Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 23:14
Törölt hozzászólás
#7260
MetalHeart
MetalHeart 2020. 10. 13. 20:56
Előzmény: #7258  labdaszedo
#7259
Sztem nem jut el odáig a dolog, ugyanis az IG Metal is tudja, hogy akkor az összes melós mehet az utcára... a legvalószínűbb megoldás, hogy belemennek a részleges eladásokba, átszervezésekbe és kirúgásokba... egyszerűen nemigen lesz más lehetőség, az állam nem fogja végtelenségig hitelezni és/vagy finanszírozni, ez a jelenlegi állapot már meghaladja a pusztán tárgyalóasztal körüli huzavonát a tulajdonosok, menedzsment, szakszervezetek parttalan vitáiban... a Wirecard esetével semmilyen formában nem hasonlítható össze...
labdaszedo 2020. 10. 13. 18:56
Előzmény: #7256  Törölt felhasználó
#7258
Remélem hogy nem lesz igazad.
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 16:34
Törölt hozzászólás
#7257
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 16:34
Előzmény: #7211  Törölt felhasználó
#7256
Igaz úgy látják többen, hogy nem engedik csődbe menni a TK-t.
Szerintem pedig amilyen a vezetés - élén a könyvelő frizimiskájú hölggyel - simán a csőd felé tart a cég. Azon kívül, hogy kedélyesen nyilatkozik, többet nem biztos, hogy hozzátett az elmúlt időszakban a céghez. 
Lássuk be, egy Wiredcard szintű botrány után már nem is lenne meglepő egy csőd miatti botrány a németeknél...
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 06:43
Törölt hozzászólás
#7255
1946
1946 2020. 10. 13. 05:52
Előzmény: #7249  MetalHeart
#7254
Köszönöm szépen!
Törölt felhasználó 2020. 10. 12. 22:44
Törölt hozzászólás
#7253
Foxtrader 2020. 10. 12. 20:35
#7252
Richter azért kapott egy zakót mert a MOL negatív hangulata hatással volt rá?
Azért teljesít alul a BUX mert ha kiszámíthatatlan a hazai gazdaságpolitika akkor a tőzsde is az.
Foxtrader 2020. 10. 12. 20:31
#7251
Richter azért kapott egy zakót mert a MOL negatív hangulata hatással volt rá?
MetalHeart
MetalHeart 2020. 10. 12. 20:19
Előzmény: #7240  MetalHeart
#7250
MOLB:
Ahogy várható volt megjött az irányjelző gyertya, de még egy megerősítés igényel a mai eladás... ha ez összejön, akkor mehet a bolialj meghajlítása és a fájdalom fokozása a túladott állapotig, illetve korábbi mélypont tesztelésre... mint tudjuk, a Mol fiúk nem idióták, mint a Ricsi garnitúra, az Srv nem azt az ábrát fogja hozni, mint az utóbbiak esete... gondolom az Erste is szeretné megvédeni a célárat, lám-lám van náluk szakmai hozzáértés, szóval beleadnak majd szépen... mégis meddig eshet le ? nyilván nem tudom, de ha szignifikáns letörés lenne idővel 1501-ről, úgy a -38.2% fibo (1105), ami már brutálisan kivéreztetné a jelen Srv-re felizgult társaságot és súlyos leértékelődés lenne az Erste célárhoz képest is, míg a -23.6% (1256) fibo szint mintegy 40% profitot jelentene ami már kielégítő lenne a fiúknak is, azaz sztem ebbe a zónába esne, ha elszabadulna a pokol... a down trendvonal, 50MA páros ellenállás látványosan kitart, a 21MA elesni látszik, esésre van tér a mélypontig, ez most valószínűleg kikezdi a friss klubtagok idegeit...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 10. 12. 19:55
Előzmény: #7247  1946
#7249
Nálam ez már 7 éve volt, de a lényege most is ugyanaz:
1. RC értékpapírszámla megnyitás (neten vagy személyesen, nekem neten volt)
2. Jelen szolgáltatónál való bejelentés a részleges vagy teljes transzferre (különbség a TBSZ esetén van, ott csakis a teljes évjárat transzferálható évente egyszer, és nem lehet mazsolázni a tartalom átvitelben. Valószínűleg napjainkban is csakis személyesen indítható ilyen ügylet és 2-3 nyomtatványt kell kitölteni, amit az ügyintéző köteles megadni... Erste (netbroker) esetében javaslom a székházban (Népfürdő u.) való ügyintézést, a fiókokban (én még sajnos fiókban csináltam kényelmi szempont miatt, illetve nem tudtam, hogy ez nem egy szokványos dolog ám...) valszeg ma sincs tisztában a személyzet 80%-a a transzferálással, illetve körülményes a papírok töltögetése, mely során a részvényeket és a pénzeket kell azonosítani... de készüljünk fel arra, hogy nem 15 perces művelet lesz ez... mindenkinek magának kell átgondolnia, hogy transzfer (részvények) vagy átutalás (részvények eladásából befolyt pénz átutalása) az előnyösebb a költségek, időtávok tekintetében, mert ez egyéni kérdés... az Erste ügyintézése 2-3 napig tartott, míg az Ákk 1 nap alatt lerendezte, ez valszeg továbbra is cégfüggő... díjak természetesen vannak a küldő cég részéről ez transzfer és/vagy átutalási költség... a befektetési hitelre vett eszközök szinte 100%, hogy előbb rendezni kell, azaz le kell zárni (nekem nem volt ilyen ügyletem), hiszen ott ugye a szolgáltató pénzén fut a kölcsön, azt vissza kell adni... ezek a lényeges mozzanatok vannak egy költözés esetében !
Törölt felhasználó 2020. 10. 12. 09:28
Törölt hozzászólás
#7248
1946
1946 2020. 10. 12. 04:58
Előzmény: #7245  MetalHeart
#7247
Köszönöm!
Hogy indul egy ilyen folyamat, csak az RC felé kell jelezned és egymás közt intézi a 2 bank? Az RC gondolom csak on-line érhető el. Mennyi idő alatt történik meg,addig is kereskedhettél a régi felületről?Gondolom nincs díja magának a folyamatnak, esetleg egy egyszeri utalás/átvezetés?A számlád mérete, a meglévő, esetleges veszteséges /le nem zárt/ tételei gondolom semmit nem befolyásolnak..
Előre is köszi a válaszokat!
Törölt felhasználó 2020. 10. 11. 21:20
Törölt hozzászólás
#7246
MetalHeart
MetalHeart 2020. 10. 11. 19:49
Előzmény: #7244  1946
#7245
Transzfer volt... a régi közismert jelenség a következő: a kezdők túlnyomórészt a biztonságra törekszenek a feltétel listájuk első pontjában, ami teljesen érthető... tájékozottság és tapasztalat híján értelemszerűen stabil, banki hátterű, biztonságos szolgáltatót keresnek, így kerül képbe az Erste, Otp, stb... ezek pedig kőkeményen lehúzzák az emberfiát a különféle díjtételekkel, mondván "minőség, tapasztalat, biztonság, blablabla..." ugye minden kisbefektetőnek fontos és ez ugye "minden pénzt megér". A kisbüfik nagyrésze elkezd kereskedni és a jobbak pár hét, a többiek pár hónap, esetleg 1 év után szembesülnek azzal, hogy a kereskedés igencsak döcögősen megy, profit valahogy igencsak soványka vagy akár szinte értelmezhetetlen összegű, holott már hetek-hónapok óta "csak ezzel foglalkozik"... valami nem stimmel, aztán rájön, hogy kibaszott drága díjak mellett bizony ez nemigen lesz a jövőben sem profitábilisabb. Átgondolja újra, hogy miért is nyitott számlát a drága szolgáltatónál... ja persze... hiszen a biztonság meg a minőség... de vazze, hiszen az RC esetében is van 100K eur biztosítás és minden kereskedési művelet elérhető ott is... jaja persze most jut eszembe a külföldi piacok... ja hiszen én odatartok csak átmenetileg vagyok a Béten, míg "belejövök"... de vazze a külföldi piacon is méregdrága díjak vannak és igazából nekem elég a német vagy amcsi piac is, ami az RC udvarán szintén megtalálható... ja van még a "minőség"... a profi támogatás meg a felület... na ezt pár hét után megtudja mindenki kisbüfi, hogy baromság, valójában az égvilágon semmit sem használ a kereskedés javításához, vagy felveszik a telót vagy nem, vagy írnak vagy sem emailt, stb... a felületről meg ne is beszéljünk inkább... végül a legtöbben megállapítják a fejlődésük során, hogy az égvilágon semmi sem indokolja a 1.5-2-szeres felárakat, ellenben rohadtul nem jut 1-ről 2-re a profitszerzésben, így előbb-utóbb meghozza a döntést: a kereskedési tőke részben vagy egészben az RC-hez került átutalásra, ahol a kezdeti kereskedések sikere megerősíti benne, hogy jó döntést hozott. Természetesen aki tényleg egzotikus piacokon kereskedik, annak valóban megfelelő lehet az Erste, de ez sztem a kisbüfik rendkívül kis részére igaz, részemről az Erste erőssége ebben rejlik !
1946
1946 2020. 10. 11. 17:01
Előzmény: #7242  MetalHeart
#7244

Szia!
Ha jól emlékszem Erste-nél voltál, nem? Áttranszferáltattad a számlát vagy csak bezártad?
Hasonlóban gondolkodom, azért kérdezném. Illetve, annyival jobb, hogy elégedett is vagy velük?
Törölt felhasználó 2020. 10. 09. 21:22
Törölt hozzászólás
#7243
MetalHeart
MetalHeart 2020. 10. 09. 21:21
Előzmény: #7241  VUK1980
#7242
RC
VUK1980
VUK1980 2020. 10. 09. 21:14
Előzmény: #7240  MetalHeart
#7241
Syia
Metal te melyik szolgáltatól vagy ha nem titok?

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek