Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Fabrizio66
Fabrizio66 2020. 06. 22. 13:30
#45740

Érdekes, hogy valaki még hisz és bízik ebben a részvényben. Nagyon nagy elfogultság kell szerintem hozzá. Akit nem köt hozzá érzelem, az észreveszi mi megy ebben már több mint 2 éve...
betgyuri
betgyuri 2020. 06. 22. 13:30
Előzmény: #45730  BUXopoly
#45739
Én nem parázom... nem fosom. Csak írok, és nézek hogy egyesek azt gondolják, hogy itt majd megoldodik a problémájuk... és nem és nem... megy a vita erről-arról... most pl az eladásról... miközben a részvény árfolyama mutatja a befeketés illetve a cég értékét, a cég pénzügyi jelentése pedig azt, hogy van-e vagyon, van a nyereség... és van mindkettő... 
Én elfáradtam..... azthiszem egy ideig offolom ... 
Ernestodet 2020. 06. 22. 13:28
Előzmény: #45730  BUXopoly
#45738
Tudom nem nekem szólt ... de én azért megnyugodtam, hogy a nagyszabású kreténakció ellenére az árfolyam különösebben nem mozdult. Pedig a fiúk szépen felépítették, már hétvégén megkezdték az ajvékolást, ma reggel/délelőtt meg csúcsra járatták. Ez azért tökéletesen bizonyítja mennyi papír is lehet a "zsírdisznók" kezében ... egy darab sem :)
Ennek a hipp-hopp eladásnak nem lehet köze a "nyomozás" eredményéhez ? Nem lehet, hogy mégis kiderült honnan és kitől is volt az a sok kölcsönpapír amivel be lehetett szakítani az árfolyamot ?
Wuff
Wuff 2020. 06. 22. 13:17
Előzmény: #45728  NagyKópé
#45736

Neked is köszönöm a hosszas okfejtést, de az az alapproblémán továbbra sem változtat, mert mit lát az egyszeri befektető:
BÉT-közlemény, hogy az EG nyertes konzorciumban vesz részt.
Következő BÉT-közlemény: az EG-t eladták, a vevő a főtulaj gyerekei, köztük az Nyrt. elnök a tulaj.
Ha van is gazdasági racionalitása (az Nyrt. szemszögéből a dolognak), azt mindenképp ecsetelni kellett volna, pl. a mai Hunguestes interjú helyett. Szerintem több részvényest érdekelne az, hogy miért így lett az EG-vel ill. miért lesz új vezérigazgató és a kettőnek van-e köze egymáshoz vagy csak egybeesés.
madridista_
madridista_ 2020. 06. 22. 13:10
Előzmény: #45727  betgyuri
#45735
Gyurrriiiiii és arra kértél hozzájárulást GM- tól, hogy azt írjad itt, hogy ha igaz amit mondott??? Már te is feltételezés, hogy igazat mond-e?! 
Wuff
Wuff 2020. 06. 22. 13:10
Előzmény: #45727  betgyuri
#45734

Köszönöm az infót, de ebből is már k***ra elegem van, hogy egy Nyrt.-nél miért az a bevett kommunikációs forma, hogy XY fórumtárs mit beszélt (állítólag) telefonon Dakóval vagy Gállal...
Ez megint azt sugallja, hogy egyesek több (bennfentes?) infóval bírnak, mint azok, akik csak a nyilvánosan elérhető információkból tájékozódnak, ami szintén nem a transzparencia mellett szól...
korrektluvi
korrektluvi 2020. 06. 22. 13:04
Előzmény: #45728  NagyKópé
#45733

2. Ez a fajta kockázatot a részvényeseknek mérlegelniük kell, amikor hoznak egy befektetői döntést. Visztont az extra kockázathoz magasabb hozamnak is társulnia kell(ene), amit egyelőre sem a részvény árfolyamában, sem pedig a cég által termelt osztalékban nem jelenik meg. Én úgy értékelem, hogy:
1. vagy oltári gáz van ebbe a cégben, és tökéletesen dilettáns módon kézivezérelve születnek szakmaiatlan döntések, vagy,
2. a csődhöz közeledvén vagyonkimentés történik a részvényesek kárára, vagy
3. külső támadás éri a céget, és kezelésére nincs eszköze a cégnek, MNBnek, vagy
4. oda a befektetői bizalom, amit a semmiből hoztak létre, csak mára teljesen leépítettek.
Az utóbbi időban csak vagyon ment ki az Opuszból, és plusz vagyon nem érkezett be. Kicsit sem rózsás a helyzet. Viszont a 22%-nyi közkéz olyan kevésnek tűnik, hogy szint akármit lehetne csinálni, az növelné a részvény árfolyamát. - márha ennek a marha cégnek fontos lenne egyáltalán a részvény árfolyama!
madridista_
madridista_ 2020. 06. 22. 13:02
Előzmény: #45727  betgyuri
#45732
Te egy igazi balfax vagy a jobb oldalon. Ha Gál Miklós egy kisbefektetőnek elmond valamint ( pl. most neked) akkor az nyilvánosan is publikus mert ha nem lenne az akkor neked sem mondta volna el. Vágod balfaxkám!? 
betgyuri
betgyuri 2020. 06. 22. 13:01
Előzmény: #45728  NagyKópé
#45731
Nagykópé.... 1000%ig igazad van :) 
BUXopoly
BUXopoly 2020. 06. 22. 13:01
Előzmény: #45727  betgyuri
#45730
Gyuri! És megnyugdtál vagy para van? 
Jó lenne egy hét amikor nem kellene valamitől fosni ebben a részvényben. Én elvagyok benne, mert hiszek a céláram eljövetelében, de az agyam kivitte már rengetegszer a papír.
Törölt felhasználó 2020. 06. 22. 12:54
Előzmény: #45727  betgyuri
#45729
GM megy a gigabankhoz, előbb-utóbb követi Vida is. Mind ki fognak innen kopni az új "MKB"-hoz.
NagyKópé
NagyKópé 2020. 06. 22. 12:53
Előzmény: #45725  Wuff
#45728
Teljesen egyetértünk abban, hogy ez furcsán fest. 
Szerintem itt két oldalról érdemes ezt megnézni:
1. Vételár, cégértékelés oldalról: 19,5Mrd-nek a fele jut az Euro Generálra. Ehhez jön még 3 Mrd-nyi áthozott szerződésállomány. Ez nagyságrendileg 13 Mrd. Szerintem ennek 2-3 év alatt kell bejönnie.. de számoljunk 2 évvel. 6.5 Mrd/év. Ennél kicsit kevesebb volt 2019-ben(forrás:opus éves jelentés): 5.7 Mrd... ennek lett 347 millió az EBITDA-ja. Nagyságrendileg 300 körül lehetett az eredmény. (ez még nincs közzétéve). A 6.5 mrd-re ez alapján 400 millió profit esik. Ebből 50% opus... Tehát 2, 2,5 évnyi profitért adta el a részesedést.
Viszont: Ahogy sejtettem, itt nem épp baráti a légkör, nem tudjuk milyen társasági szerződésben rögzített jogai vannak a régi tulajoknak.... És ilyen esetekben nem úgy működik, hogy boldog-boldogtalan megkapja az 50%-ot és akkor öröm van. Így azért ezt erősen diszkontálni kellene... 
Ha megnézed a kiegészítő mellékletet, akkor az látszik, hogy 4 tagú igazgatóság látja el a képviseletet és mindenkinek önálló képviseletre jogosultak... szerintem a 4 személyből talán egy fő lehet az OPUS delegáltja.. (mivel ő 2018 áprilisában lett bejegyezve) de ez sem biztos. A többiek mind az opus idők előtt óta igazgatósági tagok. Ebből az következik, hogy az Opus hiába 50%-os tulaj, az igazgatóságban TALÁN csak 1 főt delegált...  azaz lényegében nincs befolyása az ott eldöntött eseményekre.
Ehhez jön a vita... amire Dakó utalt. Gyakorlatilag egy ilyen jogászkodás az egész céget szétverheti ha a tulajok elkezdenek pereskedni.
Ezeket figyelembe véve összességében a 428 millió forint nem rossz. 
2. Folyamat oldalról: Nah itt viszont teljesen jogos mindenki aggodalma. Egyik pillanatról a másikra el lett adva a családnak egy részesedés. Ez jogosan veti azt fel, hogy mi kisrészvényesek teljesen ki vagyunk szolgáltatva a menedzsmentnek. Ez a jövőben sem fog változni, mivel csak max 20-22%-van közkézen. Ha valaki Opus részvényt vesz el kell fogadni ezeket a lépéseket és ezt a fokú kiszolgáltatottságot. Ez volt eddig is: Média, Mátrai erőmű. Csak ezekben az esetekben viszonylag jól lehetett tudni, milyen okból adtunk el. Az Euro Generál esetében ez nem ennyire világos.... oké most tudunk egy indokot a Dakótól. Ráadásul ez ugye abból a szempontból is kilóg a sorból, hogy még phylaxias hagyaték, nem Mészáros hozta be. 
betgyuri
betgyuri 2020. 06. 22. 12:50
Előzmény: #45725  Wuff
#45727
Maradjunk abba, hogy beszéltem Gál Miklóssal telefonon, és ha  igaz amit nekem mondott, akkor ez hamarosan  ki fog derülni , a sajtó is irni fog róla...de mivel hozzájárulást nem adott ki ( igaz én sem kértem hogy őszinte legyen  ezért nem is fogom leírni hogy miért távozott. . maradjunk ennyiben. 
Többet nem írok le, mert nem lenne korrekt a részemről, ne is kérdezzetek...
Törölt felhasználó 2020. 06. 22. 12:32
Előzmény: #45725  Wuff
#45726
Ezt kiválóan összefoglaltad.
Wuff
Wuff 2020. 06. 22. 12:26
Előzmény: #45702  NagyKópé
#45725

Azért abban szerintem egyetértünk, hogy elég furcsán fest, hogy miután kb. biztosra tehető az EG részvétele egy 19,5 Mrd-os projectben, ezután pikk-pakk eladják az egész kócerájban való részesedést annyiért, amennyi csak a győri projectből minimum várható nettó profitként... Ráadásul a vevő az M.L. gyerekek saját cége, amit tetéz, hogy Trixi az Opusban is fontos pozíciót tölt be, ami így minimum aggályos.
Ezzel kvázi precedens született arra, hogy bármikor bármit, indoklás nélkül kirakhatnak valamelyik családi vállalkozásba hasraütésszerű vételárért. Egy példa: ennyi erővel '21-ben azt is mondhatják, hogy a Hunguest idén veszteséges volt, de ők "nagylelkűen átveszik" az egészet 10 forintért, hogy ne az Opusba termelje a mínuszt. Vagy a Mészáros & Mészáros részesedés is visszakerülhet bármikor a "papához", ha hirtelen túl sok lesz a megnyert pályázat.
Ez milliószor rosszabbul fest, mint az, hogy az egyik résztulajdonolt cégban jogvita van a többi tulajjal.
Külön találgatásra ad okot, hogy a hírrel egy napon derült ki G.M. távozása (ismeretlen okból).
Ilyet komoly cégben nem csinálnak. Ez még a kisbefektetőknek is messziről bűzlik, egy nemzetközi alap pedig még gondolat szintjén sem játszik el egy ilyen cégbe való beszállón...
Istvan78 2020. 06. 22. 12:17
Előzmény: #45721  betgyuri
#45724
Ebben ez van: 
Támogatható szálláshely kategória: "maximum 8 szoba kapacitásig és 16 férőhelyig"
Ez kisvállakozói kategória. 
betgyuri
betgyuri 2020. 06. 22. 12:14
Előzmény: #45722  Törölt felhasználó
#45723
:) +
Törölt felhasználó 2020. 06. 22. 12:01
Előzmény: #45721  betgyuri
#45722
Ebben egyetértünk. 
betgyuri
betgyuri 2020. 06. 22. 12:00
Előzmény: #45719  Törölt felhasználó
#45721
https://kisfaludyprogram.hu/documents/prod/0_Felhivas_TFC-M-1-1-2..pdf
kisvállalkozó rész nincsen benne... a HVG nem mindig hiteles .... 

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek