Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csilla23
csilla23 2020. 10. 09. 11:18
Előzmény: #7338  Sigmund
#7340
Másnap? Valszeg nem sok biztosat lehet majd tudni. Ugyan rengetegen leszavaztak már személyesen vagy levélben, meglepő módon fele-fele arányban regisztrált dem vs. rep. Viszont 2-3 államban van még csak bírósági döntés, hogy a szavazás napjáig beérkező szavazatokat számolják, sok helyen elég feladni a szavazás napján, és néhány államban van az, hogy eleve megadott határidőre kell beérkeznie a szavazás napja előtt. Hogy meddig kell bevárni az is eltérő, van ahol egy hét, van ahol nem tisztázott. De még rengetegen fognak levélben szavazni, nagy mozgósítás lesz utolsó héten is, szóval akár több millió szavazatot nem tudnak beszámítani a szavazás estéjén... Mindez akkor számít, ha szoros eredmény lesz 5-6 kiemelt jelentőségű államban, de akár egy - pl. Pennsylvania, mindkét félnek kb. a királynő a táblán, mindent eldönthet - is hosszú napokra megakaszthatja a végeredmény tisztázását. 👆
csilla23
csilla23 2020. 10. 09. 11:06
Előzmény: #7337  Sigmund
#7339
Világos. Nem a világvége jön. A jókor, hosszúra vett, value papírokra nem vonatkozik, amit írtam. Főleg, ha még van szárazon tartott puskapor is... Én a kevesebb tőzsdén agyalás jegyében most kiugrom egyet dobálgatni, hátha szerencsénk lesz egymással egy jópofa csukával... 😏
Sigmund
Sigmund 2020. 10. 09. 11:03
Előzmény: #7337  Sigmund
#7338
Elnökválasztás: szerintem Trump simán nyer, és erre másnap már pre-marketben komoly emelkedés lesz (tőzsde legjobb barátja Trump!), ezért is akarok poziban lenni valamennyire. 
Sigmund
Sigmund 2020. 10. 09. 11:00
Előzmény: #7325  csilla23
#7337
Értem, ebben is van egy következetes logika.
Nekem nagyjából megvan, hogy milyen papírokat szeretnék hosszú távon tartani, ott próbálok majd 50-50%-ban lenni, ha tényleg esnek 15-20%-ot, akkor tudjak még venni, de ha nem lesz esés, vagy ugranak, akkor ne is maradjak ki belőle. Ebben a 4 napban is nagyon szépen nőtt a hosszú távú portfolió, MO, Reit-ek jól mentek, olajban is tegnap nagy tépés volt. Pl IRM-ben volt több hír (Frankfurtban új data centert építenek, alapkezelőknek egyre jobban kedvenc lesz), tegnap ment az afterrel együtt +5%-ot, lehet egy esés után se megy már a korábbi szintek alá, jó beszálló 26,5 v alatta volt.
A speka pénzzel kapcsolatban egyetértek, a rövid távú pozikat érdemes felszámolni mindenképp.
SPCE: bosszant engem is, mi lehet a 4 órás teszttel amit ígértek okt 7-ig, illene valamit posztolniuk arról is.
csibe74
csibe74 2020. 10. 09. 10:45
Előzmény: #7333  blumen
#7336
Pedig egyszer már kilőtt 42 USD fölé február végén. Az akkor mire? Hype volt? 
Tamás123 2020. 10. 09. 10:36
Előzmény: #7334  Rray
#7335
Tegnap este 21:45-kor agyaltam, vegyek most DPHC még gyorsan.. ááá majd veszek holnap, erre reggel néztem az after hours-t 8% plusz...mikor érdemes még belevenni? mennyit mehet fel? köszi. 
Rray 2020. 10. 09. 10:27
Előzmény: #7331  csilla23
#7334
Igen SPCE t nagyon varom keresek még hirt és kuldom...
Énis kiülnék cashbe hónap végén de nagyon sokat vedztettem az utóbbi honapokban... és fáj hogy elolvadt a pfem harmada
Izgalmas lesz az október, SPCE, DPHC, SRNE-től komoly emelkedést várok... :)
De ha minden jól megy akkor a bukó nagyrészét ez a 3 papper visszahozza
blumen
blumen 2020. 10. 09. 10:16
Előzmény: #7331  csilla23
#7333
SPCE nagyon szépen teljesít, napról napra egyre feljebb zár. 21-en törte a lefelé tartó trendet, ezután az támasz-szintként tud viselkedni. Szerintem Okt. 22-ig benne van még egy 22-25-22 kör, aztán pedig kilövés!!!
To the moon!!!
esskay1
esskay1 2020. 10. 09. 10:06
#7332
Üdv urak.
DPHC új target? ;))
csilla23
csilla23 2020. 10. 09. 10:01
Előzmény: #7316  Rray
#7331
Szia! SPCE: elmennek valahová... Tegnap feltették egy “hírt” fotóval a Twitterre: készül az új gépbe a pilótafülke. ...tok! Legalább egyet mukkantak volna, hogy mi a szitu az okt. 1.-7.-re ígért teszttel. Viszont: rondábbnál rondább gyertyák ellenére a TA nem romlott el, minden nap emelkedéssel zár, és marha közeli az okt. 22. Ha végre megcsinálják a hordozó repülő tesztjét, akkor alig marad kerskedési nap, megállás nélkül spekázhatják felfelé. Szép is lenne. 😏
blumen
blumen 2020. 10. 09. 10:00
Előzmény: #7308  rbbj11
#7330
Nálam is marad most a Tilray, szépen viselkedik, és a tegnap esti hír felül írta a helyzetet. A DPHC-ből vett bővítés viszont lehet kimegy 7-en és akkor ugrorhatok vissza a DPHC-be, ha minden jól megy ugyanakkora pakkal.
autopsyboy
autopsyboy 2020. 10. 09. 09:55
Előzmény: #7327  csibe74
#7329
SRAC  Stable Road Acquisition Corp
csilla23
csilla23 2020. 10. 09. 09:53
Előzmény: #7225  Adamoo
#7328
Én nem szavaztam. Akkor szavaztam volna, ha az lett volna a kérdés, hogy mit szeretnék: ki nyerne? 
Tudjátok, hogy előszeretettel foglalkozom a témával, amennyire lehet beleástam magam:
A helyzet továbbra is full kiszámíthatatlan: a hét elején beszakadt Trump általános, országos népszerűsége, még a rep. kötődésű kutatóknál is, megköszönheti magának. 
Eldőlt a választás? Nem. Ugyanis furcsa módon a csatatér államokban ugyanúgy tartja magát, sőt összeségében (12 állam összesített adatai) +0,5%-kal jobban áll, mint Madame Clinton ellen ugyanekkor... 
Ráadásul, lement a VP-vita. Kamala mindenki szerint - kivéve CNN, akik a kutatásokban rendre több mint 45% -D, kevesebb mint 25% -R. regisztrált választót kérdeznek meg a “reprezentatív” mintájukban, holott 36 % dem. vs. 33% rep. a valós arányuk - iszonyatosan leszerepelt, kriminálisan játszotta az agyát, rendre pofákat vágott, alulmaradt a kemény témákban, és roppant idegesnek tűnt. Nagyon nem tett jó benyomást.
Szóval, ugyan látszólag Bidenéknek áll a zászló, de az emberek 53%-a szerint Trump nyer, 40% szerint Biden  (tegnapi Gallup mérés). Tehát maguk a választók nem hisznek Bidenben, még a saját szavazók 1/4-e sem. Ráadásul a támogatói alig több mint fele szavazná szívesen (lelkesedésből), ugyanez Trumpnál a szavazók 2/3-a. Plusz kétszer annyian gondolják, hogy a közelükben “titkos” Trump-szavazók vannak, mint Biden-szavazók. A gazdaság kétszer fontosabb téma (+30% jelöli legjelentősebb kérdésként), mint a járvány (16% szerint a legfontosabb...). A feketék között továbbra is legalább dupla annyian szavaznának Trumpra, mint 2016-ban, a latinók között kb. másfélszer annyian. Kiszámíthatatlan a végeredmény. Sokan meg fognak lepődni. Szvsz.
csibe74
csibe74 2020. 10. 09. 09:43
Előzmény: #7322  Rray
#7327
Még sehol nem látom.  Van egyáltalán kódja? Privat company-nak írják.
Törölt felhasználó 2020. 10. 09. 09:37
Törölt hozzászólás
#7326
csilla23
csilla23 2020. 10. 09. 09:25
Előzmény: #7224  Sigmund
#7325
Kápé “kimentés” témához. Talán Adamo kérdezte, hogy miért.
Én azért, mert optimista vagyok...😃
Keresem a lehetőségeket, jó beszállókat. Ha részvényben maradok - bármilyenben -, akkor mit nyerhetek? Plusz max 10%-15%-ot? Mit veszíthetek? Egy beragadt tőkét, amivel nem lehet reagálni semmire. Ha kiszállok a választást megelőző utolsó héten? Mit nyerhetek? Akár tömegével, 15-25%-kal csökkenő kiváló papírokból választási lehetőséget, amelyeknél akkor vásárolok bele, amikor fordul. Az egyik kötöttség, a másik szabadság. 
Nyerni mindig lehet a tőzsdén, max türelem kell hozzá, 
- ha korrekció nélkül folytatódik a rali, akkor majd keresek a választás után az emelkedésből, kicsit kevesebbet. - Ha méretében és időtartamában kisebb hullámvölgy lesz akkor is jobb beszállók lehetnek, 
- viszont ha nagyobb és tartósabb esés, akkor védve a tőke, és az eddigi nyerő. 
Amit mostanában egyre jobban őrzök. Mindig visszaforgatom, de nem ugrálok be hirtelen ötlettől vezérelve semmibe, június óta pakk szinten egy centet nem buktam, ilyen-olyan profittal jöttem ki minden poziból. Könyörtelenül felszámolom legalább nullában az adott pakkot, ha úgy döntök, hogy kockázatos vagy értelmetlen tartani (lásd AZN, PFE). 
Mekkora kockázat van az elnökválasztási időszakban? Annyi, amennyi bizonytalanság: 
- mikor lesz nem hivatalos eredmény; 
- lesz-e akár januárig elhúzódó jogorvoslat; 
- lesz-e utcai felfordulás; ki lesz az elnök; 
- ha Biden, akkor ő vagy párttársai milyen, tőzsdei világot érinti kinyilatkoztatásokat tesznek? Röviden. 
Nem véletlenül vagyok csak az SPCE-ben jelenleg. Bízom benne, hogy okt. 22.-én meglesz a 3. tesztrepülés, jó pozícióban lesz a pakkom, és eldönthetem, hogy realizálom-e a nyerőt, milyen mértékben, vagy van-e választást überelő opció benne. Ebben az egy papírban. Mert könnyebb eldönteni, mint 4, 8, 12, ki tudja mennyi részvény esetében. Plusz nyugodtan alszom a választás környéki két hétben, és tiszta fejjel, objektíven, nem poziból tudok döntéseket hozni. Ez ugyanis egy mentális sport, elsősorban.
Az árfolyam egyszer az ellenségünk, egyszer a barátunk. Csak van egy sajátos tulajdonsága: barátból a legváratlanabb pillanatban ellenséggé válhat. Hozzászoktam már, hogy vagy akkor veszek bele valamibe, ha forgalommal megindul, vagy addig várok, amíg “kiesi” magát, és fordulós jelzést ad. Mert, ahogy Kutuzov “nem” mondta, de gondolta (csak Tolsztoj találta ki, de jól hangzik, helytálló): “Az ellenséget nem legyőzni kell, hanem hagyni veszíteni!” Optimista vagyok, kivárok, hátha nagyot “veszítenek” az árfolyamok.
Boole 2020. 10. 09. 09:19
Előzmény: #7319  csibe74
#7324
Kb. ez a 10-20. neve a fórumon, biztos ez a becsípődése.:)
blumen
blumen 2020. 10. 09. 09:16
Előzmény: #7319  csibe74
#7323
Ő olyan mint egy jó tanár. Jön, leoktatja az anyagot, segít megérteni, megmutatja egyes dolgoknak az elérési útvonalát, aztán hagyja mindenkinek hogy egyedül is kibontakozhasson (közben azért szerintem fél szemmel követi a fórumot ;) ). Aztán ha a helyzet úgy kívánja, visszajön mindenki nagy örömére.
Rray 2020. 10. 09. 08:48
#7322
Sziasztok!Új SPAC indult tegnap aoi szereti SPCE t ezt is fogja...Space X el már van szerződésük, 2021H1ben jó lehet
https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1781162/000121390020030404/ea127854ex99-2_stableroad.htm
csilla23
csilla23 2020. 10. 09. 08:45
Előzmény: #7319  csibe74
#7321
Ez a szokása május óta... Le kell menteni, amit feltesz, ha szükséged van rá. 

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek