Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gpeti
gpeti 2022. 06. 03. 11:14
Előzmény: #102599  Goncharow
#102600
Baz6od. Nincs neki semmilye, a népért dolgozok, nem a pénzért.. Ő a mi hősünk.
https://index.hu/belfold/2021/02/01/orban-viktornak-nincs-megtakaritasa-de-csokken-a-hiteltartozasa/
Goncharow 2022. 06. 03. 11:04
Előzmény: #102597  Kispenz
#102599
Én feltöltöttem a készletet, mert arra spekázom, hogy Viktor hamarosan hozni fogja ide a megtakarításait.
Törölt felhasználó 2022. 06. 03. 11:00
Előzmény: #102583  KKR13
#102598
Nem fogadod el, hogy a kuplerájba nem szerelemért járnak, hanem d@gni. Pedig ez a tőzsde egyes számú axiómája.Te szerelmes vagy az Opusba, és zavar, hogy a többiek csak meg akarják d@gni. Igaz, közben egyre többen rájöttek, hogy az Opus egy szűzkurva.
Kispenz
Kispenz 2022. 06. 03. 10:55
Előzmény: #102596  Goncharow
#102597
Itt már régen nincsenek spekák... ha lennének nem ilyen mozgás lenne. Itt csak beragadt kicsik vannak, akik néha eldobnak ebből a szarból.
Goncharow 2022. 06. 03. 10:45
#102596
Most akkor szerintetek a spekákat rázzák-e ki vajon, vagy a befektetők unták meg a szarozást?
Miguel
Miguel 2022. 06. 03. 09:48
Előzmény: #102582  KKR13
#102595
Nem vagyok a "forradalmi elvtársad"...valószínűleg Neked még "tejbepapi" volt az első fő étkezésed, amikor már nekem ( többeknek itt szintén) volt ebből a papírból.... ( illetve a jogelődjéből) 
Tőzsdén spekulatív céllal vásárolni??? ezzel most egy teljesen új "tér - idő" dimenziót nyitottál előttem... 
zelcsi 2022. 06. 03. 09:33
Előzmény: #102592  frenkyghost
#102594
Taps:)
Madeinhungary 2022. 06. 03. 09:31
Előzmény: #102581  KKR13
#102593
"a franc sem szeretett volna ennyi ideig kiszolgáltatott lenni"
Na, végre, ítéletet mondtál a nerről és a fidesz rendszer lényegéről 
frenkyghost 2022. 06. 03. 09:11
Előzmény: #102589  KKR13
#102592
Agyhalott barátom, miért van az, hogy nem Moszkvába jártok várost nézni, vásárolgatni, nem az ottani egyetemekre akarjátok bejuttatni a gyerekeiteket, nem a Bajkál-tóra jártok luxusvitorlázni és nem rubelben meg orosz részvényekbe tartjátok a pénzeteket? 
badmanner
badmanner 2022. 06. 03. 07:22
Előzmény: #102588  KKR13
#102591
Kérlek ne személyeskedjetek.
Én nem szégyellem, többször veszek spekulatív szándékkel papírt, rövid időtávon remélt árfolyammozgásokból származó nyereség elérésére. Gyakran a céget is csak felületesen ismerem.
Emellett azonban voltak és vannak is befektetési céllal vásárolt részvényeim. Ezektől hosszabb időtávon reméltem és remélek árfolyamnyereséget realizálni. A hosszabb időtávon nyilván lehetségesek fel-le mozgások ezért a stop losst itt általában tágabbra hagyom (hosszabb up trendben módosítgatom is felfelé), de annyira azért soha nem nagy az a stop loss, hogy amikor minden összeszakad, akkor is poziban maradjak.. mert olyankor az én befektetési szándékkel vett papírjaim is repülnek. 
Hozzá kell tegyem, hogy befektetési szándékkal 2-3 részványnél többem nem volt, mert egyszerűen nem tudtam ennél több céget egyszerre figyelni, elolvasni róluk minden piaci infót és mérlegelni.
Azért tehát én senkit nem neveznék a befektetők ellenségének, mert ésszerű kereteket szabva az esetlegesen elérhető veszteségnek a befektetési szándékkal vásárolt papíroknál is alkalmaz stop losst...
KKR13
KKR13 2022. 06. 03. 06:59
Előzmény: #102589  KKR13
#102590

Amerika egyben jó lenyúlni másokat és mások szenvedéséből profitálni, de sosem vállalja a felelősséget és megideologizál mindent.
Akinek csak a saját boldogsága fontos, annak biztos tetszik ez az álszent póz, amit felvesznek magyarázatként a tetteikre, mert biztos a részes szeretne lenni ennek a hamis csillogásnak.
Jó étvágyat hozzá.
KKR13
KKR13 2022. 06. 03. 06:55
Előzmény: #102586  frenkyghost
#102589

Szopkod fel őket, ha már Hollywood is kevés hozzá.
Igen, a végtelenül önzőség sok embernek inspiráló, főleg, ha leöntik csepegős álszent mázzal.
KKR13
KKR13 2022. 06. 03. 06:54
Előzmény: #102585  Istvan78
#102588

Számomra csak egy kötekedő olcsó János vagy, nekem meg az hihetetlen, hogy részvényt vettél az Opusból. Többet foglalkozol velem, mit a családoddal, miközben a megjelenésed óta fikázott az Opus körüli dolgokat, beleértve a hozzájuk köthető politikai erőt is. Magával a céggel konkrétan te nem foglalkoztál egy percet sem, csak jössz ide téríteni és belekötni a dolgokba.
A spekuláns lelked simogatását és feloldozását ne tőlem várad, ahhoz én sokkal karakánabb ember vagyok.
C17H13ClN4 2022. 06. 03. 06:53
#102587
Üdv! ezúton kívánok mindenkinek kellemes pünkösdi ünnepeket!
Szép időt ès jó pihenést!!
frenkyghost 2022. 06. 02. 21:28
Előzmény: #102583  KKR13
#102586
Ezt hallgattuk gyerekkorunkban a komcsiktól is. Amerika a hibás mindenért.. a kapitalizmus a végnapjait éli…a nyugat haldoklik..stb. Erre mondta Komlós János “most voltam Párizsban. Hát mit mondjak? Szép halála van”.
Istvan78 2022. 06. 02. 20:26
Előzmény: #102583  KKR13
#102585
Még mindig nyomod ezt a hívő szöveget! Nem azzal foglalkozol, hogy milyen a cég, milyen az árfolyam, hanem a spekulánsokkal (ami enyén szólva furcsa, hisz a tőzsde a spekulációról szól elsősorban, ha befektetni akarsz, inkább befektetési alapot kell venni) ill. nyomod a homályos jobboldali, hagymázas Fidesz-barát, NER-barát szöveget. Az én szememben a legteljesebb mértékben hiteltelen, amit csinálsz, sőt már nevetséges.
Istvan78 2022. 06. 02. 20:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#102584
Milyen tényeken, semmi köze a tényeknek ahhoz amit írtál. Kiválasztottál önkényesen egy rövid időszakot, amikor is az OTP többet esett az Opusnál és azt hitted, ezzel bárkit meg tudsz téveszteni. Hihetetlen gagyiság!
KKR13
KKR13 2022. 06. 02. 18:47
Előzmény: #102560  BUXopoly
#102583

Természetesen nem vagyok „vak” és látom, hogy számos téren negatívan eltérnek a dolgok az általam annak idején prognosztizáltaktól.
Ettől függetlenül nem lehet eltekinteni attól sem, hogy milyen dolgok történtek az elmúlt években a világunkban, mostanában például az amcsi csúszó-mászó álszent terjeszkedés következményeit ihatja mindenki és nem lennék meglepve, ha nem ez lett volna az eredeti céljuk. Kellene a „csodálatos” nyugatnak az olcsó erőforrás, a szennyezések és nehezebb munkafolyamatok kihelyezése a lefölöző tüchtig életszínvonal fenntartása érdekében, de most nagy falba ütköztek.
Az élelmiszeripari divízióban is megnézheted az elszálló alapanyagárak következményeit a befektetéseink tekintetében, s az idegenforgalom is casinóvá vedlett.
Amúgy szerintem rajtunk nem közvetlenül Lölöék kerestek, hanem egy spekuláns horda vitte fel tudatosan az árfolyamot, amely persze jó becsatornázással bírhatott információk terén.
KKR13
KKR13 2022. 06. 02. 18:44
Előzmény: #102564  Miguel
#102582

Kedves tőzsdén adok-veszek forradalmi elvtársam, egyszerűen nem értem, hogy ebből mit szerettél volna kihozni, még ha nagyon frappánsnak is szeretted volna előadni a mondandódat.
Én tőlem tér-idő ugrással is próbálkozhatsz, de attól a tények nem változnak, miszerint az Opus részvényesek soraiban számos olyan személyiség jelen volt itt a fórumokon, akik az apportok bejelentése utáni időszakban, amikor realizálódott a vagyonelemek jelentős része (személy szerint abban az időben vásároltam először), illetve a fúzió idején már teli torokból nyomták a halál tusát az árfolyam csökkenés miatt, ami csak annyit jelent, hogy bizony nem befektetési, hanem spekulatív céllal vásárolták a részvényeket, mert azon időtávon még érdemi következtetést nem lehetett levonni egy befektetés kapcsán.
Természetesen biztos vannak itt csoda képességű embereket, akik előre bemondják a céggel történteket, majd a Covidot és a háborút, de valószínűleg ezen képesség birtokában inkább a lottó számok bűvöletében élnének és nem ilyen holmi úri huncutsággal fecsérelnék az energiájukat.
KKR13
KKR13 2022. 06. 02. 18:42
Előzmény: #102558  C17H13ClN4
#102581

Személy szerint még 1,5 év van hátra számomra az eredetileg prognosztizált első mérföldkő tekintetében (5 év), addig nem illene óbégatnom.
Sajnos én már a valóságra kívántam befektetni, azaz megvártam míg megjelennek a vagyonelemek, de itt egyelőre csak a spekuláns szándék volt kifizetendő. Mivel történt egy s más komoly horderejű esemény az Opus hatáskörén jóval túlmutatva, így ezt a nyugalmi felivelő időszakra tervezett 5 évet sem vehetem már kőbe vésett alapnak, mert sok minden kifordult magából.
Természetesen, ahogy írtam korábban már számtalanszor, az 5 év sem arra vonatkozott, hogy eladjam a részvényeket, hanem hogy addig „megérjen” a befektetésem egy biztos szintre, ami után hozadékot kap az ember és ha valamiért megszorul vagy nagyobb beruházást kíván az ember az életében kivitelezni, akkor ahhoz megfelelő alapot biztosítson az esetleges értékesítésével.
Személy szerint nekem innentől számítva még 3-5 év, amíg belefér a felhalmozás, igaz, a franc sem szeretett volna ennyi ideig kiszolgáltatott lenni és ha ma kérdeznék meg, hogy mire költeném a pénzt, ha az eredeti értékénél lennék, akkor biztos vásárolnék valami panelen kívüli menedékhelyet a várostól távolabb, mert ez a városi lét is maga a kiszolgáltatottság, az önellátástól való teljes eltávolodás.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek