Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pedro_Ximenez
Pedro_Ximenez 2020. 06. 12. 09:40
Előzmény: #20618  skl87
#20620
Pár misivel szinte felezne az árfolyam...
macskajaj
macskajaj 2020. 06. 12. 09:37
#20619
Öntöttek rám is egy keveset. Szerintem hamarosan rendeződnek a sorok.
xdaYnax
xdaYnax 2020. 06. 12. 09:09
#20616
R444
xdaYnax
xdaYnax 2020. 06. 12. 08:58
#20615
egy hosszabb könyvet kérhetnék?
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 22:52
Előzmény: #20613  pakk
#20614
Jól tette h bemutatta, sokan max a 3 legnagyobb papírt kísérték figyelemmel, itt az ideje ezt is megismerni, aztán fektessenek be, jól járnak egy REIT-el.
pakk
pakk 2020. 06. 11. 21:58
Előzmény: #20607  Törölt felhasználó
#20613
Valami félrement a hsz-od alapján. Egyrészt nem szerintem tolvajrészvény egy olyan papír ami sok10x-ezést csinált vagy AW vagy akármi, hanem az adott papírok topikjaiban jelentek meg ezek a kommentek miután lefordultak ath-ról. Ahogy írtam is, nekem mindegy h mennyit megy, a célom hogy magasabban adjam el mint ahogy vettem. Milyen meglepő. Hogy minek a hatására történik az árfolyam-emelkedés nekem mindegy. Egyébként ezt a papírt azóta követem amikor még Plotinus volt, Ádámosi korábbi cégeit is végigvittem, úgyhogy nekem nem kell bemutatni a folyamatokat. 😘
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 17:10
Előzmény: #20608  Peti84
#20612
Mért nem örülnének neki a hitelezők?
skl87 2020. 06. 11. 17:08
#20611
Z:460 forg:33.3m kaptak a pofájukra a mai napon a papperkák
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 15:31
Előzmény: #20608  Peti84
#20610
Jól mondod, nagyon nem és az ok miatt amit említesz.Pontosan.Csak 1 hónap alatt 70MRD hitel/kötvény, hopsz.Ezt ők is tudják. Amúgy vérprofin ütemezik be a forrásbevonást. Teljesen international színvonalú és aggresszív terjeszkedés, kemény holding.Nem is tehetik meg az obligation miatt, h elméreteznek valamit ha nyrt lesz. Lehet AW volt a kísérlet, mit bír el a piac.Ezek szerint igaza lesz a kollegának, Jászai szofisztikáltabban ért a beárazáshoz vagy nem tudom, kellett gyors kápé, így akarták AW-ból, így is egy hiperciklikus érzékeny üzletág az autokereskedelem,szerintem idő is szoríthatott valami miatt, passz, ezek csak feltételezések. Lehet Wing sikerének hátán, AW-t is felárazzák, nem tudom, senki sem.
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 15:24
Előzmény: #20557  pakk
#20609
AW csúcson drágább volt 3X-4X-san mint az Opus csoport, megnéztem a napokban.Jol mondják. Hogy az Opus kapitalizációjához "varrták-e a hozzá" vagyont vagy tudták előre mi jön be és "csak be lett előre árazva" nem tudjuk meg, de AW-nál mit áraztak 65-70 MRD-ra egy 22 MRD-os bruttó vagyonú cégen? Később is lett 30 MRD.....Opusban nem volt ekkora diffi a mérleg és a kapitalizáció között. AW-ban az lett a vége hogy most vagyonáron sem forog a kapitalizáció, butanyomda ahogy Peti mondja.
Peti84
Peti84 2020. 06. 11. 15:17
Előzmény: #20606  Törölt felhasználó
#20608
Itt még annyit, hogy a mellényúlást nem lehet megengedni (ha tényleg Wing lenne, de ugye ez nem biztos), mert a kötvényesek, hitelezők gondolom nem örvendenének neki (no meg nem is Marinénik finanszírozták  eddig sem a Winget), finoman és diszkréten szólva.    
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 15:15
Előzmény: #20556  pakk
#20607
Nem, nincs igazad, mert ha megnézed a kapitalizációhoz kijön az apport, max időben elcsúszva ahogy Metis, Peti írta, tegyük fel a 4iG-nál majd fog. Szerinted mi a tőzsde lényege? Van lényege? Nem az hogy a piacra bízzuk egy cég beárazását? Lehet egy logo is "érték" vagy egy várakozás egy remény vagy egy időben eltolt apport. Akár hiszed akár nem, nemzetközi összehasonlításban az ML részvények árazása teljesen "átlagos". Csak azért hiszed "tolvajrészvénynek", mert egy nullás mínuszos céget megvettek ami ért 10 forintot sem és beapportáltak, és felment 800-ra, meg van mögötte a vagyon, hidd el! de erről értekeznek a fiúk hetek óta.
A másik, de ezt is ezerszer megbeszélték a srácok, hogy a forrásbevonásnak van egy ésszerű sorrendje és ez is pipa, teljesen a nemzetközi trendekbe illik. Nem feltétlenül a tőzsdére lépéssel kezdik:) Tudod mi  a tolvajrészvény? Amiben csak ígéret van, de érdemleges tevékenység nincs vagy aránytalanul drága (vagy egy 2 milliós cégem 20 MRD adóssággal és a kapitalizáció 30 MRD, majd szórok, és ez megy éveken át). ML részvények minden csak nem tolvajrészvények. Azért mert a nagytömeg akkor szállt be amikor a vagyon már be volt árazva az kinek is a hibája? (Költői kérdés).
Értelmezni sem tudom, a "meghúzatja az árfolyamot kifejezést", szerintem ez alapján  a Dow Jones fele is belesorolható a tolvajrészvény szekcióba, de ez alapján nem igazán érted a tőkepiaci forrásbevonás körforgását és működését, az alapján ahogy fogalmazol. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 14:50
Előzmény: #20554  Peti84
#20606
Na itt a nagy rohanásban ezt nem is olvastam.Nem is rossz és igen logikus. Kb ez tényleg olyan, ahogy írod mint az IPO-nál: ugye azonban IPO-nál már  nem annyiért jegyez a "public" nagyközönség (már ott megy a nagyüzlet, az elsődleges jegyzésnél), mint amennyi a bennfentesek ára volt korábban, az nem is publikus ki mennyiért szerezte a részhányadot. Nyilván IPO-nál a cég X%-át eladják nem olcsón maradjunk abban.
Egy már kész tőzsdei cégnél viszont megveheted az "előjegyeket", és MAJD a másodlagos piacon mehet a beárazása azoknak az akvi után.DE ezekre később más értékeltség fog jutni, mint amit felvásárolt értelemszerűen, ugyanarra a részvényszámra, jaja értelek.Ahogy árazódik be a kevés részvényszámra az új tulaj cumója, úgy keletkeztetnek újakat, talán így érted és értheti tyúk. IPO-nál egyébként rosszul is elsülhet a dolog ha rosszul árazzák be a jegyzésárat a népnek (ugye ez az initial offer price), talán ezért tart tyúk a részvény keletkeztetéstől (secondary offer, igaz nem public, mert az apportörnek keletkeztetik tehát zártkörű tőkeemlés), hogy akkor nem árazódik be a meglevőekre az ár sem.Én ezt nem látom úgy át, meg még felesleges értékeltségeket számolni,ha nincs aki beárazza megfelelően, akkor addig borogatás is lehet itt is.
Nem tudom mitől függ amúgy, hogy valamit vesznek és beárazzák a vagyont, valamit eszközár 4X-n valamit eszközár alatt.Talán ettől tart tyúk is. Abban azonban igaza volt valakinek hogy egy informatikai céget ne hasonlítsunk össze egy ingatlanossal. A másik amennyire tudom az se mindegy , hogy a mérlegben beker.áron avagy piaci áron vannak-e értékelve a javak. Ugye IFRS irányelvek mások stb. El lehet ezzel játszadozni de felesleges szerintem.MÉG.
Igazad van abban is, hogy szerintem egy akvival történő beárazás szinte biztos, és ha kell akkor az alaptőke emeléssel új részvényeket bocsát ki (Pricing of an Upsized Secondary  Offer vagy valami hasonlónak felel meg), mert tőkét tesz be, de nem elsődlegesen már (nem initial). DE ebben semmi "magyaros" nincs , ez egy teljesen fair üzletmenet a világban,és gyorsabb biztosabb, mint "vakon" IPO-zni.
A másik, hogy a világban is felemás eredmények vannak IPO-ra, de MO-n az IPO-kat átok sújtja valamiért, valahogy 20 éve rosszul sülnek el, ellenben az akvik nagyon sikeresek (jó részük nem mind, lehet AW-ban is elbizakodottság volt).Okokat nem tudom,de a beárazni a meglévőekre a későbbi vagyont, igazad van tényleg jobb, és majd később beapportálni meg ha kell tőkét emelve fizikailag részvényeket bocsátani ki. Ezt jobban kamálják, mint az IPO-kat. Valóban érdekes az összehasonlítás és megszívlelendő, elgondolkodtató.Köszi, ezen agyalok még......mert ez Akko-tól független jelenség. És ja AW megfeleltethető egy "IPO-nak" egy buta nyomdának szavaiddal élve....jajaj, ez jó.....AW-nál ott cseszték el ahol a rossz IPO is elvérzik, nem folyamatosan későn "engedték rá" a piacra az Xtra részvényeket, hogy kényelmesen felszívja. Ha elején engedik rá, lehet a piac megijed, de később meg nem érdekli, csak örül hogy tőkeemelés, különben is rallyzik a papír.Okos, köszi:) jár a ++++
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 14:31
#20605
Az a tény h nem a közgyűlésen dől el ki lehet ig tag, a közgyűlés előtt az AGY69 és a többi 5% feletti tulaj már egyeztet a jelölésről, a közgyűlés csak egy formális rendezvény ahol hivatalossá válik minden a nyilvánosság előtt, csak azért tartják meg mert kötelező a törvény szerint és az MNB figyelemmel kísérhesse. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 14:17
Előzmény: #20594  lea39
#20604
Így van, elég ebből a szokásos közép-európai kishitűségből,meg az elnyomó nyugat bagatellizálásából. Az MNB-ből is miért ne lehetne a második jegybank a világon ami képes nyomtatni devizát és végtelenített eszközvásárlási programba kezdene.Na ott nézegethetné tyúk a mérleget. Az reszlit is besöpörni olyat mint paks_2-t ne ityegjen fityegjen össze-vissza. Ilyen holdingot képzelek el az Akkoban kezdésnek,természetesen a Trump birodalom lenne a magja. Lipótmezei Ingatlanok is jó ötletek, ilyen ötletinkubátort lehetne létrehozni a fiatal tehetségeknek ott. Ja: és csatolják vissza Erdélyt, a Tigrist és az Eufráteszt is.
Az a baj nem raktam el a flyert meg hát eléggé száradt darabos volt a felülete, arra járnak az ügyesebbek színeset ásítani,de ha tudom Milánka ennyire lelkes leküzdöm magamat és elhoztam volna.
Értékeltségben nem értek egyet kollegina, bár tyúk ebben jobb de becslésem szerint 3,95X-s is lenne ez esetben.Nem tudom ÁGY megérett-e rá, hogy ott tag lenne, ahol ilyen társaság van, talán protekcióval, ha ML és Jászai is rábólint.Bár ahogy hallom Powell is már kíváncsiskodik ...tehát meg kell verekedniük az utolsó helyekért.
Peti84
Peti84 2020. 06. 11. 14:06
Előzmény: #20601  Törölt felhasználó
#20603
Barackbu Én is kiszedem, szilvából sokan nem.....
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 14:05
Előzmény: #20595  Törölt felhasználó
#20602
Mindenképp szeretném ha tyúkkal együtt rendbe tennétek a mérleg forrásoldali struktúráját,akkor lenne ott szemlélet.Ha már Nordban nem értékeltek,csapj az asztalra Milán!
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 14:01
Előzmény: #20599  Peti84
#20601
Csak nem a magból.Meg vannak olyan perverzek akik a barackból levet meg dzsemet készítenek ehelyett.Pedig a Tecával amikor kikecmergünk a susnyásból akkor kérjük is ki a következő barackot,akkor biza a söntésnél nem ivólevet kapunk.

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek