Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tözsdecapali. 2020. 03. 15. 23:32
Törölt hozzászólás
#37180
KKR13
KKR13 2020. 03. 15. 22:33
Előzmény: #37176  trutymuty
#37179

A legnagyobb gond az egységes európai védekezés, intézkedés hiánya, mindenki ötletelget, sokszor egymásra várva vagy licitálva, ezért nem hatékony a rendszer és sokszor kárba vész, ha csak az egyik fél tesz vállalásokat vagy nem egy időben.
Még a szomszédos jóléti skandináv államok sincsenek összhangban ezen a téren.
A németek (60-70 százalékos kinyilatkozás, teltházas BL mérkőzés) és a svédek nagyjából beismerték, hogy elkéstek ezek a reakciók és már inkább a "célcsoportokat" próbálják vagy tudják majd hatékonyabban védeni.
Persze mindenki utólag okos, de egy egységes uniós fellépés hatékonyabbá tehette volna a védekezést és hamarabb indulhatott volna újra a gazdaság, mert újra kell indulnia, nincs más forgatókönyv, max az amikor már úgy is mindegy lenne.
Aki kifőzte ezt az egészet (nem hiszek a fáról, plafonról lemászó vírusról), a gazdasági célját már elérte, de lehet, hogy itt többről van szó (tesztüzem v. környezeti terhelés visszafogása - közelgő klímakatasztrófa v. egyéb globális probléma).
Az Opus olyan szempontból szerintem nincs rossz helyzetben, hogy diverzifikált a portfólió, azaz bár jelentősen érintik a hatások, de nem totálisan, mint ha csak egy szektorban lenne érdekelt, ami különösen ki van szolgáltatva a folyamatnak. Persze szinte alig van olyan területe az életnek, ahol a gazdasági hatás összességében nem negatív.
A kisbefektetők (akinek ez a pénz az egzisztenciájáról, jövőjéről szól) hatalmasat szívtak, mert egy amúgy is irreálisan mély árfolyam (vagyoni érték alatti) szintről indult a globális hatásból eredő újabb zuhanás. Nem beszélve arról, hogy tavasszal - ha nincsenek ezek az események - várhattunk volna olyan bejelentéseket, beszámolókat, amelyek miatt esetleg pozitívabban láthattuk volna a jövőt, ehelyett kibaszottul arcul csapott minket az élet. Aki olyan helyzetben van mit én, hogy hitt is az egészben, nagyot is kockáztatott, hát, nem tudom, hogy lehetett volna ennél gyászosabb forgatókönyvet előre megírni az egészről. Most már csak a hollywoodi szokásos giccses befejezésben reménykedhetünk:)
trutymuty 2020. 03. 15. 22:11
Előzmény: #37177  csibe74
#37178
Biztos lesz, ráadásul úgy néz ki, hogy a halálozási arány Európában sokkal magasabb, mint Ázsiában.
csibe74
csibe74 2020. 03. 15. 21:49
Előzmény: #37176  trutymuty
#37177
Komoly, mint a cápaharapás.  Remelem ennyi fertőzött nem lesz. 
oaxaca 2020. 03. 15. 07:58
Előzmény: #37164  OTP-TOP
#37175
Tisztelt OTP-TOP!Többször írtál már a 400 ft feletti árfolyamról május elejéig. Ha május elejéig nem lesz annyi, de nem is kell annyinak lenni, érje el csak a 300-at, akkor Neked címezve mindkét nagy Opus fórumba csupa nagybetűvel beírom, hogy én egy türelmetlen, hitetlen, lúzer befektető vagyok, aki képtelen meglátni a nagy lehetőséget a papírban. DE! Ha a a fenti árfolyamok mégsem jönnének össze addig, tedd már meg kérlek, hogy Te is beírod, hogy üres, sokszor kioktató, fellengzős felbeszélés amit folytatsz a fórumokon az Opus-szal kapcsolatban. Köszi, oaxaca
Underwood 2020. 03. 14. 23:39
#37174
Ha bárki a vírusról szeretne társalogni, keresse fel az erre létrehozott topicot
Maximova
Maximova 2020. 03. 14. 22:02
Előzmény: #37164  OTP-TOP
#37173
"... hisz van aki egyenesen ilyen okossagokat is le tud írni H.50% az esélye(tehát vagy igaz vagy nem azaz lóf.szt nem mondtál ) h. Esnek majd mèg a piacok ès ő nem venne bele mert a TA ezt,azt mutat.. ok tedd el a TA-t max. Bèkeidőkre.."
-
Próbálkozol idézni, de még az sem megy rendesen. 
Nem is csoda, hiszen az 5%-kát sem voltál képes megérteni annak, ami írtam.
Másokat próbálsz megtéveszteni.
No és akkor lássuk csak te miket is írtál itt!
-
"Itt nincs tuti,csak eselylatolgatas "
Most akkor mi is a baj az 50%-kal? 
Ez vajon hány százalékos találati arány? 
-
"szépen finoman támasztották volna,nem ment 160 alá(ami ugyanúgy lószar mèg,de legalább nem esett tovább,kis öröm is öröm 😀) aztán lehet hétfőn meg 140-nèl nyit (kètpem) ki tudja."
Ezzel lehetnél a jósok szakszervezetének elnöke is. :D 
Ja, nem... még az sem.
-
Össze-vissza hablatyolsz.
Magad sem érted, amiket mondasz.
Így már érthető, hogy nem veszed észre az önellentmondásaidat.
De ettől még sokan látják mennyit érnek ezek a konyha szintű "tőzsdével" kapcsolatos erősen túlzón "elmélkedésnek" hívott fecsegések.
Inkább tunkoltad volna tovább a rakott krumplidat, te is jól jártál volna és mindenki IS.
berlini
berlini 2020. 03. 14. 21:21
Előzmény: #37168  Sehmet
#37172
Ez  egységesen mutatja a fertőzés állapotát:
Country,
Other
Total
Cases
      New
     Cases
      Total
     Deaths
      New
     Deaths
     Total
   Recovered
     Active
     Cases
      Serious,
      Critical
     Tot Cases/
      1M pop
China80,824      +11      3,189       +13       65,573     12,062       3,610        56.2
Italy21,157      +3,497      1,441      +175        1,966     17,750      1,518        349.9
Iran12,729      +1,365        611      +97        4,339       7,779       151.5
S. Korea8,086      +107          72       +5         714       7,300         59       157.7
Spain6,315      +1,083        193     +60         517      5,605        293       135.1
Germany4,525      +850            8          46      4,471           9        54.0
France4,499      +838          91     +12          12     4,396      154        68.9
trutymuty 2020. 03. 14. 20:15
#37171
Olaszoknál továbbra is "lassan" terjed a vírus,  ma "csak" 3500-zal nőtt a regisztrált fertőzöttek száma. Ők kb. 2 héttel vannak előttünk. 
KKR13
KKR13 2020. 03. 14. 18:40
Előzmény: #37167  Sehmet
#37170

Ezt vettem fel nem is olyan rég, hogy ilyenkor miért nem lép az EU, bár nem feltétlenül erre gondoltam, hanem arra, hogy ha kötelezni nem is tudja a tagállamokat rá, de legalább egy iránymutatást adjon arra, milyen összehangolt cselekvéssel történjen a védekezés, a helyzetre való reakció (határzár, karantén, eü. erőforrások allokációja, stb.). Hiába egy mamut szervezet, az "üzletelésen" kívül nem tűnik túlzottan kompetensnek egész Európát érintő probléma esetén.
utopia
utopia 2020. 03. 14. 17:36
Előzmény: #37164  OTP-TOP
#37169
Ránéztél az opusra? Nekem nem lenne képem ilyeneket írni egy ötödölés után. A legtöbb kárt ti okozzátok a beültetésekkel.
Sehmet
Sehmet 2020. 03. 14. 14:48
Előzmény: #37157  berlini
#37168
Olaszországban azért ilyen az arány, mert egyrészt ott csak a beteg fertőzöttekhez viszonyítják az elhunytak arányát, míg például Kínában az összes fertőzötthöz, másrészt Olaszországban az idősek - 60 év felettiek - aránya 23 %.
ohnetatto 2020. 03. 14. 13:53
Előzmény: #37164  OTP-TOP
#37166
+
Ernestodet 2020. 03. 14. 13:53
#37165
A "rohadó eü, stadionok, mindent ellopnak, migránsok álprobléma" után, magára valamit is adó ember nem olvas tovább csak legyint 1et.
Felfoghatatlan számomra, hogy EU polgárként, nyitott határoknál (na jó most épp nem, ez tény) ha valaki ezeket tényleg komolyan gondolja és valós, életbevágó problémának érzi akkor miért nem menekült még el.
Ehelyett naponta @kádja az epét a valós és virtuális térben, 4 évente pedig jön a szokásos választási csalás ...
OTP-TOP
OTP-TOP 2020. 03. 14. 13:00
Előzmény: #37156  berlini
#37164
Szia Berlini ès üdv a többieknek is!
Règ hallottam felőled ,OTP-s kereskedèses règi időinkben sok jót olvastam tőled! 
A helyzet látszik fokozódik,de ah tegnap írtam hogy meg fognak nyílni a nagy központi buxák ,az igaz hisz EU már lépett is nem sokkal utana ,USA korábban ès ah.kinaiaknal akik nem fostak h.mi lesz h.lesz ha már para van, hanem izmos karantén,bezárások amik eredmènyt hoztak,ha hinni lehet nekik,hisz az elején is hazudtak ..
szóval ah.Zsidai írta kemény lépések kellenek,mert ok h.idosek,alapból krónikus betegséggel rendelkezők a veszélyeztetettek de akkor is helyzet van..amire ez a magyar látvanypèksèg jellegű Egeszsegugy meg operatív f.szom messze nincs felkészülve,azonban lépnek cselekednek ,ami jobb mint a semmi!
Erre való az állam,EU kassza,plusz tanultak a kutyák a korábbi válságból(igaz ez más jellegű most), hogy lépni kell nem tokolni,mert annak katasztrófa lehet a vége ès a szèkükből elzavarás,azt pedig mert lehet lopni nagyon szeretik..de itt sem ez hanem az emberi élet kellene h.elso legyen ..
Olvastam itt lélegeztető gépekről stb..
A magyar EÜ. Egy rakat szar! De legalább most észbe kap a kormány,ország h.lehet ide stadion 100 milliárdokért,max ilyen helyzetben üresen konganak, mègha mellè(bár ne így legyen azt kívánom!!) Emberek élete is forog veszélyben.
Truttymutty te meg egy igazi gerinctelen tróger lehetsz,ha ilyeneket írsz h.kapja el valaki. Tudod a Karma nem téved....!!!
Sok jós is megjelent ah.olvastam picit a híreket ,de leginkább a fórumot hisz van aki egyenesen ilyen okossagokat is le tud írni H.50% az esélye(tehát vagy igaz vagy nem azaz lóf.szt nem mondtál ) h. Esnek majd mèg a piacok ès ő nem venne bele mert a TA ezt,azt mutat.. ok tedd el a TA-t max. Bèkeidőkre..🤣
Igaz tegnap 10%ot ment USA,Mi majd 6%-ot(5.79%) & jön a pénz a károk enyhítésére ,meg fog is mèg jönni ,hiszen vannak tartalékok mert jól ment a szekér világszerte elmúlt időkben 
Szóval mérget nem vennék a nagy shortparadicsom eljovetelere (az már megvolt itt úgy gondolom) hisz tegnap is mintha szépen finoman támasztották volna,nem ment 160 alá(ami ugyanúgy lószar mèg,de legalább nem esett tovább,kis öröm is öröm 😀) aztán lehet hétfőn meg 140-nèl nyit (kètpem) ki tudja..
Itt nincs tuti,csak eselylatolgatas meg ugye az idő a barátod amíg nem zársz pozit, mert ha konyhapemz van itt és zársz akkor csúnyán besz.ptad..
Szóval ezek amikről elmelkedtem ,hisz most ennek van az ideje így rakott krumpli után😀
Szèp dèlutant nektek😀 aztán nem meglepődni egy május eleji 440-es árfolyamon ám😜🤭
KKR13
KKR13 2020. 03. 14. 11:36
Előzmény: #37161  KKR13
#37163

Akkor lehetne normális, komoly szintű egészségügyet elvárni, szervezni, ha a közteherviselés 2000-es évek munkavállalókat érintő járulékszintjén lenne, de akkor is az ország jelentős része fekete, szürke gazdaságban dolgozott vagy vállalkozóként a minimált fizette, ha egyáltalán fizette.
Szóval a társadalom egy része viselte a valós költségeket - a jövedelmükhöz képest igen nagy költségeket -, míg a többség utazott a rendszerrel, viszont a becsületesek már akkor is ugyanazt kapták és fizethették a hálapénzt.
Most annyit változott, hogy jóval kevesebb járulékot kér a Kormány (sőt egyre kevesebb a nominális befizető - népességszám csökkenés, kivándorlás), ezt a járulékot talán valamilyen módon jobban be is szedi, de számtalan kiskaput hagy (pld-ul: KATA), és a benne dolgozók még nagyobb elvárással lehetnek a társadalom/Kormány felé, mivel kinyílt a kapu nyugatra, ahova simán elviszik őket a nagyobb bérekért, mert a gazdag országokat nem érdekli, hogy a keletiek ezért mit szívnak.
KKR13
KKR13 2020. 03. 14. 11:18
Előzmény: #37148  trutymuty
#37162

Esetleg nem akarod Magyarországra fogni a vírus megalkotását.
Borzasztó emberek vagytok, akár ezreket áldoznátok be a hatalomért és játszod közben a rimánkodót. Magyarország minden lakosa nagy valószínűséggel egy nagyhatalmi játszma egyik potenciális áldozata lehet. Nincs a világon egy ország sem olyan egészségüggyel megáldva, hogy ilyen tömeges krízist tudjon kezelni, de már a strigulát húzogatjátok, hogy legyen miért zsűrizni.
KKR13
KKR13 2020. 03. 14. 11:12
Előzmény: #37145  trutymuty
#37161

A 90-es évek közepétől a 2010 környékéig test közelben láttam az egészségügyet, szóval nekem ne erről a 10 évről hadobálj. A finanszírozásról nem is beszélve és azzal való társadalmi szerepvállalásról (közteherviselésről), mert az Orbánék előtt az egyik legigazságtalanabb rendszer volt a világon.
Persze mindig azoknak a legnagyobb a dumájuk, a "zsűrijük", akik a politikusokkal, az orvos bárókkal, OEP/NEP lenyúló gyógyszer, eszköz maffiával karöltve felelősök - minimál TB szindrómások magas jövedelem melett - a rendszer működésképtelensége kapcsán. A becsületesek meg szívnak helyettük.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek