Topiknyitó: Portfolio 2019. 04. 17. 14:35

Itt a beismerés, nagy bajba került Németország - 2013 óta az idei lehet a legrosszabb éve  

Ugrás a cikkhez
A Reuters által elõzetesen kiszivárogtatott információnak megfelelõen ismét jelentõs mértékben rontotta 2019-re vonatkozó GDP-növekedési elõrejelzését a német kormány. A ma ismertetett, tavaszi elõrejelzésben szereplõ prognózis
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
qwrtzq 2019. 04. 18. 17:10
Előzmény: #52  Bekre_Pal
#60
Az a baj, hogy már megint nem zavar téged, hogy önmagának ellentmondó állítást képviselsz.
Peterbond 2019. 04. 18. 17:02
Előzmény: #58  Peterbond
#59
Miért érzem hogy EZT se fogja elolvasni és 1 hét múlva ugyanúgy megkappom hogy Gyurcsányista vagyok és hogy nekem biztos jó volt a Gyurcsány alatt ezért kritizálom az Orbánt.
Peterbond 2019. 04. 18. 17:02
Előzmény: #44  qwrtzq
#58
"Tehát ha valakinek a Gyurcsány rendszer alatt rossz volt, akkor azt csak magának köszönheti, de amikor neked az Orbán-rendszer alatt rossz akkor az a csuti gengszterelmebeteg miatt van.
Érdekes, hogy egyedül magyarországon volt ilyen magas a devizaeladósodottság, nyilván az a hülye aki ezzel kapcsolatban számon kéri a liberálisok gigamagas forintkamatait, de persze lehet, hogy neked van igazad, és a magyarok különösen ostobák a pénzügyekhez régiós összehasonlításban."
.
Én nem tudom ez valami járvány? Jöttök itt a légbőlkapott kijelentéseitekkel. 24300 a fene tudja honnan vette a maga képzelgéseit. A tiédet legalább étem hogy bele próbálsz látni valamit amit nem mondtam mert így könnyű azt ( amit nem mondtam ) cáfolnod.
.
Szóval pontonként:
1.
.
Sose szavaztam Gyurcsányra se MSZP-re. Sose állt szándékomban. Ezt kb 2 hetente leírom mert mindig hozzám vágjátok. Pampához aki bevallottan rászavazott 2006-ban egyszer se.  Meg úgy érdekes valahogy úgy lett többsége 2006-ban hogy SENKI se szavazott rá az itt nagyban Gyurcsányozókból. vagy pont hoggy igen és ezzel kompenzáltok nem tuidom.
.
2.
.
"Tehát ha valakinek a Gyurcsány rendszer alatt rossz volt, akkor azt csak magának köszönheti."
.
Sehol se szerepelt a mondandómban a CSAK szó. De igen azt adom hogy az emberek legtöbbször önmaguk irányítják sorsukat. Ők szavazták meg Gyurcsányt az MSZPT a Fideszt. Ők vettek fel hitelt és költötték el. Van akit elcsap a busz, és van akinek leég a háza saját hibáján kívül. vannak ilyen események. De az életét az emberek többsége a legtöbbször maga irányítja. Persze van aki csak hibáztatni szeret másokat és nulla felelőséget vállani a döntéseiért.
.
3.
.
"de amikor neked az Orbán-rendszer alatt rossz akkor az a csuti gengszterelmebeteg miatt van".
.
TE következteted hogy nekem Gyurcsány alatt jó volt ( sose mondtam ), és Orbán alatt szar. Ezzel szemben én jól éltem Gyurcsány alatt is még 36% SZJA mellett is és Orbán alatt is. Pont azért mert vallom hogy magamtól függ az életem döntő részben. Amin tudok változtatni megteszem. Amin nem azt elfogadom és ahoz mérten változtatok amin tudok. Mellesleg Én szarnak Tartottam és tartom most is a Gyurcsány kormányt. Pedig nekem akkor jó volt. Az Orbán kormány intézkedései közül is bírálom ami szerintem szar pedig most mégjobb nekem mint volt. Persze nincs 4 év alatt 1000 szerező vagyonom de hát nincsenek is politikus barátaim.
.
"de persze lehet, hogy neked van igazad, és a magyarok különösen ostobák a pénzügyekhez régiós összehasonlításban."
.
Ezt se mondtam de ezt mondjuk pont mondhattam volna. Ha régióhoz képest nem is de nyugathoz képest mindenképp borzasztó. Már az hoggy a liberálisok giga kamatjairól beszélsz jól mutatja ezt :).
euler 2019. 04. 18. 16:57
Előzmény: #54  -pny
#57

Paks2 hitel is nagyon baráti lehet, ha érdemes piacival kiváltani.
(Igaz a részleteket nem kötik az orrunkra).
-pny
-pny 2019. 04. 18. 16:56
Előzmény: #48  qwrtzq
#56
"A probléma az volt, hogy a szocik túlságosan kapzsik voltak, felvették a csodahitelt az előrejelzett német bővülés meg elmaradt."
.
1. Milyen hitelről beszélsz?
.
2. Ha szerinted a német gazdaság miatt gyengélkedett a magyar, akkor miért is Gyurcsányékat okolod? Ez elég nagy öngól, hallod.
-pny
-pny 2019. 04. 18. 16:54
Előzmény: #50  qwrtzq
#55
Érdekes, hogy szerinted az egyik kormány alatt (Megyó-Gyurcsány) az MNB elnöknek (Járai) nem volt beleszólása semmibe, de egy másik kormány alatt (Orbán I) az akkori MNB elnöknek (Surányi) meg igen...
.
Hát igen, a Fideszes kettős mérce bizony csodákra képes...
-pny
-pny 2019. 04. 18. 16:50
Előzmény: #51  qwrtzq
#54
"Hol vannak már a daliás kihagyhagatatlan csak neked csak most 5%os IMF hitelek"
.
3% alatti, amit Orbánéknak sikerült 7%-os dollárkötvénnyel kiváltaniuk.
-pny
-pny 2019. 04. 18. 16:49
Előzmény: #51  qwrtzq
#53
"Járai sosem volt abban a pozícióban, hogy beleszólása legyen, hogy a megyó és a fletó milyen hitelekről ír alá szerződéseket"
.
Hát te meg miről hantázol? Az IMF-EU megállapodás kivételével más hitel nem volt, a piacról (államkötvény) finanszíroztak, ahogyan Orbánék is.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 04. 18. 16:48
Előzmény: #51  qwrtzq
#52
Esetleg mindkettőtől?
qwrtzq 2019. 04. 18. 16:42
Előzmény: #49  signal2
#51
"Matolcsy-féle éra pont azt a fajta monetáris politikát rázta le magáról" 
"A mostani Matolcsy nem ért egyet az akkori Járaival. "
Ja hát igen. Ez meg a másik. Akkor most el kéne dönteni, hogy a libsi protokol szerint Járaitól vagy Matolcsytól kell vért hányni.
Járai sosem volt abban a pozícióban, hogy beleszólása legyen, hogy a megyó és a fletó milyen hitelekről ír alá szerződéseket, a fidesz meg belűlről igyekszik finanszírozni a hiányt.
Hol vannak már a daliás kihagyhagatatlan csak neked csak most 5%os IMF hitelek :).
qwrtzq 2019. 04. 18. 16:37
Előzmény: #49  signal2
#50
Most írjam le mégegyszer, hogy Surányi elvtárs ugyan úgy kénytelen volt magasan tartani a forint kamatokat?! Vagy ő is csak ki akart szúrni a szocikkal?
És akkor most tulajdonképpen miért is Járai hibája, hogy a szocik még évekig építették euróból és svájci frankból a magyar álmot?
signal2
signal2 2019. 04. 18. 16:28
Előzmény: #48  qwrtzq
#49
Persze, a 12,5%-kal kb. 7%-ra emelte az előretekintő reálkamatot- Normális? Sima szopatás volt, szakmailag indokolatlan. Viszont az indokoltságától függetlenül teljesen megdrágította a forinthiteleket, azaz nemcsak az inflációt hűtötte vele, hanem a gazdaságot is. A mostani Matolcsy-féle éra pont azt a fajta monetáris politikát rázta le magáról, ami akkor volt, azaz, hogy csak az inflációra koncentráljanak. A mostani Matolcsy nem ért egyet az akkori Járaival. 
qwrtzq 2019. 04. 18. 16:09
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48

A probléma az volt, hogy a szocik túlságosan kapzsik voltak, felvették a csodahitelt az előrejelzett német bővülés meg elmaradt. .
Az MNB feladata a forintstabilitás, ha nem emet volnal kamatot, akkor elszáll az infláció, aminek a következményei hasonlóak, ha nem súlyosabbak.
És ugyan meddig lehet Járaira mutogatni? Surányi elvtárs jegybank elnöksége alatt ugyan ez a forgatókönyv ment, ameddig a válság szét nem zavarta a bulit.
Aztán 2012 után újra elkezdték osztani az észt szakértőék, hogy bizony történelmi növekedésről mondunk le, hogyha nem vesszük fel azt a sok toxikus hitelt. Ja, persze... Még sosem nézett fel GDP arányosan 100% fölé a magyar államadósság, szavazzuk már vissza a szoc-libeket.
Törölt felhasználó 2019. 04. 18. 15:55
Előzmény: #46  qwrtzq
#47
Pl. 2003-ban egy év alatt sikerült felemelnie a jegybanki alapkamatot 6,5-ről 12,5-re (te szidtad a liberálisokat az akkori magas kamat miatt).
qwrtzq 2019. 04. 18. 15:36
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
És ugyan miben nyilvánult meg ez a igyekvő kiszúrás?
Törölt felhasználó 2019. 04. 18. 15:29
Előzmény: #44  qwrtzq
#45
Járai mester liberális volt? Nekem úgy rémlik, hogy fideszes volt a lelkem, aki MNB-elnökként igyekezett kiszúrni a szocikkal.
qwrtzq 2019. 04. 18. 15:09
Előzmény: #36  Peterbond
#44
Tehát ha valakinek a Gyurcsány rendszer alatt rossz volt, akkor azt csak magának köszönheti, de amikor neked az Orbán-rendszer alatt rossz akkor az a csuti gengszterelmebeteg miatt van.
Érdekes, hogy egyedül magyarországon volt ilyen magas a devizaeladósodottság, nyilván az a hülye aki ezzel kapcsolatban számon kéri a liberálisok gigamagas forintkamatait, de persze lehet, hogy neked van igazad, és a magyarok különösen ostobák a pénzügyekhez régiós összehasonlításban.
qwrtzq 2019. 04. 18. 15:02
Előzmény: #9  gambadoro
#43
és akkor majd visszaszavazzák az emberek a szakértő liberálokat? vagy mi lesz?
messze nem húzott úgy lapot a 19-re a fidesz, mint ahogy a szockók tették
a balosok meg örömtáncot járnak, elfelejtik, hogyugyanaz a korrupt hányinger garnitúra a balos, aki már 2006ban megbukott
Peterbond 2019. 04. 18. 10:58
Előzmény: #40  pitcairn2
#42
Nem tudom. Ady miert epp mohacsal jott 1900 ban?
pitcairn2 2019. 04. 18. 10:42
Előzmény: #38  elemes
#41
bulvárosabban nem megy?:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek