Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MetalHeart
MetalHeart 2021. 03. 19. 21:53
Előzmény: #8613  MetalHeart
#8660
TKAG:
Szép lett volna a 200% fibo elérése, de nem jött össze, viszont így is óriási restauráció ment végbe, nagyon elégedett vagyok a feltámadással és realizáltam. A hosszú oldalazás követően ahogy várható volt az up trendvonalat törte és korrekció indult be, jelenleg a 21MA elesése után a 161.8% fibo, 50MA zónát teszteléssel zárta a hetet. Itt van az első komoly támasz, amit a bikák kihasználhatnak, de van még egy támasz lentebb 10 euró és a 138.2% fibo zónában is... még alább már csakis egy trendfordító gyertyára és megerősítésre vennék bele, ami valszeg vhol 200MA környékén lenne...
Hírek amúgy vannak, mint a Bilstein lengéscsillapító kínai terjeszkedése vagy a hidrogénelektrolizátorok telepítési kapacitásának ötszörözése 1gw-ről 5gw-re...
https://kepkuldes.com/image/QgMgWA
MetalHeart
MetalHeart 2021. 03. 19. 21:24
Előzmény: #8657  Zsimo
#8659
A cégek (a bankhitel, kötvény kibocsátás mellett) a piacról szerzik be a pénzt részvény eladásból, nyomtatásból és srv keretében tudnak árfolyamot karbantartani, ha felesleges pénzük van, amit nem tudnak/akarnak beruházni projektekbe, stb. A lényeg, hogy feltételezi, hogy elég nagy a piac, van benne számos alapkezelő és számtalan kisbüfi... nos ez nemigen mondható el a hazai piacról a bluekat leszámítva, bár sokszor még ott is látható, mennyire kiszáradhat a piac... marad a parketten lévő kisbüfik kicsinálása, még akkor is, ha amúgy a cég menedzsmentje korrekt, a szélhámos cégeket nem is említem meg, mert azok tőzsdére lépésének célja egyértelműen a befektetők kifosztása, mint pl. a Norbi Update-ja...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 03. 19. 21:11
Előzmény: #8630  MetalHeart
#8658
DE30:
A 123.6% fibo már teljesült, az idei év első Hexensabbatja révén látványosan betöltötte a tegnapi rést és ezt követően már csak bizonytalan mozgásra tellett pirosban zárva. Jövő héten lehetőség nyílik a korrekció ledolgozására, 14800 feletti gyertya zárással már elhinném, hogy megcsíphető lenne az elvárt 138.2% fibo, de mindenekelőtt a 15K történelmi határszint... ha tovább korrigál, akkor 14400/500 zóna jöhet, majd a 21MA, végül a 21/50MA zóna benne a 14K-val... Kérdés mekkora hullámot kavar az 1400 dolcsi, amit az újgenerációs mobiltőzsdések számlájára utal a demens öreg...
https://kepkuldes.com/image/QgFIWm
Zsimo
Zsimo 2021. 03. 19. 20:44
Előzmény: #8656  MetalHeart
#8657
Teljesen jól gondolod, de miért van az hogy Magyar tőzsdén túlnyomó többségben beragadtakról vagy karosultakról/átvertekről tudunk beszélni? 
Megy a csillámpor hintés következmények nélkül. 
MetalHeart
MetalHeart 2021. 03. 19. 20:40
Előzmény: #8654  Zsimo
#8656
Van egy belengetett bevétel triplázás, akvirálnak részvénnyel, közkézt akarnak bevallottan is növelni, és lock-up feloldás közeledik... ha felhúzzák, úgy a beszálló kicsik kereskednek, a beragadtak meg kitáraznak egyik sem lesz komoly fenntartó erő... a közkéz növelést, illetve lock-up feloldást nem lehet magas árfolyamon elvégezni, max. ha vmi alap hajlandó megvenni, de ez meg ugye otc piacon szokott zajlani fix áron... mit hagytam ki, vagy gondolok rosszul ?
MetalHeart
MetalHeart 2021. 03. 19. 20:35
Előzmény: #8652  Karvalytokes
#8655
+1
A Daimlerről is csorognak elejtett kommentek, érdekes lenne ha komoly kapcsolattá válna...
Zsimo
Zsimo 2021. 03. 19. 20:34
Előzmény: #8653  MetalHeart
#8654
Mindig van mit önteni csak előtte kell jó hír hogy vegyék
MetalHeart
MetalHeart 2021. 03. 19. 20:32
Előzmény: #8621  MetalHeart
#8653
AUTOWALL:
Kedden megpróbált kitörni, de down trendvonalra nyomták, szerdán a ciánkék zóna tetejéről indítva szintén trendvonalon zárták, utolsó 2 napon egyszerűen kioldalazott és a ciánkék zónában mozgatták a 21/50MA vonzásban... mindenkinek elege van már és a kitörésben már csak felszámolnák a beragadt pozikat... kár, hogy így alakult a játék, mert elég sokan érdeklődnek a papír iránt, viszont ahogy jön a lock-up határidő vége, úgy lesznek óvatosabbak a befektetők... vételi jelzés pislákol, egy irányadó gyertya bármelyik napon jöhet up irányba, de nagyjából ugyanennyi esély van az esésre is. Emelkedésre a 138.2% fibo lehet most cél 112 körül, jó 10%, esésben a 100% fibo 96 körül, majd a réstető 92 alatt, majd réstöltéssel a 200MA 88 körül... ilyen hosszú oldalazás után érdekes lenne, ha a réstöltés nem történne meg, de persze előfordulhat...
https://kepkuldes.com/image/QgvDrg
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 03. 18. 21:41
Előzmény: #8651  Karvalytokes
#8652
Ime néhány adat a "21700"celláról.
MetalHeart
MetalHeart 2021. 03. 18. 19:59
Előzmény: #8646  Seismic
#8650
1. Ahogy Karvalytokes mondja a kettő nem ugyanaz, nem gondoltam, hogy direkt módon szét kell választanom a két teljesen különböző réteget, magától értetődőnek véltem a közel-keleti és afrikai régió a probléma, nem a képzett KEU-s munkaerő. A német forrásokból megnézheted a felzárkóztató-integráló programok hatékonyságát, még a 30%-ot sem éri el, a Commerzbank adott ki nemrég erről tanulmányt, de a PF is írt többször is erről, mint pl.
"A legfrissebb német statisztikák szerint – hatalmas állami támogatások és erőfeszítések után – az aktív korú (15-64 éves) menekültek (EU-n kívüli ’migránsok’) még mindig mindössze 36 százaléka dolgozik a munkaerőpiacon, és legfeljebb a felük helyezkedett el képzett munkaerőként. A menekültek foglalkoztatási rátája kevesebb mint a fele a teljes népesség átlagának, a menekült nőké pedig még alacsonyabb."
Tehát 3-4 évi integrálás eredménye ez, a többiek gyakorlatilag a német adófizetők pénzéből élnek, azaz segélyeken(!) és ne szépítsük a dolgot, különféle illegális jövedelmekből...  nem nevezném sikersztorinak ! Az is köztudott, hogy a "menekültek" nagy része rendszeresen jár haza, amit már a német illetékesek is felismertek, de "a probléma kezelése sajnos nem megoldott", azaz ezek gazdasági migránsok, mint ahogy már azt is sokszor sok szaki kifejtette, hogy mit jelent menekültnek- és gazdasági (potya) migránsnak lenni.
2. A 250 ezer eurós kötvény per fő egy 2-3 tagú család esetében nem éppen a söpredék kategória, pláne ha itt még vállalkozása is van, de nyilván kihasználják ezt a nyugati mozgásuk érdekében is, nem látok nemzetbiztonsági, illetve közterületen felmerülő erőszakos cselekedetekre utaló fenyegetést a részükről
3. Tömeges afrikai- és közel-keleti hordákra és nyugatról kiselejtezett, azonosítatlan hátterű, képzetlen egyedek vagonszámra való betelepítésére sztem nincs szükségünk, ha közöttük vannak képzettek és képesek legális úton kimondottan MO-ra való letelepedést kinyilvánítani és rendelkeznek ehhez "megfelelő feltételekkel", az elbírálásra kerül minden esetben
4. Itt is magától értetődőnek véltem, hogy nem a magyarság keveredéséről van szó, hanem az orrvérzésig ismételt közel-keleti és afrikai régióról, amely kulturálisan hihetetlen távolságban van a miénktől.
Ha önmagától értetődőnek véled a szabad munkaerő áramlást, akkor bizony el kell fogadnod, hogy honfitársaink közül sokan máshol szeretnék kipróbálni magukat, ezen a dupla bér és egyéb jóléti eszközök sem hatnak visszatartó erővel. Cserébe valóban van szabad áru-, szolgáltatás- és tőkeáramlás amit a haza gazdaságpolitika maximálisan próbál kihasználni az érdekek érvényesítésével. Ebbe nem fér bele a jogállamiság ködös emlegetése, ezt már sokszor kifejtették, hogy definiálják konkrétan - sorról sorra, utána meglátjuk, mit fogadnak el, illetve mit bocsátanak közös megegyezésre. 
"A kulcsszó a szabad" igaz, ha mindezek feltételei tisztázásra kerültek !
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 03. 18. 19:56
Előzmény: #8648  Seismic
#8649
Nem ugyanaz...Egyébként igen, különbséget kell tenni.Ha egy egyiptomi ugyanolyan feltétellel vállal munkát mint egy magyar akkor minek az eu tagság?Azért hogy belepofázzanak mindenbe?Akkor ki kell lépni azt majd aki ott akar dolgozni az ugyanúgy megteheti mint az egyiptomi.Sőt még dolgoznia sem kell mert azt mondja hogy az Óbán elüldőzte...aztán kapja a segélyt.:D
Seismic
Seismic 2021. 03. 18. 19:28
Előzmény: #8647  Karvalytokes
#8648
gazdaságilag ugyanaz..de ha már itt tartunk, akkor a tegyünk különbséget az övezeten belüli török vagy övezeten kívüli vendégmunkással, esetleg szír menekülttel? Vagy az övezeti lengyel -szláv, illetve övezeten kívüli szerb/ukrán-albán bevándorlókkal? Mit mond erre az ideológia? Melyik a jó bevándorló?
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 03. 18. 19:11
Előzmény: #8646  Seismic
#8647
A bevándorlót és az övezeten belüli vendégmunkást keverni..Szerintem ezt gondold át mégegyszer..
Seismic
Seismic 2021. 03. 18. 18:57
Előzmény: #8639  MetalHeart
#8646
Mint írtam, én a számok embere vagyok, a  staisztikák pedig nincsenek összhangban azzal amit mondasz.
1. Nagy részük dolgozó és adófizető. Pont ez okozza a feszültséget a nyugati államokban: a bevándorló elvégzi ugyanazt a munkát. csak felannyiért. Elég csak a kint dolgozó honfitársainkra gondolni. 
2. A letelepedési kötvényes névsor gondolom nem lenne titkosítva, ha jó része nem lenne "söpredék". Nálam a fehér galléros bűnözők is söpredékek. 
3. Ha jól értem, akkor ha pénze, akkor jöhet a "színes" bevándorló, különben söpredék. Szeretnénk az EU gazdasági előnyeit élvezni, de akivel üzletelünk azok csak európaiak legyenek és fehérek, gondolom keresztények is, a többiek online üzleteljenek, ne jöjjenek ide?
4. Ezt a részt egyáltalán nem értem. Nem kevert népességű? Akkor rossz helyre születtünk, mert a magyar nemzet  pont a kárpát medencében élő népek keveredéséből jött össze. Az jászokról és a kunokról nem is beszélve, akiknek ázsiaiak a felmenőik. 
Nyilván a politika szeretne egy liberális rendszert, hiszen az egész EU koncepció erre épül: szabad munkaerő, szolgáltatás, áru és tőkeáramlás. A kulcsszó a szabad! 
MetalHeart
MetalHeart 2021. 03. 18. 17:04
Előzmény: #8644  Karvalytokes
#8645
Jahm... megvárom még a holnapot és talán a jövő hét elejét és a Hannover-München biztosítót dobom... inkább elesek pár +%-tól, minthogy veszítek a meglévő profitból...  legalább egy kicsit újragondolom az egészet is...
:D
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 03. 18. 16:53
Előzmény: #8642  MetalHeart
#8644
Hát én most nem látok esélyt rá...Azért az 1900 mrd az 1900 mrd..az már ütős összeg.
MetalHeart
MetalHeart 2021. 03. 18. 16:47
Előzmény: #8641  Törölt felhasználó
#8643
Annyit kell érteni, hogy mi a két oldal között a különbség... nem a napi politikai sárdobálás, hanem azon markáns jegyek, amik megkülönböztetik a két világot... ezt kell mindenki megértenie, átgondolnia és végül elhelyezni magát benne... nem lesz tökéletes a beilleszkedése, mert mindig lesz itt-ott problémás részlet, de az ideológia a fő vezérelv és az, hogy ő "alkatilag" hova tartozik... nem szégyen egyik oldalhoz sem tartozni, de tisztában kell lennie, hogy mit várhat tőle... már nem a rendszerváltás elején tartunk, hogy ha "nem jó a bal kormány, akkor majd választunk jobboldali kormányt és viszont, ha nem jó a jobb, akkor majd a bal lesz a következő"... ezt eljátszottuk több cikluson át, de ma már nem itt tartunk !
MetalHeart
MetalHeart 2021. 03. 18. 16:37
Előzmény: #8636  Karvalytokes
#8642
Szted napon belüli dupla csúcs ? szakadunk a jövő héten ? teljesen beleálltam már a várakozásba...
:D
Törölt felhasználó 2021. 03. 18. 16:36
Előzmény: #8639  MetalHeart
#8641
Sosem fogják megérteni. 

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek