33
Előzmény: #8561  M5
#8562
sajnos benne van nembaj legalabb van mire kolteni penzt xD
M5
M5 2021. 02. 24. 16:27
Előzmény: #8560  Csakegyolvaso
#8561
Az idén már nem lesz semmi!!:)))

Topik gazda

HoStrucc
HoStrucc
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek