Topiknyitó: Pluto13 2019. 03. 19. 10:43

Delta Szekta  

Ezt a fórumot azért hoztam létre hogy a régi Estmédiások tudjanak beszélgetni trollmentesen.
Nem felbeszélő fórum,de sok régi tagunk visszavonult a lebeszélő trollok miatt.
Előre szólok aki trollkodik vagy siránkozik az válasszon másik topikot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 15:11
Előzmény: #57039  DocJericho76
#57040
+
Szép!
8. Utas a ………….?
DocJericho76
DocJericho76 2021. 10. 31. 14:53
#57039
Drága barátaim!
Pár saját vélemény :
1. A Delta tulajok, vezetők nyomon követik a fórumot. Minden üzenet ami ide kikerül az célba ér. Saját szememmel láttam egyik közgyűlésen Deltás tulaj kezében a telefont rajta a pf fórumot. Láttátok ti is hogy ha valami észrevétel volt itt BÉT közlemény hibája kapcsán azt gyorsba javították. 
2.
Igazatok van, hogy 2019 ben ment minden fórumon a tipp adás hogy Delta nagyon jó lesz, sőt jobb lesz mint 4ig volt. Többek között ezért vettem bele én is komoly pakkal. 
3.
Nem törvényszerű hogy mindenki ismerjen mindenkit. De, aki komoly pakkot vett és ragadt be, mint én pl, az létkérdes hogy megtudjam kikkel együtt és miben ragadtunk be. Sajnos nem tehetem meg hogy kidobjam a fenébe féláron mert a gyereknek szánt lakás ára van benne. Van az a szint ahol végig kell játszani a játékot. Erre a közgyűlés nagyon jó hely mert máshol hol ismerkedhetsz meg sorstársakkal. 
4.
Részvény könyv. Sokszor csak emiatt megyek. Érdekel a struktúrája, kinek mennyi részvénye van. Hogy áll össze a 4000 tulajdonos aránya. Zajlik e koncentráció vagy más folyamat, stb stb. Ezek azért kellenek hogy a következő pár hónapban is legyen mibe kapaszkodni. És igen, legyen mire várni. Hányingerem van már a várakozás szótól de nincs mozgástér sajnos bizonyos szint felett. 
5.
Egyik közgyűlés után beszélgettünk és nem tudom ki mondta már hogy mire várunk árfolyam emelkedést amikor nincsenek helyükön a részvények. Senki nem fog pénzt beletolni azért hogy nekünk jobb kedvünk legyen. Viszont ha minden a helyén lesz akkor pénz kérdése csak hogy oda legyen pakolva az árfolyam ahova akarják. 
6.
Hiszem azt amit Janika is elmondott a közgyűlés után hogy 2019 ben bizonyos célokkal neki indult Delta a BÉT nek de azt kívülről keresztül húzták. Én konkrétan Telenort vártam valamilyen kapcsolódási formában de azt ugye viszi 4ig. Én nem lennék pesszimista. Ha újra is kellett gondolni a Delta sztorit menet közben hiszem azt hogy van kifutása a történetnek. 
7.
Izgalmas volt számomra a Fővárosi önkormányzat magatartása. Úgy gondolom hogy a Delta több jelét adta annak hogy jól fekszik a jelenlegi kormányzatnál illetve NER körökben. Inkább hiszem azt hogy sülni fog a sztori mint hogy nem. 
8.
Izgalmas a vezérigazgatói tisztség. Egyszemélyi vezetői poszt, a Delta leendő arca. Hajcsár kell ide aki a több száz Mrd Ft potenciális megrendelésből hozzá az 5% körüli EBITDA értéket. 
9.
A választás mint deadline kényszer. 
Ha valóban NER célok vannak deltával akkor a választás most kockázati tényező. Alapvető döntéseket addig meg kell hozni, aminek lehet árfolyam felhajtó hatása. 
10.
Tévedtünk ahogy Janika írta és lesz egy középszerű infó cég. 
Ez is benne van. Ez különösen akkor lehet veszély ha 2022 ben sem történik semmi érdemleges a céggel. Akkor valszeg Delta befektetők maradtunk egy időre. Most én személy szerint ennek kockázatát kisebbnek tartom de sajnos egy lehetséges forgatókönyv ez is. 
11.
Írtátok - talán Akta kolléga - hogy izgalmas időszak jön sok meglepetéssel. Azt gondolom hogy ez a hibernált állapothoz képest minden jobb... 
Pár hónap múlva sokkal okosabbak leszünk kinek volt igaza. Matek alapján február körül jöhet vissza a 125 m db részvény. 
Onnantól tényleg elő kell állni a farbával. Hova futhat ki a Delta. Azért itt vannak közép európai álmok célok, okosváros, 5g ipar stb stb. Végre tudjuk már meg mi van a Vodafone együttműködéssel ami jobb lesz mint ha a Telenor jött volna (mondták bocs nem én találtam ki). 
Szóval én erre várok megint. És mint írtam hányingerem van már a várakozás szótól de nincs mit tennem, tennünk. 
Szurkolni tudok hogy érjen révbe a Delta sztori. 
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 10. 31. 14:50
#57038
En jovohet szerdan jelentem fel bakait hogy nem jelentette hogy 5% fole kerult ha addig nem jon jelentes.Es ha mar nincsenek nala a papirok azt is jelentenie kellett volna ugyan ugy szoval igyis ugyis szabalyt szegett.
Vakon_bizva 2021. 10. 31. 14:13
Előzmény: #57034  janika04
#57037
Erre van valami határidő? Meddig kell betolteni?
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 14:01
Előzmény: #57023  Törölt felhasználó
#57036
Ha majd az eladásról jön egy visszaigazolo eamil Marcelnek egyből megy egy behívó, szerintem nem én egydul szeretnek majd fizetni neki az igazság rendezéséért! 🧑🏿‍🦲
seniortrader 2021. 10. 31. 13:28
Előzmény: #57034  janika04
#57035
számolja össze valaki, hogy az elmúlt 2 évben hány dologban lehetett bizakodni...  
te figyu, szerintem az ide irogatók 99%-a nem tudja manopi vagy vaculak polgári nevét.  mit tudtak volna akkor megnézni a könyvben?  
janika04
janika04 2021. 10. 31. 12:37
Előzmény: #57033  Törölt felhasználó
#57034
Pontosan erről van szó! Bizakodni még lehet vezwrigszgato szemelye lehet esetleg iránymutató. 
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 12:33
Előzmény: #57032  janika04
#57033
Lehet, de sok szálon és pletyka szinten főleg eleinte mást sugalltak, állítottak magukról nagyon mást, aztán annak kell örülni jelenleg h valahogy a részvények bevezetődnek, nem erről volt szó. Na most mit lehet tenni vagy eladod hetvenen, de nem lehet azt sem, még ezt sem, mert nincs forgalom vagy nem, ez a siralmas jelen ami a múltból következik vagy valahogy tartod aztán vagy lesz csoda vagy nem, ide jutottunk h szinte csoda kéne vagy az van amit te írsz, de akkor a bazi inflációt is alapul véve nagyon megszívtuk, mire csak visszajön a pénzünk valós értéken.
janika04
janika04 2021. 10. 31. 12:14
Előzmény: #57031  Törölt felhasználó
#57032
Ebben egyetértek most teljesen. Én egy forgatókönyvet elképzelhetőnek tartok még: Mi van akkor, ha a korábbi mesterterv nem sikerült, viszont nincs hová hátrlálni. Itt a delta  a tőzsdén. Behozzák a DGH újabb leányát. Magyarul: mi van akkor ha ennyi volt a story és kész? Van egy IT cég, mint pl a Kulcssoft. Sem nem nagy, sem nem kicsi, de működik, termel és osztit fizet! Nincs nagy növekedési potenciál, de nem átverés (mint a Nutex pl). Lehet, hogy az egész cég csak ennyi.
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 11:56
#57031
Előremutató, valós és nagyon jelentős bejelentések kellenének, kellettek volna eddig is, már tegnap is késő lett volna, amíg ilyenek nincsenek reménytelen helyzetben vagyunk, és ahogy egyre telik az idő egyre reménytelenebben...(ez sztem mindennek a lényege) Aztán helyzetéhez, részvényeihez mérten mindenki úgy küzd meg ezzel ahogy tud, egyre nehezebben vagy sehogy, lásd salt1 pl Ez a jövő, a múlt pedig az h ki a hibás, kiknek a hibájából alakult ki ez a siralmas jelen és 100 kérdőjeles jövő...
janika04
janika04 2021. 10. 31. 11:43
Előzmény: #57029  evanani
#57030
Mondhatjuk nem. Ugyanakkor azt is mondhatjuk, hogy Te sem értetted meg az én mondanivalómat!
evanani
evanani 2021. 10. 31. 11:39
Előzmény: #57028  janika04
#57029
Na látom nem értetted a mondandóm lényegét.
janika04
janika04 2021. 10. 31. 11:24
Előzmény: #57027  evanani
#57028

Na figyi szaktársak! Lehet itt méltatlankodni. Ott volt a könyv egy számítógépen kirakva. Bárki odaülhetett megnézni. Akár  Vaculakot, akár Manopit, akár Kadosát, vagy Berkit, vagy Bakait, vagy akire kíváncsiak voltatok. Megnéztétek? Szerintem nem.
Amúgy megkérdeztem, hogy miként sikerült ilyen eredményt összehozni! Ha érdekel, kérd ki a jegyzőkönyvet. Ami abban van az maszlag. A kérdés feltettem jegyzőkönyvön kívül is! A választ pontosan tudja minden olyan részvényes, aki ért, hogy miért történik a 125m db rv bevonás, és az ismételt tőkeemelés.
Mi bármit csinálunk, úgyis az lesz, amit előre megírtak! De az nem járja, hogy itt óberkodtok, akár sokmilliós a befektetésetek, akár nem, de nem jöttök el egy kgy-re sem ahol elmondhatnátok hogy nem vagytok megelégedve a látottakkal!
evanani
evanani 2021. 10. 31. 11:15
Előzmény: #57024  janika04
#57027
Na figyi Janika! 
Minden tiszteletem a tied,meg azoké akik ott voltak de...  
Ha én egyszer is elmennék akkor engem onnan kivezetnének... 
De el se akarok menni,semmi értelme,sőt,okádok az egész mocskos tetves hazug,időhúzó bagázstól. 
Te ott voltál,gondolom tettél fel kérdéseket,és?? 
Soha semmivel nem leszünk előbbre,konkrét dolgot nem mondanak. 
Szép környezet,okos vezetősèg,tisztelettudó ig tagok,ahogy írjátok,de közben meg kinevetnek minket. 
Én ebből nem kérek,értelmetlen,álszent,az egész kgy..... 
Remélem érted mit akarok mondani.
Sampipi2
Sampipi2 2021. 10. 31. 11:01
Előzmény: #57024  janika04
#57026
Miert pont bele allsz? Irt valamit ami nem igaz? 
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 10:56
Előzmény: #57024  janika04
#57025
mi csak egyszer indulunk el, de azt emlegetni fogják.                                                                                                                                  Te se kérdezted meg h mire ez a elképesztően durva időhúzás? Miért hazudták a 210-et, mi ez a 210 mikor 70 van, mióta ők vannak miért esik az árfolyam? és miért nem volt még egy épkézláb előremutató bejelentésük mióta tőzsdére jöttek? Miért érthetetlen és zavaros minden ami tőlük jön? Csak párat írtam. A nyereséget kérdezted, de az most lényegtelen, mert a kérdések amiket írtam eleve lehetetlenné teszik a nyereséget vagyis a lényeg jelenleg azok között a kérdések között van, amiket csak úgy hasra csapva leírtam.
janika04
janika04 2021. 10. 31. 10:39
Előzmény: #57016  Kovilacika
#57024
Nem láttalak pénteken! És a többieket sem. Betegek voltatok? Itt lehet vigéckedni, de a kgyn arccal és névvel kell vállalnia magát az embernek! Há' merre vótatok?
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 10:07
#57023
Egyszer majd megelégeljük ám, sokan ismerjük egymást aztán majd közösen összefogva visszaadjuk, úgy és annyit amennyit érdemelnek a sok jóért cserébe.....Hajrá Delta!!!!
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 10:03
Előzmény: #57021  Törölt felhasználó
#57022
:) :)
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 10:01
Előzmény: #57019  Törölt felhasználó
#57021
Te ismersz engem? :)

Topik gazda

Pluto13
Pluto13
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek