Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Traktoros1975 2020. 10. 16. 08:43
#58680
Mi van Gyuri papával? 
KKR13
KKR13 2020. 10. 16. 07:32
#58679

Magyarországon nincs erre potenciál, mert ez nagyon komoly fegyvertény lenne.
Nálunk bőven vannak geotermikus potenciállal bíró területek, például alattunk az egyik legvékonyabb a földkéreg szerkezete, ezért és más ok miatt is van itt, annyi termál forrás.
Mondjuk valószínűleg a MOL biztos élen járna egy ilyen projektben, ha lenne rá esély, de az Opus is megjelenhetne az energetikai divíziója által.
https://www.origo.hu/gazdasag/20201014-litium-europa-cornwall.html
Tokmagacsko
Tokmagacsko 2020. 10. 16. 07:22
#58678
Milyen silány élete lehet annak, aki azzal foglalja el magát, hogy naponta ide írogat egy csomó topikba a pf moderátort szidva...
Vagy neki ez a Nirvána? 🤣
Törölt felhasználó 2020. 10. 16. 00:32
Törölt hozzászólás
#58677
KKR13
KKR13 2020. 10. 15. 21:36
Előzmény: #58669  gpeti
#58676
Nagyon sokan így vannak ezzel, csak keveseknek valós alternatíva, hogy sikerrel váltsanak (idő, pénz, kifutás), egy egyszerű embernél ahhoz bátorság és szerencse is szükséges.
KKR13
KKR13 2020. 10. 15. 21:33
Előzmény: #58667  kardos74
#58675

Ezek az irodai munkahelyek jelentős többsége már arról szól, hogy kontrollt képezzenek a tulajdonos, az állam, a versenytársak kapcsán, de ha egy talpig becsületes, együttműködő világban élnénk, a töredékére lenne csak szükség.
A technológia fejlődésével érdemi munkát egyre kevesebbet tudnak majd biztosítani az embereknek, ezért kellene az igazságos munka- és jövedelemmegosztás mellet folyamatosan csökkenteni a napi rendelkezésre állási időt, nem kellene szégyelleni ezt, hogy ide "jutottunk". Sőt, ez a felturbósított élet, indikálja a társadalmi túlfogyasztást, annak sok negatív velejárójával a korlátos (főként természeti) erőforrásokból adódóan.
KKR13
KKR13 2020. 10. 15. 21:27
Előzmény: #58668  OSZLOPOS
#58674

Elég beteg az a világ, ahol egy 5 milliós ország nyugdíjalapja - egy ilyen krízisben - negyedév alatt annyit kaszál, mint egy 10 milliós ország költségvetése.
Egyszer az a baj, ha jönnek a multik, egyszer meg az, ha nem jönnek, és mellesleg vállalkozni bárkinek szabad, csak ebbe a globalizált dagadtra hízott világban sikeresnek lenni, már nem olyan könnyű dolog.
Az elmúlt időszakban érkező beruházások nem a Levis farmer gyártósorokat hozzák át Bangladesből, ami megnyugtató, de jobban örülnék mondjuk egy Opus kereteiben megvalósuló sikeres magyar cégnek és nemcsak a részvényeim miatt.
Különben évek óta nincs egy érdemi alternatíva politikai oldalról, hogy mit is kellene csinálni, az ellenzék csak a források elköltésének módjában tud folyamatosan vélekedni, illetve az ember gondolkodásmódjával van elfoglalva.
Annak idején (lehet már egy évtizede) egy Indexes cikkre (felhívásra) elküldtem számos ötletemet (igazából még rendszerezve sem volt), mire azt a választ kaptam, hogy az illető látott már sok pártprogramot, de a jó részük nem volt olyan kidolgozott, mint az enyém, holott tényleg csak javaslatokat vettem papírra nem komplex rendszernek kidolgozva.
Szerintem múltkor még Lucid Air néven voltál nagyon aktív, s amúgy nagyon sok szabadságot lehet:)
Törölt felhasználó 2020. 10. 15. 19:39
Törölt hozzászólás
#58673
1221_ 2020. 10. 15. 19:24
Előzmény: #58671  1221_
#58672
"RÓLUNK
 Biztos tapasztalta már, hogy az ingatlanszektor (és pláne az építőipar) szereplői jönnek-mennek – az Opus adószáma viszont négy évtizede változatlan."
1221_ 2020. 10. 15. 19:22
#58671
erről hallott valaki? a honlapjuk hajaz a miénkre: 
 https://www.opus-kft.hu/hu/
gpeti
gpeti 2020. 10. 15. 19:02
Előzmény: #58667  kardos74
#58670
Szem/fültanúja voltam, amikor egy cégben vezetőcsere volt, és a leköszönő bemutatta az újnak a munkatársakat. Mentek végig.. Ő a high-szuper.., Ő az Überkirály.., Ö a megagiga tech vezető.. Ö a.. A sor végén álldogált Zoli. És ő mit csinál? Kérdezte az új emberke. Hát Ő az, aki ha baj van, lemegy azon a kurva lépcsőn, és megoldja ;)
gpeti
gpeti 2020. 10. 15. 18:59
Előzmény: #58666  KKR13
#58669
Van szerencsém ismerni/jóismerősöm egy nem kis cég pénzügyi vezetőjét. Simán szokott tárgyalgatni Szijjártóval, nem a Bizbasz KFT-ről beszélek. Összetörte az A6-osát, másnap vett egy A8-ast, mert az volt MO-n csak azonnal raktáron ;) 
 
Amikor eljött a műhelyembe mert ott készítettünk a gyerekeinknek jelmezt farsangra, annyit mondott, hogy de jó nekem, és úgy szeretne valami értelmeset is csinálni az életében a két kezével, de a fele szerszámomnak még a nevét sem tudja.. Komolyan láttam rajt, hogy csalódott! 
 
Azzal "nyugtattam", hogy viszont egy jó könyvelő/tanácsadó nélkül meg nem menne semmire egy cég, kellenek a papírtologatók is. Annak ellenére, hogy irdatlan összegeket kell adminisztrációra fordítani értelmes dolgok helyett, legalább fele csak annyira jó, hogy főzzön a többieknek kávét, vagy fénymásoljon nyóc' diplomával..
OSZLOPOS 2020. 10. 15. 18:53
Előzmény: #58666  KKR13
#58668
nem tehetek róla, ellentétet látok abban, hogy a kormány külföldi nagyvállalatok tucajait csábítja, amik alapvetően ipari, gyártási területről jönnek. Ilyen iparágban a legnagyobb kiadás a humán ára, a bér, és igenis rosszul esik, hogy azért jönnek ide, mert jó munkaerőt kapnak kevés pénzért.Nyugati országokban munkanélküliek vagy migránsok kapnak több pénzt vagy segélyt vagy bármit mint itthon a magyar, dolgos, nyomorgatható, tanulékony és szakmailag jól képzett munkaerő. Magunkat sajnálom. És az meg a kedvező fizetéssel és annak folytonosságával függ össze, hogy a saját fizetőeszközünket ezért folyamatosan gyengíti a kormány, hogy maradjanak is itt. 
Mondok én jó dolgot is: CSOK, és minden olyan intézkedés, ami a gyerekvállalást ösztönzi, és a nevelést segíti.Támogatom, és gratulálok, hogy a migránsok előtt időben lezárták a határt (azt kevésbé, hogy ezzel folyamatosan stresszelik a népet, és jó részük tovább ment volna, de jó így). És a NAV fejlesztések, amik szépen háttérbe szoritják a fekete gazdaságot. ez 3, de tudok többet is.
De itt mi tőzsdézünk, és a kormány intézkedései általánosan inkább torzítják, mint utat engednek a szabad, nyilt , piaci alapu gazdasági működésnek. Kiszámíthatatlan, unotrodox - bármit is jelentsen- és ezért folyamatosan alulteljesítő a magyar tőzsde-.
Az OPUS topic...azért ez egy szomorú sztori, nem meglepő, hogy több a keserű meglátás, mint máshol. 
Szabin voltam ma, azért írtam sokat, de legközelebb nézek inkább filmet :-)
kardos74
kardos74 2020. 10. 15. 18:11
Előzmény: #58666  KKR13
#58667
Ebben a sok diplomás zseni tömegben nagyon igazad van. Mindenki csak azt a kurva laptopot akarja nyomogatni és telefonon osztogatni a feladatokat. Egy cégnél 3-4 ilyen léhűtőn keresztül megy föntről egy utasítás, majd a legegyszerűbb 200e ft fizus meg megcsinálja. 
KKR13
KKR13 2020. 10. 15. 17:43
Előzmény: #58663  OSZLOPOS
#58666
Nekem meg a sok hazudozásból van elegem és mindenben csak a rosszat hangsúlyozó meglátókból, s a megannyi csúsztatásból. Nekem az "összeszerelő műhely" - persze ez is csak a szokásos narratíva - is jobban fekszik, mint a sok jogi és pénzügyi, szellemi - csak sok diplomám legyen - zseni tömeg, akikből Dunát lehetne rekeszteni az országban. Megjegyzem, én is közéjük tartozom, sajnálom is, hogy időben nem tudtam értelmesebb irányba orientálni az életemet.
Törölt felhasználó 2020. 10. 15. 17:36
Előzmény: #58657  NagyKópé
#58665
oké, de 77-nél azért bekukkanthatok még utoljára?
OSZLOPOS 2020. 10. 15. 17:27
Előzmény: #58659  hully-gully
#58664
Az a helyzet, hogy shortban gázolnék tövig (USA), ha nem közeledne egyre inkább az a nap, mikor valaki azt mondja: megvan az oltóanyag! (és nem a 3. orosz hanem USA, mert nekik csak az a tuti). És hát igen, a választás. 
Abban nem hiszek, amit a Takarékbank ír, hogy idén nagy esés, jövőre 7% up. Idén nagy esés, jövőre meg kicsi up.Az alapja az volt az egész V-nek, hogy hamar jön, hamar megy. Csakhogy ez még mindíg jön, így mélyül a hatása. 
OSZLOPOS 2020. 10. 15. 17:20
Előzmény: #58648  KKR13
#58663
aki gondolkodik, az már azonnal elvtárs. Érvekre jobban adok.
Amúgy inkább libernyák, ha már választani kell, de az a fajta, aki az I.Orbán kormányt tűzzel vassal védte. A szocik faszok. Felőlem még Orbán is maradhat, csak +1 %-a legyen, maradjuk az EU-ban, legyen normális ügyészség, és piaci alapú gazdaság....egy jó jegybank elnök, és egy olyan köztársasági elnök, aki nem csak aláírogat, mint egy automata, a tisztségnek legyen újra súlya. És nekem még vonzó a nyugati világ, a türkök helyett tartsunk arra (Szijjártó is menjen hajózni, felőlem egész életében hajókázhat). A munkámnak legyen értéke, és bírjam hányás nélkül nézni az M1 hiradót.
ennyi. sok?
tomspice 2020. 10. 15. 17:14
Előzmény: #58657  NagyKópé
#58662
Így van.
hully-gully
hully-gully 2020. 10. 15. 17:14
Előzmény: #58652  UG75
#58661
Cigre akarták írni! 

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek