Topiknyitó: szu 2019. 04. 10. 16:49

CIGPANNONIA nem csak felbeszélő  

Bárki véleményét beírhatja-megoszthatja ebben a topikban.
Sajnos a másikban nem veszik jó néven a nem csak felfelé gondolkodókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekes 2019. 10. 24. 11:27
Törölt hozzászólás
#300
Törölt felhasználó 2019. 10. 24. 11:25
#299
a másik ciges topikból kinyomtak, mert leírtam a valós véleményemet.
Na mindegy.
Jó és gyorsan eredményre vezető munkát kívánok a vezetésnek.
Egy olyan cég felépítését, ami jól kalkulálható, hosszútávon növekvő, növekvő eredményeket hozó tevékenységet végez.
Ne olyat amilyeneket akár 20-30 éve tolvaj részvényként jegyeznek a bét tolvajkategóriában.
Sajnálom, hogy eddig ezt nem sikerült elérni. Sajnálom, hogy az évtized lehetőségével nem sikerült élniük.
Mi meg majd a 3. réssel eső nap után beleveszünk aztán kiszórjuk... a magasabbról lévőkön még elgondolkodunk.
szu
szu 2019. 10. 24. 10:55
Előzmény: #295  szu
#298
"Az egyik vizsgálathoz kötődően az MNB ma közzétett végzésében ideiglenesen felfüggesztette a CIG EMABIT olaszországi határon átnyúló tevékenysége során új kezességi és garanciabiztosítások megkötését, illetve a már megkötött ilyen szerződések meghosszabbítását. A felfüggesztés a vizsgálatot lezáró döntés meghozataláig, de legfeljebb egy évig marad érvényben."
szu
szu 2019. 10. 24. 10:28
Előzmény: #295  szu
#297
jamukha
jamukha 2019. 10. 24. 10:23
Előzmény: #291  signal2
#296
Szignálkám, ez olyan Ejfel torony eladásos story, hegyesi2 testvéremet külön sajnálom, ő FHB-s harcostársam volt hosszabb ideig.
szu
szu 2019. 10. 24. 10:19
#295
"Az ügyfélérdekek mellett a biztosítási piac stabilitása, prudens működése is az intézkedés meghozatalát követelte meg."
https://www.mnb.hu/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/2019-evi-sajtokozlemenyek/cig-emabit-jegybanki-felfuggesztes-az-olaszorszagi-kezesi-biztositasokra
Krumenaker 2019. 10. 24. 09:21
Előzmény: #293  user01
#294
Ebből annyi következtetést érdemes levonni - itt, a tőzsdén -, hogy nem érdemes olyan cég papírjából tartani, amely nem végez jó munkát (ez esetben: nincs alapos fedezetvizsgálat). Valószínűleg az olasz kollégák cseszték el az egészet, tehát ha  CIG megválna az olasz embereitől, megnyugtató lenne, de számomra, aki OPUS-tulajdonos vagyok,az lenne a megnyugtató, ha az OPUS megválna a CIG-részesédésétől. Ez talán be is fog következni, a TIGÁZ-vásárlás fedezésére.
user01
user01 2019. 10. 24. 08:23
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#293

Valami olyan biztosításról lehet szó, hogy ha a biztosító ügyfele nem fizet valamilyen ügylet kapcsán egy harmadik félnek, akkor a biztosító fizet helyette.
A biztosító meg valószínűleg úgy kötötte a szerződést, hogy az ügyfél "fedezetet" adott, viszontbiztosítási szerződést kötött. Ez utóbbiakról, 319,2 millió euró értékben most kiderült, hogy nincs mögöttük semmi, vagy nem az van, amit "ígértek".
Azaz ha káresemény történik, akkor a biztosító kell fizessen, de neki nincs, vagy alig van mit behajtania.
Most ezek a szerződések elkezdtek bebukni.
A mostani közzététel szerint ezekből kettőnél október 15-én lehívási igényt jelentettek be azok, akik jóhiszeműen várták, hogy vagy a CIG leány ügyfele, vagy a CIG leány fizet. Az ügyfél nem fizetett, mentek a CIG leányhoz, fizessen Ő. Mindkét esetben limitált volt a CIG kör kötelezettsége, 5 millió euróig, de mindkét szerződésnél el is érte a kárigény az 5 millió eurót. Így jött a 10 millió eurós lehívás. És ez csak két szerződés az 1372-ből.
A CIG szerint ezek is olyan szerződések, amik hamis viszontbiztosítás mellett jöttek létre. De erről ki tehet? A biztosító, vagy a kárt bejelentő harmadik fél? Mert most ők boxolnak, nem a csaló ügyfél. Az csalt, tiszta, de ez felmenti a biztosítót?
Ha jól emlékszem, akkor a korábbi esetben a kárt bejelentő harmadik fél valamelyik olasz hatóság volt. Nem valószínű, hogy a kárt bejelentő, és a kárt okozó ügyfél összejátszana, legalább is az előző esetben. Itt se valószínű, ennyire nem hülyék.
 
De én se ismerem mi az ügy háttere, csak valami ilyesmi bontakozik ki a szemeim előtt.
Törölt felhasználó 2019. 10. 24. 08:08
Előzmény: #291  signal2
#292
Nem ertem ezt a szerződest.mi ez a olasz melo.?szerencsejatekos ugyben...miert kell fizetni a cignek?csak röviden es tömören valaki elmagyarazna?
signal2
signal2 2019. 10. 24. 08:00
Előzmény: #288  kupec
#291
Úgy látom, csak azt akarták, hogy nyugodtan töltse mindenki az ünnepet...
kupec 2019. 10. 24. 06:46
Előzmény: #287  szu
#288
Miért? Az is lehet, hogy a BÉT-et még kedden éjjel értesítették arról, hogy tárgyalások elhúzódása miatt mára is fügét kérnek.
szu
szu 2019. 10. 23. 23:49
Előzmény: #285  kupec
#287
Szerintem erre nincs elfogadható magyarázat.
Nemtomicsináljak 2019. 10. 23. 23:41
Előzmény: #284  szu
#286
Hát én is agyaltam az elmúlt napokban hogy bele kéne venni ,de ezt a hozzáállást látva a cég felől meghagyom vételi szándékom 200 alatti szintekre 😄
Azért milyen egy komolytalan cég ez valóban, hogy ígért időpontra nem teszi közzé tájékoztatóját!!
kupec 2019. 10. 23. 23:38
Előzmény: #284  szu
#285
Ez számomra is igen negatív, de azt mondom, várjuk ki a végét és a várjuk meg a magyarázatot. 
szu
szu 2019. 10. 23. 22:12
Előzmény: #283  Trend_energy
#284

https://bet.hu/newkibdata/128313479/Felfuggesztes_Kibocsato_CIG_20191022_HU.doc.pdf
"A Kibocsátó2019. október 21-én arról tájékoztatta a Tőzsdét, hogy jelenlegi információi szerint 2019. október 22-iTőzsdenapon olyan tájékoztatást kíván közzétenni, amely az általa kibocsátott értékpapírok árfolyamát jelentős mértékben befolyásolhatja, erre tekintettel kérelmezte értékpapírjai kereskedésének fentiek szerinti felfüggesztését."
Minősíti a céget, hogy a leírtak alapján 22-én tájékoztatást nem tett közzé.
Még szerencse, hogy egyetlen darab papírom sincs, nagyon meggondolom, hogy a jövőben valaha is legyen.
Ilyet nem illik tenni, ami most megtörtént. Hogyan legyen bizalom a cég iránt?
Trend_energy
Trend_energy 2019. 10. 18. 15:58
Előzmény: #274  szu
#283

Trend_energy
Trend_energy 2019. 10. 09. 15:51
Előzmény: #281  Trend_energy
#282
Ha ránézünk a hosszútávú grafikonra, és megnézzük hogy honnan emelkedett , azt látjuk hogy  2017.10.05. -én 260 és 270 között kereskedtek vele , előtte pár hónappal meg alig volt még 200 felett :)  . Nos , az éppen két éve volt . Aki ott vett , nem volt telhetetlen ( és olyan hívő aki nem vette a fáradságot hogy utána nézzen az infóknak ) , az mind el tudta adni nyerőben , és aki megérezte hogy 500 felett nagyon túlértékelt , az közel duplázhatott, ha kilépett belőle .   Visszatérve a 260 - 270 forintos időszakra :  ott nemsokára történt egy nagy meghúzás a semmire , mert mint tudjuk , hogy a cég teljesítménye ezt a mai napig nem igazolta hogy indokolt lett volna .....  És tipikusan az történt meg , ami a tőzsdén szokott , hogy az emberek az emelkedés végén szállnak be , ráadásul nagy tömegek mint jelen részvény esetben is , és utána a többi már ismert !!!  Ami még hátravan :  az OPI-n elszenvedett vesztességet még nem árazta be a piac, és mivel mostanában az a befektetés még nullába sem fog fordulni , így a veszteséggel számolniuk kell.   Sajnálatos , hogy ekkora a tanulópénz , de tanulni kell belőle !  Még messze innen az alja , de azt tisztán látni , hogy temérdek okos pénz távozott, és távozik folyamatosan .....
Trend_energy
Trend_energy 2019. 10. 03. 15:02
Előzmény: #280  smallinv
#281
Teljesen mindegy , hogy ki hol vette  ( az már múltidő ), akkor döntött rosszul, és benézett valamit .  A történelemben voltak ettől furább vételek is , aminek a vége tudjuk hogy mi lett . Még mindig megy az álmodozás az emelkedésről , pedig semmi, de semmi nem támogatja ezt az elméletet .

Topik gazda

szu
szu
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek