Topiknyitó: pomperj 2019. 03. 29. 14:03

OPUS es 4IG elemzesek  

OPUS daytrade.
Egyelore tovabbra is mukodik a varakozas. 15min charton egy klasszikus ABCDE oldalazo wave(iv) latszik formalodni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pejbrl.jpeg
++++++++++++++++++++++++++++++
A megelozo chart ez volt:
.
OPI daytrade.
A megelozo #23683 chart varakozas ez volt:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190328v00pu0cmk.jpeg
Nos, ehhez a varakozashoz kepest, szepen megcsinalta eddig amit kellett.
Szorgosan lejott eddig 430-ra.
Ra se hederitett arra sok ostobasagra, amit egyes kispajtasok azota beirtak ide, mint varakozast.
Meg eshet OPI 2-3 pontot, hogy keszen legyen (c of iv).
De aztan meg kell fordulnia, es 460 fele emelkedni, ha BULL alakzatot akarunk. 60 min chart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pjt9h8.jpeg
.
Amugy viszont, ha nem fordul meg es nem csinal ujabb topot, akkor 3 hullamos alakzat marad.
Akkor szamolni kell annak a kovetkezmenyeivel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Jesse_L
Jesse_L 2021. 11. 11. 17:33
#5260
Mester!
Hogy látod a 4IG sorsát? Múlt Pénteken belvettem a felhúzásba 870-875 között de ma kistoppolódtam 460-450ig.
Nincs mit tenni, csak távol maradni ettől a fideszes mocsoktól.
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 11. 07:18
Előzmény: #5257  pomperj
#5259
sztem az Alapítványoknak pont az a célja, hogy esetleges jövő tavaszi kormányváltás esetén, az olyan stratégiai cégek mint pl. a MOL, ne kerülhessenek külföldi kézbe, az állam tulajdonában lévő részvények eladásával. a jelenlegi ellenzék mindig is az állami és önkormányzati vagyon kijátszásával szerette tömni a zsebét közvetve (korrupció) vagy közvetlenül. (lásd: most pl. bp.-i városháza ügy...) 
szieszta 2021. 11. 11. 06:53
Előzmény: #5252  tschi-
#5258

A teslának azért annyi az ára, amiért a bitcoinnak. Divatég és nagyon jó marketinges irányításával. Itt musk miatt van ilyen ár, akinek többmillió követője van és azokat úgy manipulálja, ahogy akarja.
Ilyen a NER között egy sincs, sem lölö, sem mások.
Itt nem a hype hajtotta fel az árfolyamot, hanem a lopott vagyonból akartak részesülni a polgártársak.
pomperj
pomperj 2021. 11. 11. 06:36
Előzmény: #5256  fci.
#5257
Jo erv. A tapasztalat eddig valoban ezt tamasztja ala.
.
Egy ellenervem van, az MSZMP vagyonanak eltunese, pedig 32 ev alatt ok is gyujtottek rendesen.
Igaz, sokkal kevesebbet, mint az ujak 11 ev alatt.
,
 
Akkor a bukott part kapitalistava attert tagjai, es a hatalomra jutott uj csapat egyuttesen, ket oldalrol ugrottak ra a vagyonra. Minden elokeszulet nelkul spontan,  ugyvedi  trukkok tomegevel privatizaltak ki maguknak. Egy aktataskas doktor sokkal tobb penz tud ellopni, mint egy bankrablo a pisztollyal. 
.
Ket ev mulva  a hajdani vagyon ugy lefogyott, hogy a szekhazat se tudtak megtartani. 
A kulonbseg az, hogy most az Alapitvanyokkal gondos elokeszulet is van, hogy elprivatizaljak.
fci. 2021. 11. 11. 05:21
Előzmény: #5254  pomperj
#5256
Ezekben a cégekben a Fidesz vagyona van. Ha probléma lesz akkor majd a Magyar Állam túlárazva átveszi a vagyonelemeket így mentve meg a csődtől a NER cégeit. A Mátrai Erőmú esetében már megtette....
tschi- 2021. 11. 10. 23:15
Előzmény: #5254  pomperj
#5255
Az egész BÉTre hatással lesz szerintem. Jó meredek nyilat rajzoltál. A magyarok nyilaitól ments meg uram minket! :D
pomperj
pomperj 2021. 11. 10. 13:53
#5254
4IG tema.
A magyar macro helyzet sokat gyengult az utolso honapban.
A piac arra tippel, hogy MNB kamatemelesi  kenyszerbe kerul.
Ebben az esetben OPUS is, 4IG is, nehez helyzetbe zuhan. 
Tartalekok nincsenek a cegben, adossag viszont mar most sok.
Erosen ajanlom a felre allast megfontolni, akik nem akarnak nagyot bukni.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211110v02x708kz.jpeg
tschi- 2021. 11. 09. 12:31
Előzmény: #5252  tschi-
#5253
A mínuszoló szakmai érveket is írhatna :D De nyilván mindenkinek a saját egyéni megítélése...
tschi- 2021. 11. 09. 12:22
Előzmény: #5250  pomperj
#5252
1.) az ingatlan hosszú távon mindig jó befektetés, egyetértek veled :)
2.) A tárgyi eszköz növekmény kb. 5,3 millird Ft volt (záró állomány - nyitóállomány + értékcsökkenési leírás). Nem tudjuk pontosan melyik eszközt mikor aktiválták, de egy 5 éves leírási időszakkal kalkulálva kijön a féléves 500 millió Ft értékcsökkenési leírás többlet.
3.) A Goodwillról szándékosan nem írtam, mert nem eredményt befolyásoló tényező, egy 2018-as EU-s döntés alapján amortizálni sem lehet.
4.) Ahogyan korábban írtam, a cég agresszív finanszírozási politikát folytat. Gyorsan növekszik, ezért nagy mennyiségű idegen tőkét von be. Ezt hívjuk tőkeáttételnek. A nagykönyv szerint ez a befektetett tőke jövedelmezőségét javítja. Ez önmagában nem biztos, hogy gond, ha dinamikus növekedés van az IT piacon. Ha valami miatt hirtelen visszaesne a kereslet, akkor okozhatna problémát. Illetve az is lényeges, hogy mire fordítja az idegen tőkét. Ha tegyük fel a budapesti járdákat vásárolták volna meg, amikből 0 bevétel származik, viszont még költeni is kell rá, az egyértelműen bukta lenne. De itt jól működő cégeket vásároltak. A szolgáltatási volument emelő eszközöket vettek.
5.) Ez egy hirtelen növekvő társaság, nem biztos, hogy egy pillanatnyi állapotot tükröző EPS mutató alapján véleményt lehet mondani. Ez nem egy Pepsi, ami évtizedek óta működik, érett vállalat és aminek  jól összehasonlíthatóak az időszakos adatai. Erre írtam, hogy itt forecast-ok alapján lehet dönteni. (A Tesla miért ér 1200 USD-t? Kiváló mutatói vannak? 900-as árfolyamnál arról beszéltek, hogy össze fog omlani az árfolyam, erre tessék.)
6.) a negatív cash flow nem tudom hogyan jött ki, pozitív adózott eredménynél ránézésre sem tudom értelmezni.
7.) a cég pénzügyi helyzetét nem látom olyan borúlátóan, a rövid lejáratú kötelezettségekkel (23,8 mrd Ft) szemben 40 mrd Ft forgóeszköz áll (ebben 14 mrd Ft pénzeszköz, 13,4 mrd vevőkövetelés). Nem látok ebben csődhelyzetet.
Minden tiszteletem irányodba, de annál a kérdés megválaszolása összetettebb, mint amit leírtál.
rice2 2021. 11. 09. 12:03
Előzmény: #5250  pomperj
#5251
Pont az a gond,hogy hiányosak az infóid és csak a negatívumokat látod.
Egyébként a kötvény fix kamatozású és az infláció nem befolyásolja. Kamatfizetési teher nem növekedik,mint ahogy írod,hanem 2,73%-os fix,ami szerintem szinte ingyen van
"Kötvényaukciót tartott ma a 4iG:
  • a benyújtott összes ajánlat névértéken 15,45 milliárd forint volt,
  • végül a vállalat 15,64 milliárd forint forrást vont be,
  • a kötvények fix kamatozásúak és 10 éves futamidejűek,
  • az aukción 2,73 százalékos átlaghozam alakult ki."
pomperj
pomperj 2021. 11. 09. 11:02
Előzmény: #5249  tschi-
#5250
1)Az ingatlanja Remax, Tihany, haz keresessel megtalalhato,
es szerintem az jobb vetel mint a NAGY akvizitor, a 4IG vetele. Neked inkabb ajanlom a hazat.
.
2)A 4IG merleg , nos szerintem pocsek.
a)A targyi eszkoz 5.2Mrd, annak hogyan lett 500m korul az ertekcsokkenese, fel ev alatt?
b) AZ tiszta vicc, hogy a Goodwill 6.2Mrd mikozben a targyi eszkoz 5.2Mrd.
Mar ebbol is latszik, hogy csak igy lehetett az  eltulzott aru akviziciokat goodwill-ben elszamolni.
c)20Mrd-al nott a hosszutavu adossag, foleg kotveny. 
Most mar, 6.5% inflacional,  hamar meglesz a 6% (es folotti) kamatfizetesi teher, es az maris elvisz 2Mrd korul a profitbol. Nem sok marad, az EPS kimondodottan nagyot eshet iden.
d)a tevekenysegbol eredo cashflow negativ. A finanszorozasbol van, hogy  egyaltalan van penz.
e)Ha megjon a DIGI vetel kifizetese, es vele kb. 100Mrd ujabb adossag, az mar kozel 6% mellett, 6Mrd kamat. Az mar nemcsak elviszi az osszes profitot, de 2 ev alatt az egesz sajat toket is.
.
Roviden? A 4IG   rovidtavon, az erteke megindul a zero iranyba. Nem tudom, hogy lehet majd eletben  tartani.
Nincs olyan  arfolyam, aminel egy kalkulalo invesztor ebbe bele venne.
Egyetertek azzal, hogy majd meglatjuk.
tschi- 2021. 11. 08. 20:54
Előzmény: #5244  pomperj
#5249
Kedves pomperj! Nem állt szándékomban megbántani, csak érdekes volt látni részvényelemzések közepette egy ingatlanhirdetést.
Természetesen féléves beszámolót láttam, de jó ha nem kerülik el a figyelmünket a részletek sem (pl. a jelentés 11-12. oldalai). Ebből látható, hogy a féléves árbevétel 59,1%-kal magasabb a 2020 H1-nél, míg a működési költségek 61,7%-kal voltak magasabbak a a 2020 H1-nél. Azaz a bevétel és a költség is nagyságrendileg arányosan változott. Az alacsonyabb 2021 H1 eredmény okát tehát lejjebb kell keresni. Itt rögtön szembetűnik, hogy a legjelentősebb tényező az értékcsökkenési leírás 500 milliós növekménye. Ez szépen látszik a mérlegben is: jelentős tárgyi eszköz beruházások történtek.
Egy befektetésnek a vállalkozásfinanszírozási alapelvek szerint cash flow-ból kell megtérülnie, az értékcsökkenési leírás azonban nem cash flow tétel, mivel pénzkiadással nem jár. Így érdemes lenne kiemelned az EBITDA növekedését is az előző félévhez viszonyítva (+413,7 millió Ft, +30,4%). Ezekből az adatokból nem úgy látszik, hogy rosszul teljesítene a cég, sőt.
Hozzáteszem, hogy a cég időszaki eredménye jelentős szezonális ingadozást mutat, így a féléves eredmények összevetése nem feltétlenül vezet helyes megállapításra. A beruházások és cégfelvásárlások eredménye sem azonnal mutatkozik, jelentősebb időbeli elcsúszások lehetnek (minden beruházásnak van egy felfutási ideje, ami alatt a maximális eredményt el lehet érni, ezért nem lehet statikusan, egy adott időpontra koncentrálva gondolkodni). Itt nyilván sokat számítanak az elemzői forecast-ok, ezek alapján lehet becsülni, hogy mennyit fog érni a cég, ezek alapján tudod megmondani, hogy érdemes-e akár csak 2 Ft-ot is befektetned.
Szumma-szummárum: véleményem szerint igazán okosak csak az éves eredmény alapján leszünk. 
pomperj
pomperj 2021. 11. 08. 16:56
Előzmény: #5246  rice2
#5248
1)Dehogy en vezetek felre. 
lehet hogy van aki felre vezet, de az valaki mas.
Az interneten itt neztem:   
4IG.com  -  Befektetoknek - Penzugyi jelentesek -  A 4IG 2021 feleves jelentes - Letoltes - 4. oldal
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211108v02x6nkpa.jpeg
Meg egyszer megneztem, hatha tevedtem. Dehat ugyanazt latom.
.
2)Az, hogy tavaly volt osszesen 3.1Mrd profit, es most meg H1 alatt osszesen 0.49Mrd?
Raadasul a tavalyi H1 idejen 0.75Mrd volt, de iden H1 idejen leesett 0.49Mrd-ra? 
Ez profitban -36% CSOKKENES.
Ennel pocsekabb hirt nehez lenne mondani a mai befektetonek.
gassly65 2021. 11. 08. 14:23
Előzmény: #5246  rice2
#5247
előbb meg kell tanulnod kasmír szőnyegen peniszezni....
rice2 2021. 11. 08. 14:19
Előzmény: #5244  pomperj
#5246

Miért nem az éves profitot nézed?
Szándékosan vezetnéd félre a kicsiket.
Szerinted ebből az 5,2ft részvényenkénti nyereségből,hogy tudtak idén 22,5ft-ot,tavaly pedig 22ft osztalékot fizetni,úgy,hogy még hagytak akvikra is a nyereségből???
Várom válaszod,mert én is érteni szeretném.
Boavista 2021. 11. 08. 14:01
Előzmény: #5244  pomperj
#5245
Ismét vicces kedvedben vagy! Nyilván JG fogalmatlanul beleugrik az eladósodásba, hiszen "ezt tette a Tsys esetében is.... Egy IT céget ugye az egy részvényre jutó saját tőke alapján kell árazni...! 
pomperj
pomperj 2021. 11. 08. 13:53
Előzmény: #5242  tschi-
#5244
Igen.Van egy nagyvaradi ember, aki elado szerepben van, es  pontosan tudja mennyit er a DIGI.
Es megis, eladja.e
Szemben vele van egy vevo, JG, akinek semmi fogalma nincs rola, hogy mennyit er.
Csak remenye van, hogy majdcsak sokat er egyszer. DE nem is ert hozza, pedig a Telecom eleg komplika business. De nem habozik, es  csinal a vetellel azonos nagysagu adossagot. Mert nincs is ra penze. 
Adossgabol vesz. Ja, ugy konnyu, amig nem kell vissza  is fizetni.
Es aki megveszi 4IG reszvenyet, az arra tippel, hogy ENNEK a vevonek lesz szerencseje.
.
2)Bizonyra lattad a 4IG altal kiadott   2021 H1 jelenteset.
Abban, a legelso tablazat, meg a vege fele is, a merlegben ket szam van. Az a ket szam a fontos.
.
2A)Az egyik 5.2Ft,/reszveny, annyi volt reszvenyenkent a felev alatt megtermelt net profit
Szoval, ha arfolyam 900Ft, akkor 900/5.2= 173.
 Szoval varni kell 173 felevet, az ugy 86 ev, mire visszajon a penzed, amit betettel.
Es futod az osszes rizikot, ami 86 ev  alatt megtortenhet. 
Ha minden OKE volt, 86 ev mulva visszajott a 900Ft.
.
B) A masok 100Ft, egy reszvenyre juto sajat toke. AMit er a cegben  levo minden, egyutt.
Szoval, adsz egy 100Ft-os ertekert 900Ft vetlarat. 
Gratulalok. Igy szoktunk meggazdagodni. Kilencszer annyiert veszunk, mint amit er.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211108v02xvdg1.jpeg
Jesse_L
Jesse_L 2021. 11. 03. 13:32
Előzmény: #5240  pomperj
#5243
Hogy látod most a 4IG-ot? Teljesen leült a forgalom és csurdogál lefelé..
Így számomra egyelőre érdektelen.
tschi- 2021. 10. 27. 14:10
Előzmény: #5240  pomperj
#5242
Azt mondod, hogy a Digi helyett vegyenek inkább házat teniszpályával 1,5 millió euroért? :)))
rice2 2021. 10. 26. 15:18
Előzmény: #5240  pomperj
#5241

Még nem zárult le. Nincs hivatalos bejelentés:
 https://www.hwsw.hu/hirek/63824/digi-4ig-gvh-szandeknyilatkozat.html

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek