Topikgazda: Törölt felhasználó 2005. 08. 09. 07:50

Erről beszéltem nyuszómuszó - Magasan a várt felett az FHB eredménye  

Ugrás a cikkhez
12%-kal a várakozásokat meghaladó 2. negyedéves adózott eredményről számolt be az FHB. Az IFRS szerinti 2,367 millió forintos nettó profit meghaladta a legmagasabb elemzői várakozást, s 30%-os növekedést testesít meg a bázisidőszakhoz képest. A 2. negyedéves adózás előtti eredmény 32%-kal 2,875 millió forintra nőtt. A legfontosabb azonban az, hogy a jelzálogbank ELSŐ FÉLÉVES adózás előtti eredménye 46%-kal 5.8 milliárd forintra emelkedett. Az éves tervekben 26-27%-os növekedés volt megcélozva. Bár a tavalyi év 3. negyedéve különösen jól sikerült, az már biztos, hogy az FHB az idén sem okoz csalódást. A jelzálogbank mérlegfőösszege átlépte a 450 milliárd forintos határt, a kibocsátott jelzáloglevelek könyv szerinti értéke 400 milliárd forint fölé emelkedett. A bank továbbra is megtartotta kiváló jövedelmezőségét, első féléves ROAE-ja 46.1% lett. Az első negyedéves számokhoz képest adózás előtti szinten a bank teljesítménye enyhén romlott, az adózás utáni sorban a kisebb adófizetés és az 1. negyedéves eredmények 88 millió forinttal való lefele korrekciója hatására növekedés volt megfigyelhető negyedév/negyedév alapon is.

Az átlagos nettó kamatmarzs az első félévben 28 bázisponttal 3.8%-ra szűkült, azonban a kööltséghatékonységi mutató 42.7%-ról 35.9%-ra javult.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=57286
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 19:44
#18
hát nyuszómuszó bekaphatja a kisbefik répáját...

még mindig nem elképzelhetetlen, hogy 1x veszek belőle, de az nem most lesz... remélem, nem ültek fel sokan az fhbvonatra
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 22:25
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
Modigliani-Miller tétel...
bár sokan jobb szeretik az osztalékot, ennek nincs racionális oka (sőt az árf.nyereség adónál /0/ nagyobb az osztalékadó, ergo inkább fordítva kellene lennie)

...amúgy kb. mekkora osztalékra számítasz összegszerűen? ill. az EPS hány %-ára?
(ugye könyvvizsgáló cégnél vagy?... ne válaszolj, ha nem akarsz vagy bajod lenne belőle...)
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 22:21
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Marqves,

"Magyarul a bankpapíroknál nem kell parázni, ameddig a magyar ember többet költ (hitelfelvétel), mint ameddig nyújtózkodhat."

nono, az otp piaci részesedése a hitelpiacon 50% egyes szegmensekben, és sok szegmensben piacvezető

az fhbnak ide kellene konvergálnia... nehéz lesz akkora hátszél mellett, ami még mindig megvan az otpnek, és a kezdetekben meg döntő jelentőségű volt csányiéknak... (e nélkül az otp 1/x ekkora lenne, talán tizedekkora se...)

az amik piaci részesedés/növekedés-diagramban gondolkodnak, és a "cash cows" otpt naná, hogy tépték

megint csak ne érts félre, nem cáfolni akarlak, nem is azt akarom elérni, hogy igazam legyen... csak szimplán vitázni akarok, mert érdekel a véleményed (eddig is sok olyan szempontot említettél, ami nekem nem jutott eszembe vagy nem kezeltem kellő súllyal, ergo számomra hasznos ez a vita, és remélhetőleg még profitálok is belőle :)

a jelzálog-hitelezés fejlődésével 1etértek, bár még mindig nem érzem ezt fontosnak befektetői szempontból (úgy értve, hogy ha a szegmens 20%-kal bővül, az változatlan piaci részesedés mellett 20%-kal növeli a BEVÉTELT, egyben a kockázatot is vmivel meg a kiadásokat is... nem biztos, hogy a profit is ennyivel nő)

de ha már számokról van szó... hogy jött ki a 2000 Ft? mekkora EPS-sel számoltál? (az elemzők tényleg alábecsülik... de mennyivel?)

tényleg érdekel...
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 22:06
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
És még annyi, hogy az FHB-nak jövőre gigantikus osztalékot KELLENE fizetnie.
.
Ha ezt nem teszi, akkor túltőkésítetté válna, ami nem jó. Ezt 2 módon kerülheti el:
1.) akvizícióval (ami nem reális tervek sincsenek meg célpont sem)
2.) gigantikus osztalék kifizetésével
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 21:56
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
ja,
.
OTP-t is leírták sokszor az évek alatt.
.
És mi történt? Évenként 30-50 % -al nőtt az adózott eredménye, és az árfolyama évről évre az eredménynövekedéssel párhuzamosan.
.
A P/E hányados alig változott az évek alatt. Hiszen évről évre az eredménynövekedés épült be.
.
20as P/E volt 1997-ben az OTP-nél, igaz akkor kb. 700 Ft os árfolyamnál, most meg kb. 7500 Ft-nál.
.
Magyarul a bankpapíroknál nem kell parázni, ameddig a magyar ember többet költ (hitelfelvétel), mint ameddig nyújtózkodhat.
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 21:46
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Persze tudom, hogy rövid távon kiszámíthatatlan a piac, csak nem láttam semmi okát a mai öntésnek. Majd a hosszú távú bázistrend megoldja... Mind1.
Egyetértek veled az eredménnyel kapcsolatban(igaz poziból).
nem lesz gond.
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 21:35
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
japas,
.
Én sem, de nem is kell. Ultrarövid távon (órák, max. 1 nap) az árfolyamok aligha kalkulálhatóak. ----> Daytradert én meggazdagodni egyet sem láttam, elszegényedni igen.
.
Reggel Ázsiában öntötték a pénzügyi szektort. Itt reggeltől OTP-t a külföldiek, majd délelőttől betojt magyarok az FHB-t.
.
Csütörtökön jelentés, szerintem pozitív lesz:
.
- a mérlegfőösszeg ismét jelentősebben nőtt a 2. negyedévben
.
- ismét nőttek a 2. negyedévben a hitelfelvételek
.
- a 3. negyedévtől a projektfinanszírozá beindult az FHB-nál, ami új bevétel
.
- az elemzői konszenzus szinte mindig alábecsült, most is az lesz szerintem, egy pozitív meglepetés jól jönne...
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 21:23
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
marqves,

pont ezért nem értem a mai öntést.
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 21:20
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
helló,
.
1. az OTP mellett az FHB az egyetlen részvény a számomra, amelynél nagyon valószínűnek tartom, hogy évek múlva jóval többet fog érni a mai áránál
.
De maradjunk a tényeknél:
.
1. FHB nem akar kereskedelmi bank lenni
.
2. ez nem baj, hiszen Nyugat-Euval összevetve a jelzálogpiac sokkal fejletlenebb (= nagyobb a lehetőség a bankoknak) Magyarországon, mint a kereskedelmi banki tevékenységnél
.
3. heteken belül állami monopóliumot kap egyes földvásárlásokkal kapcsolatban az FHB, hogy az állam ezzel is felnyomja a privatizáció előtt az értékét
.
4. a Q3 elemzői konszenzus viszonylag gyenge eredményt vár, amit szerintem meg fog cáfolni pozitívan az FHB valós eredménye csütörtökön
.
Viszlát csütörtökön, az eredmény ismeretében....
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 21:05
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Szia Giccs

Mi a mondanivalód lényege?
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 21:02
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Sírás lesz ennek a vége, és ha már hallatszik is akkor majd lehet belőle venni, addig minek?
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 14:21
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
AKS

Kezdesz jó dolgokat mondogatni.
Törölt felhasználó 2005. 11. 07. 08:59
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Marqves,

Tudom, hogy nem marketingelsz, sztem is jó papír az fhb, csak nem feltétlenül szűrhető ez le a hszemből...

inkább azt lehetne leszűrni, hogy hiába jó papír fundában, ha tépés helyett csipegetnek a nagyok

bizisten, rosszabb vagyok, mint az elemzők :) az IPO-val kapcs. anno vételre ajánlották ugyan, de az értéke kb. 5%-kal a kibocsátási alatt volt az elemzők szerint... erre majd' meg5szöröződött :)

szóval 1500 körül megéri venni sztem is, de otphez hasonlítani nem szerencsés egy jelzálogbankot (nincs sok esély a külföldi terjeszkedésre, szűk vertikum, stb.)

ettől még téphetik...
Törölt felhasználó 2005. 11. 07. 03:22
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
AKS,
.
Nem kell hogy vegyél.
.
Nem azért írtam. Azt írtam csak, hogy 8-as p/e értékkel, a jelemlegi árszinten nem fog forogni egy magyar bank, mint ahogy eddig sem forgott sem az OTP, sem az FHB.
.
Az idei várakozásokat meghaladó profitnövekményt nem árazta be a piac.
.
Szerintem 2000 Ft körül lesz néjány hónapon belül.
Törölt felhasználó 2005. 11. 06. 22:21
#4
2004-es EPS jobb volt az idén várhatónál?
Törölt felhasználó 2005. 11. 06. 22:20
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
skac,

kikerested ezt a régi, augusztusi cikket? miért? az fhb király, csak úgy a "semmiből" is lehet neki topikot nyitni... de nem is ez a lényeg...

a cég papírja viszonylag likvid, P/E-je a béka feneke alatt, kvázi-monopol helyzete van a jelzálogpiacon... csütörtökön már én is ajánlgattam érdeklődő ismerősöknek (mivel nem fogják megjátszani, megeszi őket a méreg, amikor 1800 lesz, én óvatosan 10-20%-ot mondtam :)

az egész szépséghibája annyi, hogy ezen a piacon ezek nem számítanak... amíg nem tőkésítik fel (amitől jobb OTP-rivális lenne, ezért ez nem is valószínű :) addig óvatos gyűjtögetés lesz ebben a papírban, kevés külföldi érdeklődéssel

az IPO óta elég szépen felhúzták, mert relatíve kis tőke is nagyot emel rajta

és ez nagy gond, mert kicsit paradox a helyzet e miatt: jó papír, de az amcsik az otpben gyűjtögetnek folyamatosan, molban meg hullámszerűen

egy kis mellékes ide is jöhet, de az amik fosnak az illikvid papíroktól

azért lehet veszek :)

végtére is elég egy fhbullhoz egy kevés vételi hullám is

(10.13-án amik adtak rendesen mindent, de az fhb emelkedett... vagy mert 1általán nem voltak benne, vagy kímélték... előbbire szavaznék, és ezen távolságtartásuk vagy megváltozik, vagy nem :)
Törölt felhasználó 2005. 11. 06. 16:59
Előzmény: #1  portfolio
#2
skacok,
.
FHB szerdán jelent.
.
Szerintem az idei 30-40 %os profinövekmény még nem épült be az árfolyamba.
.
Ha a 2005 Q3 az insredible 2004 Q3-at is szignifikánsan meghaladná, akkor jó ürógy lehetne már végre, hogy beröffenjen az árfolyam.
.
Elvégre 2005ös eredmények alapján 8-AS P/E ÉRTÉKKEL MÉGSEM FOROGHAT EGY MAGYAR BANK. Hát nem?????
.
2000 Ft körül kéne lennie 4-5 hónapon belül. Ez lenne a reális értéke az idei eredmények után, és akkor még nem is beszéltünk az állami monopólium új üzletágról, amit bnéhány hét múlva bejelentenek. A több lábon állás már a spájzban van az FHB-nál.
.
marques

Topik gazda

marqves
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek