Topiknyitó: feel 2019. 05. 06. 16:37

AutoWallis Nyrt+topic  

Moderalt topic csak szolok :-)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Donqatto
Donqatto 2020. 07. 02. 08:42
Előzmény: #20717  Heisenberg
#20720
De látod miért van itt...85 forinton kapott új részvényt az új nagytulaj...emiatt volt az erős lenyomás...most már csak bizalmat kellene újraépíteni és mehetnénk 93ig...ott oldalazás...aztán kitudja 
Törölt felhasználó 2020. 07. 02. 08:40
Előzmény: #20717  Heisenberg
#20719
Az, vagy inkább siralmas.
feel
feel 2020. 07. 02. 08:40
Előzmény: #20717  Heisenberg
#20718
SAJTÓKÖZLEMÉNYNyugat-Magyarország meghatározó autókereskedőjével, az Iniciál Autóházzal bővül az AutoWallis csoportBudapest, 2020. július 2. – A 25 éves autóértékesítési tapasztalattal rendelkező Iniciál Csoporttal tavaly kötött együttműködés újabb lépéseként az AutoWallis tulajdonába kerül anyugat-magyarországi régióban meghatározó pozícióval rendelkező, hét autómárka értékesítésével és márkaszervizelésével foglalkozó Iniciál Autóház Kft. 40 százaléka. Avállalat – melynek ügyvezetője az alapító, Taródy Zsolt marad – árbevétele tavaly elérte a 19,3 milliárd forintot, míg az AutoWallisé a 75,3 milliárd forintot.Az autókereskedelem terén Nyugat-Magyarországon meghatározó Iniciál Csoport alapítójával, Taródy Zsolttal tavaly kötött együttműködési megállapodás következő lépéseként a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett AutoWallis Nyrt. tulajdonába kerül a jelenleg több mint 115 főt foglalkoztató, dinamikusan fejlődő Iniciál Autóház Kft. (Iniciál) 40 százaléka. Az Iniciál hét autómárka (Dacia, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Suzuki és Toyota) értékesítésével és márkaszervizelésével foglalkozik négy telephelyen (Győr, Mosonmagyaróvár, Sopronban és Szombathely). A kisebbségi részesedést az AutoWallis az Iniciál pénzügyi befektetőjétől szerzi meg az Igazgatóság által elhatározott 1,16 milliárd forintösszegű apportos tőkeemeléssel. Az újonnan, zártkörben kibocsátandó 13.589.503 darab AutoWallis részvény apportálási árfolyama a társaság részvényeseinek korábbi felhatalmazása alapján az elmúlt 30 nap tőzsdei átlagárfolyama, 85,36 forint. Az AutoWallis vállalta, hogy az apportból származó új részvényekből 8.589.503 darabot 93 forintos árfolyamon megvásárol. Az apport ellenében kapott többi részvényekre vonatkozóan az Iniciál csoport korábbi pénzügyi befektetője 2021. május 31-ig terjedő lock-up (elidegenítési tilalom) vállalásban is rögzítette, hogy azokra hosszú távú befektetésként tekint. Az AutoWallis a tranzakcióval hozzá kerülő saját részvényeket további akvizíciókhoz kívánja felhasználni. A tranzakció jelentősen hozzájárulhat az AutoWallis 2019-ben elért 75,3 milliárd forintos árbevételének növekedéséhez, miután az Iniciál Autóház Kft. tavalyi árbevétele 19,3 milliárd forint volt.Az AutoWallis tervei között szerepel az Iniciál további 20 százalékos üzletrészének megszerzése az alapító családjától, így összesen 60 százalékos részesedéshez jutva a vállalatban, amennyiben a mostani tranzakciót követő tulajdonszerzést a Gazdasági Versenyhivatal is jóváhagyja. Az Iniciál Csoport ügyvezetője és szakmai irányítója a többségi tulajdonrész megszerzését követően is Taródy Zsolt marad, akivel az elmúlt hónapokban hosszú távú, stabil együttműködést alakított ki az AutoWallis. Az Iniciál alapítója, a több mint 25 éves autóértékesítési tapasztalattal rendelkező Taródy Zsolt elmondta, hogy a vállalat saját régiójában az importőri elvárásoknak mindenben megfelelő szereplővé nőtte ki magát, és az iparági átlag felett növelte forgalmát az elmúlt két évben. Hozzátette, hogy az AutoWallis és az Iniciál közötti együttműködés újabb lehetőségeket nyithat meg az általa alapított cégcsoport számára.Ormosy Gábor, az AutoWallis vezérigazgatója a tranzakció kapcsán elmondta, hogy ezzel a lépéssel a csoport tagjai által értékesített prémium márkák további meghatározó pozíciójú flottamárkákkal egészülhetnek ki. Mindez jól illeszkedik az egy éve meghirdetett stratégiába, mely 2024-ig organikus és akvizíciós úton a vállalat 2018-as árbevételének duplázásával számol. A vezérigazgató hozzátette, hogy a forgalmazott márkák számának bővítése mellett az Iniciál csoporttal tavaly kötött megállapodással és a most bejelentett üzletszerzéssel megvalósulhat az AutoWallis egy másik fontos stratégiai célja is, így a nemzetközi mellett a magyar piacon is bővülhet a csoport értékesítési pontjainak száma. Ormosy Gábor hozzátette, hogy a mostani lépés abból a szempontból is fontos, hogy az értékesítési és szerviz pontok számának növekedésével az árbevételen belül bővülhet a legnagyobb eredménytermelő képességűszolgáltatások volumene is.Az Iniciál Csoporttal kötött együttműködés első lépése az ICL Autó Kft. 60 százalékának megszerzése volt idén februárban. Az ICL Autó elsőként KIA gépjárművek értékesítését és szervizelését kezdte meg idén februárban, mely a későbbiekben kiegészülhet más márkákkal is. Az ICL Autó tevékenysége is Nyugat-Magyarországra fókuszál, és a tervek szerint lefedheti a teljes autókereskedelemhez kapcsolódó szolgáltatási portfoliót, közöttük a szerviz, és flottaparkkezelési szolgáltatásokat.
Heisenberg
Heisenberg 2020. 07. 02. 08:33
Előzmény: #20716  Donqatto
#20717
Mindenesetre az  AutoWallis  egyre komolyabb cég kezd lenni, nagyon komolyan bővült idén, vicc ez az árfolyam...
Donqatto
Donqatto 2020. 07. 02. 08:29
#20716
Legalább idén látszik hogy dolgoznak...ha nem lenne vírus már 100 felett lennénk...de mivel lesz még apport szerintem szándékosan tartják lenn az árat 
Heisenberg
Heisenberg 2020. 07. 02. 08:28
Előzmény: #20714  farkasfu
#20715
Na...erről beszélek...:-)
Heisenberg
Heisenberg 2020. 07. 02. 07:40
Előzmény: #20712  Törölt felhasználó
#20713

Így van, ugyanannyi rv szám mellett, több foroghat a BÉT-en, persze csak ha a tulaj is ezt akarja.
Amúgy minden abba az irányba hat, hogy ez az alacsony likviditás - és alacsony árfolyam -már nem tartható sokáig. Jövőre újabb komoly részvény pakkok kerülhetnek a BÉT-re, csak az MRP szervezetnél 21 millió darab van, de potenciálisan itt landolhatnak az akvik folyamán átadott pakkok is.
Ilyen alacsony forgalomnál (azaz érdeklődésnél) és árfolyamnál lehetetlenség akár csak egy részüket is megforgatni/eladni, azaz sürgősen változtatni kellene a menedzsmentnek a hozzáállásán, a részvény menedzselését illetően. Egy vicc (méghozzá szomorú), hogy ilyen eredmények és jövőbeni kilátások mellett még a 80 -90 -os árfolyam tartós áttörése is szinte lehetetlen vállalkozásnak tűnik....
Törölt felhasználó 2020. 07. 01. 23:02
Előzmény: #20711  kupec
#20712
Így van. Ez egy kedvező döntés a részvényesek szempontjából.
kupec 2020. 07. 01. 22:59
Előzmény: #20709  orbitalis
#20711

kérlek olvasd el még egyszer a tájékoztatást
nem nyomtattak újakat, meglevőket alakítottak át, így már nincsen osztalékelsőbbségi részvény (ezt egyébként még valamikor tavaly tavasszal határozták el, miután Veress úr kimerítette az osztalékkeretét)
robiszalka2 2020. 07. 01. 22:07
Előzmény: #20706  NyeretlenKeteves
#20710
)  állítom, hogy a közzétételekben mindig kifejtik az igazság minden részletét, sőt!:-) Jó csodavárást kívánok. Szeptemberre 150 lesz! Csak az évszámot nem tudom :-) ----ez a magyar mentalitás ezt kéne levetkőzni.. miért gondolod hogy át akarnak baszn.....i??? miért vettél akkor bele?? mert gondolom te már tudtad rolluk hogy gengszterek még a 70-években! még mester  te az vagy mester! mekk
orbitalis
orbitalis 2020. 07. 01. 22:00
Előzmény: #20697  feel
#20709
Na hát még ez hiányzott. Még több papírt nyomtattak.
Köszönjük.
robiszalka2 2020. 07. 01. 21:58
Előzmény: #20706  NyeretlenKeteves
#20708
és ne haragudj kérlek hogy mertem neked válaszolni.. te úr.. vagy hölgy..!!
robiszalka2 2020. 07. 01. 21:55
Előzmény: #20706  NyeretlenKeteves
#20707
dehogy neked irtam!
annyira ezért nem vagyok bátor!!
csak ugy irtam! hasznos infóval??
mert ki emeli hasznos infóval??
másoljak be én is mindent amit találok a cégröl???
a sok áll-szakértői okoskodás szakszerü kifejezések használata--háttértudás nélkül ... ez ??
mert az az amit látok --amit leszürtem itt nagyon sok szaki van nagy vagyonokkal amit itt kerestek...
de kérdem én ,,ha én vagyok a kretén --te meg  a szaki .pl.. nem rád gondoltam ez csak egy példa akkor miért bukott ezen a "" szaron ""-- a nagy szak tözsdések mindegyike?? tudom erre is meglesz a megfelelő válasz!! és biztos vagyok benne hogy más lesz a hibás nem a szaki szaktudása!!
tévedek-- én elismerem - ha szoktam--ezen még csak én vagyok bukoba 55-ért vett mindenki..
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2020. 07. 01. 21:34
Előzmény: #20704  robiszalka2
#20706
Ezt nekem írod "mester"? Senki sem állította, hogy 77 a teteje de azt állítom, hogy nem is az alja. Ahhoz képest, hogy dolgozol mint állat mégis a hozzászólások fele tőled jön. Természetesen az is igaz, hogy sok hasznos infóval nem emeled a totyik fényét. Én kérek elnézést, hogy bátorkodtam megszólalni :-)   Legalább a közzétételeket olvasd el (nem záporoznak naponta)  ha már ennyire érdekel a papír. Ja! Értelmezd is ha nem esik nehezedre:-)  Azt (sem)  állítom, hogy a közzétételekben mindig kifejtik az igazság minden részletét, sőt!:-) Jó csodavárást kívánok. Szeptemberre 150 lesz! Csak az évszámot nem tudom :-) 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2020. 07. 01. 21:27
Előzmény: #20703  robiszalka2
#20705
"Jól beszélsz" Minden IS xar:-) 
robiszalka2 2020. 07. 01. 20:47
Előzmény: #20703  robiszalka2
#20704
Adja el mindeni mert 77-a teteje!! 
robiszalka2 2020. 07. 01. 20:46
Előzmény: #20701  NyeretlenKeteves
#20703
követem..de mindent nem szoktam elolvasni.. dolgozom. -is! ezt nem tudtam!
jó akkor beállok a sorba!!
SZAR CÉG SENKI NE VEGYE 5-FORINTOT ÉR!! ÉN HA VESZEK 13,2-FOGOK MERT UGYIS LEMEGY .,, LE KELL MENNI MERT SZAR A CÉG!
kupec 2020. 07. 01. 20:44
Előzmény: #20697  feel
#20702
Végül is, jobb későn, mint soha. ;-)
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2020. 07. 01. 20:20
Előzmény: #20698  robiszalka2
#20701
Ahhoz képest, hogy folyamatosan követed a céggel kapcsolatos történéseket eléggé tájékozatlannak tűnsz :-) Leírták, hogy legutóbbi szerzeményüket(telek,stb)  kp-val és hitelátvállalással fizetik ki és mivel a kutya sem fogadja el részvényeiket fizetőeszközként(köszönhetően immáron másfél éves káprázatos tőzsdei teljesítményüknek) így kb 110%-os bizonyossággal az is kijelenthető, hogy a  szlovénok pláne nem kíváncsiak a részvényeikre. Na ugye, hogy van előnye a hitvány tőzsdei teljesítményüknek is:-) legalább nem növelik a végtelenségig a részvények darabszámát. Ugyan rühellem őket mint a két napos xart de azt el kell ismerni, hogy azt legalább jól csinálják, hogy válságos időkben terjeszkednek. Ilyenkor jóval olcsóbban tehetik meg... Mint már leírtam, 2022-re simán elérik a 130 milliárdos bevételt és ha nem xarja magát össze teljesen a világ  2024-re a  200 milliárdos éves bevétel sem kizárt(sőt). Az persze más kérdés, hogy ebből mennyi eredményt lesznek képesek kisajtolni... Az is pozitívum, hogy a szervizhálózatot is bővítik mivel ezen jóval nagyobb a marzs mint a vas eladáson de azért vasat is el kell adniuk. Figyelem a papírt fél szemmel(néha) de 75 forint felett elvből sem veszek :-) 

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek