Topiknyitó: pomperj 2019. 03. 29. 14:03

OPUS es 4IG elemzesek  

OPUS daytrade.
Egyelore tovabbra is mukodik a varakozas. 15min charton egy klasszikus ABCDE oldalazo wave(iv) latszik formalodni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pejbrl.jpeg
++++++++++++++++++++++++++++++
A megelozo chart ez volt:
.
OPI daytrade.
A megelozo #23683 chart varakozas ez volt:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190328v00pu0cmk.jpeg
Nos, ehhez a varakozashoz kepest, szepen megcsinalta eddig amit kellett.
Szorgosan lejott eddig 430-ra.
Ra se hederitett arra sok ostobasagra, amit egyes kispajtasok azota beirtak ide, mint varakozast.
Meg eshet OPI 2-3 pontot, hogy keszen legyen (c of iv).
De aztan meg kell fordulnia, es 460 fele emelkedni, ha BULL alakzatot akarunk. 60 min chart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pjt9h8.jpeg
.
Amugy viszont, ha nem fordul meg es nem csinal ujabb topot, akkor 3 hullamos alakzat marad.
Akkor szamolni kell annak a kovetkezmenyeivel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tschi- 2022. 02. 02. 12:04
Előzmény: #5618  rice2
#5620
Az egészséges tőkeszerkezet érdekében nem is lenne baj, ha nem lenne egyelőre elköltve 😀 Várható, hogy lesznek fejlesztési kiadások a cégcsoporton belül előbb-utóbb, arra is érdemes lenne tartalékolni.
tschi- 2022. 02. 02. 12:01
Előzmény: #5617  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#5619
Csak halkan kérdezem, hogy amikor valaki szintén érzelmektől vezérelve azt írja, hogy a részvény értéke 0, azaz nulla forint, az helyes?
Nyilván mindenki valamilyen megfontolásból irogat ezt-azt, pozitívat, negatívat. Én mindegyiket elolvasom és megpróbálom szintetizálni, kiszűrni belőlük az objektív elemeket. 
Mondjuk néha felüdülés olvasni egy-két higgadt, szakmai hozzászólást, ahol nem azon kell gondolkodni, hogy ki milyen megfontolásból írta azt, amit írt. :)
rice2 2022. 02. 02. 11:37
Előzmény: #5617  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#5618

Funda? Betolnak 146milliárdot ezután,ami még nincs elköltve.
Kb. kötvényekből vettek-vesznek 487milliárdért cégeket + az alap informatikai cég még tavaly év elején akvik nélkül ért elemzők szerint is 120milliárdot! Most akkor ha lesz 320millió részvény az 850ft-on 272milliárd lenne a kapitalizáció,ha levonom a tőkeemelés összegét 146milliárd) akkor marad 126milliárd ft. Ez így vicc.
Ez a cég 126milliárdot érne??? Csak az informatika többet ér,mert nagyot növekedtek abban is tavaly és kb.6milliárdos nyereséget érhetett el és idén növekedik tovább.
Jön még az AH és a Rheinmetallal a közös cég (újabb informatikai üzletág)és még a kötvényekből is van pénz. Szerintem a tőkeemelés után min. 200milliárd feletti összeget tudnak még akvikra költeni.
Tehát lesz még még +200milliárd a cégben és akkor ez a cég szerinted 272milliárdot sem ér,mert te is lefelé várnád 600alá :D
Valószínű az új cégek is nyereséget termelnek majd. (Az eddig jött cégekkel idén már 380milliárd bevétele lesz a cégnek,de jönnek még akvik és bőven 400milliárd feletti bevétel lehet)
Nagyok nem 670-en szállnának be,ha a cég nem érne sokkal többet.
Na léptem és majd meglátjuk,hogy őszre hol lesz az árfolyam.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 02. 02. 11:10
Előzmény: #5616  rice2
#5617
Nem értem miért kell érzelmi kérdést csinálni belőle. Funda a téma, kockázatok. Ha túl nagy a pozid, nehezen alszol, non stop véded a pozid egy anonym fórumon, akkor az annyira nem tűnik egészséges befektetési magatartásnak. Tartom a véleményem, hogy az árfolyam nem azon múlik, hogy egy szutyok fórumon valaki minden nap beirja, hogy csőd, a másik hangos 20 speki meg hogy lambo to the moon. 🌝
rice2 2022. 02. 02. 11:06
Előzmény: #5614  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#5616

Portugál alap Bartolomeu+Alpac Capitál is benne van és még jegyez is lesz 1 török tulajdonos is Calik Holding kb.3,2%ban. Móricznak is van 4IG részvénye,mert volt közgyűlésen. Ő sem  kicsivel játszik.
Persze neked is semmi nem jó.
Ha rendeződnek a viszonyok,(tőkeemelés és AH) és lesznek eredmények,jönnek az alapok is.
Na akkor majd mit mondasz???
Eddig sokan írták,hogy nem lesz osztalék,nem lesz pénz akvikra,Jászai kegyvesztett lett,nem jönnek nagyok a papírba,először az volt,hogy 300ft-on jönnek majd új papírok,majd az,hogy tőkeemelés előtt muszáj az árfolyamnak 670re lemennie,csőd,stb.
Nektek tényleg semmi nem jó.
Hihetetlen,de közben a nagyok zsákolják a papírokat...146milliárdot tolnak be!
tschi- 2022. 02. 02. 10:34
Előzmény: #5613  rice2
#5615
Nem bántottam, csak kérdeztem! Pusztán naív, őszinte érdeklődés volt :)
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 02. 02. 10:26
Előzmény: #5613  rice2
#5614
Nagyok =
 
1. MNB (matolcsy nagyobbik bankja), ahol a magyar adofizetok alljak a cehhet, ha veltelnul megse lattak olyan elesen a helyzetet.
 
2. Rheinmetall, ahonnan ezer milliardokert vett az allam fegyvereket es ezuton csorgatnak vissza 5-10%-ot egy neres projektekbe. (jo igen tudom, MAGYAR nemzethy erdek a telko ceg)
 
Hol egy független bank, hol egy befektetesi alap, hol egy olyan partner, ami nem a nerbol gazdagszik? Ha ilyenek tolongananak a jo befektetes mellett, akkor elhinnem, hogy jo befektetes. 2022-ben el fog dolni kinek lesz igaza. Es ettol meg az arfolyamot felranthatjak barhova, swingre jo lehet, de a funda ugyis gyozni fog. 
rice2 2022. 02. 02. 10:03
Előzmény: #5611  tschi-
#5613

Ne bántsd :D
Szerintem már ő is látja,hogy tőkeemelés és az AH érkezése után,ebből kitörés lesz felfelé,csak még reménykedik.
Azért azon ellehetne gondolkodni egyeseknek,hogy a nagyok 1 "csődközeli" cégbe beleöntenek 146milliárdot. Miért?
Lehet ők számolnak jól? akiknek komoly elemzőik vannak és ismerik a piacot és az akvizott cégeket átvizsgálták? vagy az számol jól aki ragaszkodik az első meglátásához...és a cégeket sem ismeri,csak számol.
865ft
MACROn
MACROn 2022. 02. 02. 10:02
Előzmény: #5611  tschi-
#5612
Igen, én úgy számolom, hogy 680 lesz jövő szerdán:)
tschi- 2022. 02. 02. 09:36
Előzmény: #5602  pomperj
#5611
Honnan fog esni a wave (iii) pontra? Emelkedik még egy kicsit előtte? Az ábrán az elhelyezett pontok időbeli ütemezésként is értelmezhetőek? Kb. 1 hét múlva már 680 körül lesz? 
Törölt felhasználó 2022. 01. 31. 11:40
Előzmény: #5608  pomperj
#5610
Az ehhez a brigádhoz hasonló tevékenységi körű "szatócs"-cégek mindig, mindenhol fél lábbal csődben vannak. 
  
Egy 50-60 évvel ezelőtti vidéki szatócsbolt (a.k.a. "áfész"), melyet a párttitkár fia vagy fivére vezetett, optimális szélességű "moat" mellett garázdálkodhatott a falu határain belül... (mivel nem volt más(od)ik bolt). 
  
Ennél a kutyaütő cégnél a "moat"-ot kizárólag a fejétől-korrupt magyar közbeszerzési rendszer képezi. Valódi verseny esetén pillanatok alatt csődbe menne.
hallo
hallo 2022. 01. 31. 11:20
Előzmény: #5608  pomperj
#5609
Én azt gondolom, hogy ez már az óvatos bull lehetne..
pomperj
pomperj 2022. 01. 31. 11:04
Előzmény: #5606  Atletico
#5608
OPUS:
Egyre nagyobb ellentmondasban van a vetel/nemvetel argumentalas, es  
majdnem hihetetlen  allapotok vannak, ha fundasan nezem.
,
Van 702m db reszveny, egyenkent 210Ft, tehat OPUS osszesen 147Mrd Ft erteku a piac szerint.
.
Igen am, de a cegben van 258Mrd sajat toke, ami megiscsak respektalhato P/Book= 0.60 mutato.
Aztan   varhatoan  lesz  2021 vegere  
-kb. 220-240Mrd eves arbevetel.
-kb. 20-25Mrd  EBITDA es kb. 22Mrd net profit (ha az elso felevet veszem a kalkulacio alapjanak)
.
HA ezt  nezed? Akkor PE=147/22=6.7 . 
Es a P/B=0,60 -al egyutt, kimondottan jo  value  kategoria. Jo vetelnek latszik !
Ez igy egyutt egy olcso reszveny. Normalisan  ezt meg kell venni, es sokaig tartani.
.
 
Csak van 2 sulyos baja.
.
1)Az egyik az adossag. 
Abbol van (700Mrd merlegfoosszeg-258Mrd sajattoke=) 440MrdFt adossag, kotvenyek es bankhitelek.
Ami ugye betyarul magas, Adossag/EBITDA= 440Mrd/22Mrd=20  mutato (!) , es  profithoz kepest is.
.
Tudjuk, a cegek elemzese szokasos szamaibol, hogy az  épeszu eladosodottsag szintje
egy Adossag/EBITDA=4 szamig normalis. Addig  elviselheto a  leverage.
De amit csokkenteni illik onnantol, akar eveken at, legalabb amig Adossag/EBITDA=2.5 ala megy.
Onantol kezdve lehet a merleget "normalisnak" nevezni.
Csakhogy OPUS majdnem 10x ennyire (!) van eladosodva (!).  lasd fennt a szamokat.
(Alig kevesebb mint 4IG (!), ami persze nem meglepo, mert JG mindket ceget eladositotta, ugyanugy) 
Ekkora adossag, egy evtized alatt sem hozhato helyre,  sajat erobol.
.
 2)A masik baj, hogy OPUS politikai ceg. Es ML gazszerelo  a fo reszvenyes.
Ki az, aki akar ML mellett kis uzlettars lenni?   Nos, en nem.
Ki akar, egy mindig veges hatalmi helyzetu part,  cegebe sok penzt tenni?  Nos, en nem.
.
Ez , de csakis az a ketto  ok az, ami miatt nem tanacsolom magamnak,
annak ellenere sem hogy most mar, 2022 elejen, kimondottan olcso az OPUS reszvenye.
Meg mindig eltanacsolom magam, hogy megvegyem. 
(van meg egy jo erv a vetelre: OPUS topik tele van ketsegbe esett, negativ hangulatu kisbefektetovel)
HA ez a ketto negativ tenyezo megvaltozna, akkor OPUS jo vetel lenne.
tschi- 2022. 01. 30. 17:38
Előzmény: #5602  pomperj
#5607
Ilyet rajzoltál már korábban is... A 960-as felszúrás előtt is valami hasonlót jósoltál. Elég meredekre sikerült ez a wave iii... Remélem most nagyobb szerencséd lesz :D
Atletico 2022. 01. 29. 12:01
#5606
Köszönöm a korábbi MOL elemzést. Tegnap megrángatták az Opust. Mit vársz a közeljövőben a cégtől, esetleg a papír árfolyamában? Köszönettel!
Törölt felhasználó 2022. 01. 28. 21:16
#5605
Szerintem itt megint marketing kéne. Tolni tolni a híreket, médiában mindenütt..mert ez nem fog kimászni így a pöcegödörből. Itt már senki nincs sztem :D mindenki dobta
Boavista 2022. 01. 28. 18:11
Törölt hozzászólás
#5604
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 01. 28. 12:12
Előzmény: #5601  Boavista
#5603
Szerintem mindketten ertjuk, csak a hozzaallasunk mas.
 
Ahogy irod, a ceg tudja mit vesz. Ez esetben KOTELESSEGE lenne publikalni a tulajdonosok (reszvenyesek) fele, hogy miert veszi meg, miert annyiert es mit var tole az evek soran.
 
Mivel JG a 50% feletti nagytulaj, igy barmit megszavazhat, elfogadhat egymaga, nehez tozsdei cegkent ertelmezni a titkolozast, diktatorikus vallalatvezetest, sumakolast.
 
De ezt szerintem te is erted, csak te ugy dontottel, hogy vakon elfogadod az ismeretlent es adtal nekik egy talicska penzt, jatsszanak vele. Ehhez jogod van. De ezt, mint felelos befektetesi modot progpagalni a joval tapasztalatlanabb kisbefektetok fele, nem tul erkolcsos magatartas. 
pomperj
pomperj 2022. 01. 28. 10:07
Előzmény: #5601  Boavista
#5602
4IG tema.
1)Ha egy mosogepet  kell venni, hogy dontesz?
Megnezed a szobajovo 3-6 gepet. Minden technikai parametert atfutsz, es a legfontosabb 3-4 alapjan dontesz melyik ketto  jon szoba. Aztan az arak alapjan eldontod, melyik az optimalis.
.
Ugyanezt el lehet, sot, KOTELEZO legalabb mosogep szintu adatminoseget elvarni. 
Es legalabb ugyanugy sot jobb gondossaggal kiszamolni, ha sok  millio Ft nagysagrendu, sokeves befektetest csinalsz. Es a penzed idegenek kezere adod.
Es raadasul ami megveszel, azt nem is hozzak hazhoz, hanem idonkent majd  sajtokozlemenyekben tudatjak veled, mit csinalnak a penzeddel.
.
A magyarazatod nemcsak szanalmas. De kimondottan mergezo is, tovabb batorit a felelotlensegre.
.
Amugy olvasd el egyszer JG palyafutasat. Erdekes lesz.  Ha az nem "amokfutas", akkor micsoda?
.
2)4IG charton elkeszult egy menetkozi (ii) hullam.
Felszurt az eso trendvonalig, es ujra esesbe kezdett. Kovetkezik wave(iii).
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220128v00xscas5.jpeg
Boavista 2022. 01. 26. 14:03
Előzmény: #5600  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#5601
Szerintem meg Te nem érted! Ameddig nem konkrétum hogy mi van a tulajdonukban vagy mi nincs addig hogy a fenébe írogassanak a "meg sem lévő" elemek profittermeléséről? 
Az autó vásárlás tökéletes példa, pontosan ezért történik meg minden egyes tranzakció előtt az adott cég alapos átvilágítása!!!! Ahogy meg is történt a tranzakciók előtt a 4ig részéről is. Te úgy gondolod, hogy ők vannak annyira ostobák, hogy puszta hasraütés után belevágtak egy ámokfutásba...én ezt nem feltételezem róluk! Tehát a megfelelő számítások biztos lehetsz benne hogy megtörténtek!

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek