Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
cslugosi 2019. 10. 02. 12:10
Előzmény: #10898  minimarinéni.
#10900
Ehhez a visszatartott összeghez gyakorlatilag mindig tartozik garanciális, ténylegesen teljesítendő munkavégzés is, tehát ez sem ingyenpénz, hanem jellemzően vissza kell menni és ebben az árban kijavítani a közben kiderülő vagy előjövő hibákat.
cslugosi 2019. 10. 02. 12:08
Előzmény: #10892  minimarinéni.
#10899
Az, hogy valamit előre vagy utólag finanszírozunk vagy finanszíroznak meg, alapvetően egyáltalán nem releváns az eredménykimutatás szempontjából (eltekintve persze az esetleges kamatköltségektől). 
minimarinéni. 2019. 10. 02. 12:00
Előzmény: #10897  Mongoose8
#10898

Arról meg még nem is beszéltünk, hogy x%-ot (3-5%) visszatartanak minden ilyen nagy projektnél amit a végén ill sokszor akár a garanciális idő lejártával fizetnek ki..
És ez a milliárdos projekteknél nem kis pénz...
Mongoose8
Mongoose8 2019. 10. 02. 11:54
Előzmény: #10894  minimarinéni.
#10897
Erre utaltam én is. Azaz kezdeti fázisban én úgy látom, simán lehetünk mínuszban is. A végén kell plusszban lenni. Jó lenne tudni a folyamatban lévő építkezések vég dátumát, ott kellene jelentősebb eredménynek lenni. 
minimarinéni. 2019. 10. 02. 11:53
Előzmény: #10890  cslugosi
#10896
A számviteli szabályok szerint igen- viszont nem egy nagy projektet láttam már és azoknál simán összemossák. A VÉGÉN amikor lezárul teljesen- akkorra persze kisimul természetesen...
Mongoose8
Mongoose8 2019. 10. 02. 11:51
Előzmény: #10890  cslugosi
#10895
Akkor a projektek kivitelezése alatt az anyag jellegűvel nulláról indul, mert a bevételt elviszik a költségek. a munka bérköltséggel viszont elmehet mínuszba? Ebből én továbbra is azt szűröm le, hogy kezdő fázisban lévő munkák esetében simán lehet összérték negatív. Nem? Ami később persze a végelszámoláskor visszaáll pozitívra amikor a projekt vég összeget kiutalja a vevő. 
minimarinéni. 2019. 10. 02. 11:44
Előzmény: #10892  minimarinéni.
#10894
Jav* a kivitelezőnek az utolsó kifizetés ami a nyereséget hozza..
BUXopoly
BUXopoly 2019. 10. 02. 11:43
Előzmény: #10890  cslugosi
#10893
Köszönöm, ezt nem tudtam helyesen! Elnézést ha félrevezető volt amit írtam.
minimarinéni. 2019. 10. 02. 11:43
Előzmény: #10885  Mongoose8
#10892

A nagy milliárdos ( uniós és állami) projekteknél sok esetben van szakaszos kifizetés. Viszont ez egyáltalán nem arányos kifizetés- általában a beruházónak az utolsó kifizetés ami már a nyereséget hozza. Ráadásul a részletfizetés is úgy működik, hogy előre meghatározott arányos teljesítéseknél a számlát benyújtják amit határidővel kifizetnek.
Ez több hónap csúszás lehet a vállalkozónak a befektetés- és a kifizetés között, de legjobb esetben is 1-2 hónap.
cslugosi 2019. 10. 02. 11:40
Előzmény: #10885  Mongoose8
#10891
Úgy látom, hogy itt keveredik az, hogy hogyan finanszírozunk valamit és hogyan jelenik az meg egy cég eredménykimutatásában. Az eredménykimutatás szempontjából nem releváns az, hogy hogyan finanszírozod meg. Nyilván előbb is megvehetsz anyagokat, bármit az adott projekthez, de költségként nem számolhatod el addig, amíg meg nem történik a kapcsolódó árbevétel leszámlázása. Addig legfeljebb készleten lesz neked az a dolog, de nem rontja az eredményedet, hiába fizetted ki már az árát.
cslugosi 2019. 10. 02. 11:36
Előzmény: #10883  BUXopoly
#10890
Ez nem így van. A számviteli szabályok szerint anyagjellegű ráfordítást csak akkor számolhat el, ha azzal kapcsolatban meg is történt az adott projekt árbevételének a realizálása is. Tehát a példánál maradva, olyant nem lehet tenni, hogy megveszem előre az anyagokat és már el is számolom költségként mondjuk a követ, aszfaltot, stb. az útépítéshez, amit viszont nem számláztam még le. Az árbevétel nem keletkezhet más időszakban, mint amikor a kapcsolódó költség felmerül, tehát ezek mindig párban kell, hogy járjanak, ugyanabban az időszakban. Persze a szükséges anyagot meg lehet venni előre, de abból még nem lesz költség (vagy ráfordítás) az eredménykimutatásban, amíg le nem számlázzuk azt a teljesítményt, hanem addig csak készleten lesz vagy pedig elhatárolásba kell beállítani.
A lényeg, hogy olyan meglepit nem lehet okozni, hogy majd az árbevétel (és az eredmény) csak a következő időszakban jelenjen meg. Tehát ilyen következő időszakban felmerülő pozitív meglepetést nem érdemes várni.
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 11:33
Előzmény: #10886  BUXopoly
#10889
++
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 11:33
Előzmény: #10875  Arc777
#10888
Köszönöm a levelet. Válaszoltam :) 
HoStrucc
HoStrucc 2019. 10. 02. 11:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#10887
Dobjad el a picsába, máris jobb áron teheted meg mint reggel! Ér neked ez ennyit? És nekünk? :D
BUXopoly
BUXopoly 2019. 10. 02. 11:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#10886
Ez segíteni fog:
Az amatőrök szerint a világnak úgy kell működnie, ahogy azt ők akarják. A profik felismerik, hogy együtt kell dolgozniuk a világgal, ha előre akarnak lépni.
Az amatőröknek van egy céljuk. A profiknak van egy folyamatuk.
Az amatőrök arra koncentrálnak, hogy igazuk legyen. A profik a legjobb eredmény elérésére koncentrálnak.
Az amatőrök rövid távra összpontosítanak. A profik hosszú távon összpontosítanak. 
Az amatőrök másokat hibáztatnak. A profik vállalják a felelősséget.
Mongoose8
Mongoose8 2019. 10. 02. 11:27
Előzmény: #10881  minimarinéni.
#10885
Ha mint vállalkozó építesz egy házat és tőkeerős vagy, akkor mindent megfinanszírozol előre. Azaz elköltesz több milliót a ház alapanyagra, szakemberek bérére. Simán lehet, hogy csak a végén jön be a haszonnal növelt érték. Azt nem lehet tudni, hogy nagyobb projekteknél mi a cash flow. Van e szakaszos kifizetés. Amúgy azt gondolnám, hogy van. De arányaiban biztosan nem egyező. Értem ez alatt, hogy ha kész a negyede, akkor a projekt teljes árának negyedét kapják, vagy csak max az addig felmerült anyag es személyi ráforditások összegét? Feltételezés, hogy csak a b-t. Így kezdő szakaszban nehéz egyből pozitív eredményt felmutatni. Hozzá teszem, ezt a józan eszem súgja, nem vagyok projekt finanszírozási szakember. 
analka 2019. 10. 02. 11:21
Törölt hozzászólás
#10884
BUXopoly
BUXopoly 2019. 10. 02. 11:10
Előzmény: #10881  minimarinéni.
#10883
szerintem igen jól látod. Ha a 66Mrd-ból 30-at később használnak fel, akár 2020-ban, akkor ott a bevételt már nem terheli ez az anyag jellegű ráfordítás, ha jól tudom. Azaz ha előre megvették a kavicsot, vasat a következő időszak projektjeihez akkor ez a helyzet.
HoStrucc
HoStrucc 2019. 10. 02. 11:03
Előzmény: #10876  BUXopoly
#10882
Év végéig várom a bejelentést a belebegtetett akvi(k)ról. Erre gyűjtik a pénzt minden lehetséges helyről.
minimarinéni. 2019. 10. 02. 11:02
#10881

Na végre ma azt is látom sok beírásnál, hogy nagyon nem részletezték a jelentésben, hogy mi miből adódott. Már a jelentés előtt is írtam, hogy benne van a pakliban a maszatolás- és szerintem ez a jelentés így kívülről egyáltalán nem értelmezhető pontosan. Persze pompinak igen- de egy olyan marinéninek mint én vagyok sajnos nem.
Én ebből a jelentésből egyáltalán nem látom, hogy rosszul haladna a cég, de arra sem mernék becsszót adni, hogy jól halad..
Csak 1 példa az egészből- ami alapján továbbra is köd és csak sejtések vannak bennem:
Az anyagi jellegű ráfordítások 66 milliárddal növekedtek.. Ez mi lehet?  Ha mondjuk "bevásároltak " az év elején pár olyan projekthez ami később realizálódik bevételként akár ebből az összegből 20 milliárd olyan ami később térül meg akkor mi van? Ja akkor mindjárt jobb az eredmény 20 milliárddal ha jól sejtem?
Nem mondom, hogy ez így van, de akár így is lehet...szóval a köd még nem oszlott fel.
Ami pozitív számomra, hogy szépen növekszik a bevétel.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek