Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Rray 2020. 08. 04. 16:04
#2060
Ma csak SRNE menetel szépen...
Pénteken ott is jelentés lesz, mostmár szkeptikus vagyok...
Rray
Rray 2020. 08. 04. 16:02
Előzmény: #2057  blumen
#2059
Szia!
Igen, énis olvastam, szép, az árfolyamot meg leverték... manipuláció... nem adom el ilyen áron.... a shortosoke a mai nap, minden csúnya....
Rray
csibe74
csibe74 2020. 08. 04. 16:00
Előzmény: #2057  blumen
#2058
Be volt árazva ezek szerint? Illetve szokásos , hírre adni?
blumen
blumen 2020. 08. 04. 15:56
#2057
Rray kijött az APT jelentés, zseniálisan jó lett, 123%-os emelkedés az 1 évvel ezelőtti eredményhez képest! Piaci reakció -10%.... SPCE-t nyitáskor dobtam, lehet NKLA lesz belőle?
csilla23
csilla23 2020. 08. 04. 14:20
Előzmény: #2054  willy_long
#2056
👍 Hasonlóan látom. Én “lefagytam” a bemutató után. Éreztem, hogy nálam elmegy, de erre nem lő ki. Aztán olyan gyorsan verték be, hogy hagytam. Valszeg élénk az érdeklődés az “arab” területekről is... Ha egy-egy sejk ráharapna, és vinné a négy hivatalos feleségét is, meg az elsőszámú háremhölgyét, akkor már tele is a kabin egy körre...😉
csilla23
csilla23 2020. 08. 04. 14:14
Előzmény: #2052  Ondriska71
#2055
Ezekbe a gyerekekbe nem tudom mi költözött? Bő másfél hónapja leültettem őket, elmondtam, hogy “kapnak” egy kis “virtuális tőkét”, de a nyerő az övék. Gondoltam tanuljanak már meg döntést hozni, stb. Feldobtam mindegyiknek 3-4 olyan papírt, ami az ízlésük be vághat. Kicsit átbeszéltük őket: kisebb lányom - Teslát (800-on), nagyobb lányom Applet (330 körül), nagyfiam (elsős gimis) a Virgint választotta, 15 dolcsi volt akkor... 🤨
willy_long
willy_long 2020. 08. 04. 14:10
Előzmény: #2044  csilla23
#2054
A pakkom kb 2/3-át én a kabinbemutatós prezi után eldobtam 24 körül, mert kicsit a "videot" csalódásként éltem meg. Vmi többre számítottam a beharangozó alapján. A mostani jelentésben viszont semmi olyan nem volt ami nagyobb esést vagy pánikszerű eladást indokolna. erre lehetett számítani. Ha lett volna vmi + meglepi még bővítés is napirenden volt nálam, de ezek után lehet még lejjebb is venni nem csak ma sztem...Persze ebbe a jelentésbe is sokan többet láttak bele, mint amit kellett volna. Kíváncsi leszek mi lesz a mai piaci reakció az öntés után. Nyitóban sztem sokan dobni fogják, lenyomva az árfolyamot. ott eldől, hogy mennyire lesz képes visszakorrigálni. Szívem szerint tartanám mert bár speka a papír de abban a no1. kategória, és bármikor jöhet  olyan hír ami 15-20% t is lökhet az árfolyamon. q2 jelentés ide vagy oda. A disney től jött új ceo-nak biztos van pár trükk a tarsolyában, hogyan lehet az érdeklődést felkelteni és a hype-ot csúcsra járatni! Úgyhogy aktív időszak fog kezdődni, sok média felületen. Ráadásul spce-ben megvan az a "képesség" hogy negatív hangulat ellenére is képes a piaccal szemben emelkedni. Uhogy swingre tökéletes lesz a következő hetekben.
Az űrturizmusban sztem szintén döntő, hogy a fizetőképes célközönséget, hogyan célozzák meg. Gyanítom, hogy a jelenlegi 600 fő usa illetőségű, a "húsosfazék" pedig inkább a kínai és dél-kelet ázsiai utasok beszervezése lenne, de ez nem lesz egyszerű. Viszont ha ezt megoldják akkor nagyon megugorhat a foglalások száma ami az árfolyamra is jótékony hatással lesz. Egyenlőre tartom a maradék pakkom, asszem...
csilla23
csilla23 2020. 08. 04. 14:08
Előzmény: #2050  Petya77
#2053
Köszi! Valami okos kiszálló kellene ma az SPCE-be, mert tuti, hogy nyitóban szétverik. Én azért megpróbálom elkapni, hogy napon belül legalább minél jobb áron szabaduljak valamennyitől. Inkább kockáztatok kicsit, bízva egy “visszatesztben”...
Ondriska71 2020. 08. 04. 14:08
Előzmény: #2051  csilla23
#2052

Akkor hasonló korúak vagyunk, nálam a 71 szintén nem az életkoromra utal. :-)
Úgy látszik örökölte a lány a tőzsdei vonalat
csilla23
csilla23 2020. 08. 04. 14:05
Előzmény: #2049  Ondriska71
#2051
Nem talált: 50 előtt “fél órával”, három gyermek apja, közülük kettő leány, csak még odébb van, hogy 23 évesek legyenek. De kérem! Ne becsüljük le a “23 éves lányokat”...😃
Néha már a 9 éves lányom is okosabb nálam, és szerencsésebb kézzel választ részvényt...👆
(Azt mondja: Tesla. Amikor 800 körül szambázott. Volt már, de vettem “neki” is. Csak a hüle apja elpasszolta 888-on, és nem vette vissza... 😂🤣😂)
Petya77 2020. 08. 04. 13:32
Előzmény: #2043  csilla23
#2050
APT, SRNE, CRSP, JMIA, FSLY vannak az Ersténél, PDD, SE nincs, és Kandi sincs. Viszont raktak fel Nikolát, de azt nagyon spekának érzem Lehet, hogy jobb is hogy nincs annyiféle, mert a végén még túlkereskedném magam. SPCE-n lehet én is túladok, mert nem szeretek az olvadásban ülni miközben elszáguld mellettem a piac.
Ondriska71 2020. 08. 04. 13:29
Előzmény: #2008  csilla23
#2049

Szép elemzés.
Én azt hittem, hogy 23 éves lány vagy :-)
Filip
Filip 2020. 08. 04. 12:38
#2048
revoluton bevezetik a stop losst, a limit orderst, és az out of hours orders-t.
Na így már jó lesz ott is kereskedni.
Rray 2020. 08. 04. 12:25
Előzmény: #2046  csilla23
#2047
Szia Csilla!Ma SPCE-t énis felszabadítom, az alábbiakból szeretnék venni:- JMIA lemaradtam a nagy robbanásról, de hosszú távon jó lehet, főleg azért, mert Nigériában bezárják a retail store-okat és egyre többen váltanak online vásárlásra (The Amazon of Africa)- FSLY  tegnap vettem, ahogy írtam, csütörtökön jelent, 170-ig elmehet- SHLL fordult tegnap, 34,67 USD-ről esett jó vétel lehet most- PDD, SE  - > Pomperj írt róla a financial forecastban elemzést, külföldi oldalakon is utána olvastat
PDD célár : 133 USD, SE célár: 193 USD- APT bezsákolva 1000 db, célár 41,5 USD!!!!- NVAX-om is van, 150 USD-n átment, nehéz menet volt, első megálló 180 USD, majd év végére 350 USD- CRSP : tegnap fordult, ez az új FAANG stock, szépen megy felfelé, lassú víz, de tutiHát... nagyjából ennyi,Rray
csilla23
csilla23 2020. 08. 04. 10:58
Előzmény: #2042  Rray
#2046
“Szuper”! Mik azok, ha szabad kérdezni? Esélyes, hogy ma nálam szakad fel egy kis tőke...🥺
Nézegetem ezt az SRNE-t is. Valóban érdekes egy papír...
csilla23
csilla23 2020. 08. 04. 10:56
Előzmény: #2036  Törölt felhasználó
#2045
Szerintem a tájékoztató “prospektus” közzétételétől (08.03.) számított harminc napban lehet “jegyezni”... Ha valaki máshogyan látja, akkor beírhatja, mert valóban fontos kérdés.
csilla23
csilla23 2020. 08. 04. 10:54
Előzmény: #2037  willy_long
#2044
Igen, jól látod. Te tartani akarod végig ebben az időszakban? Ha nem vagyok indiszkrét...
csilla23
csilla23 2020. 08. 04. 10:53
#2043
SPCE. Egy őszinte helyzet/ön/elemzés: Ne szépítsük, elb@sztam...😃
Az OK, hogy tart az ember egy “szépreményű” papírt, főleg, ha értelmezhető nyerőben van benne folyamatosan, így kényelmes párnán alszik, de tegnap/ma mégsem aludtam túl jól. Csak a tegnapi fejleményekkel foglalkoznék, nekem mindenképpen tanulságos.
1. Jelentés napján jön “hír”: majd az új repcsi poszterével kitapétázom a falat, hogy emlékeztessen az örök szabályra. Speka papírt hírre ADNI KELL!
2. Jelentés előtt bent maradni teljes poziban: egyenlő a teljes rizikó vállalásával, mert lehet bármi a jelentésben, attól a piac bárhogyan reagálhat rá, főleg egy egyébként is “felhúzott”, “ha így alakul a következő időszak, akkor úgy lesz; ha úgy alakul a jövő, akkor emígy lesz” részvénynél.
3. Hinni a TA-ban “110 %-ban”: lehet bármilyen reményteljes alakzat, lehet naposan vételre bejelző chart (lásd tegnap a VG), mégiscsak a jövőt próbáljuk megfejteni belőle. Sokszor bejön, ha jól olvasod, és szerencséd van; sokszor nem jön be, vagy nem “úgy, és nem akkor”, mint vártad.
4. Mohónak lenni: szép nyerő van, de kockáztatod, hogy még szebb legyen, ahelyett, hogy egy speka papírban fokozatosan lépnél ki, realizálva részpakkonként a szép nyerőt, de nem várva a teljes pakkal a még szebbet.
5. Statikussá válni: látod az újabb lehetőségeket (nálam sorban: ACN/CRM - elindult megcsinálni a cup with handle-t, ATH-n zártak tegnap, már múlt héten láttam; ATVI - tudtam, hogy jó lesz, csütörtökön a gép előtt láttam, ahogyan 80-nál fordul, tegnap ATH; BYND - a felhalmozás alján lehetett venni még hétfőn is, tegnap +6,5%-ot ment, szép forgalommal), de nem mozdulsz. Pedig a tőkéd egy részével jó “százalékkal” ki szoktad használni a friss, biztosnak tűnő lehetőségeket. 😂🤣😂
Hogyan látom az SPCE-t? Kiváló cég lesz, szép árfolyamokkal. Viszont éppen egy nagy háromszögben manőverezik, ami október végére, november közepére szűkül majd be teljesen, valahol a 18.3-as árfolyam környékén. Addig is kitörhet bármikor, de valszeg csak felpattanások lesznek a háromszögön belül, amiket szépen le lehet tradelni, ha meg fogja az ember a fordulókat. https://finviz.com/chart.ashx?t=SPCE&ty=c&ta=1&p=d&s=l
Ha ma nem fogja meg az MA20, akkor kényelmesen lenéz az MA50-re. Aztán elpattog, mint a gumilabda, mikor jön egy-egy hír, pl. a tesztrepülésekről, a sikeres részvénykibocsájtásról, az új gépek befejezéséről, etc. Végül, amikor bejelentik a hatósági engedély megszerzését, és vele az első “kereskedelmi repülést”, akkor megindul, mint a meszes. Ez kb. pont erre az időszakra fog esni. Szvsz. 😏
Még eldöntöm, hogy ma mi legyen, kicsit “robinhoodos” reakció lenne kiszállni, de szép nyerő van még 22-őn is, nem hagynám veszni, és remek célpontok. Szűk stopok MA20 (21.8) alá, vagy rá szórni a könyvre több tételben? 🤔 
Az ATVI-ról sikerült lemaradni, de itt az ideje, hogy visszavegyem az ACN-t, a CRM-et (első és második célárat már régebben leírtam), és bevásároljak egy alappakkot 138-140 között a BYND-ból, még a jelentés előtt (...) (első célár: 170-175), plusz lassan gyűjtögetni kezdjem a CLNE-t (jelentés után). Továbbá, ha ma jól alakul a TA, akkor még az MRNA-ban is bővítenék egy kicsit. Vonz még az APT, csak nem tudom, hogy van-e az Ersténél, majd megnézem, eldöntöm... Mindenkinek szép, és eredményes napot! 👌
Rray 2020. 08. 04. 10:36
#2042
Igen eza baj, találtam még 3 pappert amibe tennék pénzt, csak nincs miből...
Ilyen ez a poppszakma...
Rray
Rray 2020. 08. 04. 10:32
Előzmény: #2040  Petya77
#2041
Szerintem vegyél mindenből is :)

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek