Topiknyitó: pomperj 2019. 03. 29. 14:03

OPUS es 4IG elemzesek  

OPUS daytrade.
Egyelore tovabbra is mukodik a varakozas. 15min charton egy klasszikus ABCDE oldalazo wave(iv) latszik formalodni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pejbrl.jpeg
++++++++++++++++++++++++++++++
A megelozo chart ez volt:
.
OPI daytrade.
A megelozo #23683 chart varakozas ez volt:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190328v00pu0cmk.jpeg
Nos, ehhez a varakozashoz kepest, szepen megcsinalta eddig amit kellett.
Szorgosan lejott eddig 430-ra.
Ra se hederitett arra sok ostobasagra, amit egyes kispajtasok azota beirtak ide, mint varakozast.
Meg eshet OPI 2-3 pontot, hogy keszen legyen (c of iv).
De aztan meg kell fordulnia, es 460 fele emelkedni, ha BULL alakzatot akarunk. 60 min chart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pjt9h8.jpeg
.
Amugy viszont, ha nem fordul meg es nem csinal ujabb topot, akkor 3 hullamos alakzat marad.
Akkor szamolni kell annak a kovetkezmenyeivel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Down
Down 2019. 08. 27. 12:10
Előzmény: #1499  Törölt felhasználó
#1500
Ne írd le a mai időket se!
Törölt felhasználó 2019. 08. 27. 12:02
#1499
Akik már láttak egyet s mást a bét-en, azok még emlékezhetnek az RFV, alias E-Star, majd legújabb nevén Enefi felemelkedésére majd csúfos bukására. 
 
Még a leánykori RFV nevén volt az opihoz hasonló szép, kettős duplacsúcsa 12.000 Ft/részvény környékén, hogy onnan aztán korrekció nélkül egészen 100 ft alá essen. 
 
Azok voltak a csodás tolvaj idők!!...:)))
HoStrucc
HoStrucc 2019. 08. 27. 11:59
Előzmény: #1497  pomperj
#1498
Konyv szerinti értéknél miért számolsz csak a fuzio előtti opuseval? 
pomperj
pomperj 2019. 08. 27. 11:43
Előzmény: #1496  -bubu-
#1497
Igen, ez a 400-as alulrol visszateszt nagyon gyenge volt, idoben is nagyon rovid.
Arra szamitottunk, hogy a 400 leszakadasa utan begyorsul lefele.
.
De hogy praktikusan alig birt korrigalni a szakadas utan?
 Az nagyon medves uzenet.
Kerekperec? Aranytalanul kis korrekcio volt, nem illik bele a vart hullamstrukturaba az, amit latok. Rosszabb.
Szoval, lehet hogy a korabbi minute fokozatu szamozasom rossz, 
es itt valami mas van, pl. extended (iii) hullam.
Ha igy van,  akkor sajnos  folyamatosan gyors eses is kialakulhat innen. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190827v00qfukqx.jpeg
.
Hosszabb  tavon meg mindig ez a valoszinu 2-4 ev tavlatban
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190815v00qul5pr.jpeg
-bubu-
-bubu- 2019. 08. 27. 11:21
Előzmény: #1401  -bubu-
#1496
Essence
Essence 2019. 08. 27. 09:45
Előzmény: #1492  Down
#1495
Értem az érved, persze.
De a politikai bónusz szinte teljesen kiárazódott, pedig megvan még a politikai hátszél!
És félhetünk a profitabilitástól, jogosan, de szerintem az erősen közbeszerzés alapú tevékenységnél még nem áll fönn profit warning vagy növekedési risk. (persze azt is tudjuk, a profitot, ha szép is lesz, eltüntethetö a cégeredményböl)
Szóval akkor is meglepett ez az árfolyam-alakulás. (up is, de a down is) 
Ha visszamennék az idöben, valószínü akkori helyzetben újra benézem.
De persze megengedem, hogy a piacnak legyen igaza! :)
Essence
Essence 2019. 08. 27. 09:35
Előzmény: #1491  jamukha
#1494
CIG - OPUS: persze, igen, van olyan időtáv, ahol hasonlóan mozogtak, pl. idén április óta, vagy kis túlzással 2019 eleje óta. És igen, az idei teljesítményükben nincs olyan nagy különbség. 
De kizoomolva: CIG 2019. április óta csorog le, OPUS meg 2018. április óta. Hosszabb távon látszik a más viselkedés.
De pl. Appenin chart is mennyivel csúnyább, mint a BIF. 
És a sokat megénekelt OPUS vs BUX.
marslako2
marslako2 2019. 08. 27. 09:34
Előzmény: #1472  pomperj
#1493
Köszönöm mester.
Down
Down 2019. 08. 27. 08:17
Előzmény: #1489  Essence
#1492
Azért árazódott ki, mert brutál módon elszaladt a kutya. Plusz a rózsás helyzet fokozatosan kezd árnyulni. Már írtam, hogy nem elég sok céget bepakolni egybe és minden okés lesz. Ahhoz komoly szakemberek kellenek. Nem a stróman újonc lánya.
jamukha
jamukha 2019. 08. 27. 06:32
Előzmény: #1489  Essence
#1491

Alig inogtak?
CIG?
Törölt felhasználó 2019. 08. 26. 22:33
Előzmény: #1485  Törölt felhasználó
#1490
Amint ezt kiderítetted tudasd velünk. 
Sok embert érdekel. 
Essence
Essence 2019. 08. 26. 22:33
Előzmény: #1463  pomperj
#1489
Itt vagyok pomperj, megszólítottál!
Tavaszig szerettem a papírt, most se hiszem, hogy irracionálisan, de mindig long szemlélettel.
Kb. májusban megingott a hit. Onnantól néző lettem, se árfolyam fel-, se lebeszélő.
Azóta kiábrándulás, felismerés (nehéz, ha az ember szerelmes...). Múlt héten kitáraztam. Nemrég írtam máshol. 
Egyet nem értek továbbra sem; a politikai felár, ami beépült a hegymenetben, és aminek a léte azért indokolt, az hogy tudott ennyire gyorsan, teljesen kiárazódni? Amikor más független, vagy külpiaci vagy NER instrumentumok alig inogtak meg, de OPUS... (értem hogy buborék, de miért pukkadt ki ennyivel előbb, ha a kiváltó hatás?)
Vontam le tanulságokat.
Templeton
Templeton 2019. 08. 26. 22:28
Előzmény: #1483  pomperj
#1488
Ez itt a lenyeg.....Fundasan ertekelheto info nagyon keves all rendelkezesre, erdemi elorejelzest kesziteni nem igen lehet. Ami fundas jellegu informacio rendelkezesre all, arrol meg jobb nem is beszelni. Es akkor meg nem is vettuk figyelembe a legnagyobb rizikofaktort: mi tortenik, ha a nagypolitika, vagy maga a menedzsment is "kiszeretett" az Opus-sztoribol es az epitsunk nemzeti giga-holdingot tervbol? Ma mar senki sem szamol azzal, hogy bank, vagy telekom ceg erkezik az Opusba, meg akkor sem, ha a tulajdonosi kor ilyen erdekeltsegeket szerezne....Mi van abban az esetben, ha a fo tulajdonosi kornek nincs komolyabb novekedsei terve a holdinggal, elegendo a jelenlegi szint fenntartasa, ill. mas modon kivanjak folytatni az eredeti tokefelhalmozast.
Es arrol sem beszeltunk, hogy milyen szemelyi folyamatok zajlanak a menedzsmentben....
Es ami nagyon fontos....valoszinuleg a tulajdonosi korben is sokakat megreszegitett az elmult par ev tozsdei rallija, a forro toke uj lehetoseget keresne, kerdes, hogy lesz-e meg 2-3 hasonlo alkalom/lehetoseg krealva a kovetkezo idoszakban.
Masfelol meg a TA alapu speka felfutasok egyre nehezebben lesznek lekereskedhetoek, mert mivel mindenki erre keszul, egyre hamarabb kifulladnak az emelkedesek, es meg a TA altal indokolhato szinteket sem erik majd el a felfele hullamok. Ahhoz, hogy pl 600 fole lenduljon, 700-800-ra kene rovid tavon varnia a piacnak, egy 800-as szinthez meg 1000 feletti piaci varakozas kellene...
Törölt felhasználó 2019. 08. 26. 22:11
Előzmény: #1486  Wuff
#1487

Ok, de a jogászok mit mondanak? pl a SEC-et érdekelheti-e a többségi tulajdonosok és a döntéshozók kapcsolata? A befektetési alapokon keresztül illetékes-e? Ha igen, akkor lesz csak igazán érdekes a helyzet...
Wuff
Wuff 2019. 08. 26. 21:49
Előzmény: #1485  Törölt felhasználó
#1486
Így esélytelen. Nem akarok tippet adni, de ha szálka akarsz lenni a szemükben, akkor szerezz pár sorstársat és Quaestor mintára szervezz tüntetést az Andrássy 59. elé, médiajelenléttel, lehetőleg még a választások előtt :D
Akkor is röhögni fognak, de a Főnök lehet, hogy megráncolja a szemöldökét.
Törölt felhasználó 2019. 08. 26. 21:34
#1485
Sziasztok! 
Eddig csak egyszerű rv tulajdonosként szórakozva olvasgattam az Opus fórumokat, de most a segítségetek kérem. 
Beszélt-e  valamelyikőtök ügyvéddel arról, hogy az Opus vezetők nyilatkozatai, BÉT közzétételek , ígéretek és a valóság közti eltérés mennyire felel meg a hatályos jogszabályoknak? 
HoStrucc
HoStrucc 2019. 08. 26. 21:10
Előzmény: #1483  pomperj
#1484
Pompi mint megszolitott feléneklo mire szeretnél tőlem kinyilatkoztatást? Ha párbeszédre se méltatsz akkor csak trollkodsz a nevem el? Mondom, hajlandó vagyok normális eszmecserét folytatni ha van miről. Hajrá! ;) 
pomperj
pomperj 2019. 08. 26. 21:06
Előzmény: #1479  Templeton
#1483

Abszolut egyetertek.
De OPI-rol fundasan most szinte zero az ertekelheto informacio.
Sum of the parts alapon  nezve uzletenkenti bontashoz es trendekhez, projekciokhoz semmi nincs.  Az anyagjelleggu raforditas 66%, a merleg foosszeg 1000% novekedessel kombinalva ? ezzel a tennyel most vegkepp nem projektalhato pl.  koltsegek 2/3 resze. 
A bevetelek? Meg azt sem tudjuk, melyik sajto-cikk igaz, melyik nem.
.
Meg a legnagyobb 6, a konglomeratumban dominans 6 cegrol, azok allapotarol, stb.  nem tudjuk a lenyeget sem. Ami pl. a MtraiEromuvol a sajtoban megjelent? Abbol ertekelhetetlen a ceg allapota.
Legyunk realisak:  nincs ujabb fundas info az eves jelentes, Apr. ota.  Az mar 4 honapja volt.
Es ezt figyelembe veve,  meg az sem biztos, hogy valos cel az atlathatosag.

.
Szerintem a jovo eves jelentesig, ami 2020.Aprilis vege, praktikusan nem erdemes fundas informaciokat elemezni. Viszont addig az arfolyam akarhova is mehet. 
.
Down
Down 2019. 08. 26. 20:57
Előzmény: #1480  Wuff
#1482
Ez korrekt.
Down
Down 2019. 08. 26. 20:55
Előzmény: #1478  kardos74
#1481
Ezt sose értettem. Belevenni akkor kell, amikor megbízható jelek vannak a fordulásra. Eddig ilyen nem volt, csak heves felszúrások. Azok semmit nem jelentenek (max korrekcióra jók). Persze tudom, a legtöbben az első százalékokat is meg akarják fogni. Ehelyett belecsúsznak sok mínuszba. Hosszútávú befektető lettél.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek