Topiknyitó: Portfolio 2019. 02. 12. 17:18

Nem fogod elhinni: 20 milliót kaszálhatsz Orbán Viktor egyik bejelentése alapján  

Ugrás a cikkhez
Várhatóan mintegy 300 ezer nõ fog szülni a következõ három évben Magyarországon. Sokuk számára égbõl pottyant ajándék a kormány frissen bejelentett (akár 10 milliós) kamatmentes hitele, amelyet a július 1-je után szülõ
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 02. 13. 08:40
#120
nem fogod elhinni, nem a pénzről szól ez a történet! számolgassatok, galádkodjatok, lesznek sokan akiknek ez segítség, és így bevállalják majd a családot. Lesznek olyanok is persze akik "orbánnak nem szűlik tele az országot", nincsen baj ezzel sem, az idő minden problémára gyógyír...
http://stresszdoki.com/wp-content/uploads/2016/04/Pozitív-gyermeknevelés.jpg
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2019. 02. 13. 08:33
Előzmény: #118  nemIesszapport
#119
Ezzel nem értek egyet, persze kérdés, mit értesz az alatt, hogy 30 felett már nem nő. Ha látnád a 40 feletti feleségem, "csettintenél". Tény, hogy a fele legalább genetika, de naponta tesz érte. Ha gyermekvállalás vs. kor szempontjából mondod, akkor a 30-35 lehet az értelmes határ. De attól még nőies nő marad.
nemIesszapport 2019. 02. 13. 08:17
Előzmény: #117  szarvasvadasz
#118

"- 40 feletti nem nő"
Megsúgom neked már 30 felett sem az, szal meglehetősen jószívű ez a törvény...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2019. 02. 13. 08:12
Előzmény: #109  elemes
#117

Nagyjából leírtad a "másodrendű álllampolgár" definícióját:
- 40 feletti nem nő
- felelősen gondolkodó, tervező alkat
- hitel nélkül éli az életét
- megdolgozott azért, amije van- sok adót fizet 
 
Na ez a réteg a "rossz állampolgár", az a dolga, hogy adjon, nem támogatjuk.
Törölt felhasználó 2019. 02. 13. 06:48
Előzmény: #105  elemes
#116
Valoszinu hogy az osszevontan adozo jovedelmekre lesz ervenyes, az elkulonulten adozokra nem. Tehat nemigen mukodik a kiskapud igy... De igaz ami igaz, ha van vallalkozasom es jol hoz akkor erdemes a 4 gyerekes asszonyomon keresztul kivenni belole a magas fizetest, akkor csak jarulek  van, szja nincs es magas nyugdij varhato.
gambadoro 2019. 02. 13. 00:14
Előzmény: #114  euler
#115
azért megnézném,  hogy írja át bárki a százmilliós bevételét egy vadidegenre :)
az üzembentartói sem sokat ér, a tulajdonos bármikor visszaveheti - nem?
de az irány jó, bár a járulékokat elfelejtettük azt a 15 százalékot meg máshogy is meg lehet oldani
euler 2019. 02. 12. 23:55
Előzmény: #105  elemes
#114

Egész jó "alternatív" ötleteid vannak.
Nyithatnál nekik egy topikot, ne kelljen keresgélni. :)
elemes
elemes 2019. 02. 12. 23:50
Előzmény: #111  gambadoro
#113
mondjuk úgy hogy van merítésem, nyilván nem szignifikáns de látványos.
gambadoro 2019. 02. 12. 23:50
Előzmény: #109  elemes
#112
ha 20 és 22 évesen szül valaki két gyereket, azt mondom, biológiai szempontból képes lehet szinte tökéletesen regenerálódni
30 fölött fokozatosan csökken a regeneráció minősége és nő a hossza
szokták mondani, hogy bezzeg 100 éve 8 gyerek volt
na ja, csak éppen 15 évesen kezdték 30-ra be is fejezték
gambadoro 2019. 02. 12. 23:48
Előzmény: #110  elemes
#111
amiket leírtam azok biológiai tények
3 gyereket szülni akkora megterhelés, amit egy bányász sem kap egész életében
és akkor még nem írtam le, hogy a második, harmadik gyerek szignifikánsan nagyobb
nem véletlen, hogy nyugaton kérik a császármetszést, mondjuk nem 3x az igaz, mert bár a heg kicsi azért átvágni a hasfalat, izmokat...
de tényleg ne offoljuk szét, én máshogy látom
elemes
elemes 2019. 02. 12. 23:35
Előzmény: #107  gambadoro
#110
off
.
nem teszi tönkre. vagyis, hogy MENNYIRE, az részben genetika, de akiknek szerencsések a génjei, az három gyerek után is meglepően fiatalos. részben pedig a férjén múlik, hogy mennyire veszi ki a részét a gyerekek megszülése utáni munkából. ha eléggé, akkor segít a feleségének megőrizni a fiatalosságát.
.
de személy szerint nem tartom jó ötletnek a 3-4 gyerek erőltetését, az általuk a jövőben megtermelt GDP jelenértéke olyan sokkal kisebb az 1-2 gyerekesek hasonló mutatószámainak, hogy egyszerűen nem éri meg.
elemes
elemes 2019. 02. 12. 23:31
Előzmény: #89  gambadoro
#109
"esetleg a nők de ők sem fogják mert szeretnének ÉLNI "
.
van egy réteg, aki ÉLNI szeretne és ezért nem szüli tele a hazát. de nem ez a sok.
.
van egy jelentősebb réteg, valamivel az előbbi fölött, aki, perspektívát akar a gyerekeinek és ezért nem szüli tele a hazát.
.
és van a legnagyobb réteg, aki a milliókat látva szívesen szül sokat. csak ugye, ők azok, akik viszont a legkevesebb hozzáadottértéket termelik és a gyerekeikre is ez a sors vár.
gambadoro 2019. 02. 12. 23:31
Előzmény: #105  elemes
#108
mondjuk ez kiváló ötlet
orbán is mondhatja hogy nem volt nem lesz vagyonos embör
majd a vékonyszájú anika leadózza
ja nem:)
gambadoro 2019. 02. 12. 23:30
Előzmény: #104  Bekre_Pal
#107

én mindent értek, csak máshogy gondolom
ezen kár vitatkozni, a véleményem akkor is az, hogy a nőket tönkreteszi 3 gyerek és már a kettő is határeset - kivételek persze vannak. és ezért nem gondolom, hogy ennek ki kell őket tenni - ha maga választja az persze más, de szerintem ez rendszerint azért történik, mert nincs tisztában a következményekkel. összefoglalva a 21. század teljesen más igényeket támaszt a nők részéről. és valóban, nagyrészt ez az egész definíció kérdése :)
elemes
elemes 2019. 02. 12. 23:25
Előzmény: #104  Bekre_Pal
#106
szerintem érti, csak a magasztos eszmék és a rögvalóság között tátongó ... fehér elefántra akarta felhívni a figyelmet.
elemes
elemes 2019. 02. 12. 23:24
Előzmény: #81  deszcsakafi
#105
természetesen nem 20 milliót, hanem sokkal többet.
.
pl. van egy jól tejelő cégem, valami kisebbségi tulajdonrészt ráíratok Kolompár Szamanta nógrádborzasztói nagycsaládos anyukára, és ügyvédi meghatalmazással az ő nevében a jövőben szja mentesen fogom felvenni a milliárdos osztalékot a cégemből.
.
és ki a kicsit nem becsüli, az nem érdemli meg a BMW X2-t 2.5 milliós árkedvezménnyel, aminek a tulajdonosa szintén fent nevezett Kolompár Szamanta lesz, az üzembentartói szerződés meg az én nevemre szól majd.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 02. 12. 23:12
Előzmény: #102  gambadoro
#104
Minden rendben van biológiai szempontból azzal amit leírtál, a kérdés az, hogy ennek mentén definiáljuk-e a nőt. Érted?
gambadoro 2019. 02. 12. 23:08
Előzmény: #99  pitcairn2
#103
nem hiszem h ezzel bármit szinten lehet tartani
nézd a részleteket
én tényleg csodálkozom, hogy még nem durrant ki a lufi
bevallom, azt hittem tavaly megtörténik
gambadoro 2019. 02. 12. 23:07
Előzmény: #96  Bekre_Pal
#102
én nem erről írtam
hanem arról, hogy a nők általában mit gondolnak magukról 2 de még inkább 3 gyerek után
baromi nagy fizikai megterhelés, ami egyszerűen tönkreteszi a testet - nyilván vannak kivételek
de legyen: akkor nem ugyanaz a nő
egyébként ha ez nem így lenne, akkor nem lenne annyi megkeseredett sokgyerekes nő, miközben apu vígan tolja a sört és nézi a fiatalabb, vagy kevésbé lestrapált hasonló korúakat
lehet ezt szépíteni, és biztosan van kivétel, az is igaz
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 02. 12. 23:05
Előzmény: #100  Bekre_Pal
#101
ja persze 5-ről 1-re

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek