Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
NagyKópé
NagyKópé 2019. 10. 21. 23:53
#19480
Tisztelt Urak,
Régen összegeztem az Opus-os várakozásokat, de most megpróbálom összerakni ismét, hogy mi várható. Hogy önkritikus legyek a visszatekintésben azért megjegyzem hogy SEMMI nem jött be azokból az eseményekből amiknek árfolyam növekedést kellett volna eredményezniük. (ez azt mutatja hogy vagy totál looser idióta vagyok.. vagy hogy valakik direkt szétbarmolták az árfolyamot, hogy olcsón felszívjanak mindent). MNB majd eldönti.
Visszatekintés: események, amiktől növekedést vártunk:
1. Fúzió - Egy rövid kitörést követően (kb 3 napig tartott) 480-ig visszament az árfolyam augusztusra 400-ra. Majd ezt követően beborították 375-ig majd ide erre a hányásra ahol most vagyunk. Ez nem jött be. Nincs mit kommentálni ezen.
2. Akvizíció - Egy ?napig? tartott az öröm, aztán folytatódott az öntés. Ez sem jött be: Úgy néz ki kutyát nem érdekli hogy 100Mrd árbevételel meg kemény profíttal rendelkező céget megveszünk.
3. Féléves jelentés - Erre még esés is lett a válasz. Bár profit oldalról nem jó a helyzet, viszont árbevétel oldalról elég szépet nőttünk. A Kall, Viresol és Wamsler építkezések és irgalmatlan növekedés most még sajnos profit oldalon nem látható de valószínű ezek amíg nem futnak scale-en nem lesz kiugró profitabilitás. Azt mondták hogy nem kell még osztalékra számítani, így engem egyáltalán nem érdekel mennyi az ÉCS meg a profit idén. A cégcsoport most forgat mindent vissza és fejleszt és ez nem csak kommunikáció: Wamsler átadva, Viresol jól megy, Kall is folyamatosan nő. Arról meg nem is beszélek hogy a teljes értékláncot lefedjük a Csabatáj miatt. Röviden: Aki vette a fáradságot és végigszámolta, vagy megnézte az xls-t amit csináltam az láthatja hogy nagyjából mire fut ki a 2019-es év. Sztem 300 Mrd árbevétel és 20-30 Mrd EBITDA lesz. Ami 2018-hoz képest 20%-os növekedés. Emberek.. azért mindenki kicsit gondolkozzon el, hogy ez mennyi és miről beszélünk, mert ez egy elképesztő növekedés. Visszatérve az árfolyamra jól leverték erre is természetesen.
Mi várható még az idén amik befolyásolhatják az árfolyamot:
1. Belgrád vasút - Ez meglesz 100%. Millió oka van ami miatt ennek meg kell valósulnia...
2. Kötvény kibocsátás + Kis akvizíció néhány milliárdos értékben. Azért itt lehetne még egy jó meglepetést csinálni nekünk. 
3. MNB: Mai nap eseményei miatt fel kell venni a listára az MNB vizsgálatot. Ez jó. Nem a kicsik miatt borultunk ilyen mélyre... és nem adhoc adták hanem strukturáltan verték lefelé. Ezt jó lenne ha 1-2 hónap alatt lefolytatnák.. és még mikulásra kiderülne hogy ki volt a hunyó.
Amit átcsúszik jövő évre:
1. Paks2 -  Ez jövőre biztosan beindul nem lehet egyszerűen tovább húzni. Sokan azt nem értik meg hogy le kell kapcsolni a Paks1 blokkokat és akkor kibxxxott nagy bajban leszünk mert akkor brutálisan elfog szállni az áram ár az import miatt. El kell indítani mert ezt tényleg nemzetstratégiai érdek.
2. BÉT fejlesztés - Ez érint minket szerintem nagyon erősen. Gyakorlatilag a kicsik betették az összes pénzt a MÁP-ba és innnen pedig kivonultak. Ahhoz hogy legyen valami élet a BÉT-en incentívákat kell tenni. Mik lehetnek ezek? - Osztalékadó mentesség. CEE index. Kínai partnerség ... ha valakinek van tippje mi lehet még akkor nagyon kiváncsi lennék. Ez kritikus mert a 4 blue-n kívül egy nevetséges kabaré lett a BÉT.
3. Mátrai - Ez szintén nem lesz lekapcsolva, hiába cirkuszolnak itt páran. Mennie kell mert irgalmatlan import árat kellene fizetnünk, ha ezt nem mi termelnénk meg. Azért vettük meg ezt az erőművet, hogy átfordítsuk és tudjon továbbra is ennyit - vagy ugye ami a Mátrai stratégiában van-  ennél többet termelni. Ez épp ebben a pillanatban jelent meg: https://www.portfolio.hu/uzlet/20191021/csokkentene-a-kormany-a-rendkivul-magas-energiaimportot-404631 ;
Mit lehetne tenni hogy kicsit menjen felfelé az árfolyam:
1.  Egy tisztességes elemzés Opusról külsős szemmel - Ilyen elméletileg lesz. 
2.  Árbevétel warning - melyik cég vagy üzletág, hogy áll - as of 2019Q3. 
De persze lehet teljesen felesleges gondolkozni + számolni + irogatni mert folytatódik az ész nélküli öntés.
HZo 2019. 10. 21. 23:43
Előzmény: #19372  Donqatto
#19479
Közkéznövelés valóban volt egy időszakban
HZo 2019. 10. 21. 23:40
Előzmény: #19380  Nehézkérdések
#19478
Legyen igazad, hogy ez lesz a fordulat, de sajnos ez még korai kijelentés. Természetesen az összes befektető társammal együtt ezt szeretném én is. Írtam korábban (is) talán többször is, hogy nem ők állnak az esés mögött és ők is a magasabb árfolyamban érdekeltek. Sosem hittem el azt az összeesküvés-elméletet, hogy a saját befektetői "shortolják" stb-stb...a céget. Persze most is vannak, és lesznek is, akik ezt hirdetik, akik mindenáron bele akarják magyarázni a lehető legrosszabb elképzelhető forgatókönyvet (talán némi rosszindulattal is). Írtam már korábban azt is, hogy túl sok összeesküvés-elmélet van gyártva, a rosszhiszeműség magasfoka, ami ment a fórumokon és ezek elveszik a figyelmet arról, amire igazán kéne figyelni, hogy építkezik, fejlődik, bővül a cég. Most lehetett érezni az utóbbi időszakban, hogy már a kommunikáció is fejlődik. Egyre jobb lesz ez, meglátjátok. Lehet valaki reményvesztett, de az elad és megy a dolgára normális esetben. Nekem sem tetszett az elmúlt másfél év, de végigszenvedtem, mert hiszek a cég sikerében és hosszabb időtávban gondolkodom. Nem tudom, mi lesz ebből a kivizsgálásból, de kíváncsian várom ezt is, mint lehetséges pozitív fejleményt. Az árfolyam esése (amellett, hogy engem is nagyon idegesített, nekem is nagyon fájt) sosem ingatta meg az Opus sikerébe vetett bizalmamat, mert látom a cég növekedését (fundamentálisan). Előbb utóbb az árfolyamnak is utol kell érnie ezt, amit felépítettek eddig, működnie kell, jónak kell lennie. Remélem, minél előbb lesz ez így. Szeretném már tartósan a 200 napos felett látni az árfolyamot, persze ez még odébb van sajnos. De meg fog történni, akár idén is sikerülhet. Természetesen egyéni véleményemet osztottam meg, a tévedés jogát fenntartom.
kimpaa
kimpaa 2019. 10. 21. 23:22
Előzmény: #19404  Bubu84
#19477
Kemény vagy csoki, adjál nekik :D
Nyakig benne vannak a szarban. Ha most nem is ők adják, korábban ezer százalék hogy ők baszták le az árfolyamot legalább 500-ig. Magukat is simán feljelenthetnék.
A másik verzió hogy ez csak azért kellett, hogy legyenek vevők a még eladandó szarjaikra és a vizsgálat nem is fog találni semmit.
1378 2019. 10. 21. 22:54
Előzmény: #19473  Csibefasirt
#19476

Köszi.
Amilyen szerencsénk van nekünk ezzel a részvénnyel jövőre még az izocukrot is mérgezőnek nyilvánítják,  betiltják a földgázt vagy az elektromos áramot. :)
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 22:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#19475
Azert sok embernek nem tetszik az ellenzek viselkedese a parlamentben.En pl hadhazyra biztos nem szavaznek soha
Kinai112 2019. 10. 21. 22:29
Törölt hozzászólás
#19474
Csibefasirt
Csibefasirt 2019. 10. 21. 22:07
Előzmény: #19470  1378
#19473
20.49-től
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 22:07
Előzmény: #19471  Csibefasirt
#19472
Nem.nagy baj tortent sima tuzeset.Nem vagyok ottani szakember.Max egynapos kieses de meg az biztos
Csibefasirt
Csibefasirt 2019. 10. 21. 22:06
Előzmény: #19470  1378
#19471
másik topikot nézzed :D ott már kiveséztük
1378 2019. 10. 21. 22:05
#19470
zpatriot
zpatriot 2019. 10. 21. 21:53
#19469

"...az MNB folyamatosan monitorozza a szabályozott piacok működését, a jegybank e pillanatban értékeli az információkat..."
Oszt' eddig mindön röndbe' vótt, ugyi?
Csak a papírkák esedeztek, miközben a cégek óriásra nőttek.
Mert így fair.
zpatriot
zpatriot 2019. 10. 21. 21:51
Előzmény: #19467  Törölt felhasználó
#19468
Csak, mert kellett a pénz a választásokra.
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 21:44
Előzmény: #19466  zpatriot
#19467
Nem hiszem
zpatriot
zpatriot 2019. 10. 21. 21:35
Előzmény: #19463  totoro
#19466
"És mi van ha kiderül hogy az előzetes adatok fényében Orbán és Matolcsy kéz a kézben shortolta meg az OPUS-t? Lenne ám hamis félmosoly mindkét oldalon... :D"
Mongoose8
Mongoose8 2019. 10. 21. 21:26
Előzmény: #19458  gpeti
#19465
Van olyan most is, csak certinek hívják. 
Istvan78 2019. 10. 21. 21:25
Előzmény: #19463  totoro
#19464
Rosszat szóltál rossz helyen. Egyébként épp az OTP Soros általi megtámadásáról volt itt szó, jó példának, hogy a tőzsdén nse lehet bármit megtenni és lehet szigorúan büntetni.
totoro
totoro 2019. 10. 21. 21:22
#19463
Most komolyan, ettől vártok emelkedést?? Ez a hülyeség csak azt bizonyítja mennyire fogalma sincs a vezetőségnek a tőzsdéről.
zpatriot
zpatriot 2019. 10. 21. 21:20
Előzmény: #19461  Mongoose8
#19462

" - Bevallom, tisztelt Bíróság, hogy én voltam. Jogos büntetésem kiszabása közben kérném figyelembe venni, hogy közben véletlenül a saját vagyonkámat is shortoltam..."
:-)
Mongoose8
Mongoose8 2019. 10. 21. 21:15
Előzmény: #19438  1216
#19461
Papírt kölcsön venni akár ingyen úgy hogy a valós tulajok nem is tudnak róla az gáz, főleg, hogy akié a papír az nyilván longban érdekelt. Így igen, a long nem gond. Persze, ha van egy sok darabos alapkezelő, aki szeret kamatra kölcsön adni, ott lehet más a szitu. 

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek