Topiknyitó: _Macika_ 2019. 03. 08. 17:28

Csillagászat - Irány az űr csodálatos világa!  

Csillagászat - Irány az űr csodálatos világa!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2020. 05. 25. 12:53
Előzmény: #78  Tagore
#80
Az egyik tanárom azt mondta, hogy az emberiséget úgy képzeljük el a Földön, mint az osztályban lévő földgömbre, egy nap alatt ráhulló por. Ha jól belegondolunk, elméletileg az összes ember elférne Bács-Kiskun megyénkben, ha 1 négyzetmétert kapna.
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 25. 12:45
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#79
Közepesen ügyes szoftverfejlesztö? :OO Te olvastasd az életrajzát? Hosszabb, komolyabb interjút hallgattál vele valaha? Egyébként a szoftver a mellékvágány szinte...mérnök, repülömérnök autodidakta módon (persze ha nincs róla egyetemi papír, kételkedhetsz benne, és viszont az egyetemi képzéseket nem sokra tartom...ha újrakezdhetném, egy évet se töltenék egyetemen, csak autodidakta módon csinálnám én is), és fizika volt közgáz mellett a fajsúlyos egyetemi tanulmánya....
https://www.biography.com/business-figure/elon-musk
https://www.portfolio.hu/uzlet/20190518/meghokkento-tenyek-amiket-szinte-senki-nem-tud-elon-muskrol-324011
Tagore
Tagore 2020. 05. 25. 12:38
Előzmény: #76  Phylaxa
#78
Mindkét beírásodra mondom,hogy a történet nem ilyen egyszerű......a földtörténeti rész is eltart évezredekig....Ma még nincs olyan ember a világon, aki befolyásolni tudna bármilyen jelentős környezeti történést, változást a Földön, vagy a közvetlen környezetében.....
Törölt felhasználó 2020. 05. 25. 12:32
#77
Ez is aranyos mese: 
 
"...SpaceX told New Scientist that demand for fast, reliable internet is escalating and that it is “taking steps to responsibly scale Starlink’s total network capacity and data density to meet the growth in users’ anticipated needs”. "
 
:))))).... a "filantróp" Musk & Co. .... :)))))
Phylaxa 2020. 05. 25. 12:15
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#76
Biztos nincs jelentősége. Lesz egy pár 500 km/h -ás vihar, ami letakarít mindent, aztán éhen halunk a barlangokban. :)
Törölt felhasználó 2020. 05. 25. 12:13
Előzmény: #72  gombócból_is_sok
#75
Nekem nem áll össze az, amit Musk-ról írsz... szerintem ő csak egy szimpla ágens.... angolul: agent...;)
 
"vagy elfogy az üzemanyag és lejön lassan"... :)))... ha ezt nem komolyan írtad volna még azt gondolnám h. csak viccelsz...:)
Phylaxa 2020. 05. 25. 12:12
Előzmény: #65  Tagore
#74
Nemcsak visszaveri egy részét, hanem tördeli is. Valahova kevesebb jut, valahova pedig több. Ez óhatatlanul megbolygatja a légkört és a talajt. Csak gondoltam leírom. Nem olvastam még róla, biztos nincs jelentősége. :)
Tagore
Tagore 2020. 05. 25. 11:55
Előzmény: #72  gombócból_is_sok
#73
Az ilyen emberek adnak "tempót" ....lendületet a világnak----mert szükség van rá-----szükség van a "fantasztákra" ....1970-72 környékén a fizikusaink, filozófusaink ---- Marx György, Jánossy Lajos,Ponori Thewrewk Aurél,Gánti Tibor,Marik Miklós......úgy gondolták, hogy a technológia exponenciális növekedése max. 2005-2015 környékéig fenntartható-----ezután a mennyiségi változások minőségi változásba kellenek átmenni (Marx után szabadon).......
5-10 év csusza belefér......gyanítom, hogy a számítástechnika hozza az áttörést.....
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 25. 11:31
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#72
Ó, a kiemelkedő emberek körül mindig lesznek összeesküvéselméletek, szerintem ezek szóra se érdemesek. Dolgoztam egykét látnokszerű figurával, némelyikkel startupoltam és most világcég az amit huszonöt-hat éve elkezdtünk építeni. Mellettük azt érzed hogy nagyon durva tempóban építkeznek, totál másképp vannak vezetékelve mint az átlagember, viszont 200%-ra felspannolják a teamjüket, érzelmileg szét van motiválva az egész csapat is és így az egész vállalatuk atomerősen tud hasítani. Na ennyit a Must-szerű figurákról. Ami a leengedést illeti, úgy tudom hogy minden ilyen fiszfasz műholdnak van hajtóműve, mert anélkül hogy időnként ne tolnák meg eleve lejönne, innen fogva vagy fékeznek rajta a végén és lejön gyorsan, vagy elfogy az üzemanyag és lejön lassan.
Tagore
Tagore 2020. 05. 25. 11:30
Előzmény: #70  Tagore
#71
A világürben nem csak a Hubble működik-----csak ennek az űrtávcsőnek a leglátványosabbak a képei-----szerencsére, mert sok érdeklődőt bevonzott...... De ezzel párhuzamosan működnek japán, orosz, kínai és európai űrtávcsövek különböző hullámtartományban.......
Tagore
Tagore 2020. 05. 25. 11:20
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#70
Kétségtelen, hogy ez nagyon nagy szám dollárban, vagy euroban.....Viszont a Föld gömbfelületét kivetítve : R 6400km (kb) plusz 340-360 km ---ahol keringenek....még a nagyobb csillagvizsgálók működését sem zavarják---- legalábbis én nem hallottam arról, hogy az Európai Déli Obszervatórium, vagy a hawaii Kileaue visított volna.......
Törölt felhasználó 2020. 05. 25. 11:19
Előzmény: #68  gombócból_is_sok
#69
"le lehet engedni"?... hát ezt meg hogyan?... vannak nekik pályamódosításra használható segédhajtóműveik?... kétlem.
 
Amúgy elegendő csupán ennek a Musk-nak a wikipédiára feltett eddigi "élettörténet"-ét (jobban mondva annak a meséjét) elolvasni ahhoz, hogy bárki feltehesse magának a kérdéseket: Ki ez az ember? Kiknek a "képviselő"-je? Kik finanszírozzák az egyenként is több tucat vagy még több milliárdos projektjeit? A wiki szerint pld. a SpaceX-nél az "ügyvezető" feledatköre mellett ő maga a rakéta-főkonstruktőr is... :)))... ha hihetünk :) a tudósításoknak, akkor ez az ember egyszemélyben Leonardo Da Vinci, Thomas Alva Edison, Nikolai Tesla, Wernher von Braun, Albert Einstein és John Pierpont Morgan... pedig sokáig csak egy közepesen ügyes szoftverfejlesztőnek álcázta magát... ;)))
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 25. 10:54
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
ami elavul azt könnyen le lehet engedni az atmoszférába
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 25. 10:54
Előzmény: #62  Ford Fairlane
#67
Szerintem szoftveresen ki tudják zárni a műhódokat a képből, de amúgy a Hubble meg más fenn épített teleszkópok a tutik, ez miatt nem kell lemondani a fejlődésről.
Törölt felhasználó 2020. 05. 25. 10:44
Előzmény: #64  Phylaxa
#66
42.000 db kisméretű műhold?... hmm... mi lesz velük ha a gyors technológiaváltás miatt elavulnak fent? Küldenek melléjük 10-20 évente újabb 40-50 ezer darabot?... 
 
https://videa.hu/videok/film-animacio/gravitacio-2013-K3axoGUWGS1EvwxE
Tagore
Tagore 2020. 05. 25. 10:22
Előzmény: #64  Phylaxa
#65
Ne aggódj...a sok ezer műhold kb. annyit vesz el a Nap fényéből, mint a bányászat a Föld kérgéből........
Phylaxa 2020. 05. 25. 09:57
Előzmény: #62  Ford Fairlane
#64
A napfényt össze-vissza tördelik minél többen vannak. Éghajlatváltozás? Milyen napfényt kap majd a bolygónk? 
_Macika_
_Macika_ 2020. 05. 25. 09:31
#63
Az ATLAS halála után újabb üstökösben gyönyörködhetnek azok, akik felnéznek az esti égboltra. Ha a körülmények adottak, akár távcső nélkül is látható.
https://hvg.hu/tudomany/20200525_swan_ustokos_atlas_megfigyeles_egbolt_csillagaszat#rss
Ford Fairlane
Ford Fairlane 2020. 04. 26. 18:38
#62
https://index.hu/techtud/2020/04/21/fenyek_rejtelyes_repulo_objektumok_az_esti_egen/?fbclid=IwAR3mprQEWJst7X8ai3znIdse_7ApOLqFY42Vj4CjLegm191k4DPSw0KYm7M
Az elmúlt másfél hónapban véletlenül kétszer láttam libasorban vonuló műholdakat. Szóval 42000 műholdat terveznek felküldeni. Értem én, hogy fejlődni kell meg én is öregszem, de mit fognak nézni 50 év múlva a csillagászok, ha teli műholdazzák a Föld körüli összes pályát? Nem tudom, hogy ez jó irány-e amit Musk képvisel.
_Macika_
_Macika_ 2020. 04. 26. 15:45
#61
Három évtizede szállítja nekünk az univerzum csodáit
https://index.hu/techtud/2020/04/24/hst_hubble_urtavcso_30_evfordulo/
,2020. április 24-én, pénteken, a Hubble űrteleszkóp küldetésének 30. évfordulója alkalmából közzétett ünnepi felvétel a vöröses NGC 2014-ről és szomszédjáról, a kék színű NGC 2020 csillagködről, amik a mi galaxisunk körül 163 ezer fényév távolságra keringő Nagy Magellán-felhő nevű galaxis születő csillagokkal zsúfolt részei. Az univerzumnak ezt az izgalmas, relatíve közeli régióját korábban többször is lefényképezték, most a kerek évfordulót köszöntve új, minden korábbinál szebb és részletesebb felvételt adtak ki róla. Bár ezen a látható fény tartományában készült felvételen elkülönül a két csillagköd, valójában egyetlen hatalmas csillagbölcsőt alkotnak, a mi Napunknál tízszer nagyobb tömegű, ám nagyságrendekkel rövidebb életű csillagokkal.
,
A Hubble talán legfontosabb, legnagyobb hatású felvétele, a Hubble Ultra Deep Field. A kép 2003. szeptember 24 és 2004. január 16. között készült, miközben a Hubble 400-szor kerülte meg a Földet, nyolcszázszor exponálva, összességében több mint 11 napnyi expozíciós idővel. A felvétel különlegessége, hogy a kozmosz egy Földről nézve látszólag üres, kicsiny (egy teleholdnyi) területére irányítva készült a Kemence csillagképben, 11 napig gyűjtögetve az onnan érkező roppant kevés fényt. Az eredmény lenyűgöző: soha korábban nem tapasztalt mélységű és részletességű betekintést nyújt az univerzumunk múltjába. Amit a képen látunk, az szinte kivétel nélkül távoli galaxis (csupán egy maroknyi csillag látható rajta a mi galaxisunkból), a kompozit fotó eredetijén (mert ez itt egy kicsinyített verzió ugyebár) csaknem tízezer galaxis számoltak össze a kutatók. A galaxisok némelyike (nagyjából száz kicsiny vöröses pont) több milliárd fényévre van tőlünk, és az univerzum fiatalkori, 800 millió évvel keletkezése utáni állapotáról mesélnek, míg a közelebbi, nagyobb és fényesebb, határozott galaxisformájú csillagvárosok már egy jóval öregebb, 13 milliárd éves univerzumról adnak képet. Az egész felvétel olyan, mintha egy szívószálon át kukucskálnánk a kozmosz legmélyére.

Topik gazda

_Macika_
_Macika_
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek