Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Heisenberg
Heisenberg 2020. 08. 14. 17:19
Előzmény: #21294  Törölt felhasználó
#21300
Ne zavarjon semmiképpen az a valóban kicsike, elhanyagolható tény, hogy az rv nyomtatás egyik esetben semmit nem hoz a cégbe, a másik esetben pedig komoly vagyon értéket. Szóval hamis az összehasonlitásod. Szia!
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 17:14
Előzmény: #21297  Törölt felhasználó
#21299
Igazság szerint pont a héten leírtam, hogy az AW jó is lehetne mert van benne érték csak szét van hígítva, amit persze az ombre nem olvasott vissza (igazság szerint azt sem amire böfögött), nyilván kiragadva , csúsztatva relativizál, mert be van ragadva, és ez nem szimpi neki és beír egy tök baromságot. Csak hogy a piac meg beárazta, ami neki bukó. Ez van, máshova címezze az okosságait.
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 16:48
Előzmény: #21296  Törölt felhasználó
#21298
A gyíkarcok csak pozíciójuk alapján pofáznak!!!!!! Semmi chart v bármi amely alátámasztaná az állításukat!
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 16:46
Előzmény: #21294  Törölt felhasználó
#21297
Már mások is mondták rá h személyeskedő, ő összeomlást vár az árfolyamban, erről a profiknak megvan a véleménye, ez alapján abszolút nem lehet kereskedni, de hát ő nem trader, csak egy HANGEMBER!
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 16:45
Előzmény: #21295  Törölt felhasználó
#21296
Neked is jót tenne egy kis pihi szvsz.
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 16:43
Előzmény: #21287  Törölt felhasználó
#21295
Hagyjad már, ha akkora menő lenne akkor BUX határidőzne, de gyík nagyon! 
Tegnap röhög azon h egy idióta barom módjára válaszolsz, amiben semmi poén, ma meg a Zeller Évás beszólásért leszól, gnóm gyíkarc!
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 15:20
Előzmény: #21292  Heisenberg
#21294
Köszönjük, de legközelebb a kontextust is vizsgáld amiben a jegyzett tőke emelést említettem, ne csak relativizálj, akkor érteni is fogod a mondandóm lényegét ;-) Magyarán: állításod hamis, mert nem ezt mondtam. Szia.
Zseton 2020. 08. 14. 15:17
#21293
Korányit lehet szeretni vagy nem szeretni, de kevés tapasztaltabb tőzsdei befektető van nála. Én inkább tanulnék tőle, mint kritizálnám.
Aki meg itt 1 db-os részvény tulajt emleget, az valószínűleg keveri őt a Dióslaki Gábor által vezetett TEBÉSZ-szel. Tudtommal a társaság minden BÉT-re bevezetett papírból birtokol 1 db-ot, hogy hivatalosan is felszólalhasson bármelyik közgyűlésen.
Lehet egyeseknek egy kekeckedő alaknak tűnik, aki mindig keresztbe tesz az aktuális kedvenc papír száguldásának, valójában egyetlen célja van, minden céget rákényszeríteni a prudens működésre, amennyire csak lehet. Szerintem ez minden kisbefektetőnek az érdekében áll.
Heisenberg
Heisenberg 2020. 08. 14. 15:16
Előzmény: #21291  Törölt felhasználó
#21292
Mondanivalód értelmét, értékét a Nutexhez való összehasonlítással kb. nullára csökkentetted. Ez ugye vicc, egy nulla értékű céget, egy AW- hoz hasonlítani...
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 15:01
Előzmény: #21290  Metis_papa
#21291
AW érthetetlen számomra: WAM, Prest stb...azaz a Veres birodalom bőven 90% felett tulajdonolta a részvényeket a jegyzett tőke (10X-re!!!) emelése előtt (szerintem ez parádés), ott hígítással elérték az eszközbeárazást, másképp fogalmazva a darabszámmal érték el a kapitalizációt, nem az árfolyam emelkedéssel, de ezt kifejtettétek többször. Vagy volt egy potenciális nagybefektető aki mégsem vette meg a kinyomtatott részvényeket, holott úgy volt....? Vagy csak egy balul elsült ötlet volt. És most is volt egy adag nyomda (+10%), de ott van még a szlovén leány is ősszel...hiába nő a vagyon és az adózott eredmény, ha részvénykeletkeztetéssel hígítanak ki "téged mint kisbefektetőt". Hozzáteszem óvatosan, még az is csoda hogy AW ára olyan árban van amiben most van. Persze ettől lehet az is több száz forint bármikor, rde én nem érzek potenciált benne hisz be van árazva ott a vagyon, pedig gondolkodtam hogy beleveszek, de minden cégfelvásárlást nyomdával kompenzálnak le, fizetnek ki:( Így nekem nem buli, nekem ez NUTEX-style, ha már szóba került Peti84 által.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 08. 14. 14:50
Előzmény: #21289  Törölt felhasználó
#21290
Az Autowallishoz képest itt annyi előny jegyezhető meg, hogy a részvények felét megszerezheti Veres Ádámositól, (Autowallisban ez 25% volt), ezért ha kevesebb részvényt nyomtat, akkor is elérhet nagyon magas részesedést (vagy ugyanakkorát).
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 14:47
Előzmény: #21282  Törölt felhasználó
#21289

https://www.portfolio.hu/uzlet/20200814/wood-66-szazalekkal-tobbet-er-a-graphisoft-park-444928
GS-ben is max a részvényvisszavásárlás segíthet, hogy beárazza a vagyont, ami ugye a cég pénzét égeti viszont, de klassz, hogy itt az esetleges apportörnek ingyenbe kerülve nem kell kinyomtatnia felesleges (hígító) részvényeket az Akkoban...még jó helyzet is kialakulhat itten, talán.
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 14:27
#21288
A nagy machinálás közepette legalább a bolliba azért illene visszarakni. 
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 14:20
Előzmény: #21285  Peti84
#21287
Köszi, igen ezt is kidobta a kereső. Ami bejött neki mint vízió:
"Ráadásul 1799-ben Napóleon serege is hiába ostromolta, márpedig Korányi G. Tamás nem szeretné, hogy a befektetők ebből arra asszociálnának, hogy az árfolyam biztosan sikertelenül ostromolja majd az újabb árfolyamcsúcsokat."
Szóval  ez eddig igaz, én is múlt év 3. 4. negyedév vártam az vételit, apportöri beárazást, fene vinné el nem jött be, nekem meg kellett a pénz eladogattam szépen a pakkot dec-januárban (tizede se volt mint Korányinak), azóta, mintha a múlt év II. fele ismétlődne, most is. Talán sokkal kisebb a lelkesedés most, de a makroklíma sem a legideálisabb. Meg ahogy nézegettem az összes ingatlanrészvény rotty árban az értékéhez képest a BÉT-en, talán Akko-nak van esélye egyedül beárazni az értékét, már ha csak azt nézzük most is az ingatlanérték 2X-n forog árban, ha ezt tudná tartani az apportöri vagyonra is és az árazás bőven fedné kb az értéket az már nem lenne rossz szerintem, ahogy itt többször levezettétek. Csak rongyolunk bele egy randa őszbe makroszinten.
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 14:10
Előzmény: #21284  Peti84
#21286
Igen, köszi, ahogy olvasom individual befektető és nem csak nyerői voltak az életben, ahogy olvasgatom a cikkeket róla. Világos, csak itt ugye 2018 év végén 2019 év elején volt potenciális jelentősége személyének, most meg egy giga apportört várnak itt többen (ahogy vagy még 4-5 papírban), azaz mi ez a visszatekintés a 1.5 éves történésre, ami végül is nem vezetett sehova? Akko néven nem volt olyan óriási hype, de a Potinusos 700 körüli csúcs sem tekinthető hype-nak, lecsorgatás sem volt, ami mindez jó jel. Ami meg nem jó jel, hogy de ja vu-m van, mert 1 éve is itt toporgott a papír árban, IT választásokban, várakozásban, tippekben hogy ki jön stb. Tehát túlzásnak tartom azt a várakozást, hogy idén lesz valami érdemleges (vételi ajánlat, apportöri eszközérték beárazás, Steinberg Úr IT-tag), de azt is, hogy Korányit emlegessük fel, meg azt mi volt átvételkor 2019 elején, ami elmúlt.
Peti84
Peti84 2020. 08. 14. 14:01
Előzmény: #21284  Peti84
#21285
Peti84
Peti84 2020. 08. 14. 13:59
Előzmény: #21282  Törölt felhasználó
#21284
Korányiban sokan az Isteni megváltót látják, ahogy a fórumon olvasom. Most talán éppen a Nutexet tolja vagy ügyködik benne. (Szerintem semmi jelentősége az emberkének, ugyan olyan speki mint mi.)
Metis_papa
Metis_papa 2020. 08. 14. 13:56
Előzmény: #21282  Törölt felhasználó
#21283
Ez a részvényszám valóban a split előtti árfolyamon értendő. Korányi biztosan nem lesz IT-tag szerintem, mert nem Ádámosi köréhez tartozik (és Veres köréhez sem). Egy kisbefektető volt a Plotinus átalakulásakor, csak hát jóval több részvényt vett, mint egy mezei kisbüfi.
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 13:49
Előzmény: #21281  Metis_papa
#21282
és ez a x64-es split előtti állapot volt még ráadásul. Bár most nem vágom, miért került elő Korányi neve ennyiszer többeknél,ő ha jól olvasom most a neten, az elején volt aktív a papírban 2018/19 fordulóján, ráadásul az elődpapír Potinusnál. Lehet elkerülte valami a figyelmemet? Ami lehet, mert nem követem konstansan a papírt, szóval bocsi, de Korányi lesz az új IT-tag vagy mi, hogy ilyen sűrűn megfordul a neve? Ja és a kérdező szerint ő írt be majd törölte magát, egy kicsit összezavarodtam.Úgy látom itt még hype előtt már vannak akik nem kapták meg amit vagy amennyit akartak. Hát a modinak és a tulajoknak nem lesz könnyű dolguk,tuti fix lesznek falak az eladóin rendesen, meg kemény szórások. Nem tudom, hogy ez AW-örökség-e vagy elszigetelt eset-e vagy épp nagyon is jó ómen (EST-nél is így kezdődött). Kíváncsi leszek meg lesz-e a beárazás.......kis ingatlankitekintő a GS-től, ami adhat támpontot: https://www.portfolio.hu/uzlet/20200814/bojar-gabor-felesleges-volt-az-aggodalom-a-home-office-nem-helyettesit-mindent-444868
"...ezzel nem azt akarom mondani, hogy elégedett vagyok az árfolyammal, hiszen még mindig messze elmaradunk az egy részvényre jutó valós eszközérétéktől. Tehát dolgoznunk kell még, hogy közelebb kerüljön az árfolyam a valós értékhez. "
Múlt évben többször megfordultam GS-ben, nullán szálltam ki, de az idei vaskos oszti sem nyugtatott meg, és ahogy látom ők is küzdenek az eszközár beárazással, APP-ban úgy szintén. Lehet ezekben sok a közkéz ami gátolja a beértékelést? Akkesznél vajon hogy lesz...?
Metis_papa
Metis_papa 2020. 08. 14. 13:34
Előzmény: #21272  Pimpa123
#21281
A JabbahWashington által belinkelt cikk szerint Korányinak azon az 1 részvényen kívül volt még 3185 db-ja is. :D

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek