Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csibe74
csibe74 2020. 08. 22. 18:11
#3680
18:00-as hír. Akkor már a Tesla s&p500-as?
Adamoo
Adamoo 2020. 08. 22. 17:06
#3679
Rákattantam az EV ipar részvenyeire. 
Tádám. Legújabb felfedezettem a Velodyne Lidar. Lvl 4 és 5 ös önvezető kütyüket gyártanak. Szeptemberben vagy októberben debütálnak a tőzsdén. 
https://velodynelidar.com/industries/autonomous/
Itt lehet vásárolni már most
https://m.investing.com/equities/graf-industrial-corp
Rray 2020. 08. 22. 16:38
#3678
Ki az aki állandóan mínuszok engem??? Kíváncsi lennék hog miért, hátha tanulható belőle.... 
rwinke 2020. 08. 22. 14:30
Előzmény: #3673  Shareholder
#3677
Ezt a nézeted nem mindenki osztja itt a fórumon, csak legfeljebb Te nem leszel kvázi lehülyézve, mint én 
😉
Pedig ebben a jól megirt hozzászólásodban van a lényeg. 
shale 2020. 08. 22. 14:15
Előzmény: #3671  Shareholder
#3676
Battery day....amikor Elon leplez megint valami uttoro dolgot az akkummulatorok teren, ez lesz nagy forradalom kezdete szerinte  , de mindegy buveszkedes es meg 1 tonna napalm az arfolyamra ) aztan kiderul , hogy fele sem igaz, de itt ez nem szamit.
Vel szep talalat, 
Shareholder 2020. 08. 22. 14:12
Előzmény: #3672  bull8200
#3675
Én többnyire opciógurutól tanultam, de fizetős és mostanában nagyon elszállt az árakkal, viszont magyarul ez a legösszefogottabb, legszínvonalasabb anyag. Huntradersen vannak még anyagok, de az is fizetős és nem is drága, ha jól emlékszem Gyenes Csaba profi a csapatban. Vannak ingyenes anyagok is, de ez csak arra jó, hogy nagyvonalakban tájékozódj. Angolul is érdemes körülnézni a google-n.
Néhány link:
https://www.opcioguru.com/
https://www.youtube.com/c/OpcioGuruGery/videos
https://huntraders.com/hu/tozsde/opciok/az-opcio-fogalma
https://www.theoptionsguide.com/
csibe74
csibe74 2020. 08. 22. 14:07
Előzmény: #3671  Shareholder
#3674
Köszi. Látom azért a koronavírus a Vel-t is megtépázta rendesen. Majd 15-ről 2,2-ig esett. Most éledezik. Szépet ment pénteken. Tényleg alacsony a forgalma. Nem sokan kereskednek vele. Olvasgatok majd róla. 
Shareholder 2020. 08. 22. 14:06
Előzmény: #3670  csibe74
#3673
Teljesen mindegy, Trumpnál is mondták, hogy összeomlik a tőzsde, jön a great depression stb. Kicsit beesett, amikor nyert, utána meg hatalmas rali bontakozott ki. Pedig Trump olyanokat mondott a kampányban, hogy FED bubble, stock market bubble, kamatot kell emelni bla bla bla... aztán látjuk mi lett. Az amerikai elnök egy báb, semmi több, az igazi hatalom azok kezében van, akik a pénzt létrehozzák és pumpálják a gazdaságba. Ha a pénzrendszerhez hozzányúlna Biden, akkor lenne nagyobb esés, de nem fog mert úgysem fogják megengedni, hogy a FED-et cseszegesse vagy megváltoztasson bármit, általában az ilyen elnökök idejekorán eltávoznak az élők sorából. Biden is majd hoz valakit a Goldmantól vagy a Wall Streetről és kinevezi pénzügyminiszternek, ahogy ezt az elődei is csinálták és megy minden tovább, ahogyan eddig. Ami Bidennél bekavarhat, hogy megnövelné a cégek adóit, de erre nagyon kíváncsi leszek, hogy mire fog menni a pénzügyi és nagyvállalati lobbival szemben. Ha be is szakad a tőzsde, akkor az nem Biden miatt lesz, max. vele fogják magyarázni. Volt egy elemző a nevére nem emlékszem, aki azt mondta 4 évvel ezelőtt, hogy nem számít, hogy Trump vagy Clintonné lesz az elnök, a részvénypiacok mindenképp ralizni fognak, és igaza lett.
bull8200
bull8200 2020. 08. 22. 14:04
Előzmény: #3671  Shareholder
#3672
Az opciokrol semmit nem tudok meg de nagyon erdekesnek igerkezik. Hol talalom errol jo osszefoglalast vagy utmutatast? Koszi ha tud valaki ilyet. 
Shareholder 2020. 08. 22. 13:54
Előzmény: #3669  csibe74
#3671
Én PUT vételi opcióval vagyok benne az Apple-ben, november 20-i lejárattal, azaz valóban esésre játszok de maximum az opciós díjat tudom elbukni, ami egy fix díj, lehet úgy is fogalmazni, hogy az opciós díj a stop szintem. Az opció kicsit más mint a hagyományos short ügylet, ahol folyamatosan olvad a számlaegyenleg, miközben ellenkező irányba megy az árfolyam. Azért szeretem az opciót mert ha hirtelen elkezd lefelé indulni vagy réssel esne a papír, akkor a volatilitás miatt is emelkedik az opció ára és simán kiszállhatok nyereséggel akkor is ha nem érte el a strike árat, amelynél nyitottam (420). Felesleges lenne zárnom, úgysem ér sokat az opció már, mivel 420-as szintet rég elhagytuk, de november végéig van idő, hogy forduljon. Amúgy 20%-os esés szerintem simán benne lehet technikai elemzés szerint és indokolt is lenne a rések és a magas értékeltség miatt, de tech zombicég jegybanki hátszéllel, ezért nem érdemes nagyon erre bazírozni. TSLA, a Battery day az micsoda? Nem nagyon követem az eseményeket, csak az árfolyamot nézem. Amúgy én VEL (velocity financial) papírba vettem bele kb. 1 hónapja 3,80 körül, egész szépen megy felfelé, a papír nagyon alul van árazva (kb. 6.6-os PE rátával forog, a könyv szerinti értéke ennek kb. a duplája) és még nem "találták meg" a befektetők, azaz nem felkapott cég - még.  Kb. 1 éve volt az IPO-ja, a bennfenttesek tartják a papírt és 1-2 intézményi befektető is beszállt már. Középtávon nagyot mehet. Inkább ilyenekre lövök nagyobb pozikkal, mint a tech óriásokra, amelyek 30 fölötti, esetenként 1000 fölötti PE rátával forognak, lásd TSLA.
csibe74
csibe74 2020. 08. 22. 12:38
#3670
Sziasztok, Ez a Biden gyerek ha nyerne, milyen hatással lenne az USA gazdaságra és a tőzsdére? Vagy szinte mindegy ki az elnök?
csibe74
csibe74 2020. 08. 22. 11:42
Előzmény: #3667  Shareholder
#3669
Te az Apple esésére játszol ha jól emlékszem. Ezek után nem félsz, hogy nagyon nem esik be? Már amit írtál amiatt?  A Nikolának a sok új részvény piacra dobása tett be nem régen. Ahogy nézegettem 30 alá nem igazán akart esni, ezért is bátorkodtam 31-en tankolni belőle. Persze semmit nem jelent, de az 'elemzők' célára jelenleg 55 dodo, felülsúlyozással. Afterben 40.01-en zárt.  Tesla-nál a Battery day-t várom, szerintem ott varázsol Musk  :). Utána meg talán az S&P500 kavarhat.  Apple-nél fogalmam sincs meddig mehet.  Talán teszek be egy stoppot.
Rray 2020. 08. 22. 10:57
Előzmény: #3665  willy_long
#3668
Ez igaz... Te tartod még???
Shareholder 2020. 08. 22. 10:20
Előzmény: #3661  willy_long
#3667
A Nikola nem too big to fail kategória, jól be is zuhant. AAPL és TSLA más tészta, ők too big to fail zombicégek, jegybankok állnak a vételi oldalon, amelyek annyi pénzt nyomtatnak maguknak, amennyit akarnak, ergó, felesleges nézegetni bármilyen szinteket, nincs TA, nincs kereslet-kínálat törvénye, csak pénzpumpa és korlátlan részvényvásárlás. TA és funda alapján zakóznia kellene a piacoknak, a teljes amerikai részvénypiac kapitalizációja az amerikai GDP 170%-nál jár, ami brutál túlértékelt, de lehet akár tízszerese is a pénzpumpának köszönhetően. Csak az AAPL ebben a hónapban akkorát ment, hogy a kapitalizációja alapján 3 ország GDP-jének is odavert (Kanada, Olaszország és a héten előzte Brazíliát), ha folytatódik a trend jövő héten hagyja le Franciaországot, UK-t és Indiát, ami jelzi, hogy brutál túlértékelt a piac de pénzpumpával ez sem probléma.
McDee 2020. 08. 22. 06:39
Előzmény: #3663  csilla23
#3666
HON nyilvánvalóan egy jó cég. Revenue TTM 2018 óta viszont csökkenő trendben van. Belső forrásokból az EPS TTM és MA(5Y) növekedés fenntartható volt (bár csökkenő növekedési ütemben) 2019 végéig. A számaihoz képest 2018-19. években (szerintem) már felülértékelt volt. Árfolyama nagyjából céláram körül imbolyog hónapok óta. Nem látok jelentős árfolyamfelhajtó erőt fundamentálisan.
Ettől persze még felkaphatják, de azt inkább kiszállásra, mint új pozíció létesítésére használnám.
willy_long
willy_long 2020. 08. 22. 00:14
Előzmény: #3664  Rray
#3665
Olajazervízeseket kinyírja ez a helyzet. Do, ne, val becsődölt, pacd csődöt fog jelenteni, a piac meg ezek utàn rig csődjét is elkezdte beárazni. Mindenki menekül most rig ből. De ha ez is becsődől akkor ki fog dolgozni ha megindul az olaj iránti kereslet? Extrém mínusz ár után extrém magas olaj ár is simán lehet akár rövidtávon is...
Lehet h a csőddel technikailag újra osztják a lapokat, de azért az sem megy egyik napról a másikra... 
Rray 2020. 08. 21. 23:14
Előzmény: #3661  willy_long
#3664
Szia Willy!
RIG én énis csúnyán beragadtam, 0.9 én lemehetünk rést tölteni... 
Nem értem az esést, 2 hete még 3 feletti árat vártunk... Most pedig örüljünk ha nem maradunk 1 alatt... 
Te mit gondolsz??? 
Vagy chapter11 lesz vagy óriási manipuláció történik.... 
Rray
csilla23
csilla23 2020. 08. 21. 22:51
Előzmény: #3658  willy_long
#3663
A HON nagyon komplex cég, sokmindennel foglalkoznak, ők rakták össze nem rég pl. a giga számítógépet, de nem egy felkapott papír, rácuppanhatnának már egyszer rendesen. Én azt várnám, hogy idén megcsinálja a 200-at, de a márciusi eleji árfolyamra sem akar visszamászni, már sokadszor. 
Komoly portfólió! Ezekből azért szépen sorban majd csak indulnak, de sok türelem kell, az tuti. 
SPCE-t a 3. sikeres tesztrepülés mozgathatná meg, de az igazi megindulásához biztos, hogy még hónapokat (2-3) kell várni. Vakcinások: ez a kettő fut be először. A 2. teszt hivatalos eredménye meglökheti őket, mert hiába kezdték meg a 3. fázist, a 2. eredménye még nem jött ki. Akkor megtéphetnék őket egy körre, de utána jön a bizonytalanság a 3. eredményéig. Viszont, amint befutnak bízhatunk az “elképzelhetetlen” árfolyamban... :DDD 
Szabad cash éppen nálam sincs, de ahogy jön dobom be, mert az MRNA-t 65 alatt “várom”, a Virgin pedig tutira megcsinálja a 16-16.5 környékét. Ott azért még vennék... :-( Követem a szokásos papírjaimat is, de egy darabig mással nem tudok játszadozni idő hiányában, ősszel majd kicsit swingelek, addig elbővítgetem ezeket a pakkokat, aztán a nagy részével kivárnám a jövő éve első felét, hátha bejönnek a nagy sztorik... 🤔
csibe74
csibe74 2020. 08. 21. 22:13
Előzmény: #3661  willy_long
#3662
Hype közben 66-on vettem Nikola-de abból kiszálltam 72-ön. Most a nagy esés után 31-en tankoltam fel. Igaz még semmi termék, de csak jönnek a megrendelések. Gyár is épül. Tesla-t , Apple-t figyelem.  
willy_long
willy_long 2020. 08. 21. 22:01
Előzmény: #3659  csibe74
#3661
Nikolatol nagyon szabadulni szeretnék de elég rossz ütemben nyúltam bele és beragadtam..55 körül van az átlagom...csak a gyors nyerő lehetősége miatt nyúltam bele, mert iszonyú hype volt körülötte. Bukóban is kiszállnék de jó lenne minél kisebbet bukni ha úgy alakul..amúgy nem hiszek benne. shll, vagy kínai EV k (nio, kndi, stb) inkább mint nikola...
Tesla, apple bennük azért nagyon aktuális egy izmosabb korrekció. Én a split előtt dobnám őket...

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek