Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 05. 10:29
Előzmény: #20338  Peti84
#20340
miért kéne átkötés, annyiért adja el amennyi áron tartja a piacon, amennyiért hajlandó eladni. Árazás vs. értékeltség között nem feltétlenül van összefüggés, de lehet is. Általa meghatározott áron hajlandó csak átpattintani a piaci szereplőknek a BÉT-en. Ha övé a többségi tulajdon, nem nehéz. Ehhez WT sem kell. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 05. 10:23
Előzmény: #20337  beluga
#20339
passz, Zsetont kérdezd, ő számolt.
Peti84
Peti84 2020. 06. 05. 10:23
Előzmény: #20337  beluga
#20338
Wash trade-del, de az nekem jó :)
beluga
beluga 2020. 06. 05. 10:20
Előzmény: #20336  Törölt felhasználó
#20337
Amíg nem világos, hogyan kerül be az érték, mekkora tőkeemelés és mennyi új részvény lesz, továbbá pontosan mekkora érték kerül be, addig hogyan lehet beárazni? 
Törölt felhasználó 2020. 06. 05. 10:11
Előzmény: #20333  Zseton
#20336
áhhh,közben beugrott mi akarhat az ürge, szerintem. Vár tőkeemelést csak azt későbbre, fizikailag. Valami ilyesmi volt OPUSG-ban is, dereng. Be lett árazva, majd később behozták a szajrét és az Xtra részvényt. Vágesz.Vagy valami ilyesmi.
Törölt felhasználó 2020. 06. 05. 09:53
Előzmény: #20333  Zseton
#20335
Jól hangzik, azért reméljük többszörösét árazzák be. De mond valamit a fazon, ne tolják be a nyomdát, feeléknek nem őszinte a mosolyuk egy ideje.
Törölt felhasználó 2020. 06. 05. 09:41
Előzmény: #20329  vaktyuk99
#20334
Jesszus, fúúúú. Figyi, ezt eléggé túltoltad, de mindenesetre látszik rajtad a jóakarat. Az a gond, ne sértődj be, de te tartalmat próbálsz vinni rossz formában. Azaz 1) nem fogják érteni mit is akarsz, még ha számvitelileg patent is. 2)nem nagyon voltál benne a foruméletben ezek szerint. Ez úgy működik, hogy pár porondmester kiad pár célértéket adott esetben részvényszámot, meg amit írtál, és a többi benyeli. Nyáron vettem ebből,majd eladtam, majd vettem két-három hete, 2019-ben a porondmesterek Indoteket vártak nem tudom hány mrd részvényt. Most megint mást várnak 150 millio részvényt, ha ősszel visszajössz megint más céget várnak más darabbal. Ez így megy máshol is. Voltál már Delta, Nord vagy Raba topicban? Na meg ott van a kedvencem az elméleti zuggazdász szekta. Porondmester kiadja mit kell mondani chartokkal, azt nem illik megkérdőjelezni. Ott is bejött olyan mint Te aki tartalmat akart hozni és gondolkodásra sarkallni a többieket, igaz -ne haragudj- de ott forma is volt az Atyában, észben mind lemosta a szektásokat:)el is zavarták. Látszik Te bízol Akko-Wingben, mi is. De vannak vérszektások akik hol #sosemadomel és "SZIT-osztit akarok felvenni nyugdíjasként", majd leregisztrálnak/átvedlenek és lebeszélnek ezerrel. Ennyi, azonban díjazom, hogy tartalmat is olvashatok most másoktól te általad, bár elemezni kell ezerrel mit is akarsz írni. De köszi, értjük mit akarsz: nem akarsz sundabundát nyomdával.
Zseton 2020. 06. 05. 09:25
Előzmény: #20332  Zseton
#20333
Petihez hasonlóan én se dobáloznék mindenféle célárakkal, mert korainak tartom, túl sok a bizonytalanság.
1. Nem tudjuk biztosan, hogy jön-e a WING (bár kétségtelen, hogy sok erre utaló jel van: Dayton jelenléte, új igazgatósági tagok)
2. Ha jön is a WING, nem lehet kizárni azt sem, hogy nem a teljes céget tolják be, csak egy részét (különösebb értelmét mondjuk nem látnám, de kizárni ezt sem lehet.)
3. nem tudjuk, hogy pontosan mekkora részvényszám mellett fog mindez megtörténni
4.az időzítés is kérdéses, de az igaz, többeknek aki régóta figyeli a cég körüli történéseket annak most olyan érzése van, hogy közelítünk a végkifeljethez.
Viszont ha minden szépen és jól alakul, akkor nem kizárt, hogy előbb-utóbb 50 Mrd-ért cserébe kapunk 170 Mrd-nyi értéket (Wing saját tőkéje), ami azért nem hangzik rosszul.
Zseton 2020. 06. 05. 09:11
Előzmény: #20329  vaktyuk99
#20332

Na tegyünk akkor tisztába  pár dolgot, hogy vaktyuk is találjon szeget.1. A tőkeemelést azért emlegetik többen, mert a tavaly októberi közgyűlésen erre kapott felhatalmazást az igazgatóság (3. pont):
https://bet.hu/newkibdata/128316120/2019.10.28%20-%20Kozgyulesi%20hatarozatok.pdf
2. A határozatban benne van, hogy a 180 napos vagy 360 napos átlag közül a nagyobbik értéken történhet meg a tőkeemelés . Ha az 50 Mrd-ot elosztom 420-szal (kb most ennyi az átlagár), akkor kapok kb. 119 m db részvényt, ha ezt hozzáadjuk a meglévő 33 millióhoz, kijön a kb. 150 m db.
3. Értem, hogy ez így elsőre ilyesztőnek tűnik (most tanultam ezt a fogalmat, hogy higítás, jajaj az nagyon veszélyes!), de azt is látni kell, hogy ha jön a Wing, akkor nem csak a részvényszám nő meg, hanem brutál értéket is kap apport keretében az AKKO
4.Nettó eszközérték és egyebekre meg azért utaltam, hogy lássuk mekkora értéket is képvisel a WING, ha idejön. 
Peti84
Peti84 2020. 06. 05. 09:04
Előzmény: #20329  vaktyuk99
#20331
Több (sok) lehetőség van (ezért is izgi, de ezért is veszélyes). Az általad leírt az nagyon szép, annak örülnék a legjobban, mert akkor lehet nem kellene dolgoznom az életben soha sem (de viszonylag kevés esélyt adok neki, de mint ahogy sok minden nem is zárható ki). A másik véglet hogy kimaxolják a tőkeemelést és nyomdát csinálnak és a fejlődést megölik (bár ez sem biztos a Wing méretét és helyzetét, stabilitását nézve). Erre sem tennék sokat, azért a Wing mögött nagyon komoly érdekeltségek és pénz emberek vannak (és nem utolsó sorban nem állami csöcsön csüng, hanem piaci alapon megy, így Ők ellenben ML-ékkel értik a piac működését).Valahol a kettő között lesz az igazság, én úgy gondolom. Nekem pl.: ezért sincsen céláram, csak kb. időfaktorom, ami ha úgy megy minden, hogy tetszik évek, de ez változhat is. Én most egyenlőre várom, hogy a 2 millás OTC üzletet a Winghez köthető jelentse le.Tőkeemelésről semmi hivatalosat sem tudunk, ha tudunk, akkor majd lehet számolni és agyalni tovább.A 150 milliós rv számok előzetes feltevésekből jöttek ki....(jelenleg nem tulajdonítanék neki jelentőséget vagy annyi lesz vagy sem...)Sok nagyon jó tőzsdésnek a BÉT homokozó miatt lett elege, meg a bennfentes átláthatatlan mutyiból (amihez a törvényalkotó támogató kezet is nyújt és ezzel sikerül elérni, hogy banánköztársaság szintjén legyünk) és ezért minden tőkét külföldre vittek (és jelenleg is visznek), ez az egész béten látszik (nincsen friss és forgó tőke, nincs likviditás stb.). 
pakk
pakk 2020. 06. 05. 08:59
Előzmény: #20329  vaktyuk99
#20330
Hát ez most se sikerült se rövidebbre se érthetőbbre :))
Nem kell félteni itt senkit meg elmagyarázni a dolgokat, mindenki meghozza azt a döntést amit jónak gondol. Tőkeemelés nélkül meg hogy hozol be ide akármit is? Nem ördögtől való ez nem kell riogatni. 
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 06. 05. 08:43
Előzmény: #20320  Peti84
#20329
jo lenne ha azok akikre utalsz nagy jatekosok itt lennenek segitenek a reszvenyeseket mert itt sokan higitasnak ujonganak, azt hiszik a tokeemeles jo pedig legjobb esetben is semleges amugy csökken a reszhanyaduk. en ugy latom te erted csak meg metiszpapa ö kerdezte 1 hete. most tudok irni utazok vissza figyeljetek ne higuljunk ahogy tudok irok ha lesz fejlemeny. igen itt is latszik nem ertik a tökeemeles nem jo regiek lelepnek sok az ujonc aki a kuszobatlepest sem erti varja a tökeemelest hogy lemeszaroljak, holott wing nagyon jo ceg akko is szepen dolgozik benne IT is, megeri az erteket megtartani ha nem nyomtatna rögtön lehetne nektek ertekes reszveny. wing ha bejönne tozsdere, egyetlen ceg ami van nekem legjobb ceg lenne, opimust sem vennem vissza 4ig nekem draga mar. wing nekem is egyetlen ami erteket kepvisel ha megveszi akko reszvenyeket tovabb mint 17.99% es nem emel jegyzett töket hanem akkora araztatja be wing csoportot nagyon megerdemelned. az ujoncoknak magyarazd el amiket irtam azt hiszem te erted jobban le tudod irni mint en többi csak nyomogat telefonon vesz elad nem erti mi a ceg lenyege. bocs phabletrol irok munkam miatt. lehet nem tiszta minden amit irok ezert irta a masik forumtag hogy zavaros sajnalom ezen intezem cegugyeimet. sok konyvelovaltas miatt lassan en is megtanultam evek alatt mi is az hogy beszamolo es mit kell figyelni.
beluga
beluga 2020. 06. 05. 08:39
Előzmény: #20325  vaktyuk99
#20328
Csak annyi kiegészítés, hogy most ekkora a torta, és ér valamennyit, de ha nagyobb lesz a torta, sokszorosát fogja érni, az miért eladási indikátor? Elég lenne, ha rövidebben fogalmaznál...
Zipfer 2020. 06. 05. 08:33
Előzmény: #20326  vaktyuk99
#20327
150 millió új részvényről senki sem beszélt. Ha esetleg kimaxolják a tőkeemelést kb 120 millió + a régi 33 millió. Veres úr egy tàl bablevesért nem fogja berakni egy 15 milliárd kapitalizációjú cégbe a Winget.
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 06. 05. 08:23
Előzmény: #20324  sylard
#20326
szia semmi problema. most sok ujonc vett reszvenyeket covid miatt, melyben tele van reklammal vegyel reszvenyeket es nem ertik a cegerteket, meg küszöbatlepes ezert fontos hogy olyanok mint peti84 akik elejetöl fogva itt voltak  tamogassak az ujoncokat segitsek a többieket, mert o erti miert jobb ha a meglevöekre arazak be a ceget. de akkor nincs döntes h 150 millio darb reszveny lesz es közlemeny nincs. ezert kerdeztem en sem talaltam de akkor ez csak remhir, ok.mert akko beszamolojaban a kb 34 millio darabot latom csak es adott wing csoport beszamoloja. ebbol rakom össze meg ahogy tudom mi volt regebben,csak nem ertettem a 150 millio darabot. de ezt nem ertem amit irsz: en azt latom a dayton vasarolja meg az akko reszvenyeket. most azt iros: "voltaképp az Akko a saját rv-eiből vásárolja meg a Winget." ???? a dayton tulajdonolja a wing csoportot es a dayton van 17.99 szazalekban akko reszvenyeiben tulaj. azaz wing veszi vegso soron akkot nem forditva. akkor ezt hogy erted? altera sorsat ismerjük, remeljük nem azt a sormintat követik. autowallis kapitalizacioja alatta van az eszközerteknek most. 4ig-ban felette. kerdezzetek Peti84-et most lehet nem leszek egy darabig csak meg neked akartam valaszolni, mert nem ertettem hogy most az akko veszi a winget vagy wing veszi az akkot. küszöbatlepesekböl nekem az jön le winget tulajdonlo dayton veszi a z akkot. es nem latom nyomat h 150 millio uj reszveny lenne. de jo akkor tovabbra is azt nezem ami közlemenyben van. Peti84 segit ha valamit nem ertetek, bocs ha mindenre nem valaszoltam.
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 06. 05. 08:10
Előzmény: #20215  xdaYnax
#20325
igen neked ez is zavaros volt, hogy jött ki a kuszöbatlepes. de segitettunk, remelem a lassan a tobbi is kitisztul, de kerdezz es elemagyarazzuk ezt is.Peti84 is segit neked,söt ö elejetöl itt volt,en nem tudom vegig. szerintem egyertelmu h amig valaamiben konstans reszem van de nagyobb lesz a torta, akkor a konstans resz sazaleko san kisebb lesz. azaz amig marad a torta reszem %-san addig tartom, ha csökken, akkor nem feltetlenül eri meg. tök egyszerü. mint a.gy. küszöbatlepese. kicsit szamolni kell. nem kvantumfizika.
sylard 2020. 06. 05. 07:44
Előzmény: #20322  vaktyuk99
#20324
Szia! Későn írtam, fáradt voltam, talán nem fogalmaztam egyértelműen. Azt nem tudom, hogy hány rv-t fognak keletkeztetni, a 150M csak egy korábbi kalkuláció alapján került ide (már nem emlékszem mikor és ki számolt ki de reális lehet sztem a meglévő részvény számhoz képest). Nem a Wing kapja a részvényeket, hanem a Winget tulajdonló cégek/magánszemélyek, voltaképp az Akko a saját rv-eiből vásárolja meg a Winget. Ok tudom ez így túlságosan is leegyszerűsítő de sztem ez lesz a lényege. Nem hiszem, hogy az Opus sormintát követnék (az egy másik csapat:) ), sztem az Alterá-hoz hasonlóan zajlanak a folyamatok. Nyilván ez csak a véleményem  és lehet tévedek, de csak azt szerettem volna leírni, hogy új rv-ek keletkeztetése nem ördögtől való dolog és nálam tuti nem eladási jel. 
xdaYnax
xdaYnax 2020. 06. 05. 07:35
Előzmény: #20322  vaktyuk99
#20323
A gondolatmeneted elég zavaros, bármennyire is használsz szakszavakat meg dobálózol sokmindennek össze vissza. És írsz szép hosszú bejegyzéseket.
1 ha jön a wing akkor itt jó világ lesz. 2. de ha nyomtat részvényt akkor eladod.
Akkor azt tanácsolom most add el. Mert ennek a nagy éneklésnek az lesz a vége, hogy mint szakértő te leszel majd a legnagyobb ledumálója.
Átlátszó. 
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 06. 04. 22:53
Előzmény: #20321  sylard
#20322
de ez hogy jott ki ez ez a 150 millio reszveny van valamilyen kozlemeny? meg mit fizet akko wingnek? tokeemeleskor keletkeztetnek aki apportal annak uj reszvenyt. de nem ertem mi ez a 150 millio uj reszveny ez hova van leirva vagy hogy lett kiszamolva?
sylard 2020. 06. 04. 22:31
Előzmény: #20319  vaktyuk99
#20321
Nem fog maradni a rv szam. Tuti, hogy új rv-ek lesznek keletkeztetve es azzal fog fizetni az Akko a wing-ert. De ezzel semmi gond nincs ettől még ez egy jó üzlet lesz mind Veress Úréknak mind a kitartó kisbefektetőknek. Attól hogy a wing tulajdonosok megkapnak 150M rv-t pl nem kell hogy ez a tőzsdei forgalomban is megjelenjen a céget SZIT-é alakítják es szépen felveszik a rájuk eső éves osztalékot.

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek