Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsoltee77
zsoltee77 2021. 09. 28. 21:13
Előzmény: #9597  zsoltee77
#9599
ja. Amúgy a pandémiás tőzsdézőket lefejték már tavasszal az amcsiknál. Mutatok pár chartot. :D
retek fórummotor. 
https://invst.ly/w5nd5 . https://invst.ly/w5nd . https://invst.ly/w5neg
zsoltee77 2021. 09. 28. 21:12
Törölt hozzászólás
#9598
zsoltee77
zsoltee77 2021. 09. 28. 21:10
Előzmény: #9593  MetalHeart
#9597
ja. Amúgy a pandémiás tőzsdézőket lefejték már tavasszal az amcsiknál. Mutatok pár chartot. :D
https://invst.ly/w5nd5 ;
https://invst.ly/w5ndl ;
https://invst.ly/w5neg
Idea 2021. 09. 28. 21:02
Előzmény: #9593  MetalHeart
#9596
Teccik ez a kissé cinikus kontrás hozzáállás. Mondjuk kicsit is hosszabb távon másképp nem is lehet :)
zsoltee77
zsoltee77 2021. 09. 28. 21:01
Előzmény: #9594  Zsimo
#9595
4,5-5% az, pl 2026/I PMÁK.
Zsimo
Zsimo 2021. 09. 28. 20:38
Előzmény: #9593  MetalHeart
#9594
Állampapír is hoz 6% ot, minek befektetni meg izgulni.
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 28. 20:31
Előzmény: #9592  zsoltee77
#9593
Egyelőre a korrekciónak is örülni kell, hogy ne balfasz majomként a csúcson vegyünk... aztán meglátjuk, hogy miként alakul a "nemzetközi helyzet"... mint tudjuk, a korrekciós "aljon" szokott "váratlan probléma" felmerülni, hogy igazi szakadás legyen és a millió kisbüfit kiverjék a pozikból... látod Angliában sincs már elég kamionsofőr, mert már mind elment tőzsdézni... :D   vissza kell terelni az embereket a melóba. A részvény lesz továbbra is a legizgalmasabb ez nem vitás, de most túl sokan vannak hihetetlen virtuális nyerő poziban, miközben fundásan romlik a szitu mindenhol. Itt az ideje, hogy elosszák a nyerőt a tőzsde szereplői között. A Dax-on a 15-16K a pálya hónapok óta, amelyik végen kitör, ott komoly pánik vagy fomo lesz, remélem pánik lesz. Amcsiknál jóval bonyolultabb a szitu, nem mennék bele, mert nem is követem, de brutális túlértékeltség van ott.
:D:D:D
zsoltee77
zsoltee77 2021. 09. 28. 20:01
Előzmény: #9591  MetalHeart
#9592
Hááát nem tudom. Krva sok pénz van ami keresi a helyét. A kötvények az emelkedő inflációhoz képest egyre kevesebbet hoznak. Azzal nincs kisegítve az egyszeri ember, hogy a 10 éves amcsi államkötvény 1.5 helyett esetleg 2.5%ot fog hozni 6-10% infláció mellett. Mit fog hát venni? Részvényt. Most a shortosok megint megcsinálják a pánikot aztán fordítják. 
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 28. 19:21
Előzmény: #9583  MetalHeart
#9591
DE30:
Úgy néz ki elkezdődött végre... leszakadt az első támaszról és úton van a 138.2% fibo felé, illetve remélhetőleg ezúttal már a 200MA teszt is megvalósulhat a hét folyamán. "Azt írja az újság", hogy a Fed, Ekb segget csináltak magukból a hazudozásaikkal, a piac egyre inkább felismeri, hogy komoly inflációt gerjesztettek, amire most ráerősít az esztelen "zöldítési" stratégiai döntésekből fakadó energiaválság és persze kezd nyilvánvalóvá válni, hogy a delta sem tűnt el... nahát "hová jut ez a világ"... továbbra is partvonalon nézelődök.
:D
https://kepkuldes.com/image/SqsrB4
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 27. 20:12
Előzmény: #9589  bankos
#9590
Türelem... az elemzők többnyire nagyon magas (legfőképpen technikai és nem fundás) célárakat adnak és irreális Q_4 elvárásaik vannak, azaz a pandémia felpattanása óta bemutatott dinamika folytatását várják el, miközben dinamikusan emelkedik az infláció és minden nyakig eladósodva klasszikus fogyasztói hitelekkel... és ezt tetézi az irdatlan nagy tőkeáttételes állomány a tőzsdéken... a Fed-Ekb értelmezésem szerint emiatt nem mer kamatot emelni, de még a kibaszott pénznyomdát lassítani sem igazán... inkább emelkedik az infláció és a tehetetlenségük folytán egyre több tényező lesz tartós inflagerjesztő a nagy inflakeverékben, laikusként és a környező országokat tekintve már sztem már teljesen elb*szták a stimulust. Lehet olvasni, hogy ezért, meg azért, így meg úgy  stb. nem esnek a tőzsdék, de sztem az extrém helyzet nem tartható fent kiemelten az amcsi tőzsdéken és előbb-utóbb a pandémia tömegtől is el kell venni a pénzt, mert mindenki nem nyerhet !
:D
bankos
bankos 2021. 09. 27. 19:46
Előzmény: #9587  MetalHeart
#9589
Jolvan előtte sz*rrá kerested magad .😃
Meglátjuk mi lesz , de nincs jele korrekciónak, hiába mutatja az ész azt hogy kellene, lehet megy tovább minden mèg sokáig
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 27. 19:42
Előzmény: #9586  Shortfolio
#9588
Egyetértek, hogy a Evergrande még közel sem lefutott téma... elképzelhető, hogy Kína lekezeli a problémát határokon belül, ahogy a szakik, sőt már az EKB-s boszorkány is görcsösen nyomja, de mi van ha mégsem. Az automatizált, programozott "kereskedés" meg soha az életben (:D), de legalábbis az elmúlt években nem vált annyira tisztán nyilvánvalóvá, mint a nyár kezdete óta... elképesztő ez az abszolút irányított angolszász befolyásolás, ahogy az indexet menedzselik. OK, ez köztudott volt eddig is... de ennyire kibaszott nyíltan még nem szembesültem vele... egyszerűen nem érzem a talajt...
:D
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 27. 19:33
Előzmény: #9584  bankos
#9587
Nincs... tavasszal sikeresen lezártam és nyárra vártam a korrekciót, de legalábbis az uborkaszezont, sajnos egyáltalán nem valósult meg, sőt nagyon is erős a Dax még mindig... de kivárom, míg rájönnek, hogy 5% infla, 2 nemkívánatos (kormány)párt, németek újrapozícionálása az EU-ban, német klímavédelmi példamutató élre törés, stb. nemigen szolgálja a Dax szárnyalását... meglátjuk!
:D
Shortfolio 2021. 09. 27. 19:26
Előzmény: #9583  MetalHeart
#9586
Nézzük mennyire erős ez a törvényszerűség. Felülírja az automatizált programot? 
A mai USA hurrá optimizmust kihasználva mindent eladtam. Én nem a grafikonok alapján gondolok korrekcióra, hanem az Evergrande még nem múlt el. És a héten biztos hallunk még felőle... Igaz kína jó magyar állam módjára tusolja az ügyet, de majd kiderül mekkora a baj...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 27. 19:25
Előzmény: #9583  MetalHeart
#9585
09:15 Hiányoznak a nagy tőzsdei esések? Megvan a bűnös
  
Kérdés, hogy meddig fújható még az (amcsi) lufi és mikor jön el az idő a pandémia tőzsdézők lefejésére...
bankos
bankos 2021. 09. 27. 19:21
Előzmény: #9583  MetalHeart
#9584
Neked most nincs is semmilyen pozid?
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 27. 19:10
Előzmény: #9538  MetalHeart
#9583
DE30:
Szakadt szocik és agresszív zöldek gyűrűjében... nehéz lesz a Merkel-pártnak ilyen partnerekkel és a Dax sem árazta még ezt be. Jelenleg a down trendvonal egyre határozottabban látható, a mai 3. próbálkozás is elbukott és a 21/50MA alatt a 15.5K, illetve 150% fibo tesztelése jöhet holnap. Azt gondolom, hogy egy újabb szakítópróbát már nem fog kibírni és végre megindulhat lefelé.
https://kepkuldes.com/image/SoM8a2
bankos
bankos 2021. 09. 25. 09:15
Előzmény: #9578  MetalHeart
#9582
Már csak azt kell kitalálni most mivel lehet majd ilyen hozamot elérni a teljes tőkère
zsoltee77
zsoltee77 2021. 09. 25. 08:41
Előzmény: #9575  Törölt felhasználó
#9581
Én is számot vetek időről időre. A leírtakból esetedben jól látszik, hogy akkor jártál volna a legjobban, ha sp500 etf-et veszel és rá se nézel. 2015 óta folyamatosan bővíted hónapról hónapra, sztem magasabb hozam adódna összességében. Egy-egy nagyobb beesésnél több pénzt lehetne betenni, de hosszú távon sokkal kevesebb melóval jobb eredményt értél volna el. Mérsékelt kockázatot vállalsz, de sokszor nem tudunk okosabbak lenni a piacnál. Nem vagyunk egyformák, azt se javaslom senkinek, hogy úgy csinálja mint én, mert a nagy nyerők mellett a nagy kockázat irdatlan bukókat is hoz. Én fix pénzzel játszom. az eredeti tőke többszörösét kivettem már rég, ingatlanokat vettem belőle. friss pénzből pedig állampapír portfóliót építek hónapról hónapra az államkincstári számlán. 1 tbsz-em maradt, tervem szerint viszem tovább, egyfajta nyugdíj alapként kezelebb, ultra long. Így kevésbé visel meg lelkileg, ha masszív bukót kell realizálnom. Mindemellett nyáron stratégia váltás is volt nálam, már korábban kellett volna, csak sok az egyéb munka, de nem lehetett tovább halogatni, mert a BÉT kispapír szekciója meghalt és mindenki lelépett. Metállal ellentétben én nem a német, hanem az usa piacon próbálok szerencsét. Sokan vagyunk, akik meg tudjuk osztani a gondolatainkat, mivel sok a cég, és az infókhoz való hozzáférés sokkal több időt emészt fel, ezért a több szem többet lát itt hatványozottan érvényes. 

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók