Topiknyitó: zsoltee77 2019. 11. 26. 20:27

Futuraqua nyrt. részvényesek topicja  

Kedves Mindenki!
Arra gondoltam, hogy nyitok egy topicot, ahol a részvényesek nyugodtan társaloghatnak.
Ami itt nem lesz:
flood, trollok, veszekedés, személyeskedés.
Jó fórumozást! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2020. 08. 06. 16:35
Előzmény: #6619  HoStrucc
#6620
Igy van :)
Pont ezert nem kell dupla, tripla, meg 70k buxozni
HoStrucc
HoStrucc 2020. 08. 06. 16:34
Előzmény: #6617  HoStrucc
#6619
Azt is leirtam hogy szerintem ezt egyszer lehetett meglépni - azt is kemény dolgok árán. Volt munka eddig is. Ja. Csak ha félévente csiki-csukizunk akkor nem lesz ennyi és indul az a makrogazdasági spirál amit irtam.
Hathor
Hathor 2020. 08. 06. 16:33
Előzmény: #6617  HoStrucc
#6618
Teljes leallast en sem gondolok.
Ezert lesz munka aki akar, de gebasz lehet covid2bol, szerintem a tel veszelyes lesz, amig nincs vakcina, az meg jovore lesz
HoStrucc
HoStrucc 2020. 08. 06. 16:30
Előzmény: #6615  Hathor
#6617
Valamit félreértettél: ha az állam azt mondja nem nyithattok ki újra amig nem mondom - mert ugye most annak vonalán kezdtünk el beszélgetni, hogy újra leállás emberélet mentés érdekében mert az a fontosabb -, akkor nem mersz kérdése lesz hogy tudsz/akarsz-e menni dolgozni. Szerintem nem 2 állású a kapcsoló, hogy teljes zárás, teljes nyitás. Számos egyéb állás van, szigorú korlátozásoktól az enyhébbig. Pont azt ecseteltem eddig is, hogy azért nem lesz teljes leállás, mert annak a következményeit senki nem akarja majd vállalni hogy mit okozhat.
VUK1980
VUK1980 2020. 08. 06. 16:23
Előzmény: #6614  HoStrucc
#6616
Az első plusszt én adtam :)
Hathor
Hathor 2020. 08. 06. 16:23
Előzmény: #6614  HoStrucc
#6615
Eddig ugy tunt volt munka, es lesz is, mert akik nem mernek kimenni dolgozni, azok helyett kell mennie masnak, ha szukseg van ra. Leallas lehet, de ilyen dramai ehinseg nem, szerintem.
Es itt jon elo, csak dramianak latod, ha lesz leallas, marpedig szerintem nem megallithato a dolog
HoStrucc
HoStrucc 2020. 08. 06. 16:17
Előzmény: #6612  Hathor
#6614
Van pár rossz hirem: Nem a saját szerencsés helyzetedből kell sajnos kiindulni. Az emberek 90%-a nem rendelkezik 3-6 havi tartalékkal. A cégek nagy része sem. Ki takarittat veled, ha nem lesz bevétele neki sem? Kinek hordasz ki kaját, ha nem lesz aki megfizesse? Ki vásárol, ha nem lesz miből? Miből segélyez az állam, ha elsődleges bevételi forrásai (adóbevételek) megszűnnek és már nem marad szektor akitől újra elvonhatna válság alapba? Miből ad mentességet a bank, ha közben a fennmaradása veszélybe kerül (láttunk már tömeges bank csődöt, szerintem nem szeretnénk újra)? Mi a garancia, hogy 3-6 hónap elég? Sorolhatom még, de szerintem elég ennyi elsőre. Nagyon nem az új csúcsokról van itt szó, hanem arról, hogy miként függnek össze a dolgok a nagyvilágban és ellátási lánc szinten. Mit okozott az előző komoly válság, mit a mostani leállás, és hogy ezt a leállást milyen áron lehetne újra meglépni úgy, hogy a mostani helyzet sem állt még helyre? Nagyon szép és humánus gondolat az emberi élet fontosabb a pénznél, de most próbáld meg elképzelni, hogy te egy szalag mellett dolgozó munkás vagy, hitel van a lakásodon, 3 gyereket nevelsz, iskola zárva, stb. Az állam dönt és azt mondja: bezárunk újra mindent! Ebben az esetben a céged azt mondja: bocs srácok, de ha bezárunk nektek is utca. Vagy az állam úgy dönt: szigorú feltételek mellet, de maradhattok nyitva, hogy túléljetek. Ekkor a céged azt mondja: bocs srácok, dönthetünk úgy esetleg hogy bitang kemény intézkedések mellett, de megpróbálunk üzemelni, vállaljátok a kockázatot hogy bejártok dolgozni igy is, vagy inkább maradtok otthon? Ha otthon maradtok rendben, de akkor felvesszük helyettetek dolgozni aki vállalja - mert máshonnan kibaszták az előző bezáráskor. Ti pedig ne aggódjatok, lehet menni takaritani, ételt hordani, épitésen segédmunkáskodni, ha szerintetek ott biztonságosabb. Remélem sikerült kicsit árnyalni a képet.
VUK1980
VUK1980 2020. 08. 06. 15:53
Előzmény: #6612  Hathor
#6613
elhiszwd hogy van olyan ember akinek a pénz , és a minél többpénz szerzése olyan mint a drog? 
Hathor
Hathor 2020. 08. 06. 15:47
Előzmény: #6611  HoStrucc
#6612
Miert kene ilyen dontest hoznia az emberisegnek?
Szerintem az emberi elet fontosabb a penznel. Nem kell kockara tenni, hogy meg tobb penze legyen az embereknek.
3-6havi tartalekkal mindenkinek kellene rendelkeznie. Igy elni nem lehet, hogy naprol napra elunk. Ha igy el az ember, munkat leallasban is talal. Lehet takaritani, kihordonak menni, eladonak, kaja futarnak, epitkezesen segedmunkasnak lenni. Full leallasnal fizetesi mentesseg lenne halasztassal.
Szerinem a megelozes fontosabb, mint az uj csucsok a tozsden, meg meg kocsiba csaladba
HoStrucc
HoStrucc 2020. 08. 06. 15:40
Előzmény: #6609  Hathor
#6611
Én meg azt mondom, hogy akkor egy kemény döntést kellene hoznia az emberiségnek. És a többséget választanák a kisebbség helyett, bármennyire is morbid/kevésbé humánus annak a kimenettele. Gyakorlatilag arról beszélnénk, hogy megmentünk pár 100k életet, és éhenhalunk otthon középkori körülmények között, vagy nem mentjük meg a keveseket, a többség kárára ilyen áron. Nem kell egyetérteni, de én ming portás / kzgzdsz igy látom.
HoStrucc
HoStrucc 2020. 08. 06. 15:38
Előzmény: #6606  Törölt felhasználó
#6610
Ja, elhiszem. Elmentél a falig igy is sok szülővel. Kár lenne ha kiderülne, hogy ott már te is évismétlős lennél  ;) :D
Hathor
Hathor 2020. 08. 06. 15:36
Előzmény: #6603  HoStrucc
#6609
Erteni ertem, de egy pusztulasban senki nem mondhatja meg, hogy nincs leallas, dolgozni kell az embereknek. Hiaba mondjak, van olyan helyzet, amikor hiaba mondjak, mi kisbufik plane
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 15:36
Előzmény: #6604  _Macika_
#6608
Hiányzik neki a lebaszás 😆
Anno volt egy ilyen fizetős "lebaszlak vonal" cégvezetőknek 360Ft+áfa/perc
_Macika_
_Macika_ 2020. 08. 06. 15:35
Előzmény: #6605  Hathor
#6607
tények ezek fiam tények
szégyellje magát
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 15:34
Előzmény: #6603  HoStrucc
#6606
Meg a tököm is tele lesz, ha a negyedikes matekot is nekem kell elmagyarázni a kölöknek. 
Már a harmadikos is kemény volt 🤣
Hathor
Hathor 2020. 08. 06. 15:33
Előzmény: #6604  _Macika_
#6605
remenytelen maga.
Errol beszelek.
Folyamatos szemelyeskedes
_Macika_
_Macika_ 2020. 08. 06. 15:31
Előzmény: #6602  Hathor
#6604
kegesek@gmail.com
ez a magé nem? miről is beszélünk?
egyébként arról volt szó ide többet nem írok,""" ehhez képest folyamatosan nyomod a hisztériát, majd megsértődés, füles bögrézés, napi 100 beírás
 
HoStrucc
HoStrucc 2020. 08. 06. 15:31
Előzmény: #6586  Hathor
#6603
Nem, nem lehet. Te vágod a gazdasági dolgokat pedig. Szerinted mi történne, ha mondjuk megint jönne egy 3-6 hónapos leállás? Azt a fél világgazdaság nem élné túl. Üzemelni KELL, mert bedől az egész kóceráj amit mai állapotában ismerünk: Vállalatok - termelés - bevételek - munkahelyek - adók - kormányok ... Azt nem húzza ki münchausen báró módjára senki végtelen pénz nyomtatással sem. Egyszer fért bele, az is kemény lesz. Mit gondolsz, miért bólintottak rá mindnehol IS a nyomdára és újranyitásra asap? Én azt mondom never more a válaszuk egy második leállásra. Részletesebben nem megyek bele idő hiján de szerintem amúgy érted ebből is.
Hathor
Hathor 2020. 08. 06. 15:29
Előzmény: #6601  _Macika_
#6602
Mondom. 
Miert nem hivom magat opus, konzumos, Trinvestesnek, ahol szinten vettuk es maga vegig mindenkit lebeszelt a vetelrol? Meg evekig nyomta a csod, beragadast, ezt sosem adom el dumat tarsaval?
En nem fogok ilyeneket mondani maguknak. Ugyanugy eladtam keget, mint itt FB tag, alapito, 5%os tulaj Ery.
Csak itt senkit nem erdekel, maguk meg fujjak a semmit, aztan azt sem tudjak mi miert, hogy tortent. Szokasos trollsagok.
Hummogesek. Nem engem rugtak ki stocklandyardrol, portfoliorol, hanem magat. Maganak harmadik neve ez, en kezdetektol ezzel a nevvel forumozok, es egyik forumrol sem tiltottak ki.
Gondolkodjon ezen
_Macika_
_Macika_ 2020. 08. 06. 15:21
Előzmény: #6600  Hathor
#6601
bizony bizony keges

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek