Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nemtomicsináljak 2021. 09. 06. 09:58
Előzmény: #87047  NagyPe
#87060
Nem kötődöm érzelmileg a papírhoz, az megvolt 2016 ban.
Azóta évek óta hanyagolom ,néha játtszós pénzzel beleveszek.
Anno full tőkével megvolt 96x pénz.
Úgyhogy nem kell motiválni 😉
Akkor nagyon tudtam mit csináljak ,most valóban nemtom sokszor 😃
Megvolt a célom, túl is teljesítettem, most sodródom az eseményekkel, hisz nem mi tehetünk róla hogy totál manipulatív,  a realitást nyomokban sem tükrözi ez a szar bét!!
Kisjanos56 2021. 09. 06. 09:58
#87059
250
betgyuri
betgyuri 2021. 09. 06. 09:53
Előzmény: #87055  cikcak
#87058
Az árfolyamot még nem néztem meg. Védem az egészségem :) 
betgyuri
betgyuri 2021. 09. 06. 09:53
Előzmény: #87054  betgyuri
#87057
Mészáros Lőrinc nagyot kaszált a rászorulók nyaraltatásán  
Merthogy a Hunguest Hotels Zrt. jól keresett az Erzsébet-program szociális üdültetésein.Az Erzsébet-program elmúlt nyolc évében másfél millió ember jutott ebben a keretben pihenési lehetőséghez. A nyaraló családok, a nyugdíjasok és a gyerekek mellett van még egy nyertese az Erzsébet-programnak: Orbán Viktor miniszterelnök barátja, Mészáros Lőrinc, akinek a program évről évre hatalmas megrendeléseket jelent.
  • Építőipari megbízásokat: Mészárosék Fejér B.Á.L Zrt. nevű családi cége és a Szabadics Zoltán tulajdonában lévő Szabadics Közmű és Mélyépítő Zrt. konzorciuma összesen 21,58 milliárd forintért újítja fel a zánkai és fonyódligeti Erzsébet-táborokat. A méretes állami beruházás azért is érdekes, mert a táborok már nincsenek állami tulajdonban: a kormány úgy ajándékozta el a 17,5 milliárd forint forgalmi értékű komplexumokat a Szeged–Csanádi Egyházmegyéhez közeli Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítványnak, hogy az alapítvány 15 év után akár el is adhatja azokat. Ellenben sem a forgalmi értéket, sem a felújításra költött tízmilliárdokat nem kell megtéríteniük.
  • Turisztikai munkákat: a nagyrészt állami térítésű üdültetéséből is jelentős megbízásokhoz jutott a miniszterelnök barátja, az Erzsébet-programban résztvevő szálláshelyek jelentős része – a Hvg.hu szerint tavaly az 55 szálláshely közül 15 – a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Hunguest Hotels Zrt.-é.
Míg az építési megbízásoknál a közbeszerzések nyilvánossága miatt könnyebb információkhoz jutni az ellentételezésről, az üdültetés esetében nehezebb tiszta képet alkotni, hogy kinél mennyit költött az állam. Az Erzsébet-programban a szociális üdültetés pénzügyi alapját az Erzsébet-utalványcsalád forgalmazásának pénzügyi eredményei biztosították, ebből a pénzből fizették azokat a szálláshely-szolgáltatókat, amelyek leszerződtek a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvánnyal (MNÜA). A kedvezményes üdülésre nagycsaládosok, nyugdíjasok, fogyatékossággal élők és fogyatékossággal élő gyereket nevelő családok pályázhatnak.Aki nyer, az az üdülési támogatást a következő év végéig használhatja fel a programmal együttműködő szálláshelyeken. A nyaralóknak jellemzően néhány tízezer forintot kellett fizetniük, a fennmaradó részt a MNÜA téríti meg a szálláshelyeknek.Annyi már a program kezdetén is látható volt, hogy az állammal leszerződni jó üzlet lesz, hiszen az üdülőhelyek úgy jutnak garantált számú vendéghez, hogy még reklámra sem kell költeniük. A Hvg.hu szerint tavaly voltak olyan hotelek, amelyek az utcától betévedő vendégeket nem is fogadták, kizárólag az Erzsébet-programmal érkezőkkel foglalkoztak. Így tett a program keretében nagycsaládosokat fogadó balatonvilágosi Club Aliga és a keszthelyi Hullám Szálló is – a szállodai állapotokról olvasóink panaszai alapján számoltunk be  Mindkét szálláshely a NER kedvenc nagyvállalkozójának termelte a pénzt, a Hullámot és a Club Aligát is a Hunguest Hotels üzemeltette. A Hvg.hu tudta meg, hogy a két, kifejezetten az Erzsébet-program vendégeit fogadó szálloda összesen 490 millió forinthoz jutott a program keretében. Mindez azonban csak egy része annak a summának, amit a Hunguest Hotels tett zsebre tavaly az Erzsébet-programban való részvételével.A társaság múlt évre vonatkozó mérlegének kiegészítő mellékletében az áll, hogy a szállodáik többségében 2019-ben is folytatódott a 2017 óta tartó szociális üdültetési program, amelynek keretében nyugdíjas, fogyatékkal élő és nagycsaládos vendégek 3 és 4 éjszakás üdülési csomagokra szereztek jogosultságot. Azt írják, hogya program lebonyolításához kapcsolódóan 2019. évben 1,2 milliárd forintot meghaladó árbevételt realizáltunk.A kiegészítő mellékletben van még egy árulkodó mondat:Társaságunk Erzsébet-programban való részvétele 2019. év végén lezárult.Ez alátámasztja a Népszava értesüléseit, miszerint az idősek szociális üdültetése lassan elhal, erre utal, hogy míg az idén összesen 6500 nyugdíjas kap támogatást az üdüléséhez az Erzsébet-program keretében, tavaly még majdnem 60 ezer nyertes foglalhatott kedvezményesen szállást. Az Erzsébet-utalványok forgalmazása 2019. január elsejétől megszűnt, így az alapítványnak nincs bevétele, megszűnik az a törvényi kötelezettsége is, hogy megszervezze ezeket a programokat.A Hunguest Hotels tavaly erős évet zárt: magyarországi eredményeik 2,3 milliárd forinttal 19,7 milliárd forintra nőttek, a külföldi értékesítéseik szűk egymilliárd forinttal ugrottak meg.A társaság belföldi bevételeinek nagyjából 6 százaléka származott az Erzsébet-programból.A szállodalánc 26,8 milliárd forintos összesített forgalma mellett 3,1 milliárd forintos adózott eredményt könyvelhetett el, ezt az eredménytartalékba helyezték.A Hunguest Hotelshez tartozik az az állami milliárdokból felépített, majd Mészárosnak eladott egerszalóki Saliris Resort is, amely nem kér a tb-kártyás betegekből. A Nemzeti Egészségügyi Alapkezelő Központ februárban frissített adatbázisa szerint azóta sem gondolták meg magukat.
UG75
UG75 2021. 09. 06. 09:52
#87056
Vajon a rést akarhatják betöltetni? Mi a cél ezzel a lefelé araszolással. Tessék már nyomni az srv-t!!! Buy,  buy OPUS!!! 
cikcak
cikcak 2021. 09. 06. 09:51
Előzmény: #87054  betgyuri
#87055
Szia Gyuri bocsi csak ránéztem az árfolyamra kicsit feszült lettem szép napot😢
betgyuri
betgyuri 2021. 09. 06. 09:51
#87054
Mészárosék 337 milliárdért dolgoznak Budapest utóbbi száz évének legjelentősebb vasúti munkáján  
Hónapok óta várják a Déli Körvasút legnagyobb kivitelezési pályázatának eredményét az infrastrukturális fejlesztések iránt érdeklődők: az EKR-be feltöltött dokumentumok szerint a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó V-Híd nettó 337 milliárd 904 millió forintos ajánlatával vitte el a megbízást. 
A projektről Vitézy Dávid, a Budapest Fejlesztési Központ vezérigazgatója úgy fogalmazott, a kivitelezéssel az utóbbi száz év legjelentősebb budapesti vasúti fejlesztése kezdődik.Nem meglepő módon a munkába Mészáros a családot is bevette, ajánlatában alvállalkozóként jelölte meg az öccse, Mészáros János tulajdonában lévő Híd-Tám Kft.-t, a Közgép Zrt., az egykori Simicska-ékkövet, amely mára a Mészáros-birodalom része lett, és az ugyancsak Mészáros-érdekeltség V-Híd Vagyonkezelőt is. Mellettük ugyanilyen szerepben segíti a munkát az Apáthy Endre érdekeltségében lévő, legutóbb a Lánchíd felújításával reflektorfénybe került A-Híd Zrt. és a MÁV-leányvállalat MÁV FKG Kft. is.A kivitelezéshez keretében Kelenföld és Ferencváros állomások között harmadik (illetve egyes helyeken negyedik) vágányt építenek, a meglévő vágányokat pedig felújítják.
A Közvágóhídnál és Újbudán Nádorkert néven új megállóhelyek épülnek, zajvédő-falakat húznak fel. Csaknem 13 kilométer új vágányt és 16 új vasúti kitérőt kiviteleznek, 6 új vasúti hídrendszert építenek ki: a Gubacsi út felett, a Soroksári út felett, a Budafoki út felett, a Szerémi út felett, a Fehérvári út felett és a Bartók Béla út felett. Mészárosék készítik el a kiviteli terveket és az ő dolguk lesz az engedélyeztetési eljárások kezelése is. A kivitelezés záró dátumaként 2027. december 31-et jelölték meg. A részletekről itt olvashat bővebben.  Jelenleg külön projekt keretében folyamatban van a Déli összekötő vasúti Duna-híd korszerűsítése, ezt a közbeszerzést Mészáros üzleti partnerének a cége, a Duna Aszfalt Zrt. vitte el 36 milliárd forintért.
A Kelenföld-Ferencváros megaprojektre Mészárosék mellett egyetlen ajánlattevő volt, a Dömper Kft.-ből, a Subterra-Raab Kft.-ből, illetve a Pannon-Doprastav Kft.-ből álló SSD Konzorcium, amely 345 milliárd 21,8 millió forintért vállalta volna a munkát.Hogy érzékeltessük a nyertes ajánlat nagyságát: a Budapest-Belgrád vasútvonal 700 milliárd forintot visz el várhatóan. 
Na itt van érintve az OPUS : :)  
Az egyik fővállalkozó ugyancsak Mészáros Lőrincék cége, az RM International, alvállalkozónak pedig jellemzően ugyancsak szintén Mészárosék cégeit vonták be, például az R-Kord Kft.-t, a V-Híd Kft.-t. vagy a Fejér B.Á.L. Zrt.-t. Erről itt olvashat bővebben:
cikcak
cikcak 2021. 09. 06. 09:50
Előzmény: #87046  hallo
#87053
Nem mindegy ki a faszom nyert ebbe a kibaszott papírba Mi a kurva anyjukért esik megint ez a papír hogy egy kibaszott árfolyamot nem tud megtartani ez tényleg elmehetnének már a kurva édes anyjuk ba
gpeti
gpeti 2021. 09. 06. 09:50
Előzmény: #87046  hallo
#87052
Követhetetlen. Úgy tudtam,valamelyik 50%-os cégünkben 50%-al benne van, tehát 25% ide jön. De nem vitatkozok, nem követem..
gpeti
gpeti 2021. 09. 06. 09:48
Előzmény: #87049  Nemtomicsináljak
#87051
Tipikus - a műtét sikerült, csak a beteg meghalt ;)
gpeti
gpeti 2021. 09. 06. 09:47
#87050
245.. Nincs itt a zsákos kolléga, viszont találtam neki fasza zsákot - ez mindent is elbír:
https://www.aligvarom.hu/img/41249/BIG_BAG_ZSAK_1T_145CM/Big-Bag-zsak-1000-kg-4-fules-hevederfules-tarolo-z.jpg?time=1603662849
Nemtomicsináljak 2021. 09. 06. 09:46
Előzmény: #87044  gpeti
#87049
Jelenleg is plusszos vagyok hisz 235 ért vettem.
Ha már nem adtam 255 ön, itt sem fogom 👍
Még ráér, nem ebből a papírból élek ,hanem más kinti papírokból 😉
Ez csak olyan próba- szerencse volt pár millával , sajnos csak a próba része sikerült eddig👍
Kisjanos56 2021. 09. 06. 09:45
#87048
245
NagyPe
NagyPe 2021. 09. 06. 09:39
Előzmény: #87042  Nemtomicsináljak
#87047

Ha így gondolod, add el. Ha kell, hát bukóban.
Ez idő alatt megkerested volna már a bukovi részt meg még többet. Érzelmileg kötődsz a papírhoz? Ha nem akkor meg mire vársz?
Bika rali van, te meg itt alszol egy papírban?
Na hajrá! :)
Elég motiváló voltam?!
Ha már nemtomicsináljak :D
hallo
hallo 2021. 09. 06. 09:39
Előzmény: #87043  gpeti
#87046
V-Híd nyert, nincs köze az Opushoz..
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2021. 09. 06. 09:36
Előzmény: #87042  Nemtomicsináljak
#87045
Türelem! Előbb-utóbb a 4IG is konszolidálódik, és azután jön ide is a speka tőke. Csak az a vezetés, csak azt tudnám feledni...
gpeti
gpeti 2021. 09. 06. 09:34
Előzmény: #87042  Nemtomicsináljak
#87044
Ja, de feszítetted a melled, hogy plusszos vagy! ;) Igazam volt, vagy igazam volt!? Sajnos..
gpeti
gpeti 2021. 09. 06. 09:33
Előzmény: #87040  szaferi
#87043
Akkor ezért esünk! Bejött 430mrd (valamekkora része).
Nemtomicsináljak 2021. 09. 06. 09:32
Előzmény: #87035  Törölt felhasználó
#87042
Sajnos ezt a szart a világon semmi sem mozdítja ki ebből a posványból!
Ellenben 4ig. 50% pár nap alatt🤔
Hogy nekem is mi a francért ebbe kellett bele venni múlt héten 😟!?
Pedig tudhattam volna hogy ez egy gané és az is marad, de a remény, hogy na most hátha.
Szóval itt nem változik és nem is fog semmi !! Talán 280 meglesz év végére, és akkor lehet sokat mondtam 😃

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek