Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Capali745 2019. 11. 22. 18:45
Előzmény: #24978  saladin
#24980
Igen ez a baj, hogy nincs kommunikáció kifelé, felénk. Miért? Jó ez így nekik? Nem mondahtják el mi történik, majd meglátjuk? Készülnek valamire? Ők sem tudják mi történik? Gyeplő a lovak közt.
BUXopoly
BUXopoly 2019. 11. 22. 18:42
Előzmény: #24974  RoyStampler66
#24979
Ezek a jó forum témák. Köszönöm. Ezeken én is végigrágtam magam. Én azt gondolom, hogy anno valamiért nem tudott az államhoz kerülni a ME. Így a csehek vették meg ML-el. És most ML adja az államnak, mert magán szektor nem kap rá pénzt. Valamint egészségesebb is így. Ha az áram szolgáltatást megkapja az opus az jó csere szerintem. Itt az ár érdekes. 
Szándéknyilatkozatot adtak ki, az megnyugtat.
Viszont a viresol izgalmas lesz, nekik kell építeni tározót a szarnak, mert most beküldték az erőművel egybe. Ha jól értelmezem.  A cég már részvényért nem tud venni semmit az tuti. Ez engem nyugtat. Az építőipari cégek hasítanak, elvileg a Hungest, Kall, Viresol is telibe ment 2. félévben jó számok kell, hogy jöjjenek.
saladin
saladin 2019. 11. 22. 18:41
Előzmény: #24968  Capali745
#24978
De hát elméletileg folyik a vizsgálat,és nincs semmi változás a részvény irányát illetően.De különben a vizsgálódásban azt tapasztalják,hogy szabadúlnak a részvénytől ami nem szabálytalan.Az hogy nem kell senkinek mostanában a részvény azt meg az Andrássy úton tudnák megmondani.De ők lapítanak mint szar a fűben.
Törölt felhasználó 2019. 11. 22. 18:37
Előzmény: #24920  betgyuri
#24977
Róka te vagy az?
BUXopoly
BUXopoly 2019. 11. 22. 18:35
Előzmény: #24970  Sarpac
#24976
a tőzsde tette őket gazdaggá, és ez nem egy 1 napos játék. Még sokszor gazdaggá tudja majd őket tenni a  tőzsde. Kivezetés után Zrt. lesz, vagy sok Zrt. Abban az esetben minden egészen más tulajdnosi szempontból. A nagy játék ebben a tőzsde. Az árfolyamnyereség, az osztalék melyek igazolt jövedelmek. Nem lenne értelme a magántőkealapoknak sem semminek. 
Törölt felhasználó 2019. 11. 22. 18:34
Előzmény: #24964  Sarpac
#24975
A célzott átlagár-leszorítás nálam is felmerült a lehetségek indokok között. A kiszorításnál az első vételi ajánlatot megelőző 180 nap súlyozott átlagára számít (ha még jól emlékszem). Könnyen lehet, hogy mostanában egy Zrt-nek (már) jobban örülnének. Túl sok lehet nekik a macera plusz felesleges hisztéria ezzel az elhamarkodott tőzsdei nyilvánossággal. Főleg egy ilyen jellegű cég esetében.
RoyStampler66 2019. 11. 22. 18:34
Előzmény: #24959  BUXopoly
#24974
Nekem éppen abban ingott meg rettenetesen a bizalmam, hogy melyek is azok a "cégben lévő értékek". Mindig fundás alapon közelítettem az Opushoz, és 1-2 hónappal ezelőttig az tartotta bennem a reményt, hogy ami a cégben van, az bőven megér(ne) egy stabilabb és felfelé törekvőbb árfolyamot. Aztán jött az első féléves jelentés, és kiderült, hogy a várt eredményeket nem tudja hozni a cégcsoport, sőt. (És itt most nem a korábbi építőipari szerződésállományhoz kapcsolódó értékcsökkenésre gondolok. Bevallom, azt benéztem. Teljesen korrekt, hogy azt a pénzt, amit a tavalyi üzletértékelés nyomán már beletettek a saját tőkébe, nem számítják duplán bele azzal, hogy akkor is "javítják" vele az eredményt - és ezáltal a saját tőke értékét -, amikor a lé ténylegesen befut. A probléma inkább az, hogy az Opus ezen értékcsökkenés nélkül is gyengén teljesített.) De továbbra sem voltak rossz hírek, sőt. Aztán jött a mátrai erőmű. Az, hogy hirtelen szabadulni akarnak tőle, több szempontból is gáz: egyrészt úgy tűnik, rossz befektetés volt (bizalomgerjesztő felismerés egy befektetési holdingnál), másrészt megint a portfólió átrendeződését eredményezi (ez még akkor is igaz, ha mondjuk az ÉMÁSZ jön a helyébe, és elmondhatják, hogy a négy stratégiai ágon belül maradnak), harmadrészt pénzügyi bizonytalanságot szül (mennyiért fogják eladni? keresnek rajta? hogy érinti ez majd a saját tőkét?). Az Opus vette a fáradtságot, hogy a tervezett eladásról kiadjon egy közleményt, de a miértekről mélyen hallgatnak. És akkor még itt ez a szennyezés is, ami ráadásul nem csak az erőművet érinti (remek értékcsökkentő tényező egy eladásnál), de az Opus egy másik erősségét, a Viresolt is. Mintha éppúgy sunyítanának, mint a CIG-nél az olasz fiaskóval. A sajtónak meg sem kell erőltetnie magát, jönnek a rossz hírek maguktól, ráadásul rögtön csomagban. Milyen fundás rossz hír várható még, s mikor stabilizálódik *tényleg* a portfólió, hogy végre egy komolyabb szereplő is fantáziát lásson a részvényben? Milyen fundás jó hír jöhet, ami *tényleg* képes (tartósan) pozitív hatást gyakorolni az árfolyamra?
Törölt felhasználó 2019. 11. 22. 18:33
Előzmény: #24920  betgyuri
#24973
Tényleg te vagy az Róka??
korrektluvi
korrektluvi 2019. 11. 22. 18:33
Előzmény: #24969  BUXopoly
#24972

vergődök én is, hogy mi az isten van ezzel a papírral. Ha nem adják a nagy tulajok (márpedig nem adják).
Nem adják a nagy intézményiek sem.
Akkor mi a büdös franctól esik????
BUXopoly
BUXopoly 2019. 11. 22. 18:32
Előzmény: #24968  Capali745
#24971
Nem is kell szétválasztani. Ez a nagyok játéka, valakik így üzennek...
Sarpac
Sarpac 2019. 11. 22. 18:32
Előzmény: #24967  BUXopoly
#24970
Volt egy nagyon erős jelzés ami ezt a verziót megerősítette bennem mégpedig a kötvénykibocsátás! Beszáll az MNB mint hát finanszírozó biztosítékot ad a további vállalati kötvénykibocsátáshoz, amibe egyéb bankok is beszállhatnak majd. Sokkal jobban kiszámítható forrás és válságállóbb mint a tőzsde, ezért se érdekelheti már őket.
BUXopoly
BUXopoly 2019. 11. 22. 18:31
Előzmény: #24967  BUXopoly
#24969
BlackRock -  tulaj, Vanguard - tulaj, Scope - minősít. Nem lesz itt kivezetés. Az nem felvállalható nekik sem. 
Capali745 2019. 11. 22. 18:30
Előzmény: #24920  betgyuri
#24968
Szerintem is az a dolog áll a háttérben, hogy valami külső hatás éri a részvényeket. Valakinek ez homokozó. De remélem egyszer befejezi ezt a játékot. Kár, hogy nem úgy működik már a tőzsde, hogy befektetsz egy cégbe, ami növekszik és várod, hogy egyszer csak beérjen és megkapja az ember a jutalmát. Persze normális, hogy vannak hullámzások, de ez már direkt leverés. Én szerintem mivel Mészáros politikailag és mindenhogyan összeköthető a miniszterelnökkel, ezért az OPUS kiváló eszköz arra, hogy a médiában látottak és hallottak alapján mindkét emberről negatív véleménnyel legyenek. Ezen keresztül próbál valaki vagy valakik manipulálni embereket. Nem tudom, hogy lehet kimászni ebből az egyenletből, hogy ML=OV=OPUS, de gondolom nehéz a vezetésnek is és a részvényeseknek is. Ez egy homokozó sajnos. Én is hittem az iparban, mi másban, jó lenne, de még azt is elképzelem, hogy az irányító toronyban szét tárt karokkal mutogatnak egymásnak, hogy mi van most. MNB vizsgálatban lehet már csak bízni.
BUXopoly
BUXopoly 2019. 11. 22. 18:26
Előzmény: #24964  Sarpac
#24967
Ezt nem tudom elképzelni sem. Státusz kérdés szerintem ez a cég. A BÉT első fúziója után, és ami itt volt, ha ezt megcsinálják, akkor sok kis speka papírnak is annyi. 
BUXopoly
BUXopoly 2019. 11. 22. 18:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#24966
Ha ez lesz, minden vikinget hozz magaddal... szükség lesz rájuk ;-)
KKR13
KKR13 2019. 11. 22. 18:22
Előzmény: #24959  BUXopoly
#24965
Lehet, hogy beteges, de én még mindig azt sajnálom, hogy pld-ul 300 alatt már nem tudok értelmezhető mennyiséget vásárolni. Ez a pár forintos csorgás eltarthat egy ideig és már csak mesterkélt módon lehet begyorsítani, mert akik nem befektetésre vették, azok többsége már rég szabadulhatott a papírjaitól és inkább lejjebb vár egy újabb körre.
Sarpac
Sarpac 2019. 11. 22. 18:20
Előzmény: #24959  BUXopoly
#24964
És mi van ha ki akarjak vezetni a bétrol? Hogy éri meg nekik magas vagy minél alacsonyabb áron kifizetni titeket Hmm?
BUXopoly
BUXopoly 2019. 11. 22. 18:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#24963
Az van, hogy a cégek a holdingban jól működnek. ÉCS nélkül a holding is jól működik, ezek hetente nyernek 3 olyan pályázatot aminek a 10-edét egy haladó ha megnyeri úgy érzi ő a kiválasztott...  
A cég működésével nincs baj, több tucat cég sok ezer ember teszi nap mint nap a dolgát. Az árfolyam van szétkúrva egyedül. És pont azért amit írsz, MINDEN A RENDELKEZÉSÜKRE ÁLL és ezzel élni is fognak. Hidd el egy futur, nutex, nord, és akármi mellett simán magyarázható lenne egy 2500Ft-os OPUS is. Ha akarnák... 
BUXopoly
BUXopoly 2019. 11. 22. 18:17
Előzmény: #24948  lenovo
#24962
Ez így elég erős túlzás
Járai FEB elnők volt, ott a bevezetési ár volt a hiba.. A céget nem vezette. Teljesen más a történet.
Törölt felhasználó 2019. 11. 22. 18:16
Törölt hozzászólás
#24961

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek