Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
1378 2021. 04. 15. 21:03
Előzmény: #78099  betgyuri
#78100
Az FGSZ Földgázszállító Zrt. Magyarország egyetlen földgázszállítási rendszerüzemeltetője.
FGSZ Földgázszállító Zrt.
Típus Zrt.
Alapítva 2004
Székhely Siófok
Vezetők Ferencz I. Szabolcs elnök-vezérigazgató Terhes Kristóf vezérigazgató
Iparág Energetika
Tulajdonos MOL Nyrt.
Forma zártkörűen működő részvénytársaság
Termékek szénhidrogén alapú energiahordozó
Alkalmazottak száma 700 fő

Magyar cégjegyzékszám 14-10-300230
A FGSZ Földgázszállító Zrt. weboldala
A vállalat 2004-ben alakult meg MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. Földgázszállító Rt. néven, 2008-tól FGSZ Földgázszállító Zártkörűen Működő Részvénytársaság elnevezéssel működik. Az FGSZ a tulajdonosa és üzemeltetője a Magyarország területét behálózó nagynyomású földgázszállító vezetékrendszernek, amely a gázszolgáltató társaságokat, erőműveket és a nagyipari fogyasztókat látja el, továbbá összeköttetésben áll az osztrák, a szlovák, ukrán, román, szerb és horvát szállítórendszerekkel, illetve a Magyarország területén működő földgáz termelőkkel és tárolókkal. Az FGSZ szabályozott piaci feltételek mellett végzi tevékenységét. ITO- (Independent Transmission Operator) minősítéssel rendelkezik, azaz független szállítási rendszerüzemeltetőként működik.[1] Az FGSZ 2019 októberében a Magyar Gáz Tranzit Zrt. 100%-os tulajdonosa lett, 2019. október 4-én átvette a Magyarországot Szlovákiával összekötő 92 km-es földgázszállító vezeték üzemeltetését, így már a teljes magyarországi nagynyomású földgázszállító vezetékrendszert működteti.[2] Tevékenységét 5874 km hosszú távvezetékrendszeren, 25 betáplálási- és közel 400 kiadási ponton, 3 regionális központtal és 8 kompresszorállomással végzi. A társaság nemzetközi technológiai szabványoknak megfelelően működő rendszerirányító központja Siófokon található. Az FGSZ a hazai földgázszállítás mellett gázt szállít Szerbiába és Bosznia-Hercegovinába, továbbá szállítást végez Romániába, Horvátországba, Ukrajnába, valamint Szlovákia irányába is. A magyarországi szállítórendszerbe Ukrajna, Ausztria és Szlovákia irányából, valamint a hazai földgáztermelő mezők betáplálási pontjairól és a föld alatti gáztárolókból történik beszállítás a rendszerbe.[3][4][5] Földgázszállító alaptevékenysége, azaz a rendszerhasználók (pl. kereskedők, földgáztermelők, erőművek és más nagyipari fogyasztók) megbízásainak teljesítése során számos más, ahhoz szorosan kötődő feladatot is ellát. Felelősségi körébe tartozik többek között a szállítórendszer folyamatos üzemeltetése és fejlesztése, a továbbított földgáz mennyiségének és minőségének a legszigorúbb nemzetközi sztenderdeknek megfelelő mérése, folyamatos ellenőrzése és dokumentálása.[6][7] Nemzetközi szervezeti tagságai
  • Földgázpiaci Szállítási Rendszerüzemeltetők Európai Hálózata (ENTSOG)
  • Pipeline Operators Forum (POF)
  • European Compression Community (E2C)
  • A magyar földgázszállítás mérföldkövei
    • 1937 Az első hazai kőolaj- és földgázmező felfedezése a Zala megyei Budafapusztán.
    • 1938. Az első gázvezeték átadása (BudafaÚjudvar).
    • 1943. A MAORT megépítteti a Bázakerettyét Nagykanizsával összekötő gázvezetéket.
    • 1949. Megindul a földgázszállítás a főváros felé (Bázakerettye – Budapest), megalakul az Ásványolaj- és Földgáz Távvezeték Nemzeti Vállalat Siófok központtal.
    • 1954. Megalakul a Kőolajvezeték Vállalat Siófokon.
    • 1958. Megindul a szállítás az első (román-magyar) import vezetéken.
    • 1968. Diszpécserközpont nyílik a vállalat székhelyén, Siófokon.
    • 1974. Kettéválik a Kőolajvezeték Vállalat: létrejön a Gáz- és Olajszállító Vállalat (GOV) és a Kőolajvezetéképítő Vállalat (KVV).
    • 1975. Csatlakozás a szovjet földgázszállító rendszerhez (a Testvériség importvezetéken keresztül).
    • 1991. Megalakul a MOL Rt, megszűnik a GOV. Ezt követően a földgázszállítás szervezete a MOL Rt. szervezeti egységeként működik.
    • 1996. Létrejön az osztrák-magyar interkonnektor (HAG importvezeték).
    • 2004. Megalakul a MOL Földgázszállító Rt.
    • 2008. A Társaság neve FGSZ Földgázszállító Zártkörűen Működő Részvénytársaságra (röviden: FGSZ Zrt.-re) változik.
    • 2019. A Magyar Gáz Tranzit Zrt. 100%-os tulajdonosa lesz az FGSZ Földgázszállító Zrt.
    1378 2021. 04. 15. 20:30
    Előzmény: #78095  betgyuri
    #78098

    Gázszállítás. Ajánlom figyelmedbe ezt a linket.
    https://hu.wikipedia.org/wiki/FGSZ_F%C3%B6ldg%C3%A1zsz%C3%A1ll%C3%ADt%C3%B3_Zrt.
    A nagynyomású gázszállítást nem a tigáz végzi.
    Justitia 2021. 04. 15. 20:28
    Előzmény: #78094  1378
    #78097
    Két fő védi az opust, teljes mellszéleséggel.
    KKR, bet. Gyuri!... Capali? 
    Bankpalota
    Bankpalota 2021. 04. 15. 20:27
    Előzmény: #78095  betgyuri
    #78096
    Szemét banda.
    Ennyi. 
    betgyuri
    betgyuri 2021. 04. 15. 20:20
    Előzmény: #78094  1378
    #78095
     2 opus céges megbízott ? 
    Ha valóban így lenne, többet tudnánk :) Ha rám gondolsz, hogy én lennék az egyik, akkor hatalmasat tévedsz. 
    A TITÁSZ esetében nem volt kommunikáció a miértre az jogos . Semmi nincs . 
    Max találgatás. Én a Gázszállításban látom ennek értelmét. Ha ez bejön, márpedig Lesz Gázszállítás, és figyelembe véve a TIGÁZT a cég elkerülhetetlen mint elosztó, akkor az nagy bevétel és nyereség lesz. De az árfolyamot nem a fundás hirek fogják megváltoztatni, és nem is jelentés. Véleményem szerint.
    1378 2021. 04. 15. 20:11
    #78094
    Most látom az árfolyamot. Szóval a susmust továbbra sem kedvelik a részvényesek. Mire kijön a tavalyi eredmény április 21-re lehet 240 körül fogunk járni. Ha rossz lesz a jelentés akkor megnézhetjük a 220-t. A cég meg kussol. Hiába lelkesedtek itt a titász tigáz miatt, akivel beszélek a részvényről, mindenki azt mondja,  hogy ígértek ide egy egész Titászt! Ha e mellé vették volna a fél tigázt akkor robbant volna az árfolyam. Így, hogy a majd 1.5 évig  kommunikált Titász nem jött csak a fele, átverve érzik magukat az emberek és úgy gondolják, ahogy én is, hogy attól, hogy a fél titász helyett egy fél tigáz jött semmivel nem vagyunk előrébb. Vagyis dehogynem. A mostani vezetés is teljesen szavahihetetlennek és megbízhatatlannak találtatott.  Ez a dolog egyre reménytelenebbnek tűnik. Ráadásul, mint megtudtam a fórumon legalább 2 opus céges megbízott is irogat teljes mellszélességgel védve a céget. Tartok tőle, ha ez a cég így folytatja lesz itt még 1xx árfolyam is, hacsak valami nagyon extra pozitív esemény nem történik.
    HARDCORETERROR
    HARDCORETERROR 2021. 04. 15. 19:59
    Előzmény: #78075  BUXopoly
    #78093
    :D
    Az utolsó szösszeneten akkorát röhögtem, hogy kiköptem a kaját :D
    Kitartás
    betgyuri
    betgyuri 2021. 04. 15. 19:38
    Előzmény: #78090  Pojáca
    #78092
    Hali pojáca ! Egyetértek veled!!!! 
    De rv könyvet kell nézni, és azt követni. Menj be havi rendszerességgel és kiderül. Meló lesz. Mást nem tudok kapásból válaszolni. 
    JG valóban most is kommunikál, ez mára 50  milliós forgalmat hozott és -5 Ft esést. Szóval ez neki nem jött be. Pedig az űrbe készül :) A véleményemet már megírtam róla. 
    Az Opusnak azt kell megmondania, hogy mennyit ér a cége, mennyit ér a részvénye. Ez a minimum. Nem ? 
    betgyuri
    betgyuri 2021. 04. 15. 19:35
    Előzmény: #78088  BUXopoly
    #78091
    Igy van
    Pojáca
    Pojáca 2021. 04. 15. 19:31
    Előzmény: #78082  betgyuri
    #78090
    Gyurkó! Figyelj! A magántőkealap ad el Opus részvényeket, vagy ki? inkább azt derítsétek ki, hogy ki miatt csökken ez a buzi árfolyam! Igen Jászai és a mostani vezetés más kávéház! Ne is keverjék össze! De ami tény az tény. Jászai alatt nem csak emelkedés volt, de kellő volatilitás is volt, na és kommunikáció is volt. Most semmi sincs, és esik az árfolyam. Tehát ismételem  a kérdésemet, ha nem lenne világos: Ki adja a buzi részvényeit? Mert ami forgalom van ebben a papírban egy komoly Soros-féle figurának csak kávé pénz lehet az amivel a folyamatos áresést fenntartja!
    BUXopoly
    BUXopoly 2021. 04. 15. 18:53
    Előzmény: #78087  betgyuri
    #78088
    Gyuri, ez ok. Pont olyan mint itt minden, vannak hírek, ez az csak a TÉNYEK hiányoznak. A tények pedig makacs dolgok, azokkal nem lehet vitatkozni. 
    A tény egyelőre az:
    - folyamatosan esik az árfolyam éves, féléves szinte 
    - 4 éve tart ez a folyamat
    - ezalatt a cég sokszorozta árbevételét, tőkéjét
    betgyuri
    betgyuri 2021. 04. 15. 18:48
    Előzmény: #78083  BUXopoly
    #78087
    Ha jól emlékszem Home Office van az MNB-ben, és aki ezzel foglakozott már nincs az ügyön.A vizsgálat Londonba irányult... de hogy ez igaz-e vagy pletyi ? nem tudom... 
    betgyuri
    betgyuri 2021. 04. 15. 18:41
    Előzmény: #78083  BUXopoly
    #78086
    Szent_Gellert 2021. 04. 15. 18:36
    Előzmény: #78077  BUXopoly
    #78085
    Teljesen egyetértek. Öngerjesztő folyamat, megy lefelé az üzleti morál.
    betgyuri
    betgyuri 2021. 04. 15. 18:33
    Előzmény: #78083  BUXopoly
    #78084
    Az OPUS felől mindenképp meg kell szólalni, lehetetlen hogy nem.  
    Az MNB más kávéház. 
    BUXopoly
    BUXopoly 2021. 04. 15. 18:30
    Előzmény: #78078  betgyuri
    #78083
    Dehogy kell...
    Mióta tart az MNB vizsgálat? 2 év lassan egy mnb vizsgálat úgy hogy minden online és be van kötve... ráadásul a “koronaékszert” shortolták... és nincs eredmény. Szájé
    betgyuri
    betgyuri 2021. 04. 15. 18:28
    Előzmény: #78080  vorosarpi80
    #78082
    Nem leszek népszerű ezzel, de a TITÁSZ-TIGÁZ megvétele nem JG féle résvzények megemelésével történik, hanem Eurókat kell leszurkolni. Az EON és MET nem kispályás cégek. Szóval piaci alapon van a szerződés. Ugyanakkor a részvényekben ez nem valósult meg. Pedig éppúgy értéknek kell tekinteni, mint a TITÁSZT, TIGÁZT. Szerintem.
    Tehát megint oda lukadtam ki, hogy 180 fokos eltérés van a kettő között.
    MInden reggel kiderül már az indikatív árazáskor hogy mi várható, illetve ma sincsen semmi. Utóbbi van, és lesz. 
    A Cég piaci alapon működik, és éppugy van Kormány kapcsolata, mint a MOLNAK, vagy az OTP-nek Richternek = mindhárom kb 25 éve van a tőzsdén..... 
     Egyik indulása sem (háttere) sem tiszta ügy. A piacon a működésükhöz kell a Kormány. De ez most lényegtelen, és nem is vezet sehova. 
    Ami az OPUST illeti ott erős vétellel lehet emelni az árfolyamon. De ezt anno réges rég BigProfit megírta. = Igaza volt :) 
     
    betgyuri
    betgyuri 2021. 04. 15. 18:21
    Előzmény: #78079  rebekmadar
    #78081
    A maszlagra én sem vagyok kiváncsi ezt elmondtam telefonban a Hegyvádi Dávidnak. 
    Elő kell állni és elmondani mennyit ér a cég, mi a reális ár. Ennyi. Hisz mikor majd megszólalnak akkor erre választ kell adni. 
    Ja ha már itt tartunk, keressétek a Hegyvádi Dávidot, hátha. 

    Topik gazda

    betgyuri
    betgyuri
    2 5 5

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek