Topiknyitó: badsector1 2019. 01. 02. 19:38

EMIGRÁCIÓ, EU-ban való bennmaradás ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet Orbán olyan új feltételrendszert, ami miatt már egy olyan ország amelyik, nemzetállamként képzeli a jövőjét csak a közösségen belül maradhat.
Az emigráció kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget, hogy számolni keljen vele.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2020. 01. 04. 09:33
Előzmény: #239  euler
#240
"„Elképesztő látni, hogy a Fideszben sokan úgy vélik, már el is bukták a 2022-es választást” – mondta a Népszavának adott interjúban Török Gábor politológus, aki ugyanígy túlzónak érzi az ellenzék hurráoptimizmusát az önkormányzati választás után.
Ezzel együtt úgy véli, „ma nem mondhatjuk biztosan, hogy Orbán Viktor három év múlva is meghatározó szereplője lesz a magyar politikának: akár egy önkéntes váltással még 2022 előtt, akár a választók akaratából.”
Török Gábor személyes tapasztalata szerint a Fidesz csúcsvezetői között is van olyan vélemény, miszerint ha nem változtatnak, akkor a 2022-es választást is bukják. „És van egy nagyon erős törés a Fideszt irányító fővárosi csoport és az alapvetően az eredményeket hozó, a párt derékhadát képező vidéki politikusok között, akik szerint a központ nem látja, milyen helyben a véleményklíma.”Az érdemi változtatás szerinte az lenne a miniszterelnök részéről, ha leváltaná a vezetői kört szimbolizáló Rogán Antalt és csapatát.A belső kritikák szerint Rogán Antalnak és Kubatov Gábornak mennie kellene, de ez felveti azt a kérdést is, hogy van-e alternatív politikai elitje a Fidesznek. Ebből a szempontból pedig elég siralmas a kép– mondja.Sokakkal ellentétben Török úgy látja, hogy az ellenzék a 2022-ben is meg tudja ismételni az önkormányzati választáson mutatott egységet, ő legalábbis még nem találkozott olyan ellenzéki politikussal, aki szerint nem lesz megállapodás legalább az egyéni választókerületekben. „Persze mindig lehet hülyének lenni” – engedi meg a politológus, aki szerint Karácsony Gergely főpolgármesterként eddig klasszikus pávatáncot mutatott be, ami hosszú távon nehezen lesz folytatható. „Nem lehet egyszerre harcosan védeni Budapestet a kormánnyal szemben és közben várospolitikusként a megbékélés fontosságát hangsúlyozni.”"
euler 2020. 01. 03. 22:15
Előzmény: #238  badsector1
#239

Ez nyilván Orbán hangja, aki már nemzetközi súlyú politikusnak képzeli magát.
Új harc kezdődik, elemében van. Kiheverte október 13-át, kidolgozták az ellencsapást, jön föl az olasz jobboldal, Macron is úgy használja ki, hogy az akár sikerként is eladható...
A V4-ekről is keveset hallani mostanában, ill. van egy érdekes apró hír, aminek azért mégis lehet jelentősége:
Merkel, a lengyel és a szlovák kormányfő nem, de Orbán ott lesz a prágai operaház megnyitóján
badsector1
badsector1 2020. 01. 03. 20:58
Előzmény: #237  bigyula
#238
"További kérdésekre kijelentette: ahogy korábban, úgy a jövőben is a Fidesz és nem más dönt majd arról, hogy a kormánypárt melyik európai pártcsaládban fog politizálni."
  
Nagyon készül az öntökönszúrásra a fütyisz :))
bigyula 2020. 01. 03. 20:48
Előzmény: #236  badsector1
#237

Nem. A figyesz (és Orbán) rúgja ki az Európai Néppártot. :) Csak még kicsit marasztalják... :)
.
Amit ma a dajcstomi lenyomott (mármint adnak esélyt még arra, hogy a néppárt követheti a fityesz irányát), az maga a vicc...
badsector1
badsector1 2020. 01. 03. 20:21
#236
"Egyre hangosabban csiripelik, hogy búcsúzik a Fidesz a Néppárttól
Orbán Viktor komolyan fontolgatja, hogy kilépteti a Fideszt az Európai Néppártból - írja a Politico egy meg nem nevezett, magas rangú kormánypárti politikus nyilatkozata alapján."
  
Akkor most a fityesz saját magát rúgja ki a néppártból?
badsector1
badsector1 2019. 12. 19. 21:07
#235
"Késsel szurkáltak meg egy tanárt a XVIII. kerületben"
  
Egyre romlik a közbiztonság Magyarországon.
badsector1
badsector1 2019. 12. 19. 21:05
#234
"Államosít a kormány hat meddőségi központot"
"Meddőségi központokat államosít a kormány, hat centrumot von az irányítása alá, és megszerezné a működésükhöz szükséges ingatlanokat is – írta meg a Magyar Közlönyben megjelent rendeletről az Mfor."
  
Kammenisták.
euler 2019. 12. 17. 22:06
Előzmény: #232  badsector1
#233

A cseh civilek folyamatosan tüntetnek Babis lemondásáért.
A közszolgálati tv most is élőben közvetítette.
A civilek ma engedték először mikrofonhoz a politikusokat, hogy azok konkrétan elmondhassák, hogy képzelik el a kialakult belpolitikai helyzet megoldását.
badsector1
badsector1 2019. 12. 17. 21:40
#232
"A román államfő Orbán Közép-Európa-víziójáról: Inkább maradunk az Uniónál!"
"Klaus Johannis szerint a magyar miniszterelnök csak új törésvonalakat akar nyitni az EU-ban."
  
SeldonKuper 2019. 11. 04. 11:09
#231
Nem is érdemes már ebbe a topicba írni, mert itt tényleg sok van belőlük
sanka 2019. 11. 04. 08:43
Előzmény: #229  badsector1
#230
Ez az értelmiség, viszont alja népből bőven van!!
badsector1
badsector1 2019. 11. 04. 07:48
#229
"– Tizenhat évesen lettél párttag. Nem léptél még ki a Fideszből?– Nekem a Fidesz-tagság mellékes. Nagyon fiatal voltam, nagyon lelkes és nagyon igazunk volt, amikor 1989-ben a Fidesz-alapszervezetet megalapítottuk. Aztán már nem voltam aktív. Az, hogy Fidesz-tagként csalódtam-e, mellékes, mert a tagságom olyan, mint a Plútó a Naprendszerben: már el is felejtettem, hogy tag vagyok. Ha véget kell érnie ennek a történetnek, rakjanak ki. Vagy ne. Lépjen ki a párt!– Mi tette be végleg a kaput?– Az Elios. De akkor még nem volt se megírva, se kinyomozva. Hallottunk róla fideszes körökben, milyen pompás üzleti sikerek vannak. Azt gondoltam, ez nem történhet meg. Addigra, amikorra az orosz közeledés érzékelhetővé vált, már kifelé tartottam a szisztémából. Nekem a tovarisi konyec meghatározó élmény volt. Ezért is lettem jobboldali. A rendszerváltás előtt néptáncosként Nyugat-Németországba jártunk fellépni. Ha az ember Münchenből Sátoraljaújhelyre ér haza, feltesz kérdéseket. Én az kérdeztem, Magyarországról ki lopta el a színeket, az egyéniségeket, miért szomorú mindenki.– Most ugyanúgy feltehetők ezek a kérdések.– Igen, megvalósul az, ami ellen küzdöttünk. 
És pont a Fidesz valósítja meg."
badsector1
badsector1 2019. 11. 04. 07:35
#228
"HOPPÁL SZERINT AZ ÉV(TIZED) BESZÉDE VOLT, AMELYBEN KÖVÉR KOMMUNISTA GYILKOSOKHOZ HASONLÍTOTT ELLENZÉKIEKET"
"Szamuely = Gyurcsány? Cserny = Fekete-Győr?"
  
Ilyen embör ez a házelnök.
euler 2019. 11. 03. 13:47
#227

"Alighanem először fordult elő, hogy a New York Times magyarul is közölt egy terjedelmes cikket.
A "Pénzes gazdák - hogyan fejik meg az Európai Uniót az oligarchák és a populisták?" című írásban a három szerző részletesen bemutatja Fejér megyei példák segítségével hogy miként működik az agrártámogatási rendszer, a cikkben megszólalnak gazdák, de Ángyán József volt agrárállamtitkár is.
Az angol és magyar nyelven azonos tartalommal megjelent írásból kiderül, hogy a The New York Times 2019 folyamán kilenc országban végzett kutatást, és arra az eredményre jutott, hogy a támogatási rendszer szándékosan zavaros, durván aláássa az Európai Unió környezetvédelmi céljait, korrupcióval és önérdekkel átszőtt."
(index)
Shortelek 2019. 11. 02. 17:48
Előzmény: #223  badsector1
#226
Orbáncot ki kellene tiltani az EU-ból, az egész EU-ból.
Törölt felhasználó 2019. 11. 02. 16:45
#225
Törölt felhasználó 2019. 11. 02. 16:45
#224
badsector1
badsector1 2019. 11. 02. 16:31
#223
"Dobrev: Orbán elszólta magát, Várhelyi Olivér nem lesz bővítési biztos"
"A DK európai képviselője szerint a miniszterelnök Türk Tanácsban elmondott beszéde vállalhatatlan az Európai Bizottságban."
euler 2019. 04. 26. 22:45
Előzmény: #221  badsector1
#222

"Az Emmi közölte, hogy a tüntető diákok mögött Soros és Gyurcsány áll" (444)
......Ennyi, meg egy bambi.
badsector1
badsector1 2019. 04. 26. 20:19
#221

„Ha nekünk előírják, akkor Orbán is tegyen nyelvvizsgát!”    "Diákok tiltakoztak a nyelvvizsgatörvény jövő évi bevezetése ellen. Azt mondják, ha Orbán nem teszi le a nyelvvizsgát, népszavazást kezdeményeznek."

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek