Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
GoldGym 2019. 10. 04. 22:17
Törölt hozzászólás
#11900
NagyKópé
NagyKópé 2019. 10. 04. 22:16
Előzmény: #11889  HZo
#11899
:) Már Beletettem. 
Az Eredmény IFRS sheeten látható a csoport eredményének változása.Biztosan van benne pontatlanság, mert a külföldi konzum leányok adatait nekem nincsenek meg és nem tudom lekérni őket. 
Ha valaki segíteni akar ebben akkor az alábbi cégekhez küldjön beszámolót vagy linket ahonnan letölthetem.
Bioenergie Heiligenblut GmbH 
Heiligenblut Hotel GmbH 
Holiday Resort Kreisberg Murau GmbH 
Hunguest Hotels Montenegro d.o.o.
Relax Gastro GmbH
NagyKópé
NagyKópé 2019. 10. 04. 22:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#11898
Teljesen igazad van. Nézd meg a számításomat. Lehet vmit elkalkulálok de ha felhúzom 20%-ra a 
z OPUS növekedést akkor is "csak" 300 yard árbevétel jön ki... 
Profit oldalról teljesen ki és beszámíthatatlan a dolog az egyszeri tételek miatt. Ha még növekszik a csoport akkor ez az ebitda is felmehet.. de 26Mrd felett én max még 20%-ot látok... 30 Mrd ebitda a teteje.
De ha valamit elkalkuláltam nyugodtan mond meg.  
GoldGym 2019. 10. 04. 21:56
Törölt hozzászólás
#11897
NagyKópé
NagyKópé 2019. 10. 04. 21:46
#11896
OPUS féléves: "A teljes Cégcsoport működését leginkább prezentáló EBITDA-mutató mértéke 2019 I. félévében 7.084.696 eFt konszolidált szinten, mely az előző időszakhoz képest több mint háromszoros,5.403.181 eFt-os növekedést mutat. Az idei féléves EBITDA-mutató nemcsak a tavalyi ténybázisidőszakhoz, hanem a 2018. évi időarányos proforma számaihoz (5.917.470 e Ft) képest is jelentősennövekedett, közel 20%-os (19,73%) növekedés ért el!"
Ez alapján összevetve a proforma számokkal és felhasználva az abban lévő arányokat az OPUS EBITDA 2019-ben 15,5 Mrd lehet + KONZUM 11,4 = összesen 26,8 Mrd.Árbevétel oldalról végigjátszva ugyanezt OPUS + Konzum árbevétel összesen 280 Mrd huf lenne.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zAzb7TkW6HK2D-QtrCNmOAquQhz6PdSHd-rvaOCc9Fw
GoldGym 2019. 10. 04. 21:42
Törölt hozzászólás
#11895
HoStrucc
HoStrucc 2019. 10. 04. 21:28
Előzmény: #11885  Airmail
#11894
Ezt max sejted. Imádom ahogy akarod kavarni a szart ;) 
HZo 2019. 10. 04. 21:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#11893
Ja és kifelejtettem a mostani sajátrészvényvásárlás megszavazása segíthet támasztani csökkenés esetén, vagy akár elindítani is egy emelkedést.
HZo 2019. 10. 04. 21:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#11892

Szervusz Cs!
Nézd, ezt a papírt már nem szabad úgy kezelni, mint 2017-ben, mert a cég sem ugyanaz. Alacsony hitelállománynál szerintem nem szokták a cégek védeni az árfolyamot, bár lehet, tévedek...
Én azon gondolkodom sokszor, hogy hogyan lehetséges az, hogy az itteni vevők többségének (speka és befektető) többet ért egy cég bemondásra, mint most egy olyan, ami tényekkel és számokkal alátámasztott nagy és tőkeerős, jó növekedési kilátásokkal rendelkezik, és vásárol is további akvizíciós célpontokat. Ok, hogy adtak el az alapok részvényt, adtak el azok is, akiket részvényekkel fizettek ki, "elfelejtett lockup". De a forgalom árulkodik erről, ahogy lecsökkent. Miért ért az többet az egyszerű részvényeseknek is? Ide nem limites napok kellenek, hanem befektetők, akik beleülnek, 4-5% emelkedések 1-2%-os korrekciókkal tarkítva hosszabb távon. Csak egyszer menjen a 200 napos fölé és vesse meg ott a lábát, onnantól majd gyors árfolyamemelkedés is lesz. Ez (ami másfél éve tart) sem fog örökké tartani
GoldGym 2019. 10. 04. 21:23
Törölt hozzászólás
#11891
GoldGym 2019. 10. 04. 21:15
Törölt hozzászólás
#11890
HZo 2019. 10. 04. 21:14
Előzmény: #11884  NagyKópé
#11889

Szervusz Kópé!
Azt hiszem alaposan át kell majd tervezned a jövő évtől várható számokat, csak a mai üzlet miatt is.
A saját forrásokat (kp) a tőketartalékban találod azt hiszem.
Airmail 2019. 10. 04. 21:11
Előzmény: #11886  NagyKópé
#11888
Kölcsönből, utána rv nyomda. Szerintem pár hónap után a titász MVMhez fog kerülni.
Itt csak rövid ideig parkoltatni fogják.
HZo 2019. 10. 04. 21:08
Előzmény: #11870  HARDCORETERROR
#11887

Tisztelt befektető társak!
Megpróbálom a gondolataimat összefoglalni, lehet, kicsit hosszú lesz... 
Először is a mai kereskedésről. Sokan nem fognak velem egyetérteni, de a mai nap számomra ismét megmutatta, hogy ez egy spekulatív nap volt. Ezt a napot nem a valós befektetők tették ilyenné, és nem is az igazán nagy szereplők. Nincs nagy forgalom, igaz, csak 3 óra volt a mai nap, de kevés volt a valóban nagy kötések száma. Illetve kinek mi a nagy. A spekulánsok bepróbálkoztak, aztán amikor elakadtunk, már szerintem sokan zárták is a nyitott pozíciót, szerintem főleg ez történt ma. 
Sajnos a mostani árfolyam siralmas, ez tény, én sem örülök neki, mint befektető. Amellett, hogy elolvasom én is a leírt összeesküvés elméleteket, siránkozásokat (bocsánat, de nem tudom szebben megfogalmazni), valamint a negatívnál negatívabb hozzászólásokat, trágár megnyilvánulásokat, rágalmakat, én igyekszem pozitívan gondolkodni. De mindenkire ráférne egy kis önvizsgálat is. Csalódottak vagyunk az árfolyam miatt, nő a feszültség, kisebb lesz az a tűréshatár is, amin belül az emberek el tudják viselni azt, hogy ha nem úgy alakul valami, ahogy ők tervezték, gondolták. De egy alapvető kérdésem lenne: semminek nem tudunk már örülni? Bármi történik (mert valljuk be, azért dolgoznak szépen, hogy építsék ezt a holdingot, még akkor is, ha követnek el hibákat), mindig a rossz dolgok belemagyarázása, árad a negatívum, mintha a lehető legrosszabb lehetséges forgatókönyvet keresnék egyesek. Mintha mindig csak át akarnának verni minket, mindig csak hazudni akarnának nekünk stb-stb. Ezért kár itt lenni.
Én nem gondolom egyszerű feladatnak egy ekkora és ennyi céget tartalmazó holding vezetését, júliustól épp ezért bontották divíziókra, hogy hatékonyabb lehessen. A fúzió a mostani félévtől éreztetni fogja majd a költségcsökkentő hatását is, ezek szerintem bőséges milliárdok lesznek. A nagy árbevétel valóban nem jelent még nagy profitot is. Hiába mondjátok, hogy ellopták innen a pénzt, csak mert volt -8,7 milliárd értékcsökkenés, ami elvitte az első féléves profitot, nem igaz. 
(Amúgy megkérdezem, szerintetek melyik cégnél nem lopnak valamilyen formában? Egy olyan cégnél dolgozom, amelynek papírjai jelenleg vezető részvény a BÉT-en, látom mi megy, láttam sok dolgot eddig is, mégis szép nyeresége van minden évben.)
Egyébként kiemelném, a KBC szakértő írása szerint !EGYSZERI TÉTEL! volt, mégis előre elkönyvelték egyesek, hogy ez évekig így marad. Erről is majd nyilván lesz egy interjú, amiben választ kaphatunk. Ahogy azt is elkönyvelték egyesek, hogy "nem lesz több akvizíció", és tessék, lett. Nem is kicsi. Én személy szerint nagyon örülök neki. (Ennyit arról is, hogy "nem lesz jó az árfolyam". Eszembe jutott még a tavalyi "nem lesz apport" is, meg a többi.) Még ha azt is mondják egyesek, hogy rezsicsökkentés van és nem jó üzlet, akkor annyit tennék hozzá, hogy ezek a számok (kb 47 milliárd bevétel, 9 milliárd EBITDA, 5.5 milliárd nettó nyereség) is rezsicsökkentés mellett keletkeztek. Szóval nagy üzlet a ma bejelentett! Ha csak pesszimistán becsülném az idei árbevételt, 250 milliárd lenne alsó hangon (amúgy én 300-at legalább várok) egész évre az egyesült holding teljesítménye. Ez a mostani üzlet 20%-kal is növelheti akár az idei árbevételt, de legyen csak 15% és akkor már túlléptük a 300 milliárdot. Az EBITDA is, a nyereség is jelentősen növekedik majd. Ez csak egy bejelentés volt, még lesz élelmiszeripari is várhatóan. A Soroksár-Kelebia még be sincs jelentve, szerintem igen hamar meg fog történni ez is. Az alsó hangon is +590 milliárd bevétel elvileg 4 évre (2020-23), legyen 147,5 milliárd/év lineárisan elosztva.
A jövőkép adott, én kitartok és bővítek. Erre bátran merek alapozni. Szerintem érdekeltek (lesznek majd) a magasabb árfolyamban is, így is könyv szerinti érték alatt forog bőven. Óriási hiba szerintem leírni az Opust, de mindenki azt csinál a saját pénzével, amit akar.
Véleményem nem befektetési tanácsadás!
Mindenkinek bőséges nyerőt kívánok (ha eladja akkor máshol) jó egészséggel, meg persze jó hétvégét is!
Tisztelettel
NagyKópé
NagyKópé 2019. 10. 04. 20:55
Előzmény: #11885  Airmail
#11886
Az szuper... akkor nem tudom miből akar 75-100Mrd-t elővarázsolni...
Airmail 2019. 10. 04. 20:51
Előzmény: #11884  NagyKópé
#11885
Cash az MM és a Rkord építési szerződéseinek előlegei.
NagyKópé
NagyKópé 2019. 10. 04. 20:34
#11884

Tegnapi listámból a 2.2-es pont teljesült. A TIGÁZ sztem jó vásár... stabil árbevétel és eredmény. 2018-as EBITDA: 17,3 Mrd... profit pedig 5 Mrd.  Az árat még nem tudni... de nagyságrendileg 75-100 Mrd körül lehet.. (15 x profit). Ezzel ugye kisöpörjük a cash állományt az Opusból (83mrd opus + 6 Mrd Konzum) valamint a kötvényprogramból... viszont mivel várhatóan ennek 2020 végén kell teljesülnie addigra a cash állomány felmehet 100 Mrd-re is... így még talán maradna 20-30 Mrd amiből lehet vásárolgatni. 
Milyen meglepetés bejelentés jöhet idén:
1. Vasút bejelentés (ez stabililizálná 4 évre az MM és a Rkord cashflowt)
2. Paksi építés szerződés (ezzel is jöhet 5-100 mrd árbevétel 5 éves időtávban)
3. APP, CIG, 4IG értékesítés (ezek apró értékesítések)
"2.1. Előttünk van ugye a bármelyik héten véglegesedő Belgrád- Budapest
2.2. a kötvénykibocsátásból fakadó akvizíció bejelentése (?Tigáz, elmü,... egyéb cég??)... 
2.3. Eközben a háttérben felépült egy új csarnokunk a Wamslernél.. további árbevétel növekedés
2.4. Április 10-én átadták a Bükkábrányi fotoboltaikus erőművet, és várhatóan idén elkészült a Halmajugra is. 
2.5. A Kall és Viresolt skálázódik felfelé és egyre nagyobb árbevételt és margin növekedést fognak elérni... (Viresol max kapacitáson kb 30Mrd árbevétel... és a Kall is felmehet addig.) 
2.6. A Kallba ráadásul még sikerült tőkét bevonni így ott is beindult megint az építkezés (összesen az OPUS + MFB 9 Mrd-t tett be... ebből 3.3 Mrd az opus.)"
Ekinszu_Ocsa
Ekinszu_Ocsa 2019. 10. 04. 18:47
Előzmény: #11877  betgyuri
#11883
Én tartom, mindenkinek jó pihenést a hétvégére :)
https://youtu.be/QFKtHSlaMVI
Törölt felhasználó 2019. 10. 04. 18:44
Előzmény: #11877  betgyuri
#11882
:))))))
Sanci101
Sanci101 2019. 10. 04. 18:43
Előzmény: #11877  betgyuri
#11881
Kösz Gyuri jó 7 végét😀

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek