Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KKR13
KKR13 2021. 05. 02. 18:26
Előzmény: #79439  Kispenz
#79440

Én vegyem észre magam, mert néha meg merek néha szólalni és nem abból a kottából játszom, amihez kedvetek van. Te nyomod itt folyamatosan a linkeket, nem én a kormány oldalakat.
Egyszer sem titkoltam a politikai választásom, és ebből adódóan még valahol racionális, hogy szerettem volna egy ilyesféle hazai cég "feltőkésítési" folyamatban részt venni, bár nem gondoltam volna, hogy ennyire dotálnom kell a folyamatot és hülyére vesznek. Az én bukom a pénz időértékét is figyelembe véve, úgy 50 %, de ezt az elmúlt években párszor közzétettem, szóval ne oktass ki ilyenekből.
Kispenz
Kispenz 2021. 05. 02. 17:26
Előzmény: #79437  KKR13
#79439

Te beszélsz propagandáról???  Aki folyamatosan a "jobb" szekerét tolja?
Vedd már észre magad!
Azt kívánom, hogy legalább olyan százalékos legyen a bukód, mint az enyém, és majd akkor megnézem hogy áll a szád. Úgyhogy ha valamit nem tudsz, arról ne mondj véleményt.
KKR13
KKR13 2021. 05. 02. 17:17
Előzmény: #79435  Törölt felhasználó
#79438

Nem csak itt, maximum a mérték más egy fejlettségi - jobbléti helyzetben, az emberi önzőség határtalan.
A jelenlegi vezetés felmérhetné, hogy emberek évek óta ki vannak szolgáltatva, köztük olyanok is, akik a mostani gazdasági politikai irányvonalat támogatták inkább. A jelenlegi kommunikáció egy cseppet sem szól feléjük.
KKR13
KKR13 2021. 05. 02. 17:07
Előzmény: #79433  Kispenz
#79437

Vegyél Opus részvényt, most jóval olcsóbb, mint amikor itt a többség bevásárolt.
Amúgy neked szerintem lehet, hogy nincs is részvényed, csak folyamatosan nyomod itt az egyik oldal propaganda sajtó termékeit, más megnyilvánulásod, ami érdemben a témához szólna még nem volt, csak amit megírnak róla az egyik irányba elfogult szereplők a folyamatos linkelgetéseidben.
Amiről beszélsz, az egy több évtizede tartó folyamat, az elmúlt tíz évben annyi történt, hogy kevesebb adóterhelés mellett, jóval kevesebb a külföldi érdekeltség, ellenben több a hazai, amely nyerhet, gazdagodhat az állami költségvetés terhére zajló infrastrukturális folyamatokon, ezt nagyon jól kellene tudnod, ha évtizedek óta dolgozol ebben az országban.
Egyik sem jó megoldás, de ez még mindig kevésbé rossz, főleg, hogy mit szánnak nemzetpolitikának és mit kínálnak a nyitott világ keretében a másik oldalon.
Ma adták pont a Hírt tv-nél a Tizedes meg a többiek című filmet, ha fiatal vagy és még nem láttad, nézd meg, elég tanulságos.
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 15:38
Előzmény: #79425  KKR13
#79435
Sajnos ez is Magyarország, hogy bármit megtehetnek büntetlenül, nincs felelősségre vonás, sőt jutalmazzák. 
Elmondható, hogy a jelenlegi vezetés is nagy nulla. 
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 15:28
Előzmény: #79433  Kispenz
#79434
Messze van attól, hogy filantróp legyen. 
Grúzia- Rózsás forradalom, angol font elleni spekuláció. 
Szinte mindenhol utálják. 
Kispenz
Kispenz 2021. 05. 02. 13:32
Előzmény: #79431  KKR13
#79433
ÓÓóóóó, kezdődik.. már az ország kirablásáért, évtizedekre eladósításáért is a filantróp a hibás.
OSZLOPOS 2021. 05. 02. 11:08
#79432
szerintem a vezetőket is meglepte ez a passzivitás.Ez van. Két ember van: aki beégett Opusba, és aki soha nem fog NER-es céget venni.4IG ugyanezzel a gonddal küzd. Az a baj, hogy idővel ez visszaüt. Ha részvényárfolyamban nem tudja kiszolgálni a nagytulajdonosok érdekeit, kiszolgálja más csatornán. A kérdés az, hogy az Opus valaha akarta-e részvény árfolyamok keresztűl kiszolgálni a tulajokat. Szerintem eddig nem nagyon...bizonyos tulajokat szolgál csak ki.
Ha a cég is azt gondolja, hogy a vállalat sokkal többet ér, saját részvényt kéne venni. Ha nem vesz, pont nem érdekli, vagy nem ér ennyit a cég. Vagy van szerinte jobban hozó befektetés, amire érdemes áldozni, bár ezt a számokat nézve kötve hiszem.
KKR13
KKR13 2021. 05. 02. 10:17
Előzmény: #79430  Kispenz
#79431
Kezdj el szlovákul tanulni, onnan is egyre több helyről tudsz majd idézni a magyar származású amerikai üzletember és filantróp közgazdász, a reflexivitás közgazdasági elméletének kidolgozója - sajnos a spekuláns, politikai adóoptimalizáló és a náci vonalat kihagyták belőle az objektivitás jegyében - "jó embernek" köszönhetően.
KKR13
KKR13 2021. 04. 30. 21:28
Előzmény: #79425  KKR13
#79428

Egy más dimenzióból nézve.Meg lehet nézni az összes számviteli dokumentációt (2020-ast is) ezen a felületen, ha valaki még nem ismerné:https://e-beszamolo.im.gov.hu/oldal/kezdolapÍrjátok be a keresőbe az Opus cégjegyzékszámát: 01-10-042533, úgy a legegyszerűbb.
A jelenlegi mérleg alapján (Opus Global Nyrt.), azaz, amikor nem a részesedések (leányvállalatok) teljesítményét, értékét mérjük (alias konszolidált beszámoló), hanem kimondottan a vagyonkezelőt nézzük, azaz az egyedi beszámolót vizsgáljuk, úgy mondanék pár adatot némi magyarázattal.
1.) A részesedéseket, azaz leányvállalatok kapcsán a bennünk meglévő közvetlen vagy közvetett Opus Global Nyrt. tulajdonrészt tekintve 154 milliárdot tartanak a könyvekben nyilván.
2.) Ezen leányok felé fennálló követelés állománya az Opusnak 2020.12.31-vel kb. 45 milliárd Ft volt, azaz ennyit hitelezett a leányoknak az Opus eddig (a legnagyobb adósok: Kall - 10 milliárd feletti, KZH Invest Kft - Hunguest csoport -  közel 20 milliárd (meglepő módon már 2019 év végén is hasonló mértékű, Wamsler - 8 milliárd)
3.) Pénzeszközök év végével kb. 25 milliárd (ne keverjétek a nyereséggel, azt az eredménykimutatás mutatja legjobban).
4.) Jegyzett tőke 17,5 milliárd Ft
5.) A forrás oldalon 166 milliárd a tőketartalék (ez áll az eszköz oldallal szemben nagyjából a leányok kapcsán - részesedések).
6.) Az eredménytartalékban (előző évek nyeresége) jelenleg 15 milliárd körüli összeg lehet, bár lehet, hogy az energetikai akvizíciókra el is megy ebben az évben.
7.) Hosszú lejáratú kötelezettségek 29 milliárd (szinte az egész az első kötvénykibocsátással egyezik meg).
8.) Rövid lejáratú kötelezettség marginális, 2 milliárd alatt.
A fentiekből az látszik, hogy bár jön egy újabb 40 milliárdos kötelezettség ezekhez (forrás oldal) ebben az évben az újabb kötvénykibocsátás miatt, amivel szemben viszont növekedni fog a részesedések értéke (eszköz oldal), de még így is maga az Opus, mint a vagyonkezelő, nincs külső fél felé extrém módon eladósodva, viszont ez már nem mondható el mindegyik leány (részesedés) esetében, amelyek közül van olyan, amely jelentős mértékben tartozik az Opusnak és/vagy külső félnek.
Tavaly egyedül az építőipar (MM) fizetett jelentősebb mértékű osztalékot (8 milliárd), ezért lett az eredménytartalék év végére 15 milliárd körüli összeg.
Amikor a részvény értékét meghatározták (elemzés), akkor szerintem egyrészt ebből a vagyoni helyzetből indultak ki (azaz, hogy 2020.12.31-vel közel 200 milliárdnyi vagyon van a vagyonkezelőnél összesen 30 milliárdos, külső fél irányában lévő kötelezettséggel) és hogy a "piacra termelő" cégek a mostaniakhoz képest már jobb eredményeket fognak mutatni a következő években és közben hiteltörlesztésre is képesek lesznek, illetve az érkező újak (energetika), ha nem is eget rengetőt, de elég fix jövedelmet hozhatnak a következőkben.
Amennyiben tudnák garantálni az építőipari szegmens estében a következő évekre a hasonló mértékű hozzájárulást a csoport eredményeihez, akkor talán még vastagabban is fogott volna a ceruzájuk (elemzés),  de szerintem ezt mindenki homályos területnek tartja egyelőre a politika miatt és azért látjuk, hogy egy, a hírek sarkában másfél évvel ezelőtt megbújt egészségügyi probléma micsoda felfordulást tudott hozni a mindennapokba.
Szent_Gellert 2021. 04. 30. 21:01
Előzmény: #79426  vorosarpi80
#79427
Én is ezért tartom, mert itt már nincs sokkal lejjebb. Aki akarta már eladhatta 3 év alatt. Ezzel a forgalommal már a brokiknak sem éri meg brokizni vele. Tudunk esni még, de ahhoz előbb forgalommal kell emelkedni. Ha egyszer ezt eladom, a béten soha többé nem fektetek be.
vorosarpi80 2021. 04. 30. 20:21
#79426
Az a gond, hogy az egész bét egy kalap szar, de ez még abból is kilóg alulra... Csak azt remélem, már annyira alulértékelt a papír bét szinten is, hogy érdemben már nincs lejjebb ennél. 
KKR13
KKR13 2021. 04. 30. 20:21
Előzmény: #79417  betgyuri
#79425

Van egy rossz hírem, ez a szállodák felújításának önrészére és a megvásárolandó energetikai cégek ellenértékének megfizetésére szolgál, nem egy újabb hatalmas vadra, amire itt célozgatnak szerintem egy kissé felelőtlenül, de ahogy Ego mondta a Lecsóban: Lepjen meg!
Amit észrevettem a jelentés olvasásakor, hogy a Viresol (sajnos csak felesben van itt) gyakorlatilag múlt év végével zárta a próba üzemi időszakot, így onnan jelentősen javuló eredmények várhatóak és a Kall esetében is arra céloztak, hogy feltételezhetően növekedni fognak a bevételek.
A szállodákat nem tudom hova tenni, mert egy szinte teljes egészében állami támogatásból megvalósuló új luxus szálloda építése közel 100 szobával (nem Mészáros érdekeltség) kerül állítólag 4 milliárdba, nálunk pedig az állami támogatás és a hozzáadott önerő (első kötvény egy jó része)  lesz szállodánként közel ennyi, de ezek a szállodák már meglévő dolgok, csak felújítjuk, bővítjük azokat, ott pedig egy vadi új épül.
Azt néztem, hogy rendes időszakban évi 1,7 millió körül volt a vendégéjszaka szám a Hunguestnél, ha csak éjszakánként 3.000,-Ft jövedelmet lehetne kreálni ezeken (13.000,-Ft/főtől indulnak az akciós ajánlatok és időszaktól függően 20.000,-Ft felettiek is lehetnek az árak), akkor az már 5 milliárdos eredmény lenne, de gondolom bőven nagyobb szám lenne a realitás a felújítások és egy normális életvitel mellett és ebbe az ágazatra jutó évi több milliárdos ÉCS is beleférhetne.
Az építőiparnál a fennmaradt közel 50 milliárdos ÉCS főként a BB projekt céghez (RM International Zrt.) köthető, mivel a két "nagy" (R-Kord és MM) már csak 10 milliárddal lóg e tekintetben.
Sajnos megy a ködösítés, a következő EU-s támogatási ciklus tükrében, illetve azt nyilatkozzák, hogy a sok kicsi és sokra mehet elvén is működni fognak a jövőben.
"Természetesen" a vasút kapcsán, továbbra sem vagyunk érdekeltek a pálya építésekben, csak az egyebekben (villamosság).
A Wamsler szerintem ebben az évben már nem lesz akkora mínusz, mert az elmaradt "fogyasztói bevásárlások" valószínűleg pótolódni fognak ebben az évben és azt írták, hogy más felé is nyit a cég.
Nevetséges, de a legkisebb (Csapatáj) a legjobb, ha minden leány így teljesítene, tényleg mindenki győztesnek érezhetné magát.
Sajnos úgy gondolom, hogy azon vezetők, akiknek volt pofájuk több tízmilliárdos jövedelemről beszélniük évekkel ezelőtt, a büdös életben nem nyerik el a büntetésüket, pedig a börtönbüntetés egy nagyon minimális szankció, ami járna nekik, én biztos, hogy atomjaikra bontva semmisíteném meg őket.
betgyuri
betgyuri 2021. 04. 30. 20:13
Előzmény: #79421  BUXopoly
#79424
Bocs, majd visszafogottan írok. Az ár szar, és még ocsárolhatnám . Sajnos a hangulatom nem jön át :( 
pontosan igazad van, a kereskedésben a híreknek, bejelentéseknek nincsen pozitív hatása. 
De én nem pozitívan írom,  nem adom el. 
Photo 2021. 04. 30. 20:12
Előzmény: #79418  BUXopoly
#79423
Évente egyszer csinálnak benne egy rallit 300-ig, úgy, hogy legyenek benne új balekok a régi kiszállók helyére. Nem akarnak Zrt-vé átalakulni, szóval kellenek a beragasztott kisbüfik.
betgyuri
betgyuri 2021. 04. 30. 20:11
Előzmény: #79418  BUXopoly
#79422
OKé. Abszolút szín tiszta 100%-os manipulált a rv. Tény. 
De biztos nem mi fogjuk feltenni az árfolyamot. Én bízok a fordulatban továbbra is. De ennek ideje nem ismert általam. 
BUXopoly
BUXopoly 2021. 04. 30. 20:11
Előzmény: #79420  betgyuri
#79421
500 millió? Aztaaaa az nem semmi. 40mrd kötvényt bocsátottak ki a héten. Semmi reakció nem volt a papírban. A héten szerintem 2x-is nyert többet a cég, egy r-kord, egy m&m. Ezekre sem reagállt. És az új célárra sem. 
.
Gyuri birom az optimizmusod, de annak nincs itt helye ne haragudj... szépen csendben örüljön aki akar, mert engem az ideg szétvisz....
.
Jó hétvégèt mindenkinek

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek