Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CsLaci 2022. 04. 12. 21:57
Előzmény: #101232  Goncharow
#101240
Szívesen, örülök, hogy új infóim kíváncsi, értő fülekre találtak :)
Goncharow 2022. 04. 12. 21:57
Előzmény: #101221  peggy01
#101239
Megköszönöm. Köszi.
Goncharow 2022. 04. 12. 21:54
Előzmény: #101225  KKR13
#101238
Ó, te szegény.
Goncharow 2022. 04. 12. 21:44
Előzmény: #101236  Goncharow
#101237
Az "elfogadom" az hülyeség. Inkább rögzítem, megértettem, tudomásul veszem, tisztelettel elfogadom, ilyesmi.
Goncharow 2022. 04. 12. 21:39
Előzmény: #101235  KKR13
#101236
Értem, köszi a választ. Aszittem, hogy Trianon (Wilson), Jalta, vagy az 56-os elmaradt segítség, de elfogadom, hogy francokat, ez a benned motoszkáló valami nem nemzeti sérelem.
KKR13
KKR13 2022. 04. 12. 21:24
Előzmény: #101234  Goncharow
#101235
Ehhez semmi köze, sokkal régebb óta utálom az álszenteket, évtizedek óta látja az ember a világ csendőreinek, képzelt urainak folyamatos mesterkedését a hatalmuk, hasznuk megtartása érdekében, csak most megint rátettek egy lapáttal. Ezen felül mindig is utáltam azt a pazarlást is, ami körülvette őket, legfőképp a természetet illetően és mivel sokan majmolják őket, így nagyon erős katalizátorok voltak évtizedek óta. Ehhez képest mindig színes, csodás mázat gyártanak magukról, mondjuk engemet ezzel sosem tudtak megvenni.
Goncharow 2022. 04. 12. 21:13
Előzmény: #101231  KKR13
#101234
Hogy, és mikor következett mindebből az USA fóbiád?
KKR13
KKR13 2022. 04. 12. 20:58
Előzmény: #101231  KKR13
#101233

Mennyire találó a helyzetünkre :)
Ilyen jó dolgom még sosem volt, Mindent szabad, ami nem tilos, Ilyen jó dolgom még sosem volt, Csókolom, megszakadhatok?
Évek óta nem történik semmi, Csak várom a nagy csodát, Évek óta nem változik semmi, Miért kezdjem én a változást?
Mindig azt mondják, hogy legyek jó, De miért mindig csak én, csak én legyek a jó?
Hagyjuk, nem kell a mese, Össze tetszik téveszteni valakivel, Ilyen jó dolgom még sosem volt, Csókolom, megszakadhatok?
Goncharow 2022. 04. 12. 20:56
Előzmény: #101219  CsLaci
#101232
Peggy, meg a hasonlók lapozzatok, ez most megint nem nektek fog szólni.
Kedves CsLaci!
Elsőre is megértettem. És tudatosan írtam át a Te tényszerű, egzakt és közérthető információid alapján láthatóvá vált valóságot az én érdeklődésem prioritásaira. 
Konkrétan, hogy információid alapján vajon az ún. "emberarcú" fideszesek szintén beálltak-e a saját politikai szövetségeseit mindig is ledarálni kész Orbán mögé már 2010-11-ben is?  Vajon Orbán őket is békaként lassan főzte, mint mindenkit a Kárpát-medence ügydöntő hányadában? Nem hiszem. Nyilván van Orbánnak személyes emberi varázsa, de ez akkor is túlzás. 
Martonyi lelépett, az tiszta ügy. Navracsics viszont 4 évnyi kiemelt státuszú eu-s regnálása után, és annak ellenére önként kéredzkedett vissza az Orbán (és Putyin) közeliség melegébe. Balogh püspök pedig püspökként, tehát immár szintén szuverén entitásként teljesítette önként túl a tőle (a világi Orbán által) elvárhatókat. Dacára a püspöki státuszának. 
Mindezek már nyilván nem lehetnek pusztán egy magyar Cippola trükkös mutatványai. Elvégre ezek az alanyok elvileg komoly emberek, megfontolt józan döntésekkel, ezért döntéseikért az egyes Ember (a polgár) és Isten előtt kiemelt felelősséggel. (A nemzeti társadalom, vagy a református világ egészéért viselt egyéni felelősségüket most hagyjuk is a francba.) De akkor mi folyik itt?
(Az viszont már még engem sem igazán izgat fel, hogy hazudnak-e a kivitt extraprofitokról, az Antall idején meg sem történt "hazaárulásokról". Noha ennek a tényszerű megcáfolhatósága is teljesen új dolog számomra. Mert korábban ezeket a vádakat eleve elengedtem a fülem mellett, mint pártpropagandát. Pedig fontos dolog a megcáfolhatóságuk! Még ha ezt eljuttatni az emberekhez immár lehetetlenség is. Ettől függetlenül ez fontos tudás, köszi!)
KKR13
KKR13 2022. 04. 12. 20:55
Előzmény: #101226  Wally_Karue
#101231
Szerintem azon kisbefektetők, velem együtt, akik 3-4 éve részvényt vásároltak még a legmerészebb álmukba sem gondolták volna, hogy első körben a cég körüli események, majd a Covid, aztán egy európai háború így agyoncsapja akár az életük egy jelentős részét.
Nekem ezen kívül van még egy Ott-One "köröm", ahova a második legtöbb megtakarításomat helyeztem, sőt még némi csodavizem is van egy-két csodapapírral együtt, így kb. ott tartok, hogy gyakorlatilag lenulláztam eddig az életem jelentős részét.Az egészben az a vicc, hogy sosem tartottam helyes útnak a spekulációt, ezért vettem némi dilemma mellett Opus részvényeket az akkor éppen a semmire megfuttatott 4ig helyett, így még azt is elmondhatom, hogy a kezemben volt a sorsom pozitív kimenetele, de helyette telibe trafáltam a poklot.
Sőt, amikor éppen indult a Masterplast, nagyon gondolkodtam egy jelentős váltáson, hogy átparkolom a tőke egy részét egy másik feltörekvő magyar vállalatba, de úgy voltam vele, hogy minek ugráljak ilyen rövid időtáv esetén, az nem én vagyok. Még 1.000 körül a Waberersnél is volt egy hasonló megérzésem, akkor sem léptem, szóval nehéz ezt már fokozni :)Ja és az egész onnan indult, hogy hiába tesz félre az ember, a megtakarításokért kb. semmit sem kapsz az infláció mindig elviszi, közben pedig az ingatlanok ára az egekbe emelkedik.
Szóval azok járnak jól ebben a csuda világban, akik spekulálnak vagy eladósodva előre menekülnek, de valahogy a megtakarítók csak arra jók, hogy mások belőlük dorbézoljanak, minek nekik akkor az a pénz jeligével.Mindig is úgy gondoltam, hogy ki kell érdemelni a dolgokat, de azért annyira nem hosszú az életünk, hogy másnak érdemeljek :)Persze, látjuk, hogy az elmúlt időszakban milyen negatív események zajlanak a világban, így a mi személyi tragédiánk rögtön elhalványul, ha mások sorsát vesszük alapul, csak aztán azért ott motoszkál az ember fejében, hogy: "mindig azt mondják, hogy legyek jó, de miért mindig csak, csak én legyek a jó".
https://www.youtube.com/watch?v=Qt2reBOTJhs
viktor_w 2022. 04. 12. 20:10
Előzmény: #101223  Törölt felhasználó
#101230
persze, hogy érinti. az opus cégek megcsinálják a melót,  Lölő meg felveszi az osztalékot. teljesen jó deal. 
Wally_Karue
Wally_Karue 2022. 04. 12. 18:30
Előzmény: #101228  Wally_Karue
#101229

még néhány fontos részlet a cikkből:
Erőforrás-alapú megközelítéssel kell újrapozícionálni az apatikus méretgazdaságosságot.
Minél feltűnőbben kell túlteljesíteni az előnyös szegmentumokat.
Elemzések segítségével kell ösztönözni a dinamikusan növekvő kontrollingot.
Fontos lenne szinkronba hozni az értéknövelt akció-rádiuszt.
Wally_Karue
Wally_Karue 2022. 04. 12. 18:26
#101228

a bullshitgenerátor kiakadna egy ilyen duma után, azt hiszem akár a mottója is lehetne a cégnek:
“célkitűzés, hogy a portfólió fejlesztésével és bővítésével egy jövőbeli, magasabb értékű társaság jöjjön létre, ahol a részvényeseknek a befektetési érték növekedésével realizálható az értékteremtés”.
Törölt felhasználó 2022. 04. 12. 18:26
Előzmény: #101223  Törölt felhasználó
#101227
Senkit nem érdekel?!Ez felettébb furcsa,nagy a  csend a főokosok részétől.
Wally_Karue
Wally_Karue 2022. 04. 12. 18:24
Előzmény: #101224  KKR13
#101226

jó nagy gecik ezek, eddig arról volt szó, hogy lesz majd osztalék, most megint azt írta a forbes, hogy évekig nem várható
rohadékok, képesek lenyilatkozni, hogy a kisbüfik majd az árfolyam emelkedéséből profitálhatnak, miközben szórják a részvényeket mint hülye gyerek a lisztet
KKR13
KKR13 2022. 04. 12. 18:13
Előzmény: #101221  peggy01
#101225

Tiszta Cristiano Ronaldo és megvan hozzá az udvar tartása is, a számtalan korábbi nick névvel egyetemben:)
Egyszer valami Lucid Air néven is futott.
Az NSO-n is van egy ezerfejű professzor hasonló udvartartással és nagyon szereti magát, mint a legnagyobb igaz mondót, rögtön felismered, bárhogy jelenik meg:)
KKR13
KKR13 2022. 04. 12. 18:08
Előzmény: #101204  gpeti
#101224

A lényeg, hogy Lölő bátyánk több "szinten" tulajdonos, így amikor az MM fizetett osztalékot a tulajdonosainak, amelybe beletartozik az Opus-Global Nyrt. is (50 %), akkor ott kap a többi tulajdonos (Lölő más érdekeltsége vagy saját maga) is osztalékot, ahogy az általában történik egy közös tulajdonban lévő gazdasági szervezetnél. Erről írhatnak úgy, hogy Mészáros kap csak osztalékot.
Tulajdonképpen mi is (Nyrt.) megkaptuk azt az osztalékot az MM-től, csak itt az Nyrt. egyelőre nem fizeti tovább az Nyrt. tulajdonosainak, így ebben a körben már az egyéb Mészáros érdekeltségek (többségi részvényesek) ugyanúgy nem kapnak osztalékot.
Persze az Nyrt. által megkapott osztalék sorsa lehet a későbbiekben egész különböző, vehetnek belőle céget, törleszthetnek belőle adósságot (kötvény miatt) vagy később kifizethetik az Nyrt. tulajdonosainak.
El tudom képzelni, hogy emiatt is alakították ki az 50-50 %-os tulajdonosi arányt.
Törölt felhasználó 2022. 04. 12. 18:05
#101223
Istvan78 2022. 04. 12. 17:52
Előzmény: #101221  peggy01
#101222
Csak a saját nevedben jelentheted ezt ki ilyen határozottan.
peggy01 2022. 04. 12. 17:44
Előzmény: #101215  Goncharow
#101221
A te virításaidra itt nem kíváncsi senki.  És nem is fogok hozzászólni, etetni a trollokat.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek