Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Seismic
Seismic 2020. 05. 16. 18:55
Előzmény: #6575  MetalHeart
#6580
Azt hiszem Rousseau irta, hogy az egyenloseg mar ott megdolt, amikor az elso ember elkeritett maganak egy folddarabot...Amugy azt is o mondta, hogy " nem az a szabadsag, hogy barmit megtehetsz, hanem az
Juvefan
Juvefan 2020. 05. 16. 18:54
Előzmény: #6578  MetalHeart
#6579

így van egy cégvezetőnek az autója is az irodája, már melóba járás közben folyamatosan bonyolítja telefonon az ügyeit, legalább is nálam így volt 3 kft, majd 200 emberrel, szóval volt gond......
:DDD
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 16. 18:48
Előzmény: #6577  Seismic
#6578
Kétségtelenül van ez a biciklis irányzat törekvés és az átalakított utakkal lehetne fejleszteni, másrészt mindig az újabb és újabb generációktól függő a jövő alakítása, meglátjuk meddig jutnak el... nálunk is van 1-2 kolléga aki biciklivel nyomul, de alapvetően autóval jár mindenki és az irodaház garázsában parkoltatja... sőt legtöbben garázsból garázsba gurulnak...  világnézetük masszívan más...
Seismic
Seismic 2020. 05. 16. 18:38
Előzmény: #6573  MetalHeart
#6577
Akkor ez egy 22es csapdaja? Nem lehet kerekparozni, mert nem biztonsagos a keves vedett ut miatt, de ne epitsunk tobb kerekparutat mert ugy sem hasznalna senki a tobb vedett utat. Szerintem a zoldites mindenki javara vallna hosszutavon, politikai nezettol fuggetlenul. Amugy nem hiszem, hogy manapsag mar csak a prolik igenyelnek a kerekparutakat, mar a tehetosebb reteg is inkabb azzal jarna dolgozni, ha biztonsago lenne, az egeszseges eletmod remenyeben, sok vezeto ezzel tekeri le/ tekerne le a benti streszt..lsd critical mass-t, sok kerekpar ara egy auto araval vetekszik
Juvefan
Juvefan 2020. 05. 16. 18:28
Előzmény: #6574  MetalHeart
#6576

még a dugódíjat is készül bevezetni, persze a saját választóinak a hátsó bejárathoz biztos ad kedvezményes bérletet
:DDD
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 16. 18:24
Előzmény: #6572  Seismic
#6575
majd eljön az ideje ennek is, de a nagy egyenlősdit felejtsd el, ez itthon nem népszerű gondolat, csak az Oktogon foglalók környezetében az...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 16. 18:22
Előzmény: #6571  Seismic
#6574
Geri bukni fog, helyesebben nem fog hosszabbítani... a családosok nem szeretnek "színes" előéletűt az életüket befolyásoló döntési körben látni...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 16. 18:18
Előzmény: #6568  Seismic
#6573
Vidéken más, kevesebb zsúfoltság, rövidebb távok... itt Pesten nem biztonságos a forgalmas utakon kerekezni, míg beérsz a melóba elmegy melletted 100 autó, furgon, busz és csak 1 lökjön ki az út szélére, min. 70% hogy kórházba kerülsz, rohadtul veszélyes, ráadásul a zömük szabálytalanul imbolyogva teker... ezt spékeld meg kisgyerekkel a kosártatóban vagy ne adj isten vmi postai teknőben/utánfutóval szállított 2-3 kicsivel... na az a csúcs ! Szmog... hát van aki ülve, kis mértékkel, van aki zihálva szívja be... értem én, hogy Gerike a hollandokat majmolja és ezzel egyszerű puritánságot sugall a választóinak(!) (de persze ettől még közel sem puritán a kis mimóza.. :D), de azok kulturálisan teljesen mások, jó 50 éves biciklis történetük van és az utak is teljesen specifikáltabbak mint a mieink... és persze az átlag magyar komoly autóbuzi, "2 számmal nagyobb" kocsit vesz, mint amit anyagi és életviteli helyzete megengedne... szóval ütközik itt egy szegényebb anyagi helyzetű biciklis életforma és a polgári középosztály tagjainak autóval(!) is mért életformája...
Seismic
Seismic 2020. 05. 16. 18:06
Előzmény: #6571  Seismic
#6572
Hozzatennem, hogy azt se bannam, ha az osszes fejes luxusterepjaro/kocsi helyett inkabb elektromos/hibrid autokat szerezne be es azzal furikazna a - mi penzunkbol -. 
Seismic
Seismic 2020. 05. 16. 18:01
Előzmény: #6569  Juvefan
#6571
Az biztos :)..nekem az is furcsa volt, hogy 1 megallot nem kepes senki sem gyalogolni, inkabb varnak 10-15percet a kov jarmure..raadasul nagyon tre az egyes jaratok kihasznaltsaga is, amit tobbszori forgalomszamlalassal, jaratmodositasokkal es osszehangolassal lehetne elhetobbe es optimalissa tenni, bar ugy nehez ha valaki meg a kadari idokbol jott es ugy is probalja iranyitani egy 21.szazadi fovarost...remelem Geri lesz annyira agilis, hogy veghez tudja vinni a regota elhuzodo modernizaciot a bpstiek erdekeben..a stadionokkal senki nem er elobb/biztonsagosabban be munkaba vagy haza a csaladjahoz.
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 16. 17:55
Előzmény: #6567  csilla23
#6570
Ez így van, beleértve az EU régió 3. világbeli nincstelenekkel való elárasztásával...szerencsére én még nagyjából úgy élem le az életemet, hogy csak az utazásaim során zavaró a sok kevert szenny, de az alfa generációnak már több mint valószínű, hogy ezek fogják megmondani az EU-ban, hogy mit tehetnek meg, ez egyszerűen a túlszaporodás eredménye lesz, mindegy, hogy tudomást vesznek-e róla a mai migri simik vagy sem... valami olyasmi készül, hogy Kína, Usa, Ázsia és csak ezután jöhet a "színes" EU, ha egyáltalán fog még létezni a mai formájában...
Juvefan
Juvefan 2020. 05. 16. 17:28
Előzmény: #6568  Seismic
#6569

a 2 kerék az sportra való én is arra használom, persze te mint vidéki másképp látod
:DDD
Seismic
Seismic 2020. 05. 16. 15:50
Előzmény: #6565  Juvefan
#6568
a szmogban ulve, araszolva meg mennek az okosok
csilla23
csilla23 2020. 05. 16. 15:11
Előzmény: #6561  Törölt felhasználó
#6567
Van, aki már megint/még mindig nem érti a “nagy összefüggéseket”... 
El kell dönteni, hogy a világkereskedelem, a gazdasági nagyhatalmak és bármelyik ország gazdasága vajon Kína (= kínai tőke, kínai világhatalmi törekvések, kínai kommunista állampárt) marionett bábúi lesznek-e a következő 50-100 évre?
Ízlése, szocializációja és racionális gondolkodása alapján mindenki megadhatja a “neki kedves” helyes választ!
Tart a “harmadik világháború”, egyelőre kereskedelmi háborúval, agresszív geopolitikai/gazdasági terjeszkedéssel és világjárvány szabadjára engedésével. Ez nem összeesküvés-elmélet, hanem az ezredforduló óta épülő valóság...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 16. 13:52
Előzmény: #6565  Juvefan
#6566
... ezzel ugye egyrészt elrohasztja a tömegközlekedést, hiszen ez a réteg kivonja magát a költségviselésből, azaz a meglévő lefogyatkozó utazók viselik ugyanazt a költséghányadot, másrészt a pályák megépítésének,  karbantartásának költségeibe bevonják a nagy többséget is, akiknek semmi köze ehhez, mert nem használja, harmadrészt ahol nincs pálya, ott bizony a körutakon tekernek összevissza balesetveszélyt generálva... Geri meg hát olyan amilyen, tudtuk, hogy nem komoly ésszel megáldott nehézsúlyú forma... a "zászlós" művelet óta semmi komolyat nem csinált, csak tekerget egy holland kerékpárral, szűk nadrágocskában...
Juvefan
Juvefan 2020. 05. 16. 13:26
Előzmény: #6563  MetalHeart
#6565

..................mindeközben Kártékony Geri bicikli és roller pályát csinál Budapestből
:DDD
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 16. 13:05
Előzmény: #6560  VUK1980
#6564
Üdv, sajnos csak német cuccokkat követek, de ahogy látom egy hajós témát választottál, amiről köztudott, hogy több ezres csoportosulási kategória, inkább a fizetőképes, min. középkorú generációkat célozza meg, tehát a vírus tekintetében egy kockázatosabb szegmens, az öregebbeket nem is említve... óriási fix költségek, amik ketyegnek akár megy, akár áll a hajó, akár van üzlet akár nincs, a kajálás meg extra veszélyes a zárt terek miatt, stb... ha abból indulunk ki, hogy vakcina után abszolút visszatér a régi világ, akkor valszeg jó árakon forognak a hajós papírok mostanában, ha kialakul vmi biztonsági standard, hogy max. a hajó 3/4-e lehet megtöltve, stb... akkor a profitkilátások sem lesznek meredeken felívelőek, stb... sztem senki sem tudja igazából, hogy a turizmuson belül ez a szegmens miként fog kinézni a jövőben, akárcsak a sport és koncertvilágban... a repcsik, buszok, vonatok simán visszaállhatnak idővel...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 16. 12:55
#6563
"Újranyitnak" a gazdaságok... persze mind abszolút "felkészült", tele mindenféle szakértői tanácsokkal, de valójában fogalmuk sincs mi lesz... viszont a tömeg követelőző, jól behatárolható politikai nézetű rétegéből kiengedik a gőzt, és egyben jó kísérlet is, hogy mi történik a következő időszakban... ha fertőzés akkor  egy kicsit magukba szállhatnak, ha netán kampó a sztori vége, akkor annyival kevesebb rinyáló lesz őszre, ha pedig tényleg minden ok, akkor a szóban forgó 2. hullámig pipálva a következő időszak - ők "lám megmondták, hogy nincs itt semmi", az óvatosabbak pedig megbizonyosodtak a kísérleti nyulakon végzett teszt sikerességén...
:D
bankos
bankos 2020. 05. 15. 20:33
Előzmény: #6560  VUK1980
#6562
Szia! Én folyamatosan követem, múltkor volt benne egy szép köröm,  azóta figyeltem és tegnap belevettem megint 11 fölött.  Most 13..!!   Megviseli ez a válság, de a legnagyobb hajós cég, rohadt nagyot zakózott, kockázat van benne, a szaudi alap is belevett stb....ezeket mérlegelem!  Én személy szerint úgy gondolom, hogy ha elindulhatnak a hajók és lassan-lassan kezdene helyreállni akkor jó lehet hosszú távon! De én egyelőre spekázok, azért van kockázat a hajós és repcsis cégeknél....   Lehetett vele szépen keresni, többször is!! 
Törölt felhasználó 2020. 05. 15. 13:30
#6561
Trumply egy ilyen időszakban kereskedelmi háborút szít újra Kínával?? Nooormális? Ha ezt újra megválasztják, hát nem tudom... 

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek