Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
saladin
saladin 2019. 10. 09. 06:53
Előzmény: #12819  saladin
#12820
De legfeljebb börtönbe megyek mert nem hagyom annyiban..............................................................................
saladin
saladin 2019. 10. 09. 06:27
Előzmény: #12818  totoro
#12819
Így igaz most már kisgömböc,és nem blue csipsz.Nagyot fog szólni ha kidurran,mondom úgy,hogy beragadtam én is.
totoro
totoro 2019. 10. 09. 06:13
Előzmény: #12817  saladin
#12818
Azért esik mert látványosan nem érdekli őket a részvényenkénti érték, az Opusnak az a célja, hogy felszívjon mindent, amit ér, gyakorlatilag az cégben, mint a Fidesz pártban, a célja a teljes leuralása mindennek, és közben a részvénytulajdonosok csak kellékek. Akkora adósságot halmoztak fel, és olyan bizonytalan megtérülésű dolgokba pakolják a pénzt ( pl. áramszolgáltatókból óriási pénzek hiányoznak a rezsicsökkentés miatt) hogy nem csoda a lejtmenet, egyre átláthatatlanabb és beárazhatatlanabb ez a kisgömböc, vannak ennél biztosabb sztorik még a béten is részvényesi szempontból.
saladin
saladin 2019. 10. 09. 05:03
#12817
Eddig azért esett,mert túlhúzták,most az önkormányzati választások miatt.Utána azért fog esni,mert ha nem nyer a fidesz,majd azért mert jön majd két év mulva a parlamenti választás.Szóval ez a kormányzó párti "5 -ik blue cipppp" hosszú távú befektetésre................
kupec 2019. 10. 09. 00:05
Előzmény: #12814  Ernestodet
#12816
Jó ötletnek tűnik, támogatom. Ráadásul 1%-nyi rv közös képviselete lehetőséget biztosít a közgyűléseken előterjesztések tételére is, vagyis bizonyos esetekben megkerülhetetlenné válna a "szakszervezet". A Pannergy esetén sajnos gaab nem tudta vállalni egy idő után a közös képviseletet, de emlékeim szerint majdnem elértük az 5%-ot, ami egyébként már túl nagy falat lett volna egy személynek. 
NagyKópé
NagyKópé 2019. 10. 09. 00:04
#12815
Opus árfolyamtól függetlenül én várom hogy végre lemenjenek az önkormányzati választások. Az elmúlt 1.5 évben takarékra csavarta magát a kormány és szinte semmilyen nagy lépést nem csinált meg a konstans kampányok miatt. Én azt gondolom, hogy jelentős események fognak megtörténni a jövő héttől... és felfognak pörögni az események. Remélem, hogy ezek a tőzsdét és a befektetőket érintő kedvező döntések lesznek... pl: családi vagyonkezelők... osztalékadó eltörlése... felpöröghetne a kötvényprogram... épülhetne paks2... épülhetne végre a vasút... meg rengeteg autóút.  "Milyen sok a tennivaló és milyen kevés az idő" 
Ernestodet 2019. 10. 09. 00:00
Előzmény: #12810  BUXopoly
#12814
A BÉT prémium kategóriához szükséges 25%ot szerintem vehetjük a minimumnak, bár emlékeim szerint ezt csak bevezetéskor vizsgálják, felülvizsgálatok alkalmával már nem. No meg talán amikor prémium kategória lett anno a régi Opus akkor sem volt meg ez a %, viszont a több mint 2mrd árfolyamértékű közkéz miatt biztosan megfelelt. A jelentés szerint 27.85% volt, ez is azt erősíti, hogy 25-30% körülit akarják tartani.
Az meg talány, hogy ebből mennyi lehet a "kisbüfi közkéz", tippre pár százan vagyunk benne.
Erről jut eszembe, régen a Pannergy-ben volt valaki aki összefogta és képviselte(meghatalmazással) a közgyűléseken a kisbüfiket. Utána korrektül kiküldte mindenkinek a kgy. jegyzőkönyvet, szavazólapot miegymást. Talán "Gaab" volt a neve. Valami ilyen "szakszervezet" itt is tök jó dolog lenne. Így lehetne látni, mekkora is valójában a tényleges kisbüfi közkéz és lenne valami egységes dolog az érdekeink képviseletére. Függetlenül attól, hogy a döntésekbe nulla beleszólás lenne és tényleg csak formalitás az egész. Viszont szerintem sokkal több értelme lenne, mint egyesével hívogatni a kapcsolattartót aki különösebb dolgot úgysem árulhat el. Ezzel lenne egy egységes felállás és egyben elhatárolódás az itteni fórum ócska prolijaitól is. Kívülálló elolvasva ezt a fórumot szerintem a szívéhez kap és akkor a vezetőségről ne is beszéljünk ... ha innen nézzük az árfolyam hűen tükrözi a fórum színvonalát :D
Tény, hogy a korábbi szélhámos vezetői brigád ezt a színvonalat érdemli ... :)
1378 2019. 10. 08. 23:37
Előzmény: #12809  Ernestodet
#12813

Egyetértek veled.
Pl. látható, hogy vannak itt olyan cégek, amiket egy külföldi nem nagyon értene, hogy mit keresnek itt.
Nézzük a wamslert. Jelentős állami segítséggel felújították, de sosem fog nagy nyereséget hozni. Egyértelmű egy olyan cégről van szó amit azért kell életben tartani, hogy munkát biztosítson azon a környéken.
Törölt felhasználó 2019. 10. 08. 23:31
Előzmény: #12809  Ernestodet
#12812
1998-2002 között a fidesz volt a kormányzó párt. Viszont akkor a valódi hatalom balos kezekben volt. A fidesz, ha valamikor elveszti a választást akkor is ők fognak írányítani, mindenhol az ő embereik vannak. Ezért kell opus is
Törölt felhasználó 2019. 10. 08. 23:12
Előzmény: #12810  BUXopoly
#12811
Az a helyzet, hogy opus 98,9%ban Magyar tulajdon.
Szerintem ezen nem akarnak változtatni. 
Nem lesz külföldi tőzsdére lépés. 
BUXopoly
BUXopoly 2019. 10. 08. 22:55
Előzmény: #12809  Ernestodet
#12810
Ez igen! Érdekes! Továbbgondolva: Azt kell megnézni mekkora közkéz lenne egészséges. Viszont ha van külföldi alap, akkor akár most nyomhatja le a cég is hiszem akkor ők szedegetik vissza a megfáradtaktól hogy majd át tudjanak adni minél többet. Kvázi most csökkenteni kell a közkezet nekik hogy utána 1-2 nagynak eladva növeljék? Ez marhaság?
Ernestodet 2019. 10. 08. 22:41
Előzmény: #12800  1378
#12809
Nincs hol belekötnöm az írásba :) M. Beatrix érkezéséig én is ilyen vegetáló üzemmódban voltam, nem mertem már hígítgatni ( rossz időben forgattam át a befektetésem nagy részét).
Ezt a külföldi nagybefektetős dolgot továbbra is képtelen vagyok elhinni, szerintem ez csak egy "kommunikációs" fogás. Azt látom a cégen, hogy valamit próbál tenni ill. javítani a befektetők tájékoztatásán és azt gondolták ez majd lenyugtatja a "plebszet". Olyan stratégiai dolgokat pakoltak és pakolnak a cégbe amit egész egyszerűen nem adhatnak külföldi/"idegen" kézbe. (Mármint a jelenlegi 30% környéki közkézen túl.) Főleg ha még azt is vesszük, hogy jelenleg nagyon úgy fest ez a "koronaékszer" ami egy bukott választás után is a hatalmon tartja őket.
Ha ebben nem lesz igazam és tényleg több nagy befektető is érkezik ami Mészi "irányításának" megszűnését jelenti .... no én akkor fogok kiszállni végleg, mert akkor ez nem az az osztalékos hely lesz amit elképzeltem :) 
Törölt felhasználó 2019. 10. 08. 22:29
Előzmény: #12788  Gondolkodó1955
#12808
Tisztában vagyok vele, hogy - 4milliárd az eredmény.
Ebidta, erre adtam választ. 
BUXopoly
BUXopoly 2019. 10. 08. 22:25
Előzmény: #12805  1378
#12807
Benne volt a brokernet is a cigben tulajdonosok révén sőt a bnetre a lehman vételit is tett de akkor jött a gebasz 08-ban. Ezt sem tudják sokan. Alapító lehetett a Járai, de irányító nem volt, de ez mindegy is
BUXopoly
BUXopoly 2019. 10. 08. 22:23
Előzmény: #12800  1378
#12806
Sose felejtem el amikor jöttek a limites napok, aztán  limiten ment a cig is, milliókkal nőtt az egyenleg hihetetlen volt, aztán amikor ránéztem a mom parkolóban a 800 körulire aztán mire felértem a parkolókból lefordult pillanatok alatt. Én is remegtem később hogy teljesüljön a 630 körüli vételem, örültem mint állat hogy sikerültek, aztán az 500 körülinek is amikor a Konzum hirek jöttek. Mára mind elfáradtunk kicsit szerintem. És full elegem van. Mégis azt mondom ha 2 évet végigszenvedtem akkor most már kiülöm.
1378 2019. 10. 08. 22:21
Előzmény: #12781  BUXopoly
#12805

A cig alapítóit nézd meg.
Köztük van Járai Zsigmond.
Emellett ott van a Lehman is!!! Ezt sokan nem tudják.
Olvasd el a hitelminősítő írását. Nézd meg, hogy mit ír az opus 1 nagy tulajdonosáról és azt hogy szerintük hány %-ban tulajdonos és az miért nem probléma. Gőzük nem volt arról, hogy a többi cég is ML tulajdonában van. Amikor kijött a minősítés írtam is ezek biztos ezt a céget nézték?
stb. stb.
Törölt felhasználó 2019. 10. 08. 22:15
Előzmény: #12798  Dale
#12804
Csak mint opció, gondoltam ezt a hadműveletet. Most már kivárom mi lesz hosszú távon, még bízok is a papírban. (16ezer, -30% bukó) 
HZo 2019. 10. 08. 22:15
Előzmény: #12797  BUXopoly
#12803
Én vettem ma is egy kicsit 358.2-ért, de ez kb csepp a tengerben.  A többség alakítja az árfolyamot, a pillanatnyi hangulat, kínálat alapján...
BUXopoly
BUXopoly 2019. 10. 08. 22:15
Előzmény: #12796  Dale
#12802
Igazából pont azért irogatok ide mert kurv@ra egy hajóban evezünk, és egymás leszólásával nem vagyunk előrébb. Amiket írok talán elgondolkodtat valakit. Én sokat agyalok ezen. Mind radar nélkül repülünk ebben a papírban. Amikor elkezdtem olvasni ezt a fórumot és 300alatt kicsivel vettem elöször opit sok olyan ember volt aki pozitívan látta a jövőt. Akkor soha nem gondoltam volna hogy az otp supra alap agyonsz@rrá veri az opust. Ez van.
HZo 2019. 10. 08. 22:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#12801
Ha az MM és R-Cord 100%-a itt lenne, sokkal több lenne a részvénydarabszám. Már most is sokan ezt kifogásolják, hogy "túl sok". A rosszat és a jót is lehet keresni mindenben (ami történik) illetve mindenkiben, hozzáállás kérdése.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek