Topiknyitó: pomperj 2019. 03. 29. 14:03

OPUS es 4IG elemzesek  

OPUS daytrade.
Egyelore tovabbra is mukodik a varakozas. 15min charton egy klasszikus ABCDE oldalazo wave(iv) latszik formalodni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pejbrl.jpeg
++++++++++++++++++++++++++++++
A megelozo chart ez volt:
.
OPI daytrade.
A megelozo #23683 chart varakozas ez volt:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190328v00pu0cmk.jpeg
Nos, ehhez a varakozashoz kepest, szepen megcsinalta eddig amit kellett.
Szorgosan lejott eddig 430-ra.
Ra se hederitett arra sok ostobasagra, amit egyes kispajtasok azota beirtak ide, mint varakozast.
Meg eshet OPI 2-3 pontot, hogy keszen legyen (c of iv).
De aztan meg kell fordulnia, es 460 fele emelkedni, ha BULL alakzatot akarunk. 60 min chart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pjt9h8.jpeg
.
Amugy viszont, ha nem fordul meg es nem csinal ujabb topot, akkor 3 hullamos alakzat marad.
Akkor szamolni kell annak a kovetkezmenyeivel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Matulapapa 2021. 12. 03. 23:11
#5360

Még 2 dolog jutott eszembe a témáról.
1. Moralizálni nem a tőzsdén kell, nem is értem ezeket az igényeket.
2. A Fidesz oldalán hadbaszálló erőkkel (Kína, oroszok) csak egy másik gigászi erő (USA) veheti fel a küzdelmet. Valójában ez az egyetlen komoly kockázat szerintem a Fidesz győzelme szempontjából, ha az USA beavatkozik (néhány akta ott is lehet). Nem volt véletlen Szíjjas nyilatkozata erről. Ez valóban megfordíthatja a dogokat. Következmények beláthatatlanok, polgárháborús állapotok, zavargások hónapokig, kormányválság. Senki ne kívánja ezt. Számomra ez az egyetlen szcenárió, ahol a 4ig árfolyama - akár hosszabb ideig - padlózhat. Paradox, de a magyar választásokat külföldi erők dönthetik el (szerintem).
Matulapapa 2021. 12. 03. 22:23
Előzmény: #5342  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
#5359
Szia, én is válaszolnék a kérdéseidre.1. Szerintem nem lesz kormányváltás. "Be vagyok kötve" egy véleménykutató céghez (ezt nem szeretném részletezni), csak annyit mondok, hogy a belső használatra szánt, tényleges mérési adatokat tartalmazó adatok alapján a Fidesz jóval nagyobb arányban vezet jelenleg, mint amit a médiában publikált adatok mutatnak. Ezeknek az adatoknak a publikálása jelenleg senkinek nem érdeke, mert a Fidesz szavazókat elkényelmesítené, az ellenzékieket lelombozná. Nem kell elhinni természetesen, illetve ez a választásokig még - elméletileg - jelentősen változhat is. De azt átgondolásra ajánlom, hogy szerintetek milyen erők fognak megmozdulni a Fidesz oldalán, ha csak egy kis esély mutatkozik a mérések alapján (ami hetente történik, több kutató cég mér, biztos, ami biztos alapon) arra, hogy az ellenzék győz?? Biztos lehetsz benne, hogy több akta is van már a páncélszekrényekben pihentetve, amik megfelelő időben elő fognak kerülni. Hívószavak: Paks, oroszok, Kína. Kezd már derengeni, hogy milyen erők állnak csatasorba a Fidesz oldalán? Szerintem 90% Fidesz győzelem, ez esetben nincs kérdés. IT, távközlés stratégiai ágazat, ahol bármi áron magyar kézben kell tartani az érdekeltségeket. Nem aggódnék az adósság miatt sem. A bűvész bármikor tud újabb nyulat elővarázsolni a kalapból. Ennyi. Ha a 10% jönne be, akkor: gondolod, hogy az új - nagyon-nagyon éhes - urakkal nem lehet majd megegyezni?? Álnaív elképzelés. A 4ig addigra megkerülhetetlen lesz, ki fognak egyezni. Mi mást tudnának tenni egy tőzsdei céggel, sok-sok kisbüfivel, német kisebbségi tulajjal? Összegzem: tök mindegy mi lesz, a nap felkel, majd lenyugszik, a 4ig pedig megy tovább előre, viszi a tehetetlenségi erő. Túl nagy lesz már ahhoz, hogy bárki megállítsa.
2. "Ha nem egy kormany kegyenc oligarcha lenne a tulajdonos, kapott volna 300 milliard hitelt?" Értelmetlen kérdés, egy ovis is meg tudja válaszolni. Oligarcha volt, megkapta, innen történelem.
Van egy cégméret, ahol már nincs rizikó, mert túl nagy ahhoz, hogy bedöntsék. A 4ig már most túl van ezen a méreten, így éppen hogy nem nagy a kockázat. Még 2 megjegyzés: értéksemlegesen kell ezt értékelni, nem értem, hogy ha valaki baloldali, akkor miért ne kereshetne ezen a papíron?? A másik: igen, poziból beszélek, jelenleg ennél nagyobb sztori nincs a BÉT-en, miért hagynám ki???
Törölt felhasználó 2021. 12. 03. 19:43
Előzmény: #5355  pomperj
#5358
Inkább Strasznov Ignác . 
rice2 2021. 12. 03. 19:43
Előzmény: #4492  pomperj
#5357
Hát kb.2-max 3 hónapig bírod ki,hogy az OPUSThoz hasonlítod a 4IG.Ez lassan már 1 kicsit nevetséges,de tényleg. Már az OPUS fórumban sem hasonlítgatják a 2 papírt,de te még igen. 1 "nagy invensztor" még itt tart???
1-2 nagyon ilyesztő grafikon tőled ami nem jöttbe:(Ezt csak azért,mert 1 hete kérlek,hogy tegyél be 1 új grafikont,mert sokan kíváncsiak rá és valamiért nincs új,de több (téves)matekozás-számolgatás az van.)2020.10.28-án ezt írtad és grafikon is készítettél hozzá:
4IG tema
Azoknak, akik nem okvetlen tagadjak (mint pl. realmadrid es masok), 
a Technikai elemzes hasznossagat,  mint nehany pajtas a  4IG topikban, 
azoknak ajanlom megnezni ezt a chartot.
.
Eddig a napig (bal abra) azok vannak bukasban, akik a piros idoszakban  es arszinten vettek.
Es az a jozan TA varakozas, hogy nemsokara azok is ugy jarnak, 
akik a sarga idoszakban vasarolnak (jobb abra)
Mert ez a buborek-leeresztes TA szabalya.   Es a kipukkadt buborek soha nem fujodik fel ujra.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201028v01tqpsrk.jpeg
Természetesen a papír fordult és soha nem volt olyan alacsony árfolyamon utána,csak magasabban :DEmlékszem 200-ra vártad,meg később csődöt is vizionáltál,ahogy most is.ez már több mint 1 éve volt,de te maradsz a régi "bevált" elemzésednél,pedig az árfolyam 900ft felett van és nagybefektető is megjelent és még januárban újabb nagy jön a papírba,de szerinted semmi nem változott.
Új grafikonon lehet,hogy látnád,mert a TA is mást mutat már szerintem.
Utolsó grafikonod 11.24-én: (ezt kéne javítani)
.http://keptarhely.eu/view.php?file=20211124v00xsv5lq.jpeg
.
Fogadjunk, hogy valamelyik "tudós beragadt legeny" a 4IG   es OPUS topikbol, hamarosan beirja, 
hogy " pompi uj chartot rajzolt, tehat biztos hogy ellenkezo iranyba, felfele megy.  Szoval, hurra! "
(Ezt egyébként te írtad és tényleg fordult a papír és feljebb jött.)
tozsdeguppy
tozsdeguppy 2021. 12. 03. 19:01
Előzmény: #5355  pomperj
#5356
…. és Jordan Belfortot is beelőzi
pomperj
pomperj 2021. 12. 03. 18:47
Előzmény: #5353  rice2
#5355
Szerintem erdemes par mondattal osszefogkalni JP palyafutasat, ha mar elovetted.
Nem reagaltam volna, ha ezt a magas labdat nem adod fel.
Az nem vitas, JG a legnagyobb magyar akvizitor. Eddig mindegyik nagy projektje NAGY bukas volt. 
(persze, nem neki, hanem  a kisbefektetojenek !)
,
1)Volt egy SDC Group, 2003-8 kozott, es  JG vez.ig. Az alatt 3 balatoni utazasi irodat akviralt, aztan 9Mrd-os Balatoni hotelekre epitesi projektet hirdetett meg. Soha nem epult meg semmi. Ronda bukas, a buborek kipukkadt,  a maradekot bevitte ML Opusaba.
.
2)Aztan volt a Konzum, meg az OPUS, JG vez. ig.  
A Konzumosoknak kb. -50% bukassal kellett elszamolni, amikor OPUSba bele akviralta oket (sokkal magasabb arfolyamon volt, mielott es amit OPUSban ert). 
.
3)Aztan jott OPUS.  Mar 40 folotti az akviziciok szama.  Aki nem tudnaa, annak emlekeztetoul:  
2017 nyaran, 3 honap alatt felbuborekoztak az arfolyamot  810Ftra. JG. vez.ig.
Azota 4 eve, OPUS csendben  esik, mostanaban 230Ft a reszveny. Buborek kipukk, esett kb. -75%-ot.
.
4)Most fut a legnagyobb buli, a  4IG,  az igazi ORIAS buborek. 
Van csudaszep, osszesen 391Mrd adossag eddig, es hozza van akviralva kb. 10 ceg. JG. vez ig.
Meg nem pukkadt ki, eddig az eses csak 1200--->940, szoval meg sok van hatra. 
.
Mit fognak irni rola 10 ev mulva? 
gyanitom,  a Monarchia legnagyobb szelhamosa, Strassner Ignac,  a masodik helyre szorul.
Boavista 2021. 12. 03. 16:49
Előzmény: #5353  rice2
#5354
A Jászai éra alatt "csak" kettőből kétszer jött osztalék. Bár anno a "mester" hogy is firtatta, még emlékszünk rá ugye?!?!  "Kispajtás, osztalék hmmm! Mibű?  Kispajtás, akvizíciók hmmm! Mibű? SRV:-)) Ugyan Mibű?
Gondolom azóta már tudja hogy akkor is kijött a matek, csak kicsiben a mostani léptékekhez képest...!
rice2 2021. 12. 03. 16:30
Előzmény: #5352  pomperj
#5353

Szerencsére nem te vagy Jászai helyébe,mert akkor még mindig 5milliárdos bevétele lenne a cégnek és persze osztalékot sem kaptunk volna :D
Aki gyorsan akar fejlődni és megelőzni a konkurenciát és jó üzleti tervvel rendelkezik,annak kell a hitel és ha jó a matek vissza is fogja tudni fizetni. Szerintem ők jobban látják a lapokat mint te. (Ha arra gondolok,hogy 300ft-on vártad zs új részvényeket,hát...)
Régebben osztalékról is írtál,hogy nincs rá pénze a cégnek és hasonló számításokat tettél ki. Hát..
Remélem most is bejön a jóslatod fordítottja és nemhogy csőd,de még osztalékot is fizet majd a cég :D
Grafikonon mi a helyzet???mert szerintem most nem 600-ra mutat.
pomperj
pomperj 2021. 12. 03. 15:54
Előzmény: #5351  Placi82
#5352
Ja. Akkor biztos, hogy ok se,  szinten nem ertenek hozza :-)
.
Amugy van egy olyan szempont is, amit nem irtak bele a Scope elemzesukbe,
megpedig a 4G-->5G atteres. Es ez a kenyszer, nos egy uj fejbevagas a DIGI=4IG penzugyei szamara.
Mirol van szo?
.
1)Ugye mar egy  ideje reklamozzak,  Mo-on is,  az 5G telefonokat.  Veszik is, az uj modellek mind tudjak.
Sot, az USA, Kina, EU nagyvarosok nagyobb reszeben mar 5G van, es jol mukodik is.
,
2)Es nem sok ketseg van, Mo-on is, szerintem 1-2 ev mulva lesz 5G szolgaltato,  talan Tmobil eloszor,
dehat a tobbi is mar ebben spekulal, hogy tudnaa megfinanszoirozni az attereset. 
Hat ugy, hogy a free cash takaroja terheig felvesz egy jo nagy hitelt, es aztan majd 5-8  ev alatt megterul. Nagyjabol akkora penz kell az atallasra, mint amennyi a 4G kiepitesere kellett.
.
3)Igen am, de hogyan fogja ezt megcsinalni 4IG? 
Mert,  tudjuk, mar most megvan az evesen megtermelheto, 19MrdFt EBITDA helye,
 a 232Mrd adossag es kamatai kifizetesere. A kovetkezo 15 evben erre kell az osszes penz. OSSZES!
.
De ki  a banat fog 15 ev mulva 4G telefon-szolgaltatonal kitartani, ha masok mar 5G-t adnak? 
Hat igen, majd elmegy  mas mobiloshoz a mobilos ugyfel. Es persze atmagy a foldi vonallal is.
Summa summarum?
4IG nagy derrel-durral megvett jo dragan (15x EBITDA aron, ami elkepeszto draga onmagaban is)
 egy kifuto, oregecske technologiat. Hatalmas adossagert.
Es bele betonoztak magukat, mikozben masok mar egy fokozattal modernabbat epitenek.
.
Hajra, 4IG ! Innen szep nyerni, es meguszni a belefulladast . Hajra !
.
Placi82 2021. 12. 03. 13:42
Előzmény: #5345  pomperj
#5351
Boavista 2021. 12. 02. 15:02
Előzmény: #5345  pomperj
#5350
Az kimarad a képletedből, hogy a cég nem csak adósságot halmoz fel, hanem komoly cégeket is, amik értéket és tudást képviselnek! Ha valóban úgy szorulna a hurok a 4ig és JG. körül ahogyan felvázolod, amit én kétlek....ebben az esetben ne feledkezzünk meg arról sem, ahogy megvettek cégeket, üzletrészeket, úgy értékesíteni is tudnák, ami bevételt jelentene, és abból is fizethető az adósság ez esetben. Szerintem erre nem kerül sor.
tschi- 2021. 12. 02. 11:23
Előzmény: #5345  pomperj
#5349
Egy valamit ne felejts! A politikusok percemberek, max. 4 éves ciklusokban gondolkodnak és ez alatt pénzt akarnak keresni. Nem csak itthon, máshol is. Ha váltás lesz, az újak is pénzt akarnak keresni, ez a valóság. Ha van aki ezt a vágyat kielégíti, akkor azt nem fogják bántani. Csányi Sándor szokta mindig mondani: minden kormánnyal jóban kell lenni. 
Főleg, hogy a mostani ellenzéki oldalon az elmúlt időszakban nagy volt a szakmai kontraszelekció (sajnos a 12 év fidesz uralom ezt hozta). Gondolkodó kevés, érzelemből és indulatból cselekvő sok van.
Szóval ne írjuk le Jászait rögtön az elején. 
Szerintem egyébként a 4 év törlesztési türelmi időszak sem véletlenül alakult így. Persze a felfutáshoz kell az idő, hogy majd tudjon törleszteni a cég, de 4 év az pont egy választási ciklus is.
tschi- 2021. 12. 02. 11:13
Előzmény: #5346  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
#5348
Nincs mit :)
E-jegyrendszerben valóban egyszerűbb lett volna átvenni egy jól működő nyugati példát (nekem speciel a londoni tetszik), de nem ez lett az irányvonal. Uniós pénzből fejlesztik már hosszú évek óta, nem fogják kidobni. Egyébként amit kifejlesztettek, működőképes. A fejlesztőket pont ismerem (nem az ő hibájuk, hogy eddig húzódott).
Jászairól nem tudok nyilatkozni, de az Opus-Konzum más helyzet volt, nem ő szabta meg az irányt, nem biztos, hogy csak az ő felelőssége.
300 milliárdról nem álmodozok, de ha nyernék a lottón, tudnám hova fektetni. Rengeteg jó projektötlet hever a polcokon Magyarországon, amik ha nem magyarok találták volna ki, hanem pl. amerikaiak, akkor jópár világsiker lenne. De nincs hozzá tőke. Na ilyenbe fektetnék :)
tschi- 2021. 12. 02. 11:02
Előzmény: #5344  rice2
#5347
Igen, én is arra emlékeztem, hogy mindkét oldalnál jól fekszik. Nem véletlen, hogy kevesebbet piszkálják, mint Mészárost.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 12. 02. 10:58
Előzmény: #5343  tschi-
#5346
Koszonom, hogy valaszoltal! Ertem, hogy longban vagy es ez a narrativa megnyugtato, ezzel sokan vagyunk igy. Reagalok a ponjaidra:
1: fel ev alatt el kene erniuk, hogy a Digi be legyen olvasztva a cegbe es ezen kivul a legtobb allami ugyfelet ok szolgaljak ki. Szerintem ez nem lehetseges ilyen rovid ido alatt. De szerintem kormanyvalatas sem lesz, igy a politikai kockazat talan megse akkora gond, ha jobban belegondolok.
A tomegkozelkedesi jegyrendszerekre van megoldas, ha nem a lopas lenne a cel: megvenni egy jol mukodo rendszert kulfoldrol es kesz. Nem kene evekig fejleszteni, ugyanazokat a hibakat elkovetni, nem kerulne annyiba semmilyen idotavon. 
2: Jaszairol a opuskonzumos "elfelejtett" lockup ota nem gondolok semmi jot, de szerintem tobbsegben vannak azok a magyar kisbufik, akik szinten igy latjak. Nem jo manager, nem becsuletes, nem szavahiheto. A nagy hitelek kiutalasahoz szerintem nem a haveri viszony lenne a mervado, hanem a fundamentumok, penzugyek es a hiheto uzleti terv. De en konzervativan ertekelem a cegeket, lehet en nem latom eleg jonak a 4iG jovojet. Ha lenne folosleges 300 milliardod, hova fektetned? 4iG terveibe be merned tenni 20 evre? Milyen kamatot varnal el erte? 
pomperj
pomperj 2021. 12. 02. 10:58
Előzmény: #5343  tschi-
#5345
1)Kivalo valaszok. Kosz.
El lehet fogadni, hogy uj  kormany sem akar(hat)ja a 4IG mint szolgaltato, teljes  tonkretetelet.
De azt ketlem, hogy JG  maradhat vez.ig.  Mint fo reszvenyes igen, azt egy darabig, el tudjak fogadni.
De egyetlen miniszteriumban sem fogjak JG-t   targyalo partnernek elfogadni.
.
2)A 4IG problema lenyege tovabbra sem szemelyes.
Hanem a hatalmas adossag. AMi egy idozitett bomba. Tobb ertelemben is.
,
a)Most a Hu10Y kamat 4.5%, es keves ketseg van, hogy jovore eleri a 6%-ot. Aztan meg tobbet. 
Ha  a valos infla most 8-11%, akkor par ev mulva ott lesz a kamat is.
Ennek adossagszolgalatra hatalmas penz. Legfeljebb 20-30% eselyt adok, hogy ezt onmagaban, minden ellenseges hatas nelkul is, kepes lesz fizetni 3 evig.   A nem fizetes= csod.
,
b)Ha MNB adott tobb formaban 300Mrd-ot, nagy reszet 2.6% kotvenyben, akkor az a kotveny a 6% kamat idejen azonnal leertekelodik 300*(2.6/6) =130 Mrd-ra. 
Ezt a veszteseget az MNB konyvelese majdcsak kibirja.
,
De, egy uj MNB elnok ?  ki fogja talalni, hogyan tudja azt a bukast revanzsalni. 
Igen, egesz biztos, 100%-nak latom bukott valasztas utan, hogy lesz ellenseg,  es nem akarki.
.
Eleg konnyu olyan helyzetet tereteni, hogy 4IG ne tudjon fizetni egyszer kamatot, vagy  torlesztest. 
Az egyenerteku a 4IG bebuktatasaval, a kotveny felmondasaval,  es aztan a becsodolt  ceg reorganizaciojabol, 4IG csod utani  ujra eladasabol visszaszerezni az elbukott penzt.
.
3)Azt akarom mondani, hogy JG megbuktatasa es a reszveny-vagyonanak elvetele?
Az igen valoszinu onmagatol, az adossagbol is. DE,  egy ellenseges  kis rajatszassal egeszen biztos. 
.
Es a par ezer kisbefekteto penzenek elbukasa, nos, az 300Mrd nyero dijnal, kis  "jarulekos" veszteseg.
Majdcsak kompenzaljak oket, kegyelembol,  egy 30-50% visszafizetessel az uj  4IG  cegbol. 
Vagy  ahogy a tobbi bebukott cegnel. Sehogy.
.
rice2 2021. 12. 02. 10:54
Előzmény: #5343  tschi-
#5344

Annyit szeretnék hozzátenni,hogy Jászai régebben a baloldal embere volt. Ő volt Leisztinger Tamás jobbkeze. Volt 1 parlamenti szavazás amit mindenki megszavazott,(még a Fidesz is ellenzékben)amit Jászai
tárgyalt le mindenkivel,pedig akkor még fiatal versenyző volt.
tschi- 2021. 12. 02. 10:24
Előzmény: #5342  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
#5343
A saját véleményemet szívesen leírom.
1. kérdés: 
Szerintem mire kormányváltás lesz, addigra olyan pályára áll a cég, hogy mindegy ki lesz kormányon. Jászait egyébként jobban elfogadják a baloldalon, mint Mészárost, kevesebbet is van célkeresztben. Valószínűleg szakmai szempontok miatt. Nem politizálok, de a látszat kívülről ez. És vannak olyan területek, ahol a 4iG megkerülhetetlen lesz. Miskolcon nem véletlenül ők nyerték az e-jegyrendszer kivitelezését, ugyanis csak ők képesek jelenleg megcsinálni, az összes alvállalkozó aki ért a közlekedés informatikához nekik dolgozik már 1-2 éve. De ez csak egy terület.
2. kérdés:
Hogy kegyenc oligarcha-e vagy csak olyan üzletember, aki igyekszik kielégíteni a politika kívánalmait is, nem tudom. Nyilván nem működne a kötvényprogram, ha nem lennének jó kapcsolatai a mostani kormányhoz. Viszont szerintem ez sem fekete-fehér. Látszott, hogy az Orbán-kormány is sokáig a jól bejáratott német T-Systemes vonalat támogatta sokáig az informatikai területen. Az informatikai közbeszerzések nagyrésze ott csapódott le, a profitot pedig kivitte a német anyavállalat. Nekem úgy tűnik, hogy a BKK-s projekt megbicsaklásánál volt egy törés ebben az együttműködésben. Illetve a T-Systems-nek dolgozó magyar IT alvállalkozók közül is sokan elégedetlenek voltak, mert a németek kihasználták az erőfölényüket. Nyomott árakon dolgoztatták őket, a hasznot pedig a T rakta zsebre úgy, hogy közben nagy hozzáadott értéke nem volt. Nem fizettek időben, fél-egy éves fizetési idők voltak, szándékosan nem adták ki a teljesítésigazolásokat az elvégzett munka után, miközben a megrendelők már fizettek. Ezeknek a vállalkozásoknak a jelentős része most a 4iG-nek dolgozik, akiket megvettek, azokat kifizették, vagy részvénycserével tulajdonrészt kaptak, van aki bent ül az igazgatóságban is. Saját köreimből hallom, hogy a menedzsmentről és a cég szervezettségéről is elismerően beszélnek. Azaz volt úgymond a változás egybeesett a magyar vállalkozói érdekekkel is.
Én ezt így látom saját információk alapján. Lehet, hogy másnak más információi és meglátásai vannak.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 12. 02. 09:20
Előzmény: #5339  Matulapapa
#5342
Fel kell tenni a kovetkezo kerdeseket:
- Ha jovore kormanyvaltas lesz, ugyanugy tarthato a 4iG fejlesztesi terve?
- Ha nem egy kormany kegyenc oligarcha lenne a tulajdonos, kapott volna 300 milliard hitelt?
Engem komolyan erdekel, hogy hogy latjak a 4iG longosok ezeket a pontokat. Szamomra mindig riaszto, ha nem tisztan piaci korulmenyek kozott mukodik egy vallalat, de ez nyilvan egyeni beallitottsag kerdese. 
Tovabbra is a gigantikus adossag az, ami engem tavol tart es nem engedem a csaladi/barati penzeket se kozelebe, meg akkor se ha elmegy 2000-ig az arfolyam. Tul nagy a riziko szamomra. 
tschi- 2021. 12. 01. 23:37
Előzmény: #5340  Jesse_L
#5341
Figyelni kell a hasonlatokra mostanában: a cukor ára is emelkedik :D

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek