Topiknyitó: Portfolio 2019. 01. 10. 13:29

Orbán Viktor egy hónapon belül nagy bejelentéseket tesz  

Ugrás a cikkhez
Orbán Viktor fontos intézkedéseket lengetett be az év elsõ Kormányinfóján, amit ezúttal õ vezényelt le Gulyás Gergely helyett. Elõrevetítette: február elején esedékes szokásos évértékelõ elõadásában bemutatja a kormány új
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hatosa 2019. 01. 10. 16:48
Törölt hozzászólás
#20
signal2
signal2 2019. 01. 10. 16:44
Előzmény: #11  Sehmet
#19
"a Lisszaboni Szerződés nagyon pontosan behatárolja - a szubszidiaritás elve alapján - azt, hogy mi tartozik az EU határkörébe, mi a megosztott hatáskör és mi a tagállamok kizárólagos hatásköre." Na, az EUMSZ-ben van benne, hogy 
1) "Az Unió közös bevándorlási politikát alakít ki" (79. cikk (1))
2) "Az Unió közös menekültügyi, kiegészítő és ideiglenes védelem nyújtására vonatkozó politikát alakít" (78. cikk (1))
Ezt nem akarjuk betartani.
sanka 2019. 01. 10. 16:42
Előzmény: #17  _Sigorszky
#18
Egyenest visszük a börtönbe.
_Sigorszky
_Sigorszky 2019. 01. 10. 16:32
Előzmény: #4  loliense
#17

2 dolgot jelentsen be, ami elfogadható:
1. lemond, 
2. visszateszi a kasszába a szajrét.
DE: ne várjon ezzel holnapig sem!
sanka 2019. 01. 10. 16:22
Előzmény: #15  Peterbond
#16
Ezeket is le kell majd csukni.
Peterbond 2019. 01. 10. 15:52
Előzmény: #13  Peterbond
#15
Csak a top 50bol lenduletbol:
Meszaros Lorinc, Szeles Gabor, Simicska Lajos, Andy Vajna, Szijj Laszlo. Speder Zoltan, Sesztak, Garancsi, Scmidt Maria, Matolcsy unokatestvere.
Es ezek csak a NAGYON kozeliek akiket meg en is tudok fejbol. Jo ketto azota kapot egy selyemzsinort Orbantol es elkezdett visszaesni.
Mondj kerlek te is 10 baloldalit fejbol.
Nanobot 2019. 01. 10. 15:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#14
Igen O1G-t  pszihológusok hada figyeli! Egykor talán normális ember hogyan alakul át, a pénz és hatalom által. Igazad van "Az UNIO egy nagy vízfej" de ebben a legnagyobb  gc.orbánnal a tagjai között a Néppárt.
Peterbond 2019. 01. 10. 15:31
Előzmény: #11  Sehmet
#13
"Még most is a 100 leggazdagabb magyarból 84 baloldali."
Na jo kb eddig tudtam komolyan venni. Lehet en fejbol sorolok neked 20 at a Fidesz kozeliekbol. Ha az osszes tobbi balos lenne nem lenne ennyire legatyasodva az mszp es ennyire nem volna egy ertelmes media feluletuk.
Peterbond 2019. 01. 10. 15:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#12
"Nincsen UNIOs politikusi példa! "
Nem is mondtam hogy keressen egyet. Nem az a bajom hogy Sztalin es nem Hitler a peldakepe. Mindketto rossz ha autokratikus rendszerek vezetoit es ilyen allamokat tekint peldakepnek.
Nem azt vartam hogy Macront vagy Merkelt tekintse peldakepnek de ne is Putyint Lukasenko vagy egyeb azsiai autokrata rendszerek vezetoit.
Sehmet
Sehmet 2019. 01. 10. 15:27
Előzmény: #8  Peterbond
#11

Ha egy icipici diplomácia protokollt tanultál volna, akkor tudnád, hogy ezek annak részét képezik.
Mikor is volt Magyarországon olyan igazi demokrácia? Még soha. Az nem volt demokrácia, amikor a munkásmozgalom fizetett forradalmárjai '90 után vadkapitalista milliárdossá lettek a privatizáció által fillérekét, néha Apró kis segítséggel, ergo a korábbi diktatúra vezetői politikai hatalmukat gazdasági hatalommá váltva próbálták vezető szerepüket megőrizni a rendszerváltoztatás után is. Még most is a 100 leggazdagabb magyarból 84 baloldali. De előtt tisztázni kellene, mi az, hogy demokrácia, vagy azt, hogy az olyan jelzős demokráciák, mint a westminsteri többségi demokrácia, vagy a konszenzusos demokrácia, vagy a liberális demokrácia, stb. "demokrácia"'-e? Mindegyik. Ha az újságíró Fareed Zakaria egy zakkant pillanatában nem találta volna ki a kilencvenes években az "illiberális" demokrácia fogalmát, akkor most azt sem tudnák mi az. Szerintem minden jelzős demokrácia tévútra visz.
A külpolitikai kommunikáció külön tudományág, azt a Külpolitika elemzése kurzuson tanítják, nem a "Nyugatifény.hu-n".
Akár a belpolitikában, akár a nemzetközi politika elméletében már Machiavelli-óta tudjuk, hogy a politikai morál és a közmorál nem ugyanaz. Ezt az elvet képviseli az amerikai fősodró realista nemzetközi politikaelmélet is, melynek megalapítója Hans Morgenthau, és olyan képviselői vannak, mint pl. Kissinger.
Az Európai Unió nem szövetségi állam, hanem a nemzetállamok szövetsége, amelynek legutolsó alapokmánya, a Lisszaboni Szerződés nagyon pontosan behatárolja - a szubszidiaritás elve alapján - azt, hogy mi tartozik az EU határkörébe, mi a megosztott hatáskör és mi a tagállamok kizárólagos hatásköre. Egyébként pedig a konstruktivista politikaelmélet szerint a nemzetközi intézmények a nagyhatalmak normáinak közvetítői, amely normákkal próbálják a kisebb tagállamokat szocializálni, azaz saját normáikat "ráerőltetni", mint "nemzetközi normákat". 
Ezen hozzászólás írója a politikatudományok doktora.
Peterbond 2019. 01. 10. 15:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#10
Nulla eves de en a konyvrol beszeltem. Es mas muvekrol is neztem ilyen osszefoglalokat mar korabban is de ez epp aktualis volt. 1 vagy ket hete lattam. Ha gondolod kikeresem a linket.
hatosa 2019. 01. 10. 14:41
Törölt hozzászólás
#9
Peterbond 2019. 01. 10. 14:24
#8
Engem azert egyre jobban aggaszt hogy milyen politikusok kozott mozog es miket vetit ki mint kovetendo peldat. Anno Erdogant nevezte pozitiv peldanak most pedig az uj Brazil elnokot. Ezek mellett a sajtora es az ujsagirokra tett kijelentesei sem epp megnyugtatoak.
Egyre kevesbe tetszik ez az irany es ez a hozzaallas valamint az hogy mennyire konnyeden hagyjuk szepen lassan kivezetni magunkat egy valoban atlathato demokratikus orszagbol egy autokratikus latszatdemokraciava.
Nemregiben lattam egy kis 10 perces videot amiben az 1984 et elemzik. Mennyire meglepodtem mennyi parhuzamot latni az ottani "Part" es a mi kormanyunk kommunikacioja es tettei kozott.
hatosa 2019. 01. 10. 14:17
Törölt hozzászólás
#7
signal2
signal2 2019. 01. 10. 14:05
#6
Kovács Zoltán Twitter oldalán ez olvasható:
"In Central Europe, we don’t want to live together with others, we want to remain ourselves"
Ez hogy egyeztethető össze azzal, hogy 2017-ben 36.453 külföldi telepedett le Magyarországon, amelyből 10.256 ázsiai és 1.509 afrikai?
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_wnvn005b.html?down=394
hatosa 2019. 01. 10. 13:52
Törölt hozzászólás
#5
loliense 2019. 01. 10. 13:47
#4

a vezénylőtábornokelvtárs egy igazi féreg volt ma is,mint mindig
,ilyennek született,nem tud megváltozni!
(bár ez nem igaz,ez csak rosszabb lesz)
-kb.10 évig vártak a nemseggnyaló újságírok
,hogy kérdezhessenek valamit,ettől a primitív,egoista gyökértől,
-de egyetlen egy kérdésre sem volt képes egyenes választ adni,
zsigerből letagad,hazudik minden mondatában és
hogy a 'kibaxott, durvaannyába néz már ki,
ez hájas disznó,aki egyben a magyarok szégyene is 8-9 éve"!!!
azt meg,hogy mit fog bejelenteni,nem is kérdés:valakik majd arra is jól rábasznak
oszt jó nagyot belé,családjába,meg az összes szavazójába
uff
hatosa 2019. 01. 10. 13:33
Törölt hozzászólás
#3
Shortelek 2019. 01. 10. 13:29
Előzmény: #1  portfolio
#2
Hazugság hegyek!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek