Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KisEmber6 2019. 06. 05. 15:44
#6640
Na, vettem még, az ilyen pánikhangulat erre tökéletes.
Viszont szeretnék pár dolgot elmondani, amit szerintem sokan rosszul értenek.
1. Merger/Acquisition alapok: Sokan itt valamiféle bűvöletbe élnek annak tekintetében, hogy milyen cég jön ide és amennyiben ez minél nagyobb akkor húúú mennyit érhet a részvény. Elárulom, az ide érkező apport cég mérete tökmindegy az árazáson van a hangsúly.
Gyors példa:
Amennyiben az akko-nak van 300.000 részvénye és 22k az árfolyam az 6.6mrd-os kapitalizációt jelent. Amennyiben idejön mondjuk a wing és a felek úgy ítélik meg hogy a wing piaci értéke 500 milliárd (szinergiák nincsenek), akkor a két cég együttes piaci értéke 506 milliárd, azaz 500mrd/22k részvényt fog az akko kibocsátani (azaz kihígulsz a francba). Részvényesi értéknövelés nincs ebben az esetben. (BTW az estmedia meg azt csinálta, hogy a piaci ár alatt el saját részvényt - ami az akkonál nem lehetséges - így kisemmizve a tulajait és pár júdáspénzért megvett egy volt korrupt microsoftosat, akit megpróbál ner-esnek beadni). 
Akkor lehetne értéknövelés ha a piac úgy gondolja a wing tulajdonosaival ellentétben hogy a wing értéke 1000mrd (500 helyett). Ebben az esetben az árfolyam 44k-ig emelkedne. Szóval az a kérdés hogy az apportáló cég mire értékeli önmagát illetve hogy mi a piac értékítélete. Az, hogy a wing jön be vagy a kiss jóska bt, tulajdonképpen tökmindegy. De általánosságban elmondható, hogy minél nagyobb cég jön be a potenciális növekedés annál kisebb az esélye a nagy növekedésnek.
Kérdezhetnétek, hogy akkor oké, de Lőrincék miért mentek akkorát az ilyen apportokkal. A válasz egyszerű, az apport árazásának időpontjában jóval kevésbé voltak kibélelve állami megrendelésekkel mint most ráadásul az állami megrendelések által generált várható pénzeket a piac eszméletlenül túláraz(t/z)a, (lásd opus, konzum, vagy 4ig). Amiről Prutkay-ék beszélnek (értékteremtés) azt jelenti, hogy olyan eszközöket vásárolnak meg saját részvény ellenében amelyek a piac által jóval többre fognak értékelődni a későbbiek folyamán.
2. Mik ezek a beruházások?
Igen, ezen a téren nekem is homályos a dolog, volt itt francia szálloda, nagykanizsai meg ceglédi kiadott telek vagy micsoda (írták itt korábban). Nem tudom eldönteni, hogy mennyire "áron alul" vette meg ezeket az eszközöket a cég, de mindenesetre a Vár-Logisztikás tranzakcióból az látható, hogy nem lenyúlni akarják a részvényeseket. (Ott annyit fizetett a cég a saját részvényeivel, amennyit én kalkuláltam fair értéknek.) Szóval ez nem valami tipik BÉT-es apportos lehúzási buli.
2. Prutkay és Ádámosi személye
Megmondom őszintén én nem voltam benne az autowallisos buliban így napról napra nem követtem a mozgásokat, de így utólag nagyjából rekonstruálni tudom a dolgokat. Nagyon szépet ment az árfolyam, ez nem kérdés viszont az értékteremtés közel sem indokolt volna ekkora bumm-ot. Nagyon röviden összeoglalva, beletettek pár cuccot a cégbe, kicsit működtették, elhintették a csodát - a legutolsó tájékoztatón bemutatott stratégiai terveken együtt röhögtünk a kollégáimmal - és jól lehúzták a végén beszálló kicsiket. (Úgy tűnne, hogy Ádámosi alig adott el részvényt, de sajnos el kell keserítsek mindenkit, a közvetett cégein keresztül, tömegével adott el papírok, de ezt az MNB természetesen nem fogja megvizsgálni, mivel NER kompatibilis a személye. Itt is ezt készíti elő ezekkel az OTC tranzakciókkal.) Szóval még mielőtt bárki azt hiszi, hogy ezek a jómadarak elsősorban a Te érdekedet képviselik, el kell keserítselek, sajna nem. Ádámosi, Csányi volt pincsije aki pár éve belekezdett ezekbe a kis magán trükkjeibe és eddig szépen csinálja. No, de ez mind azt jelenti, hogy a 0-ba fog állni az árfolyam és a céget tönkre akarják tenni?! Természetesen nem, és a cégvezetők érdeke is azt kívánja, hogy menjen felfele a papír minél tovább, legyen sok idióta aki elhiszi, hogy ez a cég aranyat ér.
3. Árfolyamkarbantartás és tulajdonosi kör
Az akko-nak becsléseim szerint 100k lehet a valós közkeze, a többit baráti cégek birtokolják. Ez azt jelenti, hogy 2,2mrd-nyi pénzük van benne a kisbüfiknek. Ezt nem hinném hogy akarnák tovább bővíteni, mivel ha túlbővítik akkor limitálják a potenciláis felfele menetelt. Ez pont az a mennyiség, hogy a céget sokan megismerik és ha kell akkor pluszban beugornak és jól meghúzzák az árfolyamot. A közkéz bővítés valszeg 30k felett illetve a 18-20k-s sávban történhetett, de ezt max csak sejteni tudom. Annyi látható, hogy ez a folyamat leállt, szóval nem kell számolni pluszban a közkéznövelés árfolyamleszorító hatásával.
4. Mi lesz a jövő?
Az én értelmezésemben nagyon egyszerű. Lehet ennél szarabb?! Válasz: Nem igazán. 180 napos alatt nem emelnek tőkét, Prutkay a közleménnyel (05.21) előre jelezte a hosszabítást "nyár folyamán befejeződhet", az apportok nem túlárazottak, az árfolyamkarbantartás érezhető abban hogy az árfolyam alig mozog, és a közkéz sem bűvül tovább.
Szóval, összességében biztos vagyok benne hogy az egész sztori a kisbefektetők lehúzására lett kreálva, akárcsak az autowallis, de még messze nem vagyunk abban a fázisban hogy arról kellene diskurálnunk, hogy meddig eshet vissza a papír árfolyama.
De persze, feel free to panic és sok sikert mindenkinek.
Tuderlala
Tuderlala 2019. 06. 05. 15:37
#6639
Szerintem sem fogják 90 napig húzni. Júniusban lesz valami. Most le várják, ezért fog megindulni!:)
Akos86
Akos86 2019. 06. 05. 15:37
#6638
Nem vagyok babonás, de légyszi ne legyen már több tippelgetés itt, mert néha kajak azt érzem, hogy olvassák, és direkt ellene mennek... Megbeszéltük, h nem fél év múlva lesz valszeg az új tulaj, meg szavazás, h július elejéig bejelentik a befektetőt és másnap tadammm. Nyilván nincs köze egymáshoz, de inkább hagyjuk az ilyeneket. Más fórumban is olvastam már, h Akkot kell venni, mikor vmi ennyire jónak tűnik, az sosem jön be a tőzsdén. Azt hiszem most nem kéne az árfolyamra nézni őszig, h ne stresszeljem magam.
Törölt felhasználó 2019. 06. 05. 15:35
Előzmény: #6619  NyeretlenKeteves
#6637
meglatjuk, en nem izgulok... nagy nyerohoz turelem kell ;-)
ner18
ner18 2019. 06. 05. 15:28
Előzmény: #6634  NyeretlenKeteves
#6636
ez van:D
ner18
ner18 2019. 06. 05. 15:28
Előzmény: #6633  HoStrucc
#6635
jaja:D
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2019. 06. 05. 15:28
Előzmény: #6606  ner18
#6634
Nyugalomra vágytál! Tessék :-) 
HoStrucc
HoStrucc 2019. 06. 05. 15:26
Előzmény: #6606  ner18
#6633
Ráadásul úgy adja ki hogy "HÍR" XD 
ner18
ner18 2019. 06. 05. 15:25
Előzmény: #6631  Barackmag
#6632
Köszönjük Emese!
Barackmag
Barackmag 2019. 06. 05. 15:23
#6631
Hát nem mondanék semmit, csak mivel tegnap mindenki lekezelően nyomta, h pont kitörés előtt adom el, mekkora lúzer vagyok, meg nyavajgok, hát tessék! Est játék megy itt is, halogatunk, esegetünk, közben szórjuk a papírt (ugye 17k hopp eltűnt). A nyári hónapok alatt hullókés lesz a papír, már most sem lehet 23k felett eladni. Ádámosiék tudatos átverése látható, Wallisban sokak tőkéjének a felét égette el, most itt nyerészkedik. Augusztus közepén lehet majd 18k körül bevásárolni. A tegnapi 21k-s visszaszallással úgy látom nagyon fölé lőttem. Na, léptem is, aki meg beszorult, annak kitartást...
Credit002
Credit002 2019. 06. 05. 15:09
#6630
Remélem adják még a verebek, mert szeretnék még kapni ezen a diszkont áron :D
DocJericho76
DocJericho76 2019. 06. 05. 15:04
Előzmény: #6627  ner18
#6629
Ez igaz.
Peti84
Peti84 2019. 06. 05. 14:59
Előzmény: #6626  csova
#6628
A műsor része, kis fárasztás. 
ner18
ner18 2019. 06. 05. 14:58
#6627
sztem ez pozitív hír ezen is látszódik, hogy készül vmi a háttérben, különben ennek ,hogy egy pár oldalas semmiről nem szoló tájékoztatót nem tudnak megírni semmi értelme nem volna
csova 2019. 06. 05. 14:56
Előzmény: #6625  Peti84
#6626
Értem és tapasztaltam is, hogy nem az történik amit a többség vár. Ez rendben is van. Inkább ez a 90 nap zavar. Minek ,ha meghosszabítható? Miért 90, ha úgysem tartják be?
Peti84
Peti84 2019. 06. 05. 14:52
Előzmény: #6624  csova
#6625
Itt a bizonyíték, hogy nem az történik amit a többség vár.... ez egy ilyen játék. Türelmetlenek kirázódnak.  
csova 2019. 06. 05. 14:50
Előzmény: #6618  Peti84
#6624
Persze azonnal adom is :) Ettől függetlenül nem ezt vártam(vártuk)!
Peti84
Peti84 2019. 06. 05. 14:50
Előzmény: #6620  NyeretlenKeteves
#6623
Biztosan alá állnánk páran :)
Zsimo
Zsimo 2019. 06. 05. 14:50
Előzmény: #6612  Törölt felhasználó
#6622
🍻 🍻 itt a két söröd!
Zseton 2019. 06. 05. 14:49
#6621
Nekem ebből az jön le, hogy akkor fognak csak kiállni a tájékoztatóval, ha tényleg lesz hozzá nagy horderejű bejelenteni-való is.
Ez olyan szempontból jó, hogy a bla-bla szöveg helyett (én eddig ilyen tájékoztatóra számítottam) lesz már benne érdemi info is. Viszont úgy tűnik további türelmet igényel a papír, akár őszig is.

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek