Topiknyitó: GoldGym 2019. 10. 16. 17:27

Globalis SzOpus Nyrt.  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Rittyencsunk 2020. 01. 21. 08:06
Előzmény: #12019  RoyStampler66
#12020
Hat az én pakkom is harmadára csökkent, pedig hozza se nyúltam...
De egyre inkább felszabadultnak érzem magam, hiszen már csak kevesebbet veszíthetnek, mint eddig...
Ahogy egyre lejjebb megy, egyre csökken amit meg bukhatok rajta.
Mecsoda felszabaditó érzés!  :)
Magamat kigúnyolom ha kell, és mástól is is eltűröm...
És különben is, ML orra nagy!
RoyStampler66 2020. 01. 21. 01:18
Előzmény: #11988  Clemenza
#12019
Bukóban adtam, amit adtam (mégpedig számomra jelentősben), és bukóban van (még ha csak virtuálisan is) az, ami még megvan. Mielőtt a legutóbbi féléves jelentést követően elkezdtem leépíteni a pakkomat, több mint egy évig néztem, ahogy a befektetésem egyre kevesebbet ér, és nem tudtam úgy higítani, hogy rövid időn belül ne legyen az is mínuszban, amit már alacsonyabb áron vettem. Mindezt úgy, hogy ugyanakkor nemcsak megbízható bluek, de egyes fundátlan vagy gyenge fundájú kispapírok is jobban (értéktartóbban) teljesítettek, mint ez. Elég lett. Nem örülök a realizált veszteségnek, de pillanatnyilag pszichésen felszabadított, hogy végül kevesebb mint negyedére redukáltam a pakkomat, mert így most a folytatódó lejtmenet legalább nem érint. Ennek ellenére még maradt papírom, ami miatt longban vagyok érdekelt, és nem zártam ki a lehetőséget, hogy fordul a kocka, és bővíteni fogok. Ezért maradok és figyelek. Kívánom mindenkinek, hogy északnak vegyük az irányt. Az elméleti lehetősége még mindig megvan, hogy nagy sztori legyen itt, ráadásul emellett szól az időfaktor is: most kéne a gázt nyomni, mielőtt bő két év múlva esetleg bezárulnak bizonyos kapuk. De a gyakorlatban a jelenlegi vezetéssel ez akkor is kizárt, ha egyébként jószándékúak.
BadJoe 2020. 01. 21. 00:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#12018
Ezt a filmet mi az első sorból nézzük csak mások a szereplők, és kibaszott drága volt a jegy.😰
GoldGym 2020. 01. 21. 00:34
Törölt hozzászólás
#12017
GoldGym 2020. 01. 21. 00:19
Törölt hozzászólás
#12016
Maximova
Maximova 2020. 01. 21. 00:06
Előzmény: #12008  Clemenza
#12015
Nagyon szomorú dolog olvasni az ekkora bukóban ülők sorait. 
Rajtad kívül ismerek itt a topikban néhány kollégát, aki szintén efféle bajban van.
-
Sajnos ebben a helyzetben szinte nem is létezik jó tanács, mert az nagyon is fájna. 
Ha meg fáj, akkor már nem is éli meg aki kapja jónak.
Az utólagos fejmosás csak még rosszabbul esik.
Ez az ördögi benne.
-
Az is baj, hogy a remény folyton azt sugdossa, hogy ha eladod rögtön felmegy.
Ez a tőzsdés reflex mindenkinek ismerős.
Csakhogy most a türelmetlenségnél szerintem sokkal komolyabb a helyzet.
-
Az is baj, hogy 
nehéz elhinni, hogy mehet még lentebb; 
nehéz elhinni, hogy nem fog végleg fordulni és szép árfolyamot elérni; 
nehéz elhinni, hogy a tehetségtelen újgazdagék nem tudtak mit kezdeni a céggel;
nehéz elhinni, hogy pénztáros csere zajlik, mint egykor, amire már volt példa és lett belőle G-nap;
nehéz elhinni, hogy tényleg cserben hagyják a kisbüfit és véglegesen lehúzzák a redőnyt;
nehéz elhinni, hogy mindez megtörténhet velünk.
A fentiek miatt van a pszichés blokk is a nagy mínuszban ülőkben.
A lehető legrosszabb történik velük, ami csak lehet: a bénultság és a tehetetlenség állapotába kényszerítve kivették a kezükből a döntés lehetőségét.
-
Persze kiút van. Igazi tőzsdés pokol, amit úgy hívnak: mentsd, ami menthető.
Ami megmaradt, abból még lehet valami, de ami nulláig ment, abból már nem lesz semmi.
-
Csakhogy itt lép be a pszichés faktor, a "nehéz elhinni" mantra.
Itt kell eldönteni a bajban lévőnek, hogy számára mi a valós helyzet.
1. Jó a cég, mert sorra bizonyítja évről-évre, csak én vagyok türelmetlen. Az árfolyam nem igazán kedvező, de nem is rossz, csak még nincs (elég) profitom rajta.
2. Kiderülnek rossz dolgok a jók mellett. Nem tetszik, amit a vezetés csinál. Szembesülök rossz jelentésekkel. De facto mínuszokat jelent a cég. Az árfolyam kitartóan katasztrofális. El kell ismernem, baj van a céggel.
3. A jó hírekben bízom, a rosszakat hallom, látom, tapasztalom, de nem akarom elhinni. Biztosan mások a hibásak és nem a cégvezetés. Az árfolyam elviselhetetlenül rossz. Fogalmam sincs mi van.
-
Az 1-es esetben: türelemre van szükség.
A 2-dik esetben: ki kell szállni és új életet kezdeni. Lehet fokozatosan és egyszerre.
A 3-dik esetben: tovább folytatódik az őrlődés és a kiúttalanság érzése. A veszteség egyre nő.
-
Végül ne felejtsük el, még jó ideig elmondható, hogy a tőzsdék néhány nap kivételével folyamatosan üzemelnek az egész világon. Bármikor újra lehet kezdeni, ha maradt egy kis pénz. Sok-sok tízezer részvény van. Minden nap van lehetőség beszállni remek cégekbe. Viszont nulla forinttal egyikbe sem lehet.
-
Véleményemmel nem nehezíteni akartam a bajba jutottak helyzetén, hanem némi kapaszkodót adni, hátha sikerül dönteniük. A nem döntés rosszabb, mint a rossz döntés. - mondják az ehhez értők.     
     
GoldGym 2020. 01. 21. 00:04
Törölt hozzászólás
#12014
1378 2020. 01. 20. 23:58
#12013

Egy cseppet elmaradott üzemmódban vagyunk.
1. Mészáros Lőrincz ugye alapított egy új vasútépítő céget az R-Kord Network kft--t. január elején.
Ennek felesben az R-Kord a tulajdonosa. Amit ez a cég épít majd, annak a nyereségének 25%-a majd ide jön.
2. A január 8. csinált Mészáros Nehézgépkezelő kft. a Mészáros Autókereskedő cég tulajdona, aminek 50%-ban a Mészáros holding (mm és r-kord) a tulajdonosa. Vagyis 25%-a ennek is ide tartozik.
BadJoe 2020. 01. 20. 23:53
Előzmény: #12008  Clemenza
#12012
+++
Dale
Dale 2020. 01. 20. 23:49
Előzmény: #12008  Clemenza
#12011

+
Örülök, hogy nem sértésnek, kötekedésnek vetted. :)
53fok 2020. 01. 20. 23:34
Előzmény: #12008  Clemenza
#12010

Két választás elvesztése nagyon megkeményítette a fideszt. A második vereség után gőzerővel dolgoztak azon, csak még egyszer kerüljenek hatalomba! Megdolgoztak érte és nyertek.
Az idő szorította mindegyiket, minél előbb a pénzéhüket oltani. De mivel  munkából csak évtizedek után lehetett volna felemelkedni és kedvük sem volt hozzá megvették 2015 dec-ben a tőzdét a sógoroktól.
Meg lett az eszköz az addigi harács sokszorozására teljesen legálisan, visszavehetetlenül.
Hát így teljesít Magyarország jobbik része jobban.
Nem nagy durranás!
Tökösség, összefogás, összezárás.
53fok 2020. 01. 20. 23:03
Előzmény: #12000  Dale
#12009
A 4.es pontból lehet értenének.
Clemenza 2020. 01. 20. 21:59
Előzmény: #12000  Dale
#12008
Az a baj, hogy erre nem tudok egzakt választ adni. Hiszen amit csinálnak, az minden törvényes.Erre figyelnek . És ugyebár a törvényeket is ők gyártják. Ha nem ülnék nagy bukóban, már régen kiszálltam volna ebből. Szerintem ekkora mínusszal senki sem ül ebben a szarban, mint én.  Az írásban feltett  kérdéseinkre néha válaszolnak, de csak általánosságban,  semmi konkrétum. Azaz: nesze semmi fogd meg jól. Kezdeményezhetünk személyes megbeszélést is,  talán ott több konkrétumot mondanának arról,  hogy van-e elképzelésük arról, hogy mit akarnak vagy mit csinálnak? Talán ezt összefogva,  több ember képviseletével megbízott kisbüfi irásban kérhetné dákótól. A közgyùlésen is részt vehetünk, azt nem tudom, ott milyen nyilvános megszólalási lehetőségünk van, ezt a  megfelelő dokumentumban szabályozzák. Én ugyan már az idegösszeomlás határán vagyok, de börtönbe még nem akarok menni. A tüntetéssel csak kiröhögtetnénk magunkat, mondván úgy kell nekünk, miért bíztunk ebben a kókler bagázsban,hiszen ezeknek nem az volt a céljuk- mint látjuk- hogy mindenki jól járjon. Csak az: ml és szűk köre járjon jól, akár olyan áron is, hogy elveszik a pénzünket.  Kapzsiságuk ugyanis határtalan.  Azért van még sok egyéb cégük, hogy minél jobban ki tudják sakkozni : a szűk kör miként jár a legjobban. A törvénytelen dolgot most még nem merem negkockaztatni, szerintem később sem. Nem lenne értelme és még nagyobb bajba kerülnénk.Tudom, ezt te sem gondoltad komolyan. De azért is a k.anyjukat azoknak, akik ide juttattak minket. Az is lehet: szándékosan, előre kitervelten tették meg ezt a piszkos munkát. 
Ezt_beobbantottam 2020. 01. 20. 21:38
#12007

2 éve azt terveztem, így fog kezdődni az első beírásom: ..."Trump, Gyuripapa, Metwolf és Többiek! Köszönöm a sok gondolatot, infót, amit megosztottatok a fórumon.  Opimust eladtam, házat megvettem, és még maradt pár milla tőzsdézni....."
Helyette inkább ez illik ide: .." B*szná meg az összes szerv, aki engedte, hogy 5 forintról 800-ra menjen, majd onnan 287-re minden alapot nélkülözve..".
Oké, tudom, nem tartottak fegyvert a fejemhez, hogy opimust/opust vegyek. Elaltatott a hitelesnek tűnő nevek megjelenése a részvényben, a nagy ígéretek, és szépen végigültem az esést. Nem panaszkodom, még most is jobban állok, mintha betétbe raktam volna a pénzem, de ez az elmúlt 2 év terhe, ami a vállamon ül, az nem hiányzott. Nem gondoltam volna, hogy ezt meg merik játszani, fel az égbe, majd le a pincébe. Lassacskán súlyos döntés meghozására kényszerítenek. Én h*lye f*sz, hogy nem adtam el 750 vagy 600 vagy 500 vagy 400 forinton. Most úgy néz ki, voltam olyan balek, hogy ezt a rohadt nagy lehetőséget minimális haszonnal zárom. Más befektetést kellett volna választanom, vagy nem kellett volna nagyot álmodni (mohónak lenni).
Remélem, sok más Kisember időben kiszállt, és jó helyre került a nyerő.
Ez most kikivánkozott.
Ro***janak meg, mégegyszer.
copa 2020. 01. 20. 21:05
Előzmény: #12000  Dale
#12006
Szerintem az 5.-ben bújik meg a megoldás. 
torony2
torony2 2020. 01. 20. 21:04
Előzmény: #11996  Clemenza
#12005

mert Csányi egy gondos "gazda"  ML-pedig csak egy odarakott báb,  -lehet gőze sincs mi az az opus és árfolyam egyáltalán.
- Kérdés ki itt az igazi gazda és egyáltalán fontos-e neki az egész katyvaszos cégháló,  vagy van-e még vele valami terve..  vagy az okos szakemberei valamit elrontottak itt. .. és kisebb gondja is nagyobb annál mint hogy itt forintoskodjon. -akarom mondani  milliárdoskodjon.
Dale
Dale 2020. 01. 20. 21:01
Előzmény: #11988  Clemenza
#12004
+
Dale
Dale 2020. 01. 20. 20:59
Előzmény: #12001  Törölt felhasználó
#12003

:)
Persze csak úgy, hogy mi senkit nem bújtunk fel semmire. ;) De mindig van egy célravezető lépés(sorozat). :)
Dale
Dale 2020. 01. 20. 20:58
Előzmény: #11992  miki67
#12002

Hagyjuk a választásokat, okés? Hosszú hónapokig ezzel tömték a fejünket, hogy "most azért fogják vissza, nehogy az országgyűlési választásokat elbukják". Utána azt hallgattuk, hogy "nem engedik el, nehogy az önkormányzati választásokat elbukják"
.
Kartárs! Lassan meg lesz a harmadolás is, ezen események óta! Szerintem hanyagoljuk ezt a "választásokig semmit"-mantrát, totál hülyeség. :)
Törölt felhasználó 2020. 01. 20. 20:56
Előzmény: #12000  Dale
#12001
Nekem a 4 szimpatikus :)

Topik gazda

GoldGym
GoldGym
4 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek