Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 20:25
Előzmény: #21319  NyeretlenKeteves
#21320
Ja nem lehet szóba hozni más papírt? Nyilván egy kitűnő elrettentő iskolapéldája az AW, hogy mekkora árfolyamesést is okozhat a hígítás, ami most cirka -65% a csúcstól, és úgy gondolom szóba lehet hozni talán az Akkonál is az AW-t, mert van némi átfedés, így nyilván szóba is fog kerülni, és rettegve várják az Akkotulajok a jegyzett tőke emelését gyomorgörccsel gondolva az AW-ban történt trancsírra.
Jegyzett tőke 2017 dec.: kb. 344M HUF
Jegyzett tőke 2019 dec.: kb. 3.4 MRD
Azaz 10X-ték a részvényszámot (split hatással nem számítva).
2020 decemberében ennél még több lesz.
Természetesen unalomból céltalanul emelkedett még 10%-kal a részvénydarabszám, csak hogy álljon a pócon ;-) Mondjuk a Nutexért elnézést kérek, mert ott viszont van likviditás legalább és már névértéken vehető ;-) Mondjuk nálam az a bottal sem kategória.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2020. 08. 14. 20:13
Előzmény: #21317  Törölt felhasználó
#21319
és valóban :-) Mellesleg nem értem miért írod nekünk, hogy nyissunk külön szobát? Ahogy visszaolvastam nagyon úgy tűnik, hogy  nem mi hoztuk szóba ! (mármint az AW-t) Egyébként, teljesen véletlenül  nem tudod, hogy ki volt? :-) Búcsúzóul, félve ugyan de még megkérdezem, hogy akkor most mindenért IS részvényt nyomtattak vagy sem? :-))  További szépeket.
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 19:49
Előzmény: #21315  Heisenberg
#21318
Figyi AW-nek van már több szobája, alkossatok még egyet, az AW kihígítottak topicot és ott átrágjátok....sok sikert hozzá!
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 19:48
Előzmény: #21314  NyeretlenKeteves
#21317
Na látod: Hajrá;-) Te vagy a fő látnok....;-) Aki így keni vágja az AW  2021-es EBITDA-ját és bevételét az miért kérne tőlem tanácsot bármiben is, hallgatna rám, én nem értek ezekhez...
Heisenberg
Heisenberg 2020. 08. 14. 19:45
Előzmény: #21314  NyeretlenKeteves
#21316
+++++
Heisenberg
Heisenberg 2020. 08. 14. 19:44
Előzmény: #21309  NyeretlenKeteves
#21315
Teljesen reális az akár 10-12 forintos részvényenkénti adózott eredmény, persze nem idén, de jövőre meg lehet. És akkor még a további apportokkal nem számoltunk. 1 évet adok a papirnak, kb. beker árnál vagyok, időm van.
 Az AKKO nekem jóval nagyobb speka,  bizonytalan, hogy egy éven belül tud hozni komolyabb pluszt...de nem hiszem h AGY itt ugyanazt a kottát játszaná...
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2020. 08. 14. 19:43
Előzmény: #21312  Törölt felhasználó
#21314
Tudod mit mondok erre!? Hajrá Barca! :-) DE! Lehetséges, hogy megteszem a Bayernt, elvégre duplát fizet és akkor már ma este megduplázom a pénzem és nem kell 2-4 évig várni:-)  Azonban ha döntetlenre teszek akkor pillanatok alatt akár négyszerezhetek is! Azonban ha mégis a Barcára teszek akkor több mint triplázhatok. Pokolian nehéz döntés nah :-)   Van esetleg tipped?  
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 19:39
Előzmény: #21312  Törölt felhasználó
#21313
Nekem az AW-károsultakból idejöttek megnyilvánulásai is elég bizonyíték arra, miért is veszélyes a részvénynyomda az Akkoban :DDD 5 forintot nem vár részvényenkénti adózott eredménynek de duplázást vár árfolyamban :-DDDD, de 2021 tutira jó lesz (horoszkóp?), "következetes"....ez az AW-kisbefektetői főtengely? Nem csoda hogy nyomtatnak...
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 19:33
Előzmény: #21311  NyeretlenKeteves
#21312
Neked mi a bajod? Menzesz? Vagy már klimax?
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2020. 08. 14. 19:29
Előzmény: #21310  Törölt felhasználó
#21311
Gratulálok, hogy ennyit sikerült leszűrnöd a mondandómból! :-) DE azt valahogy "elfelejtetted" most idézni, hogy minden apportért, stb, stb részvénnyel fizettek :-) Most akkor mindenért részvénnyel fizettek vagy sem? :Ja. nem :-) Bocsánatod kérem mester, hogy most nem tudom pontosan megmondani hogyan is alakulnak majd az AW eredményei a következő években de látnok még nem vagyok. DE! dolgozom rajta :-) Idén egyébként nem érik el az  5 forint részvényenkénti eredmény mert jelenlegi helyzetben mire föl is érnék el de én a jövőről beszélek. Véleményem szerint  teljesen reális elvárás, hogy a következő 2-4 évben duplázhat innen az árfolyam. Majd meglátjuk. Nekem sem fő befektetésem az AW(koránt sem) Az viszont látom, hogy te ezen időtávon nem hajolsz le ilyen bagó hozamért, de talán vannak  olyanok is  akik nem ennyire telhetetlenek. (és ügyesek mint Te:-) Én kérek elnézést, hogy megszólaltam :-)  
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 19:13
Előzmény: #21309  NyeretlenKeteves
#21310
"de cserébe kb megduplázzák a cég bevételeit."
Igen? És az adózott eredményeire is van tutifix becslés ill. a meglevő csoporteredményekre?
"Elvégre a részvényeseket nem a bevétel nagysága hanem az eredmény érdekli..."
Bingo: az egy kisebb csoda lenne ha a részvényenkénti adózott eredmény a következő 3 évben 10 forint fölé menne szignifikánsan.
"a jelenlegi portfóliójukkal simán elérhető a 6 milliárdos EBITDA és 300 milla részvénnyel számolva a sáv felső határa  akár 30-50%-al  is növekedhetne. (és itt a növekedhetnén van a hangsúly:-) "
Na az ilyen tutifix meggyőződések kerülnek be a "befektetők utolsó mondatai " totyikba....szerintem ezt a világon nincs aki megmondja. Ha 5 forint adózott eredmény meg lesz részvényenként idén (ami a lényeg) az már szép teljesítmény.
"70-120 forintos sáv.... jelenleg ez valóban reális de egy jó 2021-es év esetén,..."
Akkor a lényegen nem változtat, köszi. "De, Ha....hogyha"....na igen, ha jól töltöm ki a lottószelvényt...meg jól sorsol a gép, ez kb ilyen fikció.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2020. 08. 14. 19:02
Előzmény: #21305  Törölt felhasználó
#21309
Távol álljon tőlem, hogy védelmembe vegyem az AW-t, sőt! :-) DE! Többek közt ezt írtad:
"de minden cégfelvásárlást nyomdával kompenzálnak le, fizetnek ki:"
Ez, ebben a formában nem felel meg a valóságnak. Szlovén BMW üzletet nem részvénnyel fizetik ki... az okokat gondolom nem kell részleteznem :-) APPENNIN-től vásárolt ingatlant sem részvénnyel fizették ki. A Jaguár-LR, OPEL üzletek megszerzése sem járt részvény nyomdával.  A Wallis Kerepesi KFT kb 40%-ért  és a Iniciál csoport 60%-nak megszerzésért fizettek részvénnyel de úgy, hogy utóbbi esetben majdnem 10 millió darabot meg is vettek 93 forintért  Az való igaz, hogy az apportok miatt 10-15% -al  növekedett a részvények darabszáma de cserébe kb megduplázzák a cég bevételeit. Gondolom, hogy számos BÉT-en forgó papír részvényesei vernék a seggüket a földhöz a boldogságtól ha így hígítanák a részvényeiket :-) Azt jómagam is szorgalmaztam, hogy egy bizonyos nagyságú részvényenkénti eredmény elérése legyen  a feltétele az MRP programnak és ne az a bevételi szint amit röhögve is elérnek. Elvégre a részvényeseket nem a bevétel nagysága hanem az eredmény érdekli... Természetesen a drasztikusan növekvő bevétel, viszonylagosan szerény marzs mellett is szépen növelheti a cég eredményét.  70-120 forintos sáv.... jelenleg ez valóban reális de egy jó 2021-es év esetén, a jelenlegi portfóliójukkal simán elérhető a 6 milliárdos EBITDA és 300 milla részvénnyel számolva a sáv felső határa  akár 30-50%-al  is növekedhetne. (és itt a növekedhetnén van a hangsúly:-) Arra azért kíváncsi lennék, hogy melyik BÉT-en forgó papírban látsz ennél nagyobb növekedési potenciált a következő években? ( kis-közepes papírok halmazában gondolkodva)  Elnézését az OFFolásért :-) 
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 19:02
Előzmény: #21307  Heisenberg
#21308
Nyilván ha a bekered az apport értéke körül van, akkor már lehetsz pragmatikusan pozitív, de semmiképp sem biztos bármiben is, mert más a tőkeemelés értéke, az értékelés és az árazás. Nos a tőzsdét csak árazásra játszák, hogy erre mi hat azok között vannak olyan tényezők amik előre nem bekalkulálhatóak, és te nem látsz/nem láthatsz, de ha az összbekered az apportbekere körül van, akkor már nagy eséllyel (nem 100%) lehet pozitív hozamod, de mértékét sosem tudod előre. 
130 forint???? Sosem lesz ekkora adózott eredménye részvényenként. Kb. 3-8 forint a részvényenkénti adózott eredmény az elmúlt években és ugye ez a részvény keletkeztetéssel csökken. Szerintem Ha 130 forint részvényenkénti eredmény lenne mondjuk 3 éven belül, akkor nem csorogna az árfolyam. Ez a 130 forint honnan jött? A 3-10 forint reális várakozás azaz kb reális az árazás ahol most van. Vagy a 88 forint apport miért érne jövőre 130 forintot ha vagyonra gondolsz? Van persze átértékeltség, de példul ha olvastad  a mai GS-Park interjút, akkor ott is az van, hogy a piaci értéket SEM értékeli be a piac (azaz az ár az érték alatt van és lehet ez így is marad). Ezért van itt mindenki kész a tőkeemelésre, hogy ez mire vonatkozik. A szentlélek tartja az Akko-t is árazásban, jön egy rossz, bzonytalan ősz, Covid hullámok, még egy instant nyomda nem hiányzik ide is. Soha nincs előírva, hogy a te apport számított értéked be is lesz árazva valaha is...lehet a 88 forintod 30 forintra lesz árazva jövőre. Nagyon sok papír forog érték alatt. Abszolút tévúton jársz, de értem mit szeretnél kihozni: Csakhogy attól, hogy 88.5 forintként van beárazva az apport nem biztos ennyi is a bekerjük a bennfenteseknek eredetileg. Azaz lehet nekik csak 20 forint volt anno a bekerjük, de 88.5 forinton értékelik be apportként (túlértékelve hozzák be, nem ritka általánosságban), de mondjuk beárazza 40 forintra és ha ezt el is tudja adni akkor már nyeresége van 20 forint bekerre, te meg nem érted miért nem éri el a 80 forintot sem. Árazás lehet 500 is, de 50 forint is, de alapja számomra nem sok van, hogy hatalmas potenciál lenne ebbe a papírban, kockázat annál több. Természetesen bármikor lehet benne eszement rally, de érték alapon nem látok. Akko is meredek,de ott jó a hozam/kockázat mutató, hisz van egy beértékelési potenciál, de  AW meg brutál rossz hozam/kockázat mutatóval rendelkezik a jövő árazásra nézve (nagyon le sem gondolom h esik). Az én véleményem szerint.
Heisenberg
Heisenberg 2020. 08. 14. 18:36
Előzmény: #21305  Törölt felhasználó
#21307
Oké, de ha megpróbáljuk pozitívabban nézni, akkor az is lehet egy opció, hogy a bevitt apportok többet hoznak részvényenként, mint az az árfolyam, amin apportàltak. Pl. az AW árfolyam jelenleg 88,5 forint, de az apportokért " kifizetett" rv jövőre nem 88,5 forintnak megfelelő értéket hoz, hanem mondjuk 130 forintot. Igy az összes rv értéke emelkedni fog. Nem mellesleg azt is figyelembe kell venni, hogy az eladók se egy virtuális értékpapirszámla egyenlegért adták oda a cégüket, vagy annak egyrészét. Gondolom pénzt akarnak és nem osztiból...A sáv amit írtál most teljesen reális, egy éven belül pedig kiderülhet, hogy van- e ennél nagyobb draft benne. Persze nem "ötszázzzz"..Én azzal számolok, hogy inkább igen, de ez az én spekám.
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 18:16
Előzmény: #21304  Heisenberg
#21306
Akkor azt is olvashattad hogy mekkora riadalom volt itt többször amikor felmerült, hogy itt is instant nyomda lesz, pont az Altera-AW-ból okulva (ára ott van mint 2018 tavaszán- őszén). És nyilvánvaló miért, mert pozitív adózott eredményű cégnél veszélyes a jegyzett tőkeemelés mértéke. Így végig gondolva tényleg így van, nekem is így tavasszal-nyáron esett le igazából...
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 18:08
Előzmény: #21303  Heisenberg
#21305
ez tagadhatatlan tény. Azonban az eladósodottsági arány éppenséggel 80% fölött van az AW-ban (dec. 31) eszközarányosan (és emelkedik évről évre) és ehhez képest nem olcsó az AW (nem is drága, pont reális). Amúgy éppenséggel pont akkor jár pozitív hatással a másodlagos tőkeemelés, ha mínuszos a cég, mert így a veszteség is csökken a részvényeseknél és jelzi, hogy van aki finanszírozza a veszteséges céget. Ellenben az AW nyereséges és az is lesz várhatóan, tehát a részvényre eső eszköz/vagyon/saját tőke/adózott eredmény (ki mire izgul) esik minden egyes tőkeemelésnél egy részvényre vetítve. Erre írtam, hogy olyan eget verő potenciált nem látok az AW-ban. Ez a 70-120 forint reális sáv.
Heisenberg
Heisenberg 2020. 08. 14. 17:54
#21304
Elnézést az offért! Ha valaki visszanézi, ide AKKO rv tulajként korábban sokszor beírtam, most is van pakkom, ugyhogy hajrá!
Heisenberg
Heisenberg 2020. 08. 14. 17:52
Előzmény: #21301  Törölt felhasználó
#21303
Az AW-nak, amennyiben terjeszkedni, növekedni akar, akkor nehéz más utat választania. Az apportokhoz nincs elég tőke, az mennyivel lenne jobb pénzügyi, kisrészvényesi nézőpontból, ha nyakig eladósodna? A mérleg a kötelezettségek oldalán borulna fel, akkor az lenne a baj. A lock up szerződések nekem korrektnek tűnnek.  Az apportok üzletileg, könyviteli szempontból ellenőrizettek. Most volt néhány valóban igazán attraktív lehetősége az AW- nak, ha bejönnek az üzletek, akkor a torta mindenkinek nagyobb és finomabb islesz, mert ugyebár az sem mindegy, hogy rigójancsi, vagy zacher...
Peti84
Peti84 2020. 08. 14. 17:31
Előzmény: #21295  Törölt felhasználó
#21302
Kollega menjel vissza a szanatoriumba es kezeltesd magad, mert az allapotod még nem okes. Szep estet.
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 17:31
Előzmény: #21300  Heisenberg
#21301
...igen, és vagyon(illetve eredmény)arányod kihígul a részvénykeletkeztetéssel ugyanúgy, nem nő a részvényed mögött megbújó értéked, ahogy azt te gondolod és írod, de egy számológéppel leellenőrizheted. Nézz egy picit utána a tőkeemelés hatásaira a részvényesi vagyonra, úgy könnyebb és nem kerülsz kellemetlen toporgós magyarázkodós helyzetekbe ;-) DE hogy egyszerű legyen megértened: van x gramm tulajdonod a tortákból ami az asztalon van. Betolnak az asztalra még egy tortát, akkor a te grammhányadod százalékosan kisebb lesz az asztalon levő tortákból, mert a grammod ugyanaz marad, csak több lett a torta (ez a cégvagyon amire utalsz). Hiába nő a tortaszám, a te részesedésed csökken arányosan, ergo ugyanott vagy vagy még ott sem.

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek