Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 00:00
Előzmény: #3179  bull8200
#3180
RKT - Institutional Ownership:
+
https://tinyurl.com/y6l2zfc6
bull8200
bull8200 2020. 08. 13. 23:55
Előzmény: #3177  Törölt felhasználó
#3179
Azt honnan tudjuk, hogy nem veszik az intézményi befektetők?
bull8200
bull8200 2020. 08. 13. 23:50
Előzmény: #3175  locozoka
#3178
Nagyon nehéz kérdés. Ha azért vettétek, mert itt írtam, akkor nem kellett volna 24$-ig várni. 22$-on bővítettem és 19,6 volt a kezdő áram ha jól emlékszem. Már közvetlenül akkor írtam, hogy vettem, nem 24$-nál, direkt azért, hogy aki gyorsan olvassa tudjon belevenni és ne szaladjon el az árfolyam. 
Sajnos nem jött be a hype, illetve csak 26.85-ig ment az ár. Nem vagyok komoly elemző, de 2 dolog tuti. 
1. Nem egyszerre hanem 2-3 vagy mégtöbb részletben kell részvényt vásárolni akkor lesz egy jó átlagárad.
2. Ha látod, hogy esik a piac keményen vagy esik az a részvény amit vettél komolyabban, akkor el kell adni, nem megvárni a -30%-ot. Vagy eleve stoppal venni. Erre is megvannak a technikák ugye. Főleg akkor, ha ennyire spekulatív a részvény mint bármelyik IPO. Nincs előzmény stb. stb. Csak a hype van. Az most ennyit tudott. Hogy konkrétan válaszoljak. Lehet 3 nap. Lehet 3 hónap. Lehet 1,5 év, vagy éppen sosem. Tehát nem az RKT a mellényúlás, hanem az az árszint ahol ti bekapcsolódtatok és a 0 kockázatkezelés. Nekem a rollom 30%-a elúszott már így 2 hónap alatt. Ezért írom, hogy én már csakis stoppal kereskedek 2 napja. Sztem tegyetek ti is így. Vagy ha keményen megdolgoztatok a befektetett tőkéért, akkor el kell felejteni a spekulatív baromkodást.
Applet, Microsoftot, Teslat és társait kell venni szépen elosztva. Ha tovább bukok, én is ilyen nyugdíjas portfoliot fogok választani.
Törölt felhasználó 2020. 08. 13. 23:42
Előzmény: #3175  locozoka
#3177
RKT - 1 Hour Timeframe. IPO-nál érdemes megvárni, míg kialakít egy bázist és abból elmozdul valamelyik irányba. Az elején keresi a helyét, senki nem tudja mi a helyes árazása. Az elején abszolút SPEKULATÍV. Target Price=18 (Susquehanna analyst Jack Micenko). Órás charton a Fibo 0,786-ot túllépte, van esély arra, hogy eléri a mélypontot és esetleg kialakul egy dupla alj. Intézményi érdeklődés jelenleg 0. Ez pedig fontos lenne, nem a kisbüfik tolják a papírt.
A 10 MA és a P Pivot Point átlépése fontos jelzés volt, akkor el kellet volna elgondolkodni az eladáson.
+
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200813v00sadd95.png
+
https://tinyurl.com/y499cfal
+
https://tinyurl.com/y27jud63
locozoka 2020. 08. 13. 23:07
Előzmény: #3171  Hajos01
#3175
Sziasztok, csatlakoznék a kérdéshez Én is mivel 23.7 en sikerült nekem is bevásárolnom az RKT ből. Láttok fantáziát ebben a cégben és türelem vagy egy jó nagy mellényúlás volt....? 
Törölt felhasználó 2020. 08. 13. 22:42
Előzmény: #3172  Törölt felhasználó
#3174
Jóval nehezebb, mint a swing trade, sok figyelmet kíván, fontos a megfelelő papír (liquiditas, hír a papír mögött) kiválasztása. A Regular Trading Hours  első és utolsó órájában van az a fokú mozgás, amikor jó eredménnyel alkalmazható. Meglátjuk, hogy alakul, eddig élvezem, de nem felejtsük el, a Paper Trading olyan, mint gyufaszálban pókerezni.
Törölt felhasználó 2020. 08. 13. 22:02
#3173
SHLL 20 %-al emelkedett, minden fontos szinten áttört. Én azt gondolom, hogy a körülötte lévő hangulat alapján még egy nagyszerű napja lehet.
Törölt felhasználó 2020. 08. 13. 22:01
Előzmény: #3164  yooio
#3172
Mivel csak most tanulom (kb azóta, hogy a Tastyworks-ra rákérdeztem a nullás kötésdíj miatt), fenntartással fogadd amit mondok. Osztott képernyő 1 és 5 perces, VWAP, T3, AVWAP. Symbolt és Crosshairt nyomd be.
+
http://keptarhely.eu/images/2020/08/13/v00/20200813v00sxkms.png
+
Az első 5 perces gyertyát megvárom (e fölé kell kitörjön - opening range breakout), pozíciónyitás  ha a VWAP felett zár, T3 MA zöld (mind az 1, mind az 5 percesen), addig tartom, amíg T3 MA zöld az 5 percesen (biztonsági skalp), emelkedő trendben VWAP végig AVWAP felett. Figyelem a viselkedését pl. ha lejön VWAP-ig pattan-e.
+
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200813v00sexjql.png
+
Napi 5-10 között van a skalpok száma, 15.000-20.000 USD/pozició, 500-1000 USD nyereség, amiből lejön a 200-400  USD kötési díj (Paper Tradingnél be lehet állítani a kötési díjat, ami Randomnál 0,1%/trade)
Hajos01 2020. 08. 13. 21:57
#3171
Sziasztok,szeretném a véleményeteket kikérni az RKT val kapcsolatban,ahogy elindult 25.84 en bevásároltam belöle rendesen és azota csak esik,van esély hogy vissza megy valamennyire vagy ezt igy fogadjam el? köszönöm a segitséget.
rbbj11
rbbj11 2020. 08. 13. 21:28
Előzmény: #3167  opandup
#3170
Az infláció így jelentkezik, történelemkönyvekbe kerül, az biztos. De amíg a hit meg nem rendül a fedezetlen pénznyomtatásban és elfogadják következmények nélkül, addig ez mehet így tovább, akár 10 évig is. Lehet, csak egy óriási társadalmi válság vet ennek véget, amikor a fiatalok képtelenek lesznek lakhatást venni a buborék eszközárak miatt. De ez történhet 20 év múlva is, beláthatatlan. Addig lesznek korrekciók, ahogy extrém heves korrekció volt aranyban és ezüstben a napokban, de ennyi.
willy_long
willy_long 2020. 08. 13. 21:16
#3169
Érdekes cikk. 1 mp -es, 0.25 usd árú covid tesztet fejlesztenek az izraeliek. Ha sikerül nekik, akkor minden covid tesztes csodapapírt kinyírnak. Ennél gyorsabb, olcsóbb, aligha lehet...
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200813/koronavirus-szuperolcso-1-masodperces-tesztet-fejlesztenek-izraelben-444826
HoStrucc
HoStrucc 2020. 08. 13. 19:39
Előzmény: #3166  csilla23
#3168
Thx, ranezek! 
opandup 2020. 08. 13. 19:27
Előzmény: #3163  rbbj11
#3167
Egyetértek. A tech szektor teljes mértékben túlvett, havi idősíkon látható, hogy parabolikus emelkedés van az indexben. Ez a dotcom  tesója és ha nem is esik akkorát, valamennyit korrekcióznia kell hamarosan.
csilla23
csilla23 2020. 08. 13. 19:11
#3166
Felteszem a Change Research (az egyik legnagyobb közvélemény-kutató, nagyjából neutrális, 2016-ban kissé felül mérték Hillary asszonyságot) heti összefoglalóját. Az angol gyakorlására sem utolsó, mert egyszerű és világos szövegezésű, egyben tele van egyszerű táblázatokkal, grafikonokkal. Nemcsak az elnökválasztás pillanatnyi helyzetét mutatja, csatatér államokra külön kitérve, de a közvélekedést a gazdaságról, reopenről, iskolák újraindításáról, a járvány kezeléséről, stb. Szerintem igen tanulságos, jó kis bepillantást nyújt az amerikai közvéleményre számos kérdésben, 5-10 perc alatt átfutható...
https://www.changeresearch.com/post/states-of-play-battleground-wave-11
csilla23
csilla23 2020. 08. 13. 18:35
Előzmény: #3162  Törölt felhasználó
#3165
😲😲😲
Ilyet eddig csak youtube videón láttam.
Magam részéről: a lustaság, az amatőrizmus és megszokás félegészség!  😏 
Én utálom a helyhez kötöttséget, a rendes melómat is úgy végeztem 2012-től, hogy már PC-m sem volt (akkor leszoktam róla, mert volt egy kedves ellenségem az új melóhelyemen, ahol papíron különálló szervezet vittem, de volt egy virtuális rangsor házon belül, én a 3. voltam, ő pedig kvázi 2., mindenáron ki akart csinálni, és nem akartam arra bemenni egy reggel, hogy valami f@szság van a gépemen...). Azóta IPad, ultra-mobilitás, és csak én férek hozzá. Aztán a spekázáshoz való visszatéréskor fejlesztettem egy Pro-ra, aminek megvannak kereskedés követése szempontjából a korlátai, de valamit valamiért. Az éjszakai kutakodás közben kinézett tickerekhez nem csinálok külön figyelőlistát, de nem is gyakran szoktam újakat felvenni. Nem veszek olyat, aminek a híreivel, fundás-val és TA-történetével legalább felszínesen ne lennék tisztában. Abból a bő 100-ból, amit kereskedés közben követek mindig van pár olyan, amelyeket arra a napra kiszúrtam, ha villant, akkor megnézem 15 percesen, órásan, stb. Aztán gyerünk. Ez a swingem. Napizást szórakozásból csinálok, de legutóbb is (hétfőn) pont olyan nap volt, hogy végül semmibe nem nyúltam bele, hiába álltam rá. 
yooio 2020. 08. 13. 18:26
Előzmény: #3162  Törölt felhasználó
#3164
Szia, leirnad meg 1x pls milyen rendszert hasznalsz skalpolasra? Hetfon irtad roviden, de par dolog nem teljesen tiszta. 
Gyertya: melyiket nezed? 1 perces? Fel perces? 5 perc? Esetleg kisebb? 
Egy reszvenyben hany chart van megnyitva parhuzamosan? Pl fel perces 1 perces 5 perces ?
Csak napi VWAP es POC felett nyitsz veteli pozit? 
T3 indicator alapjan mikor lepsz be es melyik idotavon altalaban? Figyelemnehany napja es ha minden jelzesre ugranek rengeteg a fals, ha megvaroma megerositest lemaradok, ezert kerdeztem az idotavot. 
Koszi!
rbbj11
rbbj11 2020. 08. 13. 18:16
Előzmény: #3157  csilla23
#3163
"r valszeg tegnap veszek bele, ha tetszetősen fordul órásan, akkor indul az indító pakk. Így legtöbbször pár % előny kiépül, ha fordul, akkor is kimegy stoppal, kis nyerővel"
Jó meglátás, én is alkalmazni fogom.
Önmagában nézve legtöbb rv erösen bullish lett tegnap este ill. ma. Adobe is, aláírom. DE miután már nem egy nagy medvepiacot láttam és a tech kippukkanásakor kezdtem el tözsdén aktívan kereskedni, az össz piaci kép engem rendkívül nyomaszt és aggaszt. Nem tudom függetleníteni magam töle, és szerintem jobb is, ha nem teszem. Tetök épülnek a vezetö részvényekben. Épp az erös vezetö Adobe mutatja, ami miatt aggódok, nem az indexek. Vagy az indexek hazudnak, vagy az adobe. Vagy hamarosan kitör az adobe és megy minden tovább mint eddig...
Törölt felhasználó 2020. 08. 13. 17:46
Előzmény: #3159  csilla23
#3162
Igazad van, de a valóság ennél egyszerűbb: Desktop 4 monitoros rendszerrel és tartalékba egy bivalyerős  gamer laptop, amelyhez 3 monitor csatlakoztatható, ha szükség lenne rá. A watchlist ki van téve az egyik monitorra, így nagyon egyszerű észrevenni, mi az ami megindult. A rendszer 2 monitoros volt, de mivel most a daytradet (elsősorban skalpolás) gyakorlom a Tradingview Paper Trading-en, + 2 monitorral bővült. Tudod, hogy én hosszabb pozíciókat szoktam felvenni, ha a chart úgy néz ki, mint a Mariana-árok. DE a skalpolással, elsősorban a kereskedés első és utolsó órájában egy zsák pénzt (most még csak gombokat) tudok keresni. Sokszor a megfigyelt 12 papírból csak 2 mocorog, nem mindig könnyű eltalálni őket.
csilla23
csilla23 2020. 08. 13. 17:40
Előzmény: #3160  Adamoo
#3161
Sosem adom el! Olyan áron, amilyenen szeretném? 😃😃😃
Persze, a bővítés alatt álló pakk kb. 2/3-ával hosszútávú terveim vannak, akárcsak az SPCE-vel. Valamikor majd a távoli jövőben (2021...😂🤣😂) Csak bírjam ki addig bennük, az sem baj, ha belehúznak addigra (egy kicsit...).

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek