Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bankos
bankos 2020. 06. 20. 12:27
Előzmény: #45499  bankos
#45500
És, hogy a picsába akarnak megnyerni KONZERVATÍV bef alapokat?? Minap olvastam ismét.   Így, hogy kimegy az ami hasznot hozna? 
bankos
bankos 2020. 06. 20. 12:26
Előzmény: #45496  Törölt felhasználó
#45499
Sziasztok! Nem voltam itt egy ideje, ahogy azt mondtam is. Árfolyamot nézve nem vesztettem semmit... Most olvasom, hogy eladták szarért-húgyért az EG-t..az eszem megáll, bassza meg most nyeri folyamat a munkákat.... Ezer éve a cég része.... Pffff
Új vezető is.... Sosem volt világos az Opus, de valami nem klappol most. Nagyon elkezdték kilopni az olyan értéket, ami hoz is valamit
Istvan78 2020. 06. 20. 12:26
Előzmény: #45494  Törölt felhasználó
#45498
Nagyon egyszerű a képlet, az EG-nek megnyert ML egy korábban sose látott nagy projektet, akkor nosza nehogy már jusson körön kívülinek is, legyen a fiamé a haszon, dobjuk át neki a céget fillérekért.
Törölt felhasználó 2020. 06. 20. 12:23
Előzmény: #45496  Törölt felhasználó
#45497
tudod egy komoly tőkét forgató alapnál már kevés néhány színes szagos .ppt prezi,  ők már feltesznek kényelmetlenebb kérdéseket is....
Törölt felhasználó 2020. 06. 20. 12:20
Előzmény: #45489  KKR13
#45496
én nem nézek hülyének senkit, ellentétben Opus "höhö" vezetőséggel :)  
  
"stratégiai célú kisbefektetők"  -   elegáns megnevezés, de a realitás az, hogy ők azok, akik már rosszkor szálltak be, és még nem nyelték le a békát, hogy belátható időn belül nem fognak kiolvadni.  
ja, külföldi befektetőt ebbe a cégbe?   hát csak elég ránézni a chart-ra,  elolvasni az elmúlt 2 év híreit a céggel kapcsolatban , és máris megszületik a "bottal se" döntés.
galbubu 2020. 06. 20. 12:16
#45495
Az a baj, hogy ilyen mocskos módszerekkel dolgoznak, tolvajmódszerek, tolvajrèszvényhez, ennyi.
És ezen változtatni sem akarnak, ez látszik.
Nemhogy javulna a helyzet, a kommunikáció, hanem csak napról napra rosszabb lesz.
Ez jelenleg nagyon messze áll a bluechiptől, de még egy tisztességes kisrészvénytől is.
Törölt felhasználó 2020. 06. 20. 12:01
Előzmény: #45492  Istvan78
#45494
Hát ha csak a 25%-ot nézed, ami Opusra jutna ebből, az közel 5 mrd. 10%-os nyereséggel számolva már önmagában is meghaladja a most közölt vételárat. Ez a durva.
galbubu 2020. 06. 20. 12:00
Előzmény: #45490  galbubu
#45493
Ismét egy idézet a realból:
nekem a kedvencem a "sosem lesz már 611 alatt" 
mondjuk az elmúlt 3-4 év top bét lehúzása eddig (talán a balfax wallisz versenyezhet még a címért)
Ez a BÉT fejlesztés két remekműve eddig!
Az igazság az, hogy ez a GIGAHOLDING az elmúlt 3-4 év legnagyobb lehúzása a BÉT -en.
Ez nagyon igaz megállapítás.
A vezetőség semmiből sem tanul, mindig visszatérnek a jól bevált phylaxiás módszerekhez, mintha nem is az emelkedés volna itt a cél, hanem minél lejjebb tolják az árfolyamot.
Miért nem szervezték ki innen a veszteséges Wamslert, na az minek ide?
Ilyen hazug vezetőséget még a vilàg nem látott!
Ezeknek már régen börtönben lenne a helyük.
 
Istvan78 2020. 06. 20. 11:52
#45491
Elhangzott, hogy az EG csak 50%-ban volt OPUS tulajdon, a többi ML-en kívüli. Kiváncsi lennék rá, kik a tulajai a másik 50%-nak, mert infó nélkül kénytelen vagyok arra gyanakodni, hogy nem igaz az állítás és csak enyhíteni akarták az ügyet.
galbubu 2020. 06. 20. 11:50
#45490
Idézet az opus realból:
Egy ilyen csóka pont azért kell, hogy ki lehessen tömni a kisbüfiket úgy, hogy azok sose nyerjenek.
Lesz itt még részvény nyomda, részvény összevonás, névértékváltoztatás, minden ami szokásos.
Semmivel, ismétlem semmivel nem különbözik az előd phylaxiától.
Pontosan ugyanazok a módszerek lesznek. Ez a figura is beleillik a képbe. Ott is ott volt a Hungáriás Buczi Miklós vagy hogyishívták...
Minden ez, csak nem longos hír.
Hosszútávú befektetőknek pláne nem.
KKR13
KKR13 2020. 06. 20. 10:56
Előzmény: #45487  Törölt felhasználó
#45489

Azért ennyire ne nézd hülyének az embereket.
Én például sosem mondtam, hogy itt tízszerezni fog az ember az apportok után, ellenben arra bárki számíthatott, hogy egy növekvő, ahogy sokan fogalmaznak "nemzeti holding" vagy mondhatnánk más oldalról, takarékszövetkezet konstrukcióval még mindig nagyobb esélyed lesz hosszú távon a betéti kamatok felett a megtakarításodat fialtatni nem pénzügyi instrumentumok segítségével, hanem hazai termelő, szolgáltató gazdasági alapegység működtetésével. 
Megjegyzem, még mindig benne van a pakliban, mert a 2019. évi konszolidált beszámoló alapján a már meglévő elemek, azok jövőbeli kapacitásai, szerződései által is képesek lennének összességében évi 30 - 40 milliárd körüli eredményre, igaz ezt most a vírus helyzet jelentősen korrigálta, reméljük csak átmenetileg. Amennyiben ezen elemeken felül pedig a távozók helyére nagyobb reményű egységek jönnének, akkor tovább lehet ezeket a számokat álmodni.
Természetesen a tegnapi közlemény ilyen formában eléggé megingatja a kitartók bizalmát, de a többség - főként a stratégiai célú kisbefektetők - már nem tud mást tenni, mint kivárni a folyamatok végét.
Kb. 2024-2025-ig minden ki fog derülni, lesz-e a jövő, szétszedik, esetleg új tulajdonos jön majd, stb. Ezek már nem azok a szintek, hogy az egyszerű kisemberek 40 - 50 - 60 - 70 % veszteséget realizáljanak egyik napról a másikra.
BUXopoly
BUXopoly 2020. 06. 20. 10:43
#45488
Megtöröm a 300-ig fogadott csendet, mert értelek benneteket. Hogy lehet hogy mindig minden rossz, hosszú ideje de még mindig itt vagytok. Lelkileg megnyomorít sokatokat ez a papír. Az ME pozitív végeredménnyel tàvozott a cégből, egy veszteség termelő Eon még jó hogy nem jött ide. Ebben eddig egyetértés volt. A több tucat cég közül néha van amit el kell engedni. Az EG-t nem a ML hozta be nem apportált story, és nem volt az övé, Opusé is csak fele. 
Nagyobb koncentrációval, jobb eredményesség érhető el egy cégcsoporton belül EG müködését a holdingban más tisztáln ML érdekeltségű cégek lefedik. Én ebbe nem képzelek bele többet. A 4ig és az App pakk is pozitiv eredményű volt ha jól tudom. Amit én tudok, hogy a q1 nyereséges volt, hogy a Bube ide került, és hogy a mészárosholding minden dolgozója kapott levelet (egyik vezetőtől tudom) hogy extra kedvezménnyel mehet a Hungest/BalTur helyekre nyaralni, ami önmagában teltházat jelent. 
Közben sokasodnak az MKB és egyéb banki vonal felsővezetői a cégben, nyilván nem véletlenül. Valamilyen szinergiát várok ebben, valamint ML horvát érdekeltségei és az MKB horvát bankvásárlási tervei közt. 
Az új vezér jelenlegi “főnökét” jól ismerem 2011 óta, a szakértelem adott abban biztos vagyok. Én pozitív időszakot várok.
Törölt felhasználó 2020. 06. 20. 09:20
#45487
na, azért látom kezd leesni sokaknak, hogy a NER nem feltétlenül a kisbüfik Opus-on keresztüli meggazdagodását támogató szervezet :)
más:   zsírdisznóztok itt, pedig tudjátok jól, hogy ő csak egy báb.  ezeket a konstrukciókat egy nagyon profi gazdasági tanácsadó csapat (könyvelők jogászok stb) rakják össze,  lehet próbálkozni ezt a rendőrségen feljelenteni, majd az ügyészség igazságot tesz. És Polt.
wazzeg, hol éltetek az elmúlt 10 évben???
Ekinszu_Ocsa
Ekinszu_Ocsa 2020. 06. 20. 09:19
#45486
Gyuri, hétfőn mire számítasz? 
manoka11s 2020. 06. 20. 09:12
Előzmény: #45484  galbubu
#45485
Az euro general mar benne volt az Opimusban regen, azt nem Lorinc hozta be. 
galbubu 2020. 06. 20. 09:07
Előzmény: #45483  1378
#45484
Éppen ideje hűvösre tenni a zsírsertést.
Beapportálja ide korábban 611-es árfolyamon és kapott érte  X db, mondjuk 80 millió db részvényt.
Most 2 év múltán gondol egyet és eladja saját gyerekének.
A részvények megmaradtak, az ÉCS- már leírták és röhög a markába, hogy milyen szépen lenyúlta a kisbefektetőket.
Ez már egy olyan kategória, amit rendőrségnek kellene vizsgálnia, pár évet hadd üljön sikkasztás ért.
Ítéljék szépen vagyonelkobzásra és kártalanítják belőle a becsapott kisbefektetőket, ennyi.
1378 2020. 06. 20. 08:52
Előzmény: #45479  Törölt felhasználó
#45483
Az jutott eszembe, hogy amikor ML apportálta az egyik mezőgazdasági gyárát, akkor néztem, mint hal a szatyorban, hogy hogy a ménkübe lett olyan rettenet sok az értéke. Akkor jött egy magyarázat, hogy az értékbe be kell számítani az elkövetkező x év (ha jól emlékszem 10) feltételezett nyereségét is, ez valami modellszámítás alapján történik. Most kérdem én az euro-generál esetében beszámolták a következő x év várható nyereségét? (Ahogy korábban írtam ugye az MM és r-kord esetében a csillagos eget is beszámolták az apportkor) Előbb megtaláltam, hogy egy másik céggel együtt 1,5 milliárdért építkeznek a győri állatkertben idén. Ha azt a csacsi feltételezést teszem, hogy a nemrég elnyert nagyobb munkával együtt 22 milliárdos össz munka már van idénre, akkor bontsuk ki a képletet. A munkák többségét más cégekkel együtt nyerte, vegyük alapul, hogy az euro generál a gyengébb fél és mondjuk rá csak 40% jut. Az 8,8 milliárd. Vegyük azt, hogy csak 10% haszonkulccsal dolgoznak (meg egy nagy frászt, legalább 20%, de vegyük figyelembe az adminisztrációt az amortizációt stb. és legyen 10% a nyereség), akkor ez azt jelenti, hogy 880 millió tiszta haszon marad idén az euro generálnál. Mivel a cég 50% opusé ezért csak 440 millió nyereség jutna idén az opusra. No mennyiért sikerült eladni? 428 millió! Az idei év nyereségéért elment, az eredménytartalékban lévő pénz meg ráadásul pluszban benne maradt. Ki az a hülye aki így ad el vállalatot? Senki, hacsak nem saját magának adja el.
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2020. 06. 20. 08:47
#45482
Ha megfigyelitek OV pályafutását, ez egy teljesen logikus lépés. Mindenkinek letöri a szarvát, aki túl nagyra nő. Ilyen volt Navracsics, Lézer Jani és Simicska is. Feltételezem Lölővel és családjával is ez a helyzet, emlékeztetni kell őket arra, hogy ez vagyon nem az övék, csak kölcsön kapták.
galbubu 2020. 06. 20. 08:47
Előzmény: #45479  Törölt felhasználó
#45481
Vége lesz a zsírsertésnek végre, a közmunkaprogramban van a helye, azt legalább értené, mert az ő értelmi szintjén van az a munkafolyamat.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek