Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dale
Dale 2021. 08. 08. 23:46
Előzmény: #84957  J.o.k.e.r
#84960

Esetleg arra gondolsz, hogy az eddig, haveri, biztos kezekben tartott rv.ek SRV keretében átcsusszanjanak a cég kezébe, netán a lehető legolcsóbban, nehogy földi halandó is beleadjon? Az bizony perverz lenne! Mi meg tapsolunk érte! (Csak zárójelben: ha meg akarom menteni a beragadt haverom, és én közben tudom, hogy nemsokára nagyot fog esni az árfolyam, mit csinálok? Olcsón megvetetem a céggel tőle, ő meg majd visszaveszi sokkal olcsóbban a sok balektól.)
.
Ha most ebben az időszakban nem indulunk meg felfelé, akkor gondolom, mindenki tudja, mit jelent ez nekünk.
KKR13
KKR13 2021. 08. 08. 22:48
Előzmény: #84956  BrokerJozsi
#84959
Gyuri bácsi amúgy nagyobb pályán játszik, de azért ezt szerintem nagyon jól tudod. Viktor felfestette a falra, de aztán le is mászott onnan az álszent filantróp bűnbánó spekuláns ősmagyarja.
KKR13
KKR13 2021. 08. 08. 22:45
Előzmény: #84956  BrokerJozsi
#84958

Elég fura ízlésed van, nekem több évtizede - mivel Angyalföldön töltöttem a fiatalságom nagy részét - a Vasas a csapatom, ami kb. annyira eredményes választás, mint az Opus, de egy normális ember lokálpatrióta. Igaz, az álszocik a Vasast is hagyták volna veszni (lásd Danubius Hotels névhasználati szerződésl a csődnél hirtelen kölcsön szerződéssé minősült, később Béke út menti telkek átadása 100 évre, stb.), ha a mostani politikai elit nem nyúl a sport alá, akkor valószínűleg lakóparkok és kereskedelmi, üzleti funkciójú ingatlanok lennének már a telephelyein.
J.o.k.e.r
J.o.k.e.r 2021. 08. 08. 22:35
#84957
Nincs kétségem afelől hogy ismét valami sötét perverz megoldást fognak választani az srv vásárláshoz. Seemi más nem történik majd mint az octopus egyik karjából átteszi a másikba. Egész biztos nem lesz jelentős mennyiségű nyilt piaci vásárlás,tehát ami kihuzna a gödörből. Ez a kialakult zsigeri reflex az opusnak köszönhető. Jelenleg az srv-vel talán látszólag  feszültségeket próbálják láthatatlanná tenni? és egyszerre megint hatalmas profitot kiszedni? Egyre gyűlnek a megoldatlan szálak. Csak egy egyre erősebb parazita jut eszembe az opusról . Nincs bizalom , nincs benne se harmónia,egysúlyra való törekvés, se kifinomutság.,csak az undor, önzés Így nem lesz blue biztosan ,  mert nem tartja be a rendet a szabályokat .mindenki a profitért van itt , de ők mindent elvesznek. Mit hoztak eddig  az opusba ??? feszültséget, hazugságot, perverziót.  
 
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2021. 08. 08. 22:23
Előzmény: #84952  KKR13
#84956
Súlyos, 1-6-os vereséget szenvedtünk ma este. Keresem a válaszokat, de egyelőre nem találom. Nem lepne meg, ha emögött is Soros György állna.
BUXopoly
BUXopoly 2021. 08. 08. 22:21
#84955
Egy biztos, ilyen 230 valahánnyal, NEM mehet neki a cég a 2022 tavaszi időszaknak. Ezt tudnia kell mindenkinek aki épeszű. 400 fölé kell vinni hogy ha baj van se legye. Kezelhetetlen. Ez így nem marad az tuti. De majd látjuk. Srv-vel elkaristolhatnak egy darabig
IF 2021. 08. 08. 20:14
Előzmény: #84951  Kopejkabá
#84954
Azert azt nem hinnem..... de sokfelek vagyunk. Sokan elvezik a jelenlegi kormany ado elonyeit es biztosan nem a jelenlegi kormanyra fognak szavazni. Ugyanugy az itteni befektetok is erdekes eredmenyeket fognak jelenteni tavasszal. A fiatalok nem tudjak, de sokaig egy part ucsorgott a nemzeti kincsesladan.... no ez most sem lesz maskepp, ha megnyerik tavasszal a valasztast vagy nem. A penz pedig beszel a kutya meg ugat. Ez igy volt es igy lesz.
Mozli
Mozli 2021. 08. 08. 11:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#84953
Mert lehet ő maga az ördög álruhában.
KKR13
KKR13 2021. 08. 08. 07:14
Előzmény: #84950  IF
#84952

Szerintem ez csak "pótcselekvés", egyfajta látjátok megtesszük játék lesz, ráérnek ők egy év vagy két év múlva a valós érték környékére folyamatosan visszamenni.
Mivel bármilyen emelkedés esetén itt a "beragadt" spekák, de lassan már a befektetési szándékú emberek is egyből adni is fogják a részvényeket, így csak akkor lesz itt tartós változás, ha végre komoly eredmények lesznek a beszámolókban.
Valószínűleg a következő jelentés már jobb lesz, mint a múltkori, de szerintem nem annyival, hogy ez igazán segítség legyen mindenkinek.
Hiába mondja Buxy, hogy 100 milliárdos újabb szerződések, én meg mondom őszintén ilyenekre nem emlékszem az elmúlt hónapokból (összesen szerintem 10-20 milliárd, ha bejött sokszor más cégekkel való kooperációban és abból is csak a nyereség 50 %-a érkezne). Inkább az látszik, amit leírtak a korábbi beszámolókban, hogy a kisebb megrendelésekért is lenyúlnak, az is jó jeligével.
Itt utoljára a BUBE volt komoly tényező, de az is folyamatosan csúszik.
A bevételek most inkább a korábban elnyert projektek részfolyamatainak (kisebb infrastrukturális, Fertő-tó, illetve vasúti megbízások) vagy az egész projektek zárásából (komáromi híd, M8, balatoni északi szakasza vasút, stb.) érkeznek, de azok is ki fognak futni szerintem egy max. két éven belül.
A portfólió többi tagjának kellene már igazán jól virítania.
A nagy vad, pedig csak olyan dolog lehetne, mint az autópálya koncesszió vagy az erőmű, mert miből is lenne újabb tíz, százmilliárdok cég vásárlásra vagy termelő egységek létrehozatalára, max. újabb eladósodásból (kötvény kibocsájtás - de azt sem lehet a végletekig).
Sajnos most már lassan az évekkel ezelőtt megosztott eredmény várakozások (50-70 milliárd is elhangzott annak idején) környékén sem jártunk, valószínűleg nem is járunk, így akkor komolyan etettek minket, mert bár a Covid jelentős hatással van az eredményességre, de nem hiszem, hogy ennyit nyomott volna a latba.
Amennyiben az eredménytartalékot tíz milliárdokkal tudtuk volna "megnyomni", akkor most jobban lehetne szemezgetni igazi nagy vadakra és nem nagy vad szerződésekre, ami lássuk be, szinte teljesen politika függő.
A fentiektől függetlenül a jelenlegi érték szerintem nagyon alulértékelt, mert ha csak a mostani elemeket nézzük, akkor azok is az évtized végéig jóval többet fognak kitermelni (mint termelő csoporttagok vagy eladásuk által), mint a mostani kapitalizáció, figyelembe véve a hiteleket is és utánuk azért ezek a vagyonelemek nem fognak elpárologni,  azaz további termelő vagy eladási értéket képezhetnek.
A következő egy-két év a politikáról és a világ zűrös dolgairól fog szólni, így én erre már felkészültem lelkileg, de még a racionális énem sem adja fel, hogy jó lesz majd ez, akár már az eredetileg elképzel középtávon is (nekem még legalább 2 év), igaz ahhoz néha vásárolni is szükséges a nyomott áron a részvényből, csak mondjuk ez nekem nagyon apránként megy és máshol (Ott-One) meg lehet, hogy végképp padlóra is küldhetnek.
Ettől függetlenül, ha feladja az ember, akkor megint tényleg azok győznek (spekulánsok, akik például ránk szórták a részvényeket), akik érdemtelenek erre.
Megjegyzem, a koronavírus kapcsán egyre több helyről hallom, hogy az ősztől újra nem lesznek teljesen zökkenőmentesek a hétköznapok, minta féken szeretnék tartani a világot (kevesebb utazgatás, szállítás, fogyasztás, jóléti energia pazarlás, óvatosabb életvitel a megcsappanó, bizonytalanabb jövedelmek és korlátozások miatt, stb.) megint egy időre, ami a korábbi "összeesküvés elméletemnek" (kreáljanak egy valós problémát, ami jó a sokkal súlyosabb emberi hedonizmus és túlnépesedésből következő drasztikus éghajlat változásból eredő környezeti katasztrófák miatti elfojtásra, amíg a technológia és egyéb tényezők közelebb nem visznek egy fenntarthatóbb világhoz) némi alapot ad.
Kopejkabá
Kopejkabá 2021. 08. 08. 07:06
Előzmény: #84950  IF
#84951
A legjobb dk szavazók lettek szerintem.   :)
IF 2021. 08. 07. 21:39
#84950
Nem oly regen irtam, hogy ezen az arfolyamon mar nekik is megeri visszavenni .... gondolom a bastyat is vedeni kell! Ha masert nem, az esetleges jovobeni egyezkedesek miatt is de erdekuk lesz venni. Ezen az aron pedig rohogve kirantjak a szuksegest... A baj csak az, hogy sok kisbefekteto nem fogja elfelejteni a 4 evig tarto lefele szankazas elmenyet. Gondolom ezt azert merlegelik a kimenet eselyenek latolgatasa soran. Biztos szavazok-2018-opus tulajdonosok=?
hully-gully
hully-gully 2021. 08. 07. 17:45
#84949
50.050 pont a Bux! Opus 238! Vicc! 
Kopejkabá
Kopejkabá 2021. 08. 07. 13:12
Előzmény: #84942  Törölt felhasználó
#84948
Mátyás nem kicsi jön.
Sumarton 2021. 08. 07. 10:28
Előzmény: #84944  kurnyikova
#84947
😳 🤣
kupec 2021. 08. 07. 10:19
Előzmény: #84945  kupec
#84946
bocs, az kimaradt, hogy 240/rv áron számolva (ami lassan adagolva a vételt, reaálisnak tűnik még egy darabig) :-(
kupec 2021. 08. 07. 10:15
Előzmény: #84942  Törölt felhasználó
#84945
mindenkor legfeljebb 5% srv lehet a cégnél az előterjesztés szerint (és nem a tpt szerinti max. 25%)
vagyis a mostani 19,7M db mellé vehetnek majd további kb. 15,5M darabot, ami durván 3,7 milliárdnyi kiadást jelen
vsz ez nem túl vastag, de az eredménytartalék (egy része) legális kinyerésére jó lehet :-)
kurnyikova
kurnyikova 2021. 08. 06. 21:00
Előzmény: #84937  Törölt felhasználó
#84944
Tartsatok ki hétfőn eladom a molt osztalék nélkül záróban ,kedden hozom a 15 misit ide.Hajrá OPUS.
Törölt felhasználó 2021. 08. 06. 20:29
Előzmény: #84941  Pojáca
#84942
na lehet lesz egy kis mocorgás
Pojáca
Pojáca 2021. 08. 06. 19:36
Előzmény: #84939  Törölt felhasználó
#84941
Az előző napi ártól való eltérés 30% + - irányban. Ami annyit jelent, hogy a mai napon kár 309 forintért is vehetnének részvényt! Gyanítom, hogy ez nem véletlen. Amúgy arra is felhívnám szerényen a figyelmet, hogy a csere is mint ügylet elismerésre kerülhet.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek