Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KKR13
KKR13 2021. 08. 14. 08:50
Előzmény: #85334  KKR13
#85340

Ja, és persze, hogy szart sem ér a nyugdíjuk, ahogy édesanyámnak sem, aki az egészségügyben dolgozta le egész életét nem "para" szakágon (képalkotó diagnosztika).
Persze, a barátnőjének, aki az elvtársak seggét nyalta egy irodában, szép nyugdíja jött össze, mégis az a hölgy lázadozik igazán a jelenlegi rendszer ellen miközben már beutazta a fél világot.
Kibaszott álszent világ ez.
Kispenz
Kispenz 2021. 08. 14. 08:50
Előzmény: #85334  KKR13
#85339
A bérekről csak akkor beszélj, ha te is borsod észak-keleti részén gályázol már 34 éve, és az abból eltett kis pénzed 50%-át lopják el...
KKR13
KKR13 2021. 08. 14. 08:46
Előzmény: #85334  KKR13
#85338
Egy lényeges dolog kimaradt, a becsületes, szabályokat betartókra vonatkozott a megállapításom, nem az adóalap eltüntető, minimálbéres alapon "papíron" vegetálókra, akik közben mégis egész jól elvoltak, mert a rendszer szemet hunyt a rendszerszintű csalásoknál.
KKR13
KKR13 2021. 08. 14. 08:40
Előzmény: #85333  Kispenz
#85337
Téged nem csesztek át, ha amúgy is a lopásra alapoztál, engem viszont át fognak, ha ez a helyzet marad tartósan.
KKR13
KKR13 2021. 08. 14. 08:38
Előzmény: #85334  KKR13
#85336

Ezért is jöttem újra vissza a tőzsdére a megtakarításomat elhelyezni, hogy legyen esélyem valamit ledolgozni ebből a hátrányból, hogy legalább az utódoknak majd valamit át tudjak adni, ha már az én életemben nem sikerül olyan dimenziót lépni, amit ki is tudnék élvezni hosszabb távon.
Egy más kérdés, hogy egyelőre nagyon rácsesztem.
sprint53 2021. 08. 14. 08:35
Előzmény: #85333  Kispenz
#85335

A tied segít?
KKR13
KKR13 2021. 08. 14. 08:35
Előzmény: #85330  Kispenz
#85334

Még egy gondolat.
Tudod kit raboltak ki?
Na azokat, akik a Fidesz előtti időszakban az agyonadóztatott időszakban próbáltak meg félre tenni, mivel a valóság köszönő viszonyban sem volt a papíron lévővel.
Az akkori minimálbér vagy egy bejelentett átlagbér jóval nagyobb lemaradásban volt a nyugatihoz képest, így aki ilyen teljesítmények után ment nyugdíjba vagy dolgozta le az évei jelentős részét, az most a bérrobbanás miatt, ami köszönhető annak, hogy közelebb állunk a valósághoz, nagyon rácsesztek.
Aki most kezdett el dolgozni az elmúlt évtizedben, annak van esélye a mostani jövedelmekből megvalósítani a dolgokat és családalapítás esetén még preferenciát is élvez.
Szóval azzal, hogy évtizedekig a gazdaság fekete és szürke zónában lavírozott, miközben a becsületeseken röhögtek, leépítve a hazai versenyképességet, na az volt az igazi bűn.
Kispenz
Kispenz 2021. 08. 14. 08:29
Előzmény: #85332  KKR13
#85333

HÁT igen, a szín az egyértelmű.... 😂🤣
Csak hogy az írásod nem segít semmit az árfolyamon
KKR13
KKR13 2021. 08. 14. 08:21
Előzmény: #85330  Kispenz
#85332
Nem, én nem hazudok és nem tűnök fel itt más színben.
Kopejkabá
Kopejkabá 2021. 08. 14. 08:15
Előzmény: #85329  KKR13
#85331
Jesusom.
Kispenz
Kispenz 2021. 08. 14. 08:12
Előzmény: #85329  KKR13
#85330

Elég gyenge érvek az országot teljes mértékben kirablók mellett!!
Gondolom most is valami ner cégnél vagy, jó zsíros tollba mondó állásban
KKR13
KKR13 2021. 08. 14. 08:07
#85329

Láttam ment itt  a hittérítés, akkor én is elmondom a tapasztalataimat, bár már korábban megtettem:)
Sokszor szerintem olyanok is osztják az észt, akik meg sem élték az elmúlt három évtizedet a gazdaságban, max. egy jó részében még gyerekek voltak és felmondják a gazdájuk panel szövegeit, de folyamatosan bíráljak azokat, akik nem csaholnak annak, pedig még maguk sem tudják sokszor, hogy mekkora csúsztatásokat közvetítenek.
Az államadósságot a GDP-hez viszonyítsátok, ha pontos képet szeretnétek és vizsgáljátok az irányát (külső-belső), a deviza arányát.
Az egészségügyről annyit, hogy több mint másfél évtizedig voltam egy magáncégnél és már évtizedekkel ezelőtt ugyanakkora probléma volt a nyugat munkaerő elszívása, a hálapénz, az orvosbárók, a lerohadt intézményrendszer, amihez hozzájött az hihetetlen igazságtalanság, hogy a szoci/szadesz éra hatalmas közterhekkel fejelte meg a munkára, jövedelemre alapozva, így nagyon sok jómódú, gazdag csalt, a szegények meg agyon adóztatva köhöghették ki ugyanúgy a hálapénzt, ja és közben elkezdtek még vízit díjazni, azaz már 3x-os sarc volt az élet ezen terén.
Ami az autópályákat (M6, völgyhíd, stb.) és egyéb infrastrukturális beruházásokat (M4) illeti, azok a világ legdrágább módozatában épültek, mind az alap árazás, mind a technológiai színvonalat (hogy minél drágább legyen) illetően, csak annyi volt a különbség, hogy annak a hozadékát nem láttad így felhalmozódni országon belül magánszemélyeknél és nem írtak annyit róla, mivel a sajtó döntő többsége szép csendben kiszolgálta a rablókat.
Ehhez még hozzájön most az elmebeteg ideológiájuk terjesztése és Európa tulajdonképpen eladása.
Szóval lehet, hogy most szarban vagyok a "nemzeti holding" befektetésemet illetően, de eszem ágában sincs az ellenzéknek adni a lehetőséget a totális pusztításra, még ha tudom is, hogy csak a kevésbé rossz közül választhatok.
Megjegyzem, az autós seggnyalás miatt nálam is inog a szavazati bizalom, azaz egyáltalán elmegyek-e a szavazni, de nem szeretnék egy totálisan átalakított és az itt élőket hülyének néző európai föderáció karmaiban élni teljesen kiszolgáltatva.
Mi lesz, ha itt változás fog történni, szerintem az alábbi.
Adóemelés azt harsogva, hogy ki van fosztva az államkassza (Covid nem is volt - pedig ez durvább volt és még vége sincs, mint a lufi 2008-ban).
Természetesen itt ténylegesen leverik mindenkin az emeléseket (alsóközéposztály már gazdagnak lesz titulálva), még azokon is, akik az ő idejük alatt már előre befizettek évtizedekre a sarukat. Miközben veszélyeztetni fogják a hazai versenyképességét, ami visszafog ütni abban, hogy sok multi, ami a kedvezmény/feltételrendszer miatt termel hazánkban, arrébb fog költözni.
Megindul a szociális osztogatás, lássátok, mi milyen frankók vagyunk más oldalról, igaz, azt az érdemtelenek fogják kapni tömegével, mert a "papír" mindent elbír, a valósággal sosem foglalkoztak (köszönjük az akkori mechanizmusokból eredő "ómigráns" duplázódást).
Jön majd a nemzeti tudat elértéktelenítése, az idegenek nagyobb joggal való felruházása és azoknak való tér biztosítás a "szolidaritás" jegyében, miközben hagyják, hogy az itt élők legyenek a folyamat kárvallottai.
Ehhez a beteges ideológiájuk a nagy szabadság jegyében kellő táptalajt fog szolgáltatni a "nagy egyenlősdiben".
Az összes állami, infrastrukturális, közmű szolgáltatás átvándorol nemzeten kívüli multik kezébe, a hazai cégek egy jelentős részét elfolytják vagy eladatják, mert a képviselőik csak zsebpénz üzemmódban (üzletkötők) képesek gondolkodni.
Dale
Dale 2021. 08. 13. 23:30
Előzmény: #85326  Törölt felhasználó
#85328

Most azt mondja, amit hallani akarsz. Aztán meg...
(Én is adtam rá egy pluszt, mert tényleg jól foglalta össze.)
teknoc 2021. 08. 13. 22:46
Előzmény: #85322  atyafi
#85327
visszavásároltak amit csak lehetett -igen, és kinek adták? Ki járt jól vele?
italálták a kórházi napidíjat és a vizitdíjat és még ezekkel együtt is a csőd szélén táncolt az ország --Kitől kapott Kóka diplomataútlevelet?
Törölt felhasználó 2021. 08. 13. 20:39
Előzmény: #85325  Kopejkabá
#85326
Nem gondoltam, hogy valaha egyetértek veled, de most igen. 
Kopejkabá
Kopejkabá 2021. 08. 13. 20:09
Előzmény: #85324  hocus-opus
#85325
Fidesz bűne az, hogy a szegényektől lopott rengeteget. 
A képességeik és a gyávaságuk nem tette lehetővé, hogy a gazdagoktól, multiktól szerezzenek vagyont. Inkább bedobták a "cseléd törvényeket" a végtelen Forint gyengítést és a multik popsijának a kényeztetését. (más nyelvével).
De nem riadtak vissza a tőzsdén befektetni igyekvő kisemberek kifosztásától sem. 
Lásd opus, app, konzum.
hocus-opus 2021. 08. 13. 19:56
Előzmény: #85323  hocus-opus
#85324
Így pontosabb és gyorsabb;) 
2018.augusztusban lett felrakva ez a link!
http://mindenszo.hu/ime-igy-lopta-szet-a-fidesz-az-orszagot-7-ev-alatt-teljes-lista/
hocus-opus 2021. 08. 13. 19:54
Előzmény: #85308  Csibefasirt
#85323
2018.augusztusban lett felrakva az a link!
mindenszo.hu/ime-igy-lopta-szet-a-fidesz-az-orszagot-7-ev-alatt-teljes-lista/
atyafi 2021. 08. 13. 19:44
Előzmény: #85275  trutymuty
#85322
Mert ezek mellett az általad említett " alacsony értékek" mellett a közműdíjakat félévente emelték, a munkabér adója annak ki csak a minimális fölött kicsivel többet keresett már 30 % volt,   a TB járulék és más terhekkel együtt több mint 50%-a ugrott a keresetnek, szívesen költöttek segélyre és a nem keresők gyerek szaporulatára,kitalálták a kórházi napidíjat és a vizitdíjat és még ezekkel együtt is a csőd szélén táncolt az ország úgy, hogy ami érték még volt benne, azt eladták a nyugatiaknak. Na ezért tapsolunk még mindig fideszéknek, mert bért emeltek, adót, közműdíjat nem és visszavásároltak amit csak lehetett és csak aki dolgozik az kap adókedvezményt csp-t stb..
teknoc 2021. 08. 13. 19:01
Előzmény: #85246  Törölt felhasználó
#85321
Lemásolták a CIG storyt.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek