Topiknyitó: _Macika_ 2019. 03. 08. 17:28

Csillagászat - Irány az űr csodálatos világa!  

Csillagászat - Irány az űr csodálatos világa!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
producer1 2020. 07. 02. 13:38
Törölt hozzászólás
#100
sanka 2020. 07. 02. 12:14
Előzmény: #95  _Macika_
#99
Vagy csak mi gondoljuk, hogy van.
Phylaxa 2020. 07. 02. 12:09
Előzmény: #92  gombócból_is_sok
#98
Akkor leírom egyszerűbben még egyszer: Tehát amíg nem állítottunk Föld körüli pályára semmit, addig a Napunk által kibocsájtott minden hullám, ami át tudott haladni a mágneses védelmen, egyenletesen érte el a felszínünket. Azóta mindenen törik, visszaverődik, amit az útjába állítottunk és ott maradt, akár szemétként is. Arra az egyszerű tényre akartam felhívni a figyelmet, hogy halvány fingunk sincs arról, milyen arányban és miként befolyásolja mindez a légkörünket és a felszínt. Engem az "elhanyagolható és elenyésző" kifejezések nem érdekelnek. A "nem tudjuk"-ot elfogadom, ha nem tudják pontosan meghatározni. Ennyi.  
_Macika_
_Macika_ 2020. 07. 02. 10:54
#97
A NASA munkatársai több mint egy évtizeden át óránként készítettek egy-egy nagy felbontású fotót a Napról, amiből mostanra összeállt egy 425 millió képkocából álló, egyórás film:
.
https://www.youtube.com/watch?v=l3QQQu7QLoM&feature=emb_logo
.
A 2010 júniusától idén júniusig tartó projektben 20 millió gigabájtnyi képet rögzítettek, felölelve egy teljes napciklust. Így figyelemmel követhetők különböző a naptevékenységi jelenségek, például a napfoltok megjelenése, vagy a napkitörések. 
A 61 perces videóban minden másodperc egy-egy napot mutat be, az aláfestő zenét pedig Lars Leonhard német zeneszerző erre a célra komponált „Solar Observe” című műve adja.
Tagore
Tagore 2020. 06. 24. 10:05
Előzmény: #95  _Macika_
#96
Még néhány hónap --- egy év --- a bizonyosságig....Reméljük kijön valami érdekes.
szieszta 2020. 05. 25. 18:09
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Ha jól tudom, aminek nem megfelelő a sebessége, az vagy "elszökik", vagy visszazuhan, így van valamilyen szintű öntisztulás is.
Törölt felhasználó 2020. 05. 25. 17:11
Előzmény: #92  gombócból_is_sok
#93
az már igaz, hogy a dolgokat mindig a helyes nézőpontból kell(ene) értelmezni...:)... ezért is írtam a - valahol már most is felénk közelítő - 5 kilós kőzetmeteorit(ok)ról és a (várhatóan) több tízezernyi, egyenként 227 kilós műholdról azt, amit írtam... ;)
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 25. 16:42
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#92

"A linkbeli ábrán az eddig keletkezett űrszemét sűrűségét és elhelyezkedését láthatod"
 
Na igen, csak minden pötty akkora mint a néhai Nagy-Magyarország, miközben jóformán az is a nyilvántartott űrszemét közé tartozik ha Valerij Kubaszov 1985-ben a Szojuz tehercsajka burkolatát kalapálta helyre az űrsétán és hadonászás közben elrepült az ácsceruzája. Aztán meg jön a filax vagy más kolléga aki nem gondol ebbe bele aztán elkezdi azt hinni hogy ide már nem tud majd besütni a nap, mert cashnek vette a pontok méretét.
Phylaxa 2020. 05. 25. 16:10
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
Na az ott keletkezett lyukon keresztül megpillanthatjuk majd a Napot és a Földet érő körlapon pedig ismét kizöldül a természet! Na jó abbahagyom! Sziasztok! :)
Törölt felhasználó 2020. 05. 25. 15:48
Előzmény: #89  szieszta
#90
A linkbeli ábrán az eddig keletkezett űrszemét sűrűségét és elhelyezkedését láthatod... mindezek mellé jönnek még az ábrán nem jelölt (működő) műholdak... nos tételezzünk fel egy olyan szituációt, amikor néhány év (vagy évtized) múlva egy kb. 3-5 kg közötti tömegű kósza kőzetmeteorit (és nem pormeteorit mint az augusztusi Perseidák!) hegyesszöget bezáró pályáról érkezve mintegy 10-40 km/sec sebességgel eltalál egy 227 kg egyedi tömegű, Elon Musk-féle Starlink szatellitet és azt 3-4 darabra szakítva (vagy akár egy darabban odébblökve de közben irányíthatatlanná téve) szétszórja az addigra már több ezer vagy tízezer darabra rúgó műholdraj pályája mentén... 
szieszta 2020. 05. 25. 15:15
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Azért ott jó nagy tér áll a rendelkezésre, de az tény, hogy sűrűsödik a helyzet. Szerintem minden egyes műholdat tudnak irányítani, amit nem, az meg az űrszemét.
Törölt felhasználó 2020. 05. 25. 14:04
#88
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 25. 13:51
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#87
Hát kapaszkodj nagyon erősen a hardveredbe, bizony lejön az, akkor is ha nem hívják.
Tagore
Tagore 2020. 05. 25. 13:41
Előzmény: #85  Phylaxa
#86
:) ....nem is azzal lehet baj ----- a rossz következtetés a legveszélyesebb...... :(
Phylaxa 2020. 05. 25. 13:16
Előzmény: #78  Tagore
#85
Ok, legyen igazad! Csak elgondolkodtam.
Tagore
Tagore 2020. 05. 25. 13:16
Előzmény: #83  rbbj11
#84
....egy röpke pillanatra megpróbáltam ráhúzni az elképzelést a magyar politikai helyzetre-----az utolsó mondatnál felébredtem........
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 25. 13:06
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#83
Szerintem kiveszett / hiányzik belöled a hit a jóban. Ez az új kádári országberendezkedés persze ezt csinálja a legtöbb földivel...De nem, nem mindenhol létezik csak ez a berendezkedés... aki 12 évesen saját programot ud eladni, az nem középszerü programozó. Pláne ha emelett szerez ettöl két teljesen eltérö területen diplomát. Aztán megunva a túl sok sallangot tartalmazó egyetemi képzést autodidakta módon repülögép mérnökséget tanul. 
Neked ez csak egy agent. Szerencsére a világ és az emberek nagy részének a szemében inkább egy új Edison és H. Ford. Egyébként pont Ford volt híres arról, hogy megfelelö emberekkel vette körül magát, és azt mondta, a sikerének nagyobb részt ez a kulcsa. Teljesen egyértelmü, hogy a legnagyobb zseninek és a legnagyobb látnoknak is szüksége van más tehetséges emberek megfogására és egy közös együttmüködésre bírásra. Ez elemi követelmény, föleg ha nem elméleti tudós valaki. De ehhez semmiféle láthatatlan kéz nem kell mögötte legyen ;) Az megint más kérdés, hogy az ilyen karizmatikus emeberekre és a felépített birodalmára rá akarnak telepedni nagyon hamar a potyautasok, a vezetö politikai-gazdasági elit stb.
Tagore
Tagore 2020. 05. 25. 13:03
Előzmény: #80  szieszta
#82
Ebben a formában érvényes lehet a földi bioszféra minden tagjára-----külön-külön.......
Viszont nem véletlen, hogy nem élünk külön-külön......kezdve a legegyszerűbbtől.......
Törölt felhasználó 2020. 05. 25. 12:57
Előzmény: #79  rbbj11
#81
Háát nem tudom... :))... én csak annyit tudok, hogy ha valaki elég "ügyes" bárhol a világon, akkor teszem azt elég ha pld. gázszerelő végzettsége van, mert azzal is lehet egy 10-20milliós ország leggazdagabb embere... ráadásul meglehetősen gyors tempóban.... Mr Musk nyilván nem ügyetlen fiú már saját jogán sem... de a promóterei nagységrendekkel ügyesebbek nála.
 
;))

Topik gazda

_Macika_
_Macika_
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek